» »

USB ključek za wireless internet

USB ključek za wireless internet

Nejcolin ::

Rad bi imel USB ključek, ki pretvarja žični internet v brezžičnega. Torej, da bi ga uštekal v računalnik, naložil driverje in bi imel wifi... Potreboval bi ga za še en laptop in občasno mobitel. Kje bi to lahko kupil, da bo dober in bom lahko na laptopu in kišti hkrati uporabljal internet. Mi lahko kdo, ki se bolje kot jaz spozna prilepi kakšen link ali vsaj svetuje?
Lp, Nejcolin

UNIVERZUM ::

Prvo bi bilo dobro vedeti kakšen internet imaš,od katerega ponudnika in kako imaš trenutno priklopljeno.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Nejcolin ::

Iz partisa mi vleče okoli 500kb/sec.. Od Siola, priklopljen je po kablu v hišni računalnik. Upam da sem vse povedal?

r3dkv1c4 ::

Nejcolin je izjavil:

Iz partisa mi vleče okoli 500kb/sec.. Od Siola, priklopljen je po kablu v hišni računalnik. Upam da sem vse povedal?

v čem je problem, če imaš siol imas router ki po defaultu oddaja wifi signal!!!

UNIVERZUM ::

A si od siola dobil modem/router?

Predvidevam, da ne. Torej potreboval boš router, ter 2 USB WiFi ključka če boš želel istočasno s stacionarnim in prenosnim na internet. Mobitel upam da je dovolj sodoben da že ima vgrajen WiFi. Kaj kupiti je pa vprašanje globine tvoje denarnice (proračuna za tole).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Nejcolin ::

Imam neko "škatlo", iz katerega je kabel do računalnika :). Načeloma bi lahko kupil tudi ruter, a je ceneje USB in še manj "zakomplicirano". Telefon ima wifi... Priznam, da se ne spoznam na te stvari, zato pa sprašujem za nasvet.

Hayabusa ::

Na routerju/modemu potrebuješ wifi.

UNIVERZUM ::

No torej preveri ali ima ta škatla iz katere gre kabel v PC tudi Wifi, če ga ima, poem bodo ključki dovolj, če ga nima potem boš potreboval router z Wifi.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

OK.d ::

LPOK.d

solatko ::

Wi-fi router ti ni treba kupovati, samo pokliči Telekom, podporo uporabnikom in zamenjali bodo modem-router s takim, ki bo tudi wi-fi. Na prenosniku imaš po vsej verjetnosti vgrajeno wi-fi kartico, za stacionarca pa kateri koli usb wi-fi adapter (tenda, level one,.....), cene so od 9€ naprej.
Kupi takega, ki ima odstranljivo anteno -
http://www.techtrade.si/dept.asp?dept_i...
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Kupi brezžični router, po moje bo zadosti, če kupiš tistega za manj kot 20€, za dobrega se je izkazal TP-Link WR741ND. Za kaj dražjega in zmogljivejšega si preglej forume.

Siol ima zelo slabo opremo, posebej, če je "obremenjena" s povezovanjem PPPoE (deluje kot router) in še z brezžičnim delom.

To nalogo je bolje prepustiti routerju, da razbremenimo modem. Modem pa postaviti v bridge način.
Tomi

solatko ::

Zakaj bi kupoval router, saj za to kar rabi, je siolovo wi-fi sranje, čisto dovolj.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Siolo sranje je samo sranje, škoda živcev za ta drobiž. Daš 20 eur in pozabiš na zadevo. Telekom mu tudi ne bo kar zamenjal modema, če dela.

Nevem zakaj vsi šparate pri tako poceni in nepomebnih rečeh.
Tomi

Nejcolin ::

Ko pridem domov bom pogledal, če ima modem wifi. Torej če ga ima, kupim samo ključek ali še kaj? Če ga nima pa cel router za wifi? Še enkrat,na stacionarcu me ne moti, če imam kabel. Wifi bi samo za mobitele itd. in laptopa. Ko pridem domov pogledam in sporočim.

polde66 ::

Ne rabiš ključka, ker imajo prenosniki in mobiteli že v osnovi wi-fi adapter vgrajen. Če pa je tvoj prenosnik zelo star potem pa ja. Potrebuješ router, ki oddaja signal, sprejemnike pa že imaš. Priporočam ti tudi, da ostane stacionarc na kablu. Pač hitrejša povezava.
polde

UNIVERZUM ::

ja tako nekako.

Prenosnik- preveri če ima že vgrajen Wifi, če ga ima ne rabiš ključka v nasprotnem primeru ga pa potrebuješ
Stacionarni- zadeva rešene ker te kabel ne moti
Mobilni telefon- zadeva rešena ker že ima Wifi
Siolov modem-če ima WiFi ga samo vključi ter s telefonom preveri do kam ti seže ta signal, če modem nima WiFi potem boš moral kupiti router z Wifi
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Nejcolin ::

Je potem mogoče, da ima modem, ki ga imam zdaj že wifi? Če pa ga nima pa ne razumem, zakaj bi moral kupiti cel router, če lahko le USB, ki pretvarja v brezžično. A ni ključek zato, da bi ga jaz imel v stacionarnem vštekanega in bi oddajal signal za mobitel in laptop?
Laptop ima vgranjen Wifi

Hayabusa ::

Lahko da imaš modem in router škatlo.
Povej model škatle.

Tplinka (wifi router) dobiš novega za 20 eur.

UNIVERZUM ::

1. Ker ti mora potem stacionarc laufat skoz če bi želel preko stacionarca dostopat do interneta preko WiFi povezave.
2. Ker imajo ključki slabši signal kot router (pokrijejo manjše področje).
3. Ker cena kvalitetnega ključka skoraj dosega cene najcenejših routerjev.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Nejcolin ::

No bom preveril ko pridem domov pa sporočim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcolin ()

...:TOMI:... ::

Če ima modem USB režo in si mislil kupiti tisti čungalunga siolov wireless, ki je namenjen samo za ta modem, potem ti to odsvetujem. Raje kupi router.
Tomi

Nejcolin ::

Ne mislil sem kupiti USB za v stacionarca. Da bi samo pretvoril iz žične v brezžično.

...:TOMI:... ::

Zakaj se otepaš routerja? Kje so tvoji zadržki?
Tomi

polde66 ::

Ključka, ki oddaja signal ne poznam, poznam pa ogromno ključkov, ki sprejemajo signal. Za oddajanje signala boš moral imeti router.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Hayabusa ::

Adhoc wifi ne poznaš ?
Samo je doseg bolj mizeren.

Nejcolin ::

http://www.bigbang.si/usmerjevalniki-in...
Odločil sem se za router :)
Tole je ena cheap varianta, verjetno ni super, kaj pravite?

UNIVERZUM ::

Kater ruter kupiti ti nebi znal svetovati, ker sem tudi sam iskal nasvet tu. Bi pa pogledal za tem ker se lepo obesi na steno, je pa spet odvisno kakšno površino stanovanja želiš pokriti.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Nejcolin ::

Rabil bi za eno nadstropje, kakšnih 70m2.

...:TOMI:... ::

Z tvoje potrebe je mnogo bolje kot USB. Dobro si se odločil. Sedaj ga pa še skonfiguriraj, da bo varnost WPA2 AES, pokliči na siol, naj dajo modem na bridge in nastavi PPPoE na routerju.
Tomi

Invictus ::

Nejcolin je izjavil:

Imam neko "škatlo", iz katerega je kabel do računalnika :). Načeloma bi lahko kupil tudi ruter, a je ceneje USB in še manj "zakomplicirano". Telefon ima wifi... Priznam, da se ne spoznam na te stvari, zato pa sprašujem za nasvet.

To samo ti misliš da je manj zakomplicirano.

Nastavi SiOL modem/router kot Wifi access point, pa bo najhitreje.

Če ne veš kako se naredi, uporabi Google ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Invictus, daj preberi temo in nato komentiraj.
Tomi

Nejcolin ::

Ok, pojma nimam za kaj se gre tomi... Wpa je password, ki je proti "nezaželenim uporabnikom" in ga moram nastaviti. Kaj pa je bridge in kaj je PPPoE? Aja pa ruterja še nisem kupil.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcolin ()

...:TOMI:... ::

Sedaj imaš najbrž tako nastavljeno, da ko vtakneš kabel v modem si na internetu.

V tem primeru ti modem "pokliče", vzpostavi povezavo in je v bistvu router hkrati.

Sedaj bo modem v bridge načinu, se pravi bo samo "most" med tvojim routerjem in internetom, router bo "klical" in bo vzpostavil povezavo preko PPPoE protokola.

V router samo vneseš username in password od siola, tam kjer so nastvaitve za vzpostavitev povezave.

Najbolje, da pokličeš na siol, ti bodo oni pomagali. In preglej navodila routerja, ko ga boš dobil. Saj ni težko. Pa vprašaj google, če kaj ne boš vedel ali pa tu.
Tomi

Nejcolin ::

No torej kupim router, ki je na Siolovi listi? Nato sledim priloženim navodilom in tistim, ki so na Siolu za ta router in bi mi moralo uspeti. Če se kje zalomi, se oglasim.

...:TOMI:... ::

Ti si kupi router po izbiri, ne vem če imajo kako listo? Prvič slišim za to.
Tomi

Nejcolin ::

Evo danes sem prišel domov, ruter je imel anteno... Malo sem pogooglal in zrihtal vse. WiFi dela.
Najlepša hvala za vso pomoč.

r3dkv1c4 ::

Nejcolin je izjavil:

Evo danes sem prišel domov, ruter je imel anteno... Malo sem pogooglal in zrihtal vse. WiFi dela.
Najlepša hvala za vso pomoč.

res si butl....trolas tu po forumih in krades čas uporabnikom!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013243 (2589) verto
»

Hiter žični router

Oddelek: Pomoč in nasveti
181860 (1271) beta1
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951155 (22905) simone
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517899 (7410) Frenckie
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543306 (18846) imallears

Več podobnih tem