» »

Kako v ekipo?

Kako v ekipo?

ejga40 ::

Ker sem nov, me zanima kako prideš v ekipo slo-tech folding@home.Program mi teče,
pod nastavitve sem vpisal šifro 10824, pa me zanima če je to vse?Ne najdem pojasnila nikjer na slo-tech strani?:(
Ni važno kol`k si star ampak kol`k s`neumen!
  • premaknil: Tomi ()

Tomi ::

Poskusi še na folding.rozica.com.
metrodusa.blogspot.com

frenk ::

no zlo lepo da is se nm nameravaš prdružt...povej ker program uporablaš...če bi rad pršu skor s čimmanj nastavitvami in dela se odloč za grafično verzijo, sicer pa za konzolo

...tud ostali ste lepo vabljeni

...pokažmo svetu iz kašnga testa smo>:D


p.s.:pa seveda lepo pozdravljen na forumu ejga40:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

ejga40 ::

Folding@home Windows client ver.3.24 built december 19 2002

V tray vrstici piše working 20/600,nastavljeno imam na genome@home, pod team sem vnesel vašo številko, ostalo pa ne vem kaj še moram?:\
Ni važno kol`k si star ampak kol`k s`neumen!

frenk ::

ja stvar ti laufa...unest morš tud username...da se bo vedl da si ti:D

poj pa tukej pogledaš na katerem mestu si...to je ubistvu seznam vseh slo-tech foldarjev...ko predela paketek bi se mogu gor pojavt tvoj uporabnišk ime

roCkY ::

Prebi se skozi tole temo pa boš izvedel marsikaj koristnega. Priporočam ti, da si snameš beta konzolo 3.25 in jo poženeš z dodatnima, parametroma
-advmethods -forceasm
Recimo:
"C:\Program Files\Folding\FAH3.25-Console-beta.exe" -advmethods -forceasm

Produktivnost AMD procesorja se zviša za faktor 2.

ejga40 ::

Ja user name sem dal isti kot tu EJGA40.Samo po vsem kar sem prebral v vaših odgovorih(HVALA), se bojim da bom upočasnjeval vaš team.Bojim se, da je to spet tekmovanje računalniških zanesenjakov in izgubi pomen.Sam sem trotlziher uporabnik PC-ja na WIN98se pa sem pač mislil zakva pa ne.Samo uvajat tekmovanje med ljudmi zaradi pomoči
neki znanstveni ustanovi se mi zdi total ameriško!Potem pa pravijo da smo bili včasih indoktrinirani s strani socializma in delovnih uspehov.Ja kaj je pa potem to tekmovanje kjer počasnejše mašine ne štejejo?Sem mislil da vsak MHZ šteje?Povrh vsega bo pa imela korist še kakšna ameriška korporacija ki je pogodbeno vezana s to univerzo oz.obratno.
Bom še mal vstrajal.
Kako gredo tu merske enote? Recimo paket 600 bi ob cca 10 urnem priklopu dnevno, obdelal
(da bi zadovoljil min.zahtevam) kdaj?
Pa še to, zakaj mi ob odprtju tray ikone miškin kazalec ponikne pod aplikacijo,tako da moram uporabljati TAB tipko za premik med menujem?

Tody ::

Kar se tiče tekmovalnosti je ok saj nekako pomagamo svetu. Bolje zdravilo za full keša kot pa da ni zdravila sploh. Čisto vsak paketek pomaga pa če odaš samo enega na teden ti bomo bili hvaležni. Čas paketka pa je odvisen od zapletenosti le tega. MOJE povprečje je 24 ur en paketek vreden okli 33-50 točk imam pa AMD XP 2000

lp

frenk ::

ejga40:če daš gor konzolo in EMIII je ubistvu isto kot ta grafična aplikacija kot jo maš zdej sam na začetku je mau več nastavitev za podelat...ti pa poj tud zravn piše kolk cajta bo en paketek delal in kolk cajta porab za en frame...jest se strinjam s tody-em in se mi zdi da je usak paketk pomembn, pa tud razvoj more naprej pa čeprau se bo moboče prodajou za velike denarce...imaš usaj dobr občutk da si tud ti nekj prispeval:)

roCkY ::

Vsak MHZ šteje! To je dejstvo.

Ekipe ne boš upočesnjeval. Prispeval boš svoj delež kakršnkoli pač bo glede na proste cikle tvojega (tvojih) računalnika. Kot ti je jasno je tudi bistvo tega sistema izkoriščanja proste procesorske moči širom sveta.

Nekdo ima le en računalnik nekdo jih ima več. Vsak prispeva kolikor pač lahko oz. je pripravljen prispevati. Tekmovalnost je pač v nas. Da takle projekt kam pride je prav, da so snovalci to izkoristili. Nič slabega ni če se v delu ekipe razvije medsebojno tekmovenje. To prispeva le k večji učinkovitosti.

Kot sem enkrat že napisal bi sebe najraje videl nekje na dnu saj to pomeni, da je toliko članov aktivnejših od mene - pardon, procesorja pod mizo. Prispevek celotne ekipe pa večji.

Paziti moraš le da obdelan paket pride pravočasno nazaj.

ejga40 ::

Snel sem konzolo konzolo fah3 in se mi je v DOS oknu takoj zagnala.Sploh nisem imel možnosti vnašati parametrov.Kaj je EMIII? Kaj naredim sedaj z grafičnim programom ki še kar teče v tray vrstici?Na uradni strani so sicer parametri -xxxxxx , vendar ne vidim kje naj kaj vnesem.V dos oknu piše: +Working
(čas) (SPG) 40.0 sedaj pa je kurzor v prazni vrstici.A sedaj vnesem -advmethods -forceasm?
Če sem butast:P kar rečte, samo v zagovor lahko rečem da imam 42 let, in v srednji šoli smo se od računalništva učili samo da obstaja fortram jezik,luknjaste kartice ipd.kozlarije stare šare.Vse ostalo se moram učit sproti, da me čas ne povozi.Samo ker je stalno kaj novega zaradi časa enostavno ne sledim.Pa tudi okolje kjer delam ni ravno računalniško izobraženo.Sodelavci stari 1/2 mene sicer igrajo MOH-A na svoji mreži in preko ADSL, ne vejo pa kaj je fdisk ipd.

ejga40 ::

http://foldingathome.stanford.edu
email:help@foldingathome.stanford.edu

###############################################################################
###############################################################################



[07:38:14] - Ask before connecting: Yes
[07:38:14] - Use IE connection settings: Yes
[07:38:14] - User name: EJGA40 (Team 10824)
[07:38:14] - User ID = 1E4F2DA82145FB77
[07:38:14] - Machine ID: 1
[07:38:14]
[07:38:14] Loaded queue successfully.
[07:38:14] + Benchmarking ...
[07:38:17]
[07:38:17] + Processing work unit
[07:38:17] Core required: FahCore_ca.exe
[07:38:17] Core found.
[07:38:17] Working on Unit 01 [June 1 07:38:17]
[07:38:17] + Working ...
[07:38:17] [SPG] 40.0

roCkY ::

Če konzola najde podatke, ki jih potrebuje takoj poišče paketek in algoritem ter začne z obdelavo.

Kaj posamezni parametri pomenijo je razloženo tule.

Konzolo je potrebno zagnati z ukazom RUN v Windowsih in parametre vpisati. Kot včasih recimo ARJ ali ZIP. Primer v postu zgoraj. Lahko pa se pripravi tudi BAT datoteka kamor se vpiše zagonske podatke in se potem zažene prek te datoteke oz. se jo prenese v Start Up mapo za samodejen zagon ob zagonu sistema.

EMII je dodatek prek katerega se nastavlja konzolo, poleg tega pa dela nekaj statistike in konzolo skrije. Sam ga ne uporabljam, ker se mi zdi totalno brezvezen.

Kot sem napisal že zgoraj prinaša beta verzija 3.25 nekaj novosti, ki skupaj z GROMACS algoritmom krepko pripomorejo k večji učinkovitosti AMD sistemov. Kako je na intelih ne vem.?

ejga40 ::

Sam še par pojasnil.Mislim da sem upel nastaviti EMIII, saj kaže mi da dela.Zanima me samo ali je v redu ko mi piše BOX1(KAJ JE TO), v enem okenčku mi piše unknown (s plavo)
kaj je frame,frames,w/u, kako zamenjaš pakete oziroma odpošlješ, v tray vrstici imam zdaj tri ikone -mikroskop,žarnico in od prej f@h.V spodnji vrstici pa čepi dos okno FAH3Console.Če konzolo odprem mi kaže v zadnji vrsti 3 dosovske smeškote(oz dva+križev as karto)???A se fah3 (dos)da skriti, a grem na prvem programu f@h lahko quit?Sam še to poj pa bom upal nehal težit.

frenk ::

jest sm tko naredu...dol sm potegnu fah3console.exe in ga skopiral v emIII datoteko...poj sm dau dol ta star folding program in naštimal emIII...bom zdele mau slikce gor prlepu da boš vidu:)

frenk ::









tko mam jest naštiman...verjetn ni lih najbol ampak dela pa...ostali pa mau povejte kva bi se dal še popravt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home Slo-Tech team (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Loža
4251191773 (17937) xardas

SETI

Oddelek: Loža
61227 (1011) sketch
»

Slotech Folding Installer

Oddelek: Programska oprema
282311 (1643) rap3r
»

Malo Folding statistike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
525328 (5328) frenk
»

Slo-Techove Razbačevine™

Oddelek: Novice / Obvestila
262397 (2397) Jeebs

Več podobnih tem