» »

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih

kuglvinkl ::

Oboji bi radi skelnil posel. To je to kar si spregledal :)
Your focus determines your reallity

Assass1n ::

To je res, ponudiš neko ceno lahko je blesava lahko ne.
Kot prodajalec napišem, Ne hvala...Premalo...Zaenkrat ne...Najnižja cena je n € ali pa ne odpišem :)

To je treba kot prodajalec vzet v zakup, daš ceno 100€ ti ponudi 60, pa napiše ti si nor raje stran vržem. Napiše se ne hvala ali pa se nakoncu zgliha na 80 pa sva oba srečna.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Magic1 ::

V Sloveniji večini ni v navadi glihat, zato pač folk ne zna. Potem pa pride do čudnih pogledov, ko eni začnejo konkretno glihat ceno.
Magic

Okapi ::

Po drugi strani pa tudi ni treba iz čisto vsake bedarije teme na slo-techu delati. Pač eni na ponudbo, ki se jim zdi prenizka, malo bolj slikovito odgovorijo - big deal.

Kar je, mimogrede, čisto v slogu barantanja na bazarju. Ko ti prodajalec reče 100 evrov, se začneš smejati in mu ponudiš 20 evrov, nakar se začne smejati on in te spraševati po zdravju. Barantanje se nato nadaljuje z naslednjo ponudbo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

Keyser Soze je izjavil:

mgermo je izjavil:

Kako je lahko original garancija vredna isto kot nič?

Ja, marsikdo ponuja original garancijo z vsemi papirji. Problem je če se izkaže, da temu ni tako. Ali pa da je ne moreš iz kakršnegakoli čudnega razloga uveljavljat.

To je riziko, ki ga moraš sprejet ko trguješ s fizičnimi osebami. Če gre kaj narobe, nimaš za sabo nobenega dokumenta, ki bi potrjeval posel. ZAto je precej utopično pričakovat, da boš lahko na eni Bolhi sklepal enake kupčije kot če greš v najbljižji štacjon, kjer ti zadevo dajo na kartico, na obroke brez obresti, ti garantirajo vračilu kupnine, če bo kaj narobe, ipd.


A mogoče tko kot nov v trgovini kupljen telefon, ki je magično prišel v stik z vodo? Pri tem ti ne more garantirat nihče, če pa je politika servisov bedasta...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AndrejO ::

Magic1 je izjavil:

V Sloveniji večini ni v navadi glihat, zato pač folk ne zna. Potem pa pride do čudnih pogledov, ko eni začnejo konkretno glihat ceno.

Zanimiva hipoteza, da barantanje večini ne bi bilo v navadi. Kljub temu pa nam ni tuje barantanje za ceno pri zasebnikih (če smo v urbanem okolju) ali pa za ceno kakšnih domačih jajc (v bolj ruralnem okolju). Potem pa še vsa barantanja od žepnine do plače in še česa.

Morda pa se nektari vidijo kot "trgovino", kjer barantanje v Sloveniji res ni pravilo. Predstavljam si, da bi blagajničarka v Merkatorju/Tušu/Lidlu/... tudi imela kakšno sočno v mislih (verjetno neizrečeno), če bi se želel na blagajni pogajati za cene.

Looooooka ::

RejZoR je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Primerjava s cenami na ebayu je dovolj zgovorna, da ti pove, da slovenski prodajalci radi "sanjajo".
Da ne omenim, da lahko skoraj vedno racunas na probleme, ce ti prodajo zanic robo in zelis zadevo vrniti.
V primerjavi z nakupi iz tujine je bolha cisti Balkan.
True story.

Pa tista slovenska logika...Kupil sem za 1000 EUR...pod 980 ne prodam, je tud smeha vredna.
Pozri dejstvo, da si zajebal nakup, znizaj ceno in bodi vesel, da nisi ob vseh 1000 eur.


Zgovorna je samo v tolikem, da so edini Balkanci folk, ki ti morijo s takimi primerjavami.
Prav če je na eBay-u tolk cenejše, kaj kurac pol men težiš? Kup na eBay pol ane? Fak sovražim tak folk, ki bi najraje našli neko nižjo ceno na drugem planetu sam da bi zbijal tvojo ceno. Tko kot imajo trgovine pri nas drugačne cene kot tuje, enako velja za vse ostalo. Trg pri nas je pač drugačen kot v ameriki al pa aziji. Če ti kej ni prov pa pejt kupit iz amerike al pa azije in pusti prodajalcu da se sam odloča, ne pa da nam za vsak drek morite s cenami iz eBay-a in upate da vam bomo zadeve malo manj kot šenkal. Nakonc bi pa zahteval še stroške za bencin. Fak no.

Cim prodajas rabljeno robo oz robo brez garancije in imas visjo ceno kot nekdo iz sosednje drzave pac nategujes sebe in druge.
Ce si stacuna in obenem ponujas garancijo je to druga stvar, ker je ob problemih dejansko lazje doma urejati stvari(in to JE vredno malce drazjega placila).
Smesen pa je folk, ki misli, da bo z neko robo in brez racuna zasluzil s folkom prek bolhe.
In ja...folk BO sel na eBay ravno zaradi takih norcev.
Kar se tice rabljene robe bi moral pa vsak prodajati s samo enim motivom in sicer :"Tega vec ne rabim in mi krade plac, ce dobim nekaj denarja za to je to PLUS in ne IZGUBA, ker pac mislim, da moram dobiti 100% denarja nazaj, ker zadeve "nisem opraskal".
Tud telefon je lahko po enemu mescu vreden 200 eur manj. Why?...ker je zunaj ze boljsi.
Tko da ja. Prodajalci na Bolhi...vecina je folk, ki se ne zaveda, da so v EU in da pac niso vec "un model, ki zrihta robo iz tujine". Ti casi so umrli z Jugoslavijo.

Okapi je izjavil:

Po drugi strani pa tudi ni treba iz čisto vsake bedarije teme na slo-techu delati. Pač eni na ponudbo, ki se jim zdi prenizka, malo bolj slikovito odgovorijo - big deal.

Kar je, mimogrede, čisto v slogu barantanja na bazarju. Ko ti prodajalec reče 100 evrov, se začneš smejati in mu ponudiš 20 evrov, nakar se začne smejati on in te spraševati po zdravju. Barantanje se nato nadaljuje z naslednjo ponudbo.

O.

Mislim, da bi folk vedno moral gledat na ceno v trgovini, dejstvo, da mora priti cez ceneje(ce ne gre lahko v stacuno) in v to ceno pristeti se postnino. Pa grancija je seveda tudi nekaj vredna. Ko upostevas vse te parametre lahko priblizno ves kaj je to "fer" ponudba.
In jst govorim za tele samostojne prodajalce...ne stacune, ki na bolho gledajo kot zastonj reklamo, ker so preskrti, da bi kupili oglas na tv-ju.
Tisti me ne ganejo in imajo skoraj vedno drazjo ceno od specializiranih stacun oz se hujse...jih se kaksen mimovrste.com na isti dan povozi v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

AndrejO ::

Looooooka je izjavil:

Tko da ja. Prodajalci na Bolhi...vecina je folk, ki se ne zaveda, da so v EU in da pac niso vec "un model, ki zrihta robo iz tujine". Ti casi so umrli z Jugoslavijo.

Torej se jih lahko pusti tudi pri miru, mar ne? Če najdem nekaj ceneje kje drugje, potem tudi z očesom ne bom trznil, kaj šele pisal kakšne predloge za znižanje cene.

Tako kot ima kuglvinkl kolekcijo zabavljaških odgovorov ima verjetno marsikateri prodajalec kolekcijo zabavljaških ponudb in "ponudb". Jaz ne prodajam ravno pogosto, pa sem že naletel na cvetke. Recimo nekdo, ki si je zadal nalogo, da mi pojasni, da sem za nekaj postavil previsoko ceno. Bolj kot sem ga vabil k temu, naj pač pove za koliko bi on predmet kupil, več pridevnikov sem dobival. Ponudbe pa žal ne. Njegov cilj očitno ni bil nakup, ampak ... nekaj. Še danes mi ni jasno kaj.

Če za tiste, ki kupujejo ali prodajajo razumem, da so "vpleteni" v proces in izrečejo ali napišejo kakšne cvetke, mi ta Don Kihot še dolgo ne bo šel iz spomina. Samotni jezdec, ki druge poučuje o tem, kaj je dobro za njih. Človek z Misijo.

Definitivno vreden nasmeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Looooooka ::

Pomojem ravno zato dobivajo te smesno nizke ponudbe.
Smesno draga ponudba si zasluzi smesno nizko ponudbo. Da mu klikne, da naj neha nategovat.
Drugace pa...barantanje se pa ja pricakuje na strani kot je "Bolha". Sej to le ni stacuna a ne :)
Dokler glih ne probas ceno zbit za 50%(precej zaljivo ponavadi), ti mogoce ob koncu drazbe, ce si bil edini zainteresiran, mogoce celo rata.
Se posebej ce prodajalec v oglas napise "zaradi financne stiske prodajam...".
BOljse vprasanje je zakaj folk TAKE cvetke pise v opise :)

zuz3k ::

fora je v načinu zbijanjanja cene

po TV oddajah vidim, da v tujini amerika, anglija zbijajo ceno tako,

da npr. ponudijo bistveno nižj ceno se pravi od 1000€ ponudijo 600€ in tako
se kupec in prodajalec zbližata na ceni 800€


pri nas nimamo te praxe, mali artikli je znano da se spusti kakšnih 5€,
pri nakupu večjih stvari pa par 100-200€, je pa bistveno drugačen način
zbijanja cene iz druge strani - kupec reče: lahko se zmenimo za 5€ manj
in zadevo kupim? kot pa na "ameriški" način

v tem je fora
Life is a psychological game.

Looooooka ::

Seveda.
Ker bi folk rajsi umrl doma s kramo, kot pa da jo sosed dobi ceneje, kot je on dal zanjo.
Definitivno je problem v nas in na americanih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Invictus ::

Kupci včasih pozabljajo da tudi iskanje cenejšega istega izdelka stane.

In ponujajo obscene nizke cene, ki nimajo veze z realnostjo. Na koncu pa izveš da še za tisto nizko ceno nima keša. Čista zguba časa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Loocas ::

res, kakšna posploševanja v stilu "takšni smo samo mi Slovnci"... za bruhat..
drugje po svetu, pa noben prodajalec noče zaslužit čimveč, al kaj?

RejZoR ::

Looooooka je izjavil:

Seveda.
Ker bi folk rajsi umrl doma s kramo, kot pa da jo sosed dobi ceneje, kot je on dal zanjo.
Definitivno je problem v nas in na americanih.


In zakaj bi na prvi šus nekaj prodal povsem pod ceno in naredil popolno izgubo če pa jo lahko prodam samo 1 teden kasneje za precej višjo ceno in lažje požrem manjšo izgubo? Ste eni smešni, zakaj bi moral prodajalec vedno izpasti kot stranka, ki potegne takratko in prodaja krepko pod ceno s popolno izgubo? Če se ti blazno mudi dobit denar je to tvoj problem ne moj. Jezst po drugi strani znam ocenit koliko časa bom pripravljen nekaj prodajat, da v tem času ne bo izgubilo preveč vrednosti, istočasno pa bom sam iztržil pribljižno želeno ceno. Itaq pa folk vedno proba glihat razen če v oglas izrecno dopišeš, da je to zadnja cena in pika. Pa še tam probajo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Kupec ni vedno kralj.

V zadnjem času je ponavadi navaden kreten. Sploh kar se tiče nepremičnin. Nobenega bontona.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Beli_Zajcek ::

Invictus je izjavil:

Kupec ni vedno kralj.

V zadnjem času je ponavadi navaden kreten. Sploh kar se tiče nepremičnin. Nobenega bontona.


Hja, še posebno pri nepremičninah si lahko privošči biti kreten. Sploh napram marsikateremu lastniku, ki ima popolnoma nerealno predstavo o vrednosti svojega brloga.

UNIVERZUM ::

Kot vidim imate tako eni kot drugi "čudovite" izkušnje :)). Sam kot kupec preskočim oglase katerih cena mi ne ustreza, tisti ki pa mi ustrezajo jih pa ne zbijam. Kot prodajalec pa postavim najnižjo zame še sprejemljivo ceno in nimam težav z neresnimi klicatelji (s tistimi, ki bi mi ceno poskusili še malce zbiti). No ja našla se je ena cvetka tukaj na slo-techu ampak to je bil edini primer.


Me pa zanima koliko od vas, ki prodajate stvari, čez teden ali dva pokliče kupca če je vse ok s stvarjo, ki ste jo prodali. Jaz osebno vedno.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Hayabusa ::

Če se po prodaji na javi, potem vse dela.

Invictus ::

Beli_Zajcek je izjavil:


Hja, še posebno pri nepremičninah si lahko privošči biti kreten. Sploh napram marsikateremu lastniku, ki ima popolnoma nerealno predstavo o vrednosti svojega brloga.

Večina folka, ki preveč zbija ceno, na koncu nima denarja niti za tisto zbito ceno. Doživel to.

Očitno je to danes neke vrste šport. Zajebavanje vseh po vrsti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Highlag ::

Mislim, da ne. Rekel bi, da je danes šport imeti "vse". Žal si vsi vsega ne moremo privoščiti.
Never trust a computer you can't throw out a window

Bananovec ::

Slovenska trgovina je pač čisti debilizem. Vedno, ko prodajam ponujam realno sceno torej cca 20-30% manj kot prodajajo ostali kupci za isto ali še starejšo robo. Žal mam vedno znova primerke osebkov, ki hočejo robo še ceneje.
Prodam pa robo vedno v parih dnevih.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Furbo ::

Halfdead987 je izjavil:

Najbolj pa sovražim take:
stvar prodajam za npr. 200 in oseba pošlje sporočilo:
hey a lahko za 150EUR pridem iskat že danes.
To je pa višek.


Ni višek, ampak začetek pogajanja.

Ti rečeš, moj minimum je 180 in sta zmenjena.

Kadar dam jaz oglas na bolho, dam že prej 10% višjo ceno, kupec to zbije in je srečen, jaz pa tudi.

Če si pa zamisliš eno ceno in potem v joku pobegneš na drevo, ker jo seveda vsak zbija, si pa neprilagodljiv dinozaver in si lahko 100% časa užaljen.

To moraš smatrati kot zabavo (računalniško igro preko emaila/gsm), ne pa nek proces ponižanja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Looooooka ::

A ste vi sploh kdaj bli na pravem sejmu...tak po katerih je bolha dobila ime?
Sj ne bi nic prodali s svojo "ne bom znizal" logiko.
NISTE stacuna in ne vem zakaj se primerjate z njo. Stacuna ima servis, garancijo, moznost vracila po 30ih dneh, robo na zalogi in moznost menjave, itd, etc. Vi nimate NICESAR od tega pa bi se vedno plesali v rangu njihovih cen.
Smesni ste :)
Furbo ma pa dobro taktiko. Sj velik je ponavad sam hoce nek feeling, da so ceno zbil. Zato pa folk pada na popuste v stacunah :D

mgermo ::

Štacuna ima servis...ne, ga nima. Mora poslat na servis, enako kot mora kupec z garancijo.
Štacuna ima garancijo...prodajalec jo tudi preda kupcu.
Možnost vračila...v fizičnih trgovinah ne.
Roba na zalogi...LOL, a res? Od najbližjega skladišča do tebe 2 tedna, skoraj toliko kot z Kitajske.
Možnost menjave...zgolj dobra volja prodajalca.

Vbistvu si vse nabluzo.

Mipe ::

"Večina folka", ki zbija pod ceno, je preprodajalcev. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

kuglvinkl ::

Furbo je lepo povedal.

To namreč jaz in AndrejO (iz druge strani) že ves čas govorim. Nobene nezrele komunikacije ni treba. Če ste bli kdaj v Aziji, al pa v Afriki morda še bolj, tam je šele teater, ampak zrel teater. Ta teater je v funkciji maksimizacije koristi prodajalca. Tipi majo tolk trikov, da je noro (in ne pričakujem tega pri nas). Jeba je pa v tem, da obstaja precejšnja nesimetrija informcij, koliko je vredna roba na placu, in na koncu lahko plačaš za usnjen pas (frikin' rocket science) 100 evrov, če si zaletav.

Torej, ali bi lahko ebay.si pri nas bil uspešen, ali ne, in zakaj.

@Okapi, mau me dolgočasiš.
Your focus determines your reallity

Furbo ::

Mipe je izjavil:

"Večina folka", ki zbija pod ceno, je preprodajalcev. Preverjeno.


Danes vsi zbijajo ceno. Nekoč sem tudi jaz verjel, da je cena vklesana v kamen, danes nisem več tako neumen.

Pa tudi v trgovinah se da pogajati za ceno, v BigBangu sem samo pogledal indukcijsko ploščo, je že prodajalec potegnil ven kalkulator.
V Trstu sem si šel pogledati Rolex ure, ko je prodajalec opazil, da že imam eno na roki, je cena takoj padla za 12%, še preden sem sploh izrazil kak interes...

Potem dajo pa otroci oglase na bolho in so užaljeni, ker se folk pogaja za ceno.

Tako s tem pač je, za ceno se vedno pogaja in za vaše neznanje prodaje, lahko krivite le starše, ki vas o tem niso podučili.

Za božjo voljo, še v marsikateri računalniški igri imaš statistiko 'haggle' ali 'trading' itd.. idejo so dobili v resničnem življenju, kot za moč, pamet...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

mgermo je izjavil:

Štacuna ima servis...ne, ga nima. Mora poslat na servis, enako kot mora kupec z garancijo.
Štacuna ima garancijo...prodajalec jo tudi preda kupcu.
Možnost vračila...v fizičnih trgovinah ne.
Roba na zalogi...LOL, a res? Od najbližjega skladišča do tebe 2 tedna, skoraj toliko kot z Kitajske.
Možnost menjave...zgolj dobra volja prodajalca.

Vbistvu si vse nabluzo.


Touché
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Lej, če daješ žaljive ponudbe, kjer se delaš norca s cene, ki jo je postavil prodajalec, boš pač dobil žaljiv odgovor. V končni fazi, nisi nobenega izmed svojih mailov prilepil, kako naj vemo da tvoja komunikacija ni nezrela?
The truth is rarely pure and never simple.

Mipe ::

Furbo je izjavil:

Mipe je izjavil:

"Večina folka", ki zbija pod ceno, je preprodajalcev. Preverjeno.


Danes vsi zbijajo ceno. Nekoč sem tudi jaz verjel, da je cena vklesana v kamen, danes nisem več tako neumen.

Pa tudi v trgovinah se da pogajati za ceno, v BigBangu sem samo pogledal indukcijsko ploščo, je že prodajalec potegnil ven kalkulator.
V Trstu sem si šel pogledati Rolex ure, ko je prodajalec opazil, da že imam eno na roki, je cena takoj padla za 12%, še preden sem sploh izrazil kak interes...

Potem dajo pa otroci oglase na bolho in so užaljeni, ker se folk pogaja za ceno.

Tako s tem pač je, za ceno se vedno pogaja in za vaše neznanje prodaje, lahko krivite le starše, ki vas o tem niso podučili.

Za božjo voljo, še v marsikateri računalniški igri imaš statistiko 'haggle' ali 'trading' itd.. idejo so dobili v resničnem življenju, kot za moč, pamet...

Očitno to velja samo za dražjo robo. Zadnjič sem kupoval tipkovnico+miško, ki se mi je zdela nekoliko precenjena, pa so rekli da toliko pač stane.

RejZoR ::

Sorry sam men se zdi folk, ki neki haggla v retail trgovinah prav smešen. A si prišel v trgovino al si prišel na tržnico? Razstavna roba, poškodovana itd to je druga zgodba, glihanje pri zapakirani pa mi je naravnost smešno. Pa če je redna stranka ajde, daš kakšen popust že zarad tega ker je redna. Ne pa kar vse počez. Če to delajo v Big bangu kot omenja nekdo zgoraj so milo rečeno zanič prodajalci.
Ne vem, a v spletnih štacunah tud za vsak izdelek težite na mail če vam ga znižajo zato ker se vam je pač dvignil tisti moment?

Aja pa glede tistega Rolexa v trstu, ki ti ga znižajo na lepe oči, skoraj garantirano je fejk. Rolex je prestižna znamka in če nimaš denqarja ga pač nimaš. Ne bojo pa oni celi obupani letal za tabo in te vabili z nižanjem cene. To bojo delal samo dilerji s fejki. Fact. Če mi poveš model in ceno ti takoj povem pri čem si.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kamran ::

Zdravo,

dottor je izjavil:

Osebno ko prodajam na bolhi najprej pogledam kaj podobnega se že prodaja in dam povprečno ceno -5/10% če se mi mudi, čene pa +5/10% gor. Če je kupec zainteresiran in pripravljen se zapeljat do mene in osebno prevzet pol brez problema spustim ceno.

Približno ista taktika, čeprav včasih si tudi dovolim kakšen evro/2 več dati od najnižje ponudbe na bolhi. Itak imam fiksno ceno, v oglasu pa vseeno še možnost, da kaj glihamo. Eni to uporabijo, drugi ne. Drugače pa itak to kar prodajam zelo podrobno opišem, slikam, če najdem kakšen YT video, pripopam. Zato, da se potem menimo samo še o ceni in načinu prevzema/plačila. 8-)

Kadar pa to kar prodajam ni na bolhi, imam pa eBay referenco in potem ustrezno znižam. To kar izgubim na ceni izdelka, pridobim z količinsko prodajo in tako notri prinesem. Je pa hiša velika... in polna šare, ki čaka na nove lastnike.

Mi pa kar gre "čiščenje omare" oz. znebljanje stare krame in potem za te "fičenke" na eBayu dobiti "bogastvo".

Kdo kdaj gleda Auction Hunters na Discovery Channel-u ? :))

Looooooka ::

mgermo je izjavil:

Štacuna ima servis...ne, ga nima. Mora poslat na servis, enako kot mora kupec z garancijo.
Štacuna ima garancijo...prodajalec jo tudi preda kupcu.
Možnost vračila...v fizičnih trgovinah ne.
Roba na zalogi...LOL, a res? Od najbližjega skladišča do tebe 2 tedna, skoraj toliko kot z Kitajske.
Možnost menjave...zgolj dobra volja prodajalca.

Vbistvu si vse nabluzo.

Mi bos ti poslal tvoj rabljen shit na servis in dal zravn garancijo.
Ti mogoce lezita v skladiscu 2 enoti ce mi slucajno prodas pokvarjeno.
Ne?
Well sorry...stacuna vse to ma. Ne glede na to al ma svoj servis(Btw Gorenje ma svoje stacune in svoje servise tko da bluzis samo TI).
Moznost menjave ni zgolj dobra volja prodajalca. V kolikor proda defektno robo mora kupcu zrihtat delujoc model. Ce se zafuka in tega magicno nima bo lepo vrnil denar. Lahko je pa DOBRA volja kupca in se ta zmeni za drug izdelek, ki ga bo mogoce vzel s kaksnim popustom.
Ti pa kar nakupuj in se pusti nategovati.

Furbo ::

RejZoR je izjavil:

Sorry sam men se zdi folk, ki neki haggla v retail trgovinah prav smešen. A si prišel v trgovino al si prišel na tržnico? Razstavna roba, poškodovana itd to je druga zgodba, glihanje pri zapakirani pa mi je naravnost smešno. Pa če je redna stranka ajde, daš kakšen popust že zarad tega ker je redna. Ne pa kar vse počez. Če to delajo v Big bangu kot omenja nekdo zgoraj so milo rečeno zanič prodajalci.
Ne vem, a v spletnih štacunah tud za vsak izdelek težite na mail če vam ga znižajo zato ker se vam je pač dvignil tisti moment?

Aja pa glede tistega Rolexa v trstu, ki ti ga znižajo na lepe oči, skoraj garantirano je fejk. Rolex je prestižna znamka in če nimaš denqarja ga pač nimaš. Ne bojo pa oni celi obupani letal za tabo in te vabili z nižanjem cene. To bojo delal samo dilerji s fejki. Fact. Če mi poveš model in ceno ti takoj povem pri čem si.


No pa mi povej majster, gledal sem Daytono 116523 (polzlata), cena na listku je bila 13,750 on je spustil na 12,000 takoj ko sem dal z roke dol Submarinerja, da bi jo probal.

Tule imaš pa kontakt od njega, bo zelo presenečen, ko mu boš povedal da prodaja fejke

http://www.rolex.com/en#/store-locator/...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Looooooka ::

Kdo kdaj gleda Auction Hunters na Discovery Channel-u ?

Pri nas bi pomojem v dveh oddajah spucali vse garaze.
Najbolj smesno je tisto "paid 150, valued at 400, profit 250". Da bi pokazal, kako so vse res za to ceno prodal pa ne :)
Vceraj ujel tisto, kjer kupujejo kovcke in robo na letaliscu...neverjetno iz kaksnega bullshita znajo delat oddaje.

Furbo ::

Valued pomeni ocenjeno, ne pa prodano.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

MAVRIK, sem pojasnil v tretjem postu.
Your focus determines your reallity

Looooooka ::

V trgovinah prodajalci v ceno vedno pristejejo se svojo provizijo.
Ce je ti ne poskusas znizati si sucker ne pa "kreten". Prodajalec tocno ve, do katere cene je se pripravljen znizat ceno. Ce ne gres CEZ ta limit bosta oba zadovoljna.
A se vi sploh zavedate kok kesha pustite v stacuni samo zarad nekih predsodkov?
Pa ok ne recem, da rabis to delat pri vsaki pizdariji...ampak ce vi kupujete zimnice za posteljo kot kupujete usb kljucke...well...sami sebe nategujete :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

#000000 ::

Pejt zjutraj v štacuno po sendvič pa na blagajni probaj zglihat :)

RejZoR ::

Furbo je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sorry sam men se zdi folk, ki neki haggla v retail trgovinah prav smešen. A si prišel v trgovino al si prišel na tržnico? Razstavna roba, poškodovana itd to je druga zgodba, glihanje pri zapakirani pa mi je naravnost smešno. Pa če je redna stranka ajde, daš kakšen popust že zarad tega ker je redna. Ne pa kar vse počez. Če to delajo v Big bangu kot omenja nekdo zgoraj so milo rečeno zanič prodajalci.
Ne vem, a v spletnih štacunah tud za vsak izdelek težite na mail če vam ga znižajo zato ker se vam je pač dvignil tisti moment?

Aja pa glede tistega Rolexa v trstu, ki ti ga znižajo na lepe oči, skoraj garantirano je fejk. Rolex je prestižna znamka in če nimaš denqarja ga pač nimaš. Ne bojo pa oni celi obupani letal za tabo in te vabili z nižanjem cene. To bojo delal samo dilerji s fejki. Fact. Če mi poveš model in ceno ti takoj povem pri čem si.


No pa mi povej majster, gledal sem Daytono 116523 (polzlata), cena na listku je bila 13,750 on je spustil na 12,000 takoj ko sem dal z roke dol Submarinerja, da bi jo probal.

Tule imaš pa kontakt od njega, bo zelo presenečen, ko mu boš povedal da prodaja fejke

http://www.rolex.com/en#/store-locator/...


Dvomil sem takoj samo zato ker so Rolexi eni najbolj ponarejenih ur. Sploh Daytone in Submarinerji...
Je pa tud tko da so cene "švicarskih prestižnih" ur navite v nebo in tolk zapretiravane, da roko na srce ob kakršnemkoli znižanju ne delajo nobene izgube sploh... Rolex je pa itaq pionir nategunskega marketinga so to speak. Nikakor niso slabe ure ampak s forsiranjem njihovega branda na vseh koncih so umetno dvignili ceno da je veselo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kamran ::

Looooooka je izjavil:

Pri nas bi pomojem v dveh oddajah spucali vse garaze.
Najbolj smesno je tisto "paid 150, valued at 400, profit 250". Da bi pokazal, kako so vse res za to ceno prodal pa ne :)

No ja, eni pravijo, da je celotna oddaja lažna (Google -> auction hunters fake), tako da kdo ve.

Looooooka je izjavil:

Vceraj ujel tisto, kjer kupujejo kovcke in robo na letaliscu...neverjetno iz kaksnega bullshita znajo delat oddaje.

Baggage Battles. :D

Najbolj debilno na eBayu oz. kadar kaj kupuješ iz ZDA (se umikam v velikem loku), da je nekaj 5 $, pošiljanje pa 2x ali pa 3x več, medtem ko iz Kitajske pa dobiš zadevo za par centov skupaj z zastonj pošiljanjem. In zmeraj je prišlo do mene, četudi ni bilo priporočeno.

Looooooka ::

#000000 je izjavil:

Pejt zjutraj v štacuno po sendvič pa na blagajni probaj zglihat :)

Po intersparu lahko kruh, ki je ze zapakiram gledam 1 uro pa ne bo nihce prisel z vprasanjem "Ali vam lahko pomagam".
Aja drugace pa lahko tud KRUH kupis ceneje. Samo po 19.00 prides!

Najbolj debilno na eBayu oz. kadar kaj kupuješ iz ZDA (se umikam v velikem loku), da je nekaj 5 $, pošiljanje pa 2x ali pa 3x več, medtem ko iz Kitajske pa dobiš zadevo za par centov skupaj z zastonj pošiljanjem. In zmeraj je prišlo do mene, četudi ni bilo priporočeno.

To me skoz mika...ze veckrat placal vec za postnino in davek kot za izdelek iz ZDA.
S Kitajske se mi sanja ne kaksen je davek se bolj me pa skrbi, da bodo kaj lepo ustavili na carini ces, da je ponaredek ne vem cesa(let's face it...vsa elektronika danes gleda enako) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Halfdead987 ::

Furbo je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

Najbolj pa sovražim take:
stvar prodajam za npr. 200 in oseba pošlje sporočilo:
hey a lahko za 150EUR pridem iskat že danes.
To je pa višek.


Ni višek, ampak začetek pogajanja.

Ti rečeš, moj minimum je 180 in sta zmenjena.

Kadar dam jaz oglas na bolho, dam že prej 10% višjo ceno, kupec to zbije in je srečen, jaz pa tudi.

Če si pa zamisliš eno ceno in potem v joku pobegneš na drevo, ker jo seveda vsak zbija, si pa neprilagodljiv dinozaver in si lahko 100% časa užaljen.

To moraš smatrati kot zabavo (računalniško igro preko emaila/gsm), ne pa nek proces ponižanja.

Ne, ker je moj minimum 200€.

Je ponižanje. Jaz bi imel sebe za ponižanega, če bi se imel za tako revnega, da bi 50€ manj ponudil.

svenica ::

Furbo je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sorry sam men se zdi folk, ki neki haggla v retail trgovinah prav smešen. A si prišel v trgovino al si prišel na tržnico? Razstavna roba, poškodovana itd to je druga zgodba, glihanje pri zapakirani pa mi je naravnost smešno. Pa če je redna stranka ajde, daš kakšen popust že zarad tega ker je redna. Ne pa kar vse počez. Če to delajo v Big bangu kot omenja nekdo zgoraj so milo rečeno zanič prodajalci.
Ne vem, a v spletnih štacunah tud za vsak izdelek težite na mail če vam ga znižajo zato ker se vam je pač dvignil tisti moment?

Aja pa glede tistega Rolexa v trstu, ki ti ga znižajo na lepe oči, skoraj garantirano je fejk. Rolex je prestižna znamka in če nimaš denqarja ga pač nimaš. Ne bojo pa oni celi obupani letal za tabo in te vabili z nižanjem cene. To bojo delal samo dilerji s fejki. Fact. Če mi poveš model in ceno ti takoj povem pri čem si.


No pa mi povej majster, gledal sem Daytono 116523 (polzlata), cena na listku je bila 13,750 on je spustil na 12,000 takoj ko sem dal z roke dol Submarinerja, da bi jo probal.

Tule imaš pa kontakt od njega, bo zelo presenečen, ko mu boš povedal da prodaja fejke

http://www.rolex.com/en#/store-locator/...


Ne vem zakaj mislite doktorirat iz fejk rolexov, sej pa maš metode, da preveriš a je fejk al ni. Kolko porabljene energije za nič, nedojemljivo. Če pa greš na bazar kupovat rolex, ne da bi vedel, kakšna je razlika med fejk in pravim, moreš bit pa že kr fajn priheftan.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

RejZoR ::

Ja, razen če si jasnoviden, da veš preko foruma kaj je on kupoval...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

@all rolex fans ....

tudi ce imas original, je vse v tem kako ga nosis ....( bugatija lahko vozis v cunjah iz KIK-a pa ti nihce ne bo rekel da je FAKE,... ROLEX ... he he ... different storry )

http://www.onehotlap.com/2013/01/the-gr...

kuglvinkl ::

Z Rolexi ven iz te teme, v kolikor ne doprinesejo k topicu!
Your focus determines your reallity

Looooooka ::

Ne, ker je moj minimum 200€.

Je ponižanje. Jaz bi imel sebe za ponižanega, če bi se imel za tako revnega, da bi 50€ manj ponudil.

Zdaj pa pomisli na to, da da folk tud 50-100 eur visjo ceno zato, da ma nek manevrski prostor za barantanje, da si pridobi potencialne kupce, ki hocejo feeling uspesnega znizanja cene :)
You just wasted 50 eur!

Halfdead987 ::

Looooooka je izjavil:

Ne, ker je moj minimum 200€.

Je ponižanje. Jaz bi imel sebe za ponižanega, če bi se imel za tako revnega, da bi 50€ manj ponudil.

Zdaj pa pomisli na to, da da folk tud 50-100 eur visjo ceno zato, da ma nek manevrski prostor za barantanje, da si pridobi potencialne kupce, ki hocejo feeling uspesnega znizanja cene :)
You just wasted 50 eur!

Let me fix that for you:
Zdaj pa pomisli na to, da da folk tud 50-100 eur visjo ceno zato, da jih sprašujejo če so normalni.

Mavrik ::

kuglvinkl je izjavil:

MAVRIK, sem pojasnil v tretjem postu.


Stvari ki jih ne razumeš:

- Ponujanje skoraj polovico manj kot je napisano je komot žaljivo komu, ki je napisal jasno ceno.
- Obstaja precej ljudi ko se jim ne da ukvarjati s handlanjem z naključnimi ljudmi in jim gre na živce da nekateri na znajo prebrati napisane številke v oglasu.

Nič drugega ni. Ne vem kaj tu ni jasno? Ostalo je vse bluzenje samo o tem, da nekateri nimajo istega mnenja kot ti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935395 (12748) kamiKaZaA
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7714953 (11032) ciki57
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617458 (14078) loveJDM
»

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011529 (10016) jero_no1

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117450 (14102) Tilen

Več podobnih tem