» »

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih

««
«
1 / 6
»»

kuglvinkl ::

To ne moreš verjet. Eni so popolnoma nesposobni se pogajati, kar ni toliko hudo, pač ne prodajo. Zraven se morjo še napihovat.

Da pojasnim, redno ponudim bistveno manjšo ceno, kot je tržna cena, da vidim, kje se bova s prodajalcem ujela. Eni razumejo, eni pa ne :)

Par odgovorov:

1. Ste pa humorist.Mi morda plačate gorivo in čas?Moje urno nadomestilo je 30 EUR+malica...lp;-);

2. Nudi ti to komu drugemu, jutri je prodan za 120

3. kaj pa ti kupuješ?Mam jaz dober sendvič pa še kaj za popit zate za ta denar!a skor sem pozabo treba te je še malo splahnit da grejo iz tebe take blesave ideje,ajd ća!

bom posodabljal, če bodo še cvetke.

Kaj pa vaše izkušnje?
Your focus determines your reallity

RazzorX ::

Cvetke ste vi kupci, ki ponujate res smešne cene in potem pričakujete resne odgovore. Nekdo mi je za predmet s ceno na bolhi 1200€ (pa še to je bila prenizka cena) ponudil 250€. In potem pričakujete odgovor?

kuglvinkl ::

A ne, tega ne delam. To ni smiselno. Recimo za predmet,ki se v povprečju ponuja za 120 evrov sem ponudil 70 evrov, ker sem upošteval vse okoliščine trga. In Sherlock? Čez tri tedne so bili isti oglasi še vedno gor, cene pa znižane na 80-90 evrov.

Se mi pa zdi, da je takšna brezvezna komunikacija plod globljih težav, zato sem pa temo tudi odprl :).

Torej, tema je o komunikaciji, ne o smešno visokih cenah in debilo nizkih ponudbah.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Problem je ker se ljudje ne zavedajo, da ko kupijo zadevo in jo odnesejo iz štacune je že rabljena in vredna vsaj 30% manj, če je zapakirana. Če je že odpakirana in jo je novi lastnik uporabil, je vredna 50% manj. In po parih letih je vredna do 15% začetne cene in nič več. Nekateri bi pa rabi kupili pa po dveh letih prodali za 5% manj in to velja za vse izdelke, še posebej pa za računalnike in pleh (avtomobile).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuglvinkl ::

Mogoče je prav tu izvor (nepotrebnih) čustvenih reakcij.
Your focus determines your reallity

mgermo ::

Sori, sam tvoje ponudbe so debilne. Po svojih besedah daješ ponudbe bistveno pod tržno vrednostjo. In če ni prodajalec ubupan, kaj točno pričakuješ da bo odgovoril?
Primer: Prodajam Macbooka za 700€ in mi uleti tip, da kupi za 500€. Mislim wtf? Zakaj trati moj čas?

p.s.: Tisti Mac je bil prodan za 700€

s1m0n ::

Jaz sem prodajal leto dni star fotoaparat za 80€ ki je bil nov čez 200€ a so mi ljudje ponujali po 50€. Takšnim sploh ne odgovorim in pika.

#000000 ::

RazzorX je izjavil:

Cvetke ste vi kupci, ki ponujate res smešne cene in potem pričakujete resne odgovore. Nekdo mi je za predmet s ceno na bolhi 1200€ (pa še to je bila prenizka cena) ponudil 250€. In potem pričakujete odgovor?


Tole je pa živa resnica, jest sem prej dost prodajal preko bolhe, vedno kaka zadeva bla v igri, no potem ko sem se sčasoma navadil da mi ni dvignilo pritiska vsako sporočilo -največkrat poslano preko free najdi.si, v stilu "ej dam ti 20 evrov, če češ poklič. pare su tu" za robo ki je bila na ebayu vredna 140 USD recimo.

Drugi so ebay-erji "ljudje ki ti povedo da je cena tega na ebayu smešno nizka, in oni bi plačali še manj kot to"

Tretji so isti kot drugi, vendar molčijo kot grob o ebayu, ko prodajaš zadevo ki je niti tam ne najdeš izpod 500 evrov, a ceno na bolhi sem dal 150, ampak oni spet nebi dali več kot 30 :)

V takratnem času sem opazil da kličejo vedno eni te isti in vedno ista pesem, pomojem jim dostikrat rata da naletijo na nekoga ki se dejansko hoče nečesa znebit in mu ni pomembno kolk dobi, pač samo da nekaj dobi, al pa ima kako sumljivo robo ki se je je treba otarasit, uglavnem ta folk je dosadan u3pm, najeda in najeda, takrat sem dal vse take v imenik in na black listo, tako da niti ne veš da so te klicali, pol so pa začel SMS-je pisat in ni boga da ti dajo mir, na vsak način hočejo imet zadevo po ceni ki so si jo zamislili in ne odnehat, no potem sem pobrisal vse oglase in nehal sploh prodajat na bolhi.

dottor ::

Osebno ko prodajam na bolhi najprej pogledam kaj podobnega se že prodaja in dam povprečno ceno -5/10% če se mi mudi, čene pa +5/10% gor. Če je kupec zainteresiran in pripravljen se zapeljat do mene in osebno prevzet pol brez problema spustim ceno. Sem pa tudi sam dobil dosti krat smešno nizke ponudbe.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kuglvinkl ::

Again, to je trgovina. Imamo willing buyer in willing seller. Tako kot zadnjih 8000 let. Borzna cena se glede rabljenih stvari žal ne more izoblikovati, zato se je treba z dogovrom nekje srečat. Če se reče, "to je zadnja cena", je pač zadnja, koga briga.

Cena, ki se postavi za rabljeno robo je izključno informativne narave, če prodajalec ni drugače označil.

K izvajanjem nebivedu-ja dodajam nefleksibilnost.
Your focus determines your reallity

blackbfm ::

vredna 140 USD recimo


Vredna je točno tok kot ti je nekdo pripravljen dat, pa če je to 20e, lahko pa vržeš v smeti in dobiš 0e..kakšno ceno ima stvar v trgovini je čist ne-relevantno. Marsikater prodajalec malo napačno ocenjuje trg, potem se jim pa stvari valjajo mesece. Prav tako marsikater kupec napačno ocenjuje...take ponudbe pač skenslaš in je to to, ne pa da en drugega drkata v glavo z nekimi kvazi sarkastičnimi odgovori.

Meni je bila smešna ena ženska, katera mi je hotla odkupit iphone 5, zapakiran, naslednji dan po otvoritvi..400e bi dala pa že to težko, zato ker je v USA baje samo 200$:)) prodan je bil za 850e isti dan

šernk ::

Jst dajam na bolho realne cene, ker dajam gor res le tisto, česar si želim znebit. Če mi kupec ponudi cca 10-15% nižjo ceno od tistega še požrem, čene pa pač ne (in doslej sem še vse prodal v roku 1 meseca).

kupujem ne pa skoraj nič na bolhi, ker je možnost natega večja kot na ebayu, pa še cene so ponavadi večje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kuglvinkl ::

@blackbfm, natančno. In to je izhodišče.
Your focus determines your reallity

#000000 ::

Ja glejta zame je vrednost nečesa točno tolk kot rečem in nič več, če je rabljena zadeva na ebayu vredna (govorim o najnižji ceni z najnižjo poštnino do Slo) 140 usd + treba plačat pri nas še 20% ddv in čakat nanjo 1 mesec, je taka nova zapakirana stvar zame vredna vsaj 90-100 evrov in za ta denar bi jo tudi dal, ampak ne oni bi dal 30 in naj hitro nesem na pošto ker se mu mudi :)

Še vsako tako stvar sem prodal za oglaševano ceno, ali mogoče 10% nižjo, ne pa za 70% nižjo, itak se za vsako stvar najde kupec samo čas je potreben.

Od kje podatek da je nekaj kar je prinešeno iz trgovine že vredno 5% manj ? Zakaj potem uradne trgovine ne prodajajo po 5% nižji ceni, ker vse kar prodajajo kupijo v drugih trgovinah :)

mtosev ::

a ljudje na bolhi še vedno kupujejo? jaz sn drek od bolhe zapustil pred časom.
ebay je dosti boljši in prodajalci so bolj resni kot tipičen prodajalec na bolhi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

shadeX ::

@blackbfm

prodan je bil za 850e isti dan


Ti skoraj ne verjamem. Kakor jaz vem so bile cene iphonov v prosti prodaji okoli 700-750eur. Tudi sedaj cena se mi zdi da ni še nič manjša kot takrat ko je prišel ven. Torej, zakaj bi ti ga nekdo odkupil za 850, če bi ga lahko kupil za 100-150 eur manj.


a ljudje na bolhi še vedno kupujejo? jaz sn drek od bolhe zapustil pred časom.
ebay je dosti boljši in prodajalci so bolj resni kot tipičen prodajalec na bolhi


Ja. Zato ker rabljenih telefonov se na ebayu ne splača kupovat. Carina+davek pa to..(če govorimo o ebay.com )

mtosev ::

saj je ebay.co.uk, de izbereš da ti pokaže samo oglase iz EU in ni davkov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Ja je, ampak ponavadi je zadeva za precej več kot 20% dražja :)

shadeX ::

Iz ebay.co.uk ja, zato ker v angliji je elektronika dražja. recimo ebay.de pa mogoče že dobiš kakšno dobro ponudbo. Ampak spet moraš pa gledati na poštnino (sicer nimam pojma kako je s poštami v nemčiji ampak enkrat piše poštnina 5eur, drugič pa cca 25eur, za pošiljanje v SLO )

šernk ::

Od kje podatek da je nekaj kar je prinešeno iz trgovine že vredno 5% manj ? Zakaj potem uradne trgovine ne prodajajo po 5% nižji ceni, ker vse kar prodajajo kupijo v drugih trgovinah :)


20% manj, ker dejanska vrednost izdelka je 20% manj kot si ti plačal v trgovini, tako da izgubiš za vrednost DDVja, v trenutku ko stopiš iz trgovine. S tem se moraš pač sprijaznit, če želis zadevo prodati, drugače lahko grem po novo v trgovino.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

#000000 ::

No v mojem primeru govorim o zadevi ki je drugje kot na kitajskm za 140 usd ne dobiš, če pa jo je cena za 50% višja.

RejZoR ::

krneki0001 je izjavil:

Problem je ker se ljudje ne zavedajo, da ko kupijo zadevo in jo odnesejo iz štacune je že rabljena in vredna vsaj 30% manj, če je zapakirana. Če je že odpakirana in jo je novi lastnik uporabil, je vredna 50% manj. In po parih letih je vredna do 15% začetne cene in nič več. Nekateri bi pa rabi kupili pa po dveh letih prodali za 5% manj in to velja za vse izdelke, še posebej pa za računalnike in pleh (avtomobile).


Sorry, what? In zakoji K naj bi bila zapakirana stvar po defaultu 30% cenejša? Ker se teb tko dvigne in bi imel najraje kar zastonj ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

Mah pust ga sej ne ve kaj lupeta, se prav da par let star Mercedes ni vreden ama ništa :)

AndrejO ::

kuglvinkl je izjavil:

A ne, tega ne delam. To ni smiselno. Recimo za predmet,ki se v povprečju ponuja za 120 evrov sem ponudil 70 evrov, ker sem upošteval vse okoliščine trga. In Sherlock? Čez tri tedne so bili isti oglasi še vedno gor, cene pa znižane na 80-90 evrov.

Se mi pa zdi, da je takšna brezvezna komunikacija plod globljih težav, zato sem pa temo tudi odprl :).

Torej, tema je o komunikaciji, ne o smešno visokih cenah in debilo nizkih ponudbah.

Vsakomur svoje. Kot prodajalec sem že ničkolikokrat izvedel "nizozemsko licitacijo". Začel sem visoko, nato spuščal in ko sem prišel do cene, ki je bila za nekoga sprejemljiva, jo je pač sprejel in stvar zaključena. To vidim kot popolnoma racionalno ravnanje, če se mi s prodajo ne mudi.

Kot kupec sicer lahko rečeš kaj je zate osebno "dobra cena", ni pa nujno, da je tvoja ponudba tudi najvišja, ki jo je nekdo na "trgu" še pripravljen plačati.

Kreativni odgovori tipa "potni stroški" in ostalo so seveda lepi okraski, ko ljudje poskušajo povedati, da jim ponujen znesek ne ustreza in, da so zaradi ponudbe užaljeni. Vsakdo ima pač svojo mejo in svoj način izražanja, samo ravnanje pa ni nujno neracionalno. Globje težave? Kdo bi vedel. Morda je bil ton tvoje ponudbe napačen ali pa napačno razumljen. Elektronske komunikacije te odrežejo od vseh neverbalnih sporočil in težo v celoti prenesejo na besede. Besede pa so lahko vedno narobe razumeljene.

Tako, da Sherlock... zakaj pričakuješ, da je pričakovanje prodajalca enako pričakovanju povpraševalca, zakaj meniš, da so "neposredna pogajanja" za vse enako zanimiva, zakaj meniš, da so užaljeni (čustveno nabiti) odgovori morda simptom psihičnih težav (ugibam, da na te namiguješ z lisjaškim izrazom "globje težave")?

kuglvinkl ::

Ne, ne namigujem na psihične težave, pač pa splošno na vprašanje, kolk smo slovenci trgovci.

Morda sem tole spregledal: "zakaj meniš, da so "neposredna pogajanja" za vse enako zanimiva". Za takšno pričakovanje iz moje strani dejansko ni podlage. In je povezano s prvo povedjo v tem postu.

Mogoče bom moral tole primerno vključit v ponudbo.

So pa zanimivi tudi odzivi v tej temi. Tudi pri teh je opaziti močno pozicijo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Primerjava s cenami na ebayu je dovolj zgovorna, da ti pove, da slovenski prodajalci radi "sanjajo".
Da ne omenim, da lahko skoraj vedno racunas na probleme, ce ti prodajo zanic robo in zelis zadevo vrniti.
V primerjavi z nakupi iz tujine je bolha cisti Balkan.
True story.

Pa tista slovenska logika...Kupil sem za 1000 EUR...pod 980 ne prodam, je tud smeha vredna.
Pozri dejstvo, da si zajebal nakup, znizaj ceno in bodi vesel, da nisi ob vseh 1000 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

shadeX ::

@Looooooka

Nisi povedal nič novega. Zato pa veliko slovencev kupuje na ebayu.

kuglvinkl ::

natančno tole: "Vsakomur svoje. Kot prodajalec sem že ničkolikokrat izvedel "nizozemsko licitacijo". Začel sem visoko, nato spuščal in ko sem prišel do cene, ki je bila za nekoga sprejemljiva, jo je pač sprejel in stvar zaključena. "

jaz počnem iz druge strani :).

Za tvoje početje imamo temo smešni oglasi, za moje početje pa odgovori, kot sem jih nalimal v prvem postu.

In za moje pojme ni z obema nič narobe, trgovina je trgovina, morebiti (če subjekt drugač ne zna komuinicirat) izražena čustva morajo biti so izključno v funkciji čit racionalne zadeve=maximizacije koristi.
Your focus determines your reallity

shadeX ::

Sam da nebomo samo po nas slovencih pljuvali. Recimo tale prodajalec malo sanja. Niti podrazno ne bo dobil 540 eur za tistga Sensationa. Na bolhi ga dobiš dobro ohranjenega za 250 :P

mgermo ::

Če je zadeva objektivno vredna 500€ in prodajalec hoče zanjo 600€ bom preskočil oglas.
Ne vem zakaj isto ne stori kupec ko vidi ceno 300€ a bi kupil za 200€.

dzinks63 ::

Vse je odvisno kako hitro mora kdo prodati, če se mu zelo mudi, v startu postavi nižjo ceno od najnižje izmed vseh konkurenčnih oglasov. Če se ti ne mudi tako zelo, nastaviš primerno tržno ceno in če ne prodaš, vsak teden nižaš za 5%, na koncu vedno prodaš. Če si zadaš, da izpod neke cene ne greš, lahko prodajaš pol leta in več, pa še vedno ne boš prodal, na koncu dobiš še manj, kot bi lahko dobil takoj na začetku. Prodajalci so različni, nekateri kupci pa iščejo takšne, kateri morajo pod nujno prodati za kakršnokoli ceno. Trg je pester, prodajalci in kupci so zelo različni, lahko naletiš na vse sorte, tudi na nategovalce navsezadnje, ti postavijo abnormalno visoke cene in čakajo na žrtve, zadeva ni črnobela, ampak zelo pisana, še uv in ir spektri so vmes. Na koncu koncev te ne sme presenetiti nič, pričakovati moraš vse in še več, pa ni važno ali kupuješ ali prodajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

kuglvinkl ::

ker bo prodajalec mogoče vseeno za deal?
Your focus determines your reallity

mgermo ::

Pošlješ x sporočil in upaš, da bo eden prijel, medtem ko boš x-1 tratil čas.

RejZoR ::

Looooooka je izjavil:

Primerjava s cenami na ebayu je dovolj zgovorna, da ti pove, da slovenski prodajalci radi "sanjajo".
Da ne omenim, da lahko skoraj vedno racunas na probleme, ce ti prodajo zanic robo in zelis zadevo vrniti.
V primerjavi z nakupi iz tujine je bolha cisti Balkan.
True story.

Pa tista slovenska logika...Kupil sem za 1000 EUR...pod 980 ne prodam, je tud smeha vredna.
Pozri dejstvo, da si zajebal nakup, znizaj ceno in bodi vesel, da nisi ob vseh 1000 eur.


Zgovorna je samo v tolikem, da so edini Balkanci folk, ki ti morijo s takimi primerjavami.
Prav če je na eBay-u tolk cenejše, kaj kurac pol men težiš? Kup na eBay pol ane? Fak sovražim tak folk, ki bi najraje našli neko nižjo ceno na drugem planetu sam da bi zbijal tvojo ceno. Tko kot imajo trgovine pri nas drugačne cene kot tuje, enako velja za vse ostalo. Trg pri nas je pač drugačen kot v ameriki al pa aziji. Če ti kej ni prov pa pejt kupit iz amerike al pa azije in pusti prodajalcu da se sam odloča, ne pa da nam za vsak drek morite s cenami iz eBay-a in upate da vam bomo zadeve malo manj kot šenkal. Nakonc bi pa zahteval še stroške za bencin. Fak no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

RejZoR je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Problem je ker se ljudje ne zavedajo, da ko kupijo zadevo in jo odnesejo iz štacune je že rabljena in vredna vsaj 30% manj, če je zapakirana. Če je že odpakirana in jo je novi lastnik uporabil, je vredna 50% manj. In po parih letih je vredna do 15% začetne cene in nič več. Nekateri bi pa rabi kupili pa po dveh letih prodali za 5% manj in to velja za vse izdelke, še posebej pa za računalnike in pleh (avtomobile).


Sorry, what? In zakoji K naj bi bila zapakirana stvar po defaultu 30% cenejša? Ker se teb tko dvigne in bi imel najraje kar zastonj ane?


Ker je rabljena, samo slovenceljni tega ne morete dojeti. Za take je očitno bolje, če doma stoji in plac jemlje, kot pa da bi prodal po nižji ceni. Če si nekaj kupil in odnesel iz trgovine, je to že rabljeno in ni več vredno toliko kot si ti dal za to stvar. Tako pač je, samo dojet morate to.
Na srečo v tujini poznajo besedo "rabljeno" in temu primerno tudi postavijo ceno, zato tudi kupujem večino rabljenih zadev tam, ne pa tukaj. Pa ko nas bo več takih, boste moral cene spustit, drugače ne boste prodali.

Tudi avto sem tam kupil. Za ceno za kakršno sem avto dobil (skupaj z dajatvami in vsem kar pripada uvozu), bi tukaj plačal 4x več. Če ga danes prodam po "tržni" ceni, bi še vedno dobil 2x več.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

mgermo je izjavil:

Pošlješ x sporočil in upaš, da bo eden prijel, medtem ko boš x-1 tratil čas.


Transakcijske stroške si mora vsak sam zračunat in na njih tut računat, če kaj ponuja.

Ne gre to tko, da jst sem tzar in mam za vas bednike telefon, ki ga lahko vzamete za 500 evrov pa ne me preveč motit pri tem.

:)
Your focus determines your reallity

Smurf ::

V primeru da das primerno ceno (nizjo od trga), ker hoces hitro prodati in ves da bos, je seveda tecno, ko pridejo ljudje, ki bi ti ponudilo 50% cene in bi se pogajali.

Ce gledam sebe mi je moj cas precej dragocen, tako da do neke mere razumem zgornje odzive.

Zdej ce je izdelek precenjen je druga stvar (tle se gre pa skrajnost v drugo smer).

krneki0001 ::

V sloveniji so vsi izdelki precenjeni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Rešpetlin ::

Kupovanje Golfa preko Bolhe :)

Jaz se na blesave ponudbe ponavadi niti ne odzovem. Morda me še najbolj zmoti, če nekdo izkaže zanimanje in se že vse zmenita, potem pa ponikne (tako v vlogi kupca kot prodajalca).

RejZoR ::

krneki0001 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Problem je ker se ljudje ne zavedajo, da ko kupijo zadevo in jo odnesejo iz štacune je že rabljena in vredna vsaj 30% manj, če je zapakirana. Če je že odpakirana in jo je novi lastnik uporabil, je vredna 50% manj. In po parih letih je vredna do 15% začetne cene in nič več. Nekateri bi pa rabi kupili pa po dveh letih prodali za 5% manj in to velja za vse izdelke, še posebej pa za računalnike in pleh (avtomobile).


Sorry, what? In zakoji K naj bi bila zapakirana stvar po defaultu 30% cenejša? Ker se teb tko dvigne in bi imel najraje kar zastonj ane?


Ker je rabljena, samo slovenceljni tega ne morete dojeti. Za take je očitno bolje, če doma stoji in plac jemlje, kot pa da bi prodal po nižji ceni. Če si nekaj kupil in odnesel iz trgovine, je to že rabljeno in ni več vredno toliko kot si ti dal za to stvar. Tako pač je, samo dojet morate to.
Na srečo v tujini poznajo besedo "rabljeno" in temu primerno tudi postavijo ceno, zato tudi kupujem večino rabljenih zadev tam, ne pa tukaj. Pa ko nas bo več takih, boste moral cene spustit, drugače ne boste prodali.

Tudi avto sem tam kupil. Za ceno za kakršno sem avto dobil (skupaj z dajatvami in vsem kar pripada uvozu), bi tukaj plačal 4x več. Če ga danes prodam po "tržni" ceni, bi še vedno dobil 2x več.


Sem prodajal laptop s podaljšano 3 letno zaščito original zapakiran in še s prednaloženim Win7 po ceni kot je bil nov v trgovini z 1 letom garancije in brez Win7 (ne pozabimo, da je bila cena primerljiva celo z nemškimi cenami) pa je folk ponujal take zneske, da te je srat prijelo. Toliko o tem kolk smo samo prodajalci nerealni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Keyser Soze ::

Prodajate na boljšjakih in pričakujete kaj? Registriraj dejavnost in začni talat račune folku. Verjamem, da bo kdo lažje plačal polno ceno, ker bo bil krit do določene mere.

Ne pa da mu en Johan ponudi stvar z neko garancijo za katero se lahko izkaže da je vredna isto kot nič.

P.S.: Te res srat prime ja.
OM, F, G!

mgermo ::

Kako je lahko original garancija vredna isto kot nič?

Okapi ::

in to velja za vse izdelke, še posebej pa za računalnike in pleh (avtomobile).
No ja, to še zdaleč ne velja za vse izdelke, celo za vse računalnike in avte ne. Imaš cel kup stvari, ki vrednosti ne izgubljajo, ali pa jim celo raste. In to ne samo izdelki iz zlata.


Trg je pester, prodajalci in kupci so zelo različni, lahko naletiš na vse sorte, tudi na nategovalce navsezadnje, ti postavijo abnormalno visoke cene in čakajo na žrtve,
BTC je poln takih "nategovalcev".;) Kavbojke, jakne, superge ... so najprej po 100+ evrov, čez čas na razprodaji pa 50 ali manj.

O.

Halfdead987 ::

Jao, kake mate eni. Da stvar zgubi 50% ko ga kupec uporabi? Wtf? Najdi mi iPhone 5 za 350€, takoj kupim ;) Ali pa imate tiste oglase kot so
K: Samsung Galaxy S3
Kupim Galaxy S3 za max. 200.
Brez prask bla bla v garanciji itd.


Optimisti:)

In kuglca, jaz bi ti dal isti odgovor kot 2. oseba.

Najbolj pa sovražim take:
stvar prodajam za npr. 200 in oseba pošlje sporočilo:
hey a lahko za 150€ pridem iskat že danes.

To je pa višek.

Keyser Soze ::

mgermo je izjavil:

Kako je lahko original garancija vredna isto kot nič?

Ja, marsikdo ponuja original garancijo z vsemi papirji. Problem je če se izkaže, da temu ni tako. Ali pa da je ne moreš iz kakršnegakoli čudnega razloga uveljavljat.

To je riziko, ki ga moraš sprejet ko trguješ s fizičnimi osebami. Če gre kaj narobe, nimaš za sabo nobenega dokumenta, ki bi potrjeval posel. ZAto je precej utopično pričakovat, da boš lahko na eni Bolhi sklepal enake kupčije kot če greš v najbljižji štacjon, kjer ti zadevo dajo na kartico, na obroke brez obresti, ti garantirajo vračilu kupnine, če bo kaj narobe, ipd.
OM, F, G!

Super Sonic ::

"lahko nekoliko se spustim ceno, vendar ne za toliko. XXX je odličen, ravno tako ostala oprema in je vredna tega denarja."
To so nekako redni odgovori tistega za kar povprašujem, včasih se človek zmeni, včasih ne. Dejstvo pa je, da je XXX v tem primeru zastarel in da je novi XXX za enako ceno 6x boljši. Ampak prodajalca to ne moti in goni svoje naprej.

Dost folka vzame agresiven nastavek za pogajanja kot osebno stvar, tako da so problemi s tem tudi pri meni. Skoraj vedno pa dobim koga, ki je zmeren in razume, da njegov XXX po 3 letih uporabe, ni več nov XXX. Pa še "recesija" je. Zdej al je al ni, ni važn, važn je, da dosti ljudi prodaja stvari, ki jih sicer ne bi.

Kako je lahko original garancija vredna isto kot nič?

Ni res. Garancija je nekaj vredna, vendar pa ni vredna miljon. Včasih je to znesek kosila, včasih malo več, odvisno za kaj pač gre. Dejstvo je, da se kupuje rabljen izdelek in ne novega. Jaz če stvar dobim rabljeno le za 20% nižjo ceno kot ceno novega, ne bom kupoval rabljenega. Izbral si bom novo, barve, mogoče celo konkurenco tega, ali pa enostavno počakal novo serijo in kupil bistveno nižje čez X čas.

Vse pa zavisi kdo prodaja in kupuje. Koliko kdo res stvari rabi kupit ali prodat. In ko je na sporedu diametrala, potem so kreši, ker folk dostikrat, kot že rečeno, vzame stvari zelo osebno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Jaz sem za trgovanje po bolj civilizirani varianti, tako kot je na eBay ali Amazon Market. Se pravi cena je določena in jo plačaš, če ti je izdelek vreden te cene ali pa ne, simpl. Če pa hočeš kupčije pa imaš še vedno avkcije.
Nesmiselno se mi zdi dajati višjih cen samo zato, da bom šele po pogajanjih prišel na želeno ceno, ko pa bi lahko že v začetku dal oglas za tako ceno, ampak to ne deluje ker vsak hoče znižati, iz kateregakoli razloga že.

Sicer pa se mi mogoče samo zdi, ampak zadnje leto ali mogoče še več sem opazil kar upad povpraševanja na bolhi, pa prodajam dosti podobne stvari kot sem včasih in po podobnih cenah. Ne vem ali ljudje ne kupujejo več toliko rabljenih stvari zaradi pomanjkanja denarja ali pa zaradi preveč denarja :)
Quack !

harvey ::

Pri prodaji elektronike je problem predvsem pomenske narave, saj gre za izdelke široke potrošnje in stalna "produkcija" novih in novih modelov ima za posledico, da "stari" modeli, čeprav še povsem dobro delujoči izdelki, v psiholškem smislu veljajo za stare in teh nihče noče.

Prodajalec takega izdelka morda ne ve, ali pa niti ni preveril vseh ostalih ponudb in misli, da je to zanj vredno toliko oz. precej več kot pa je realno ocenjem izdelkek v času.

Zanimivo je gledati Pawn Stars na History channelu, samo tam ključna okoliščina - bližina casinoja močno olajša prepričevanje.

sem opazil kar upad povpraševanja na bolhi, pa prodajam dosti podobne stvari kot sem včasih in po podobnih cenah


Ponudba novih izdelkov je velika in razlika med rabljenimi je premajhna ter se ljudje odločajo bolj za nove izdelke.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blackbfm ::

Ti skoraj ne verjamem. Kakor jaz vem so bile cene iphonov v prosti prodaji okoli 700-750eur. Tudi sedaj cena se mi zdi da ni še nič manjša kot takrat ko je prišel ven. Torej, zakaj bi ti ga nekdo odkupil za 850, če bi ga lahko kupil za 100-150 eur manj.


Zakaj bi ga kupil za 850e..temu se reče ponudba-povpraševanje..v trgovini jih ni za kupit vsaj mesec ali dva. Zdaj pa imaš 2 možnosti, prišparaš 3e/dan ta dva mesca in ga imaš takoj, ali pa čakaš v nedogled da kakšna trgovina dobi zalogo in se jezen kurčiš zakaj jih ni (na simobilovi strani piše da 16 gb še vedno ni pa bo zdaj že pol leta okoli). Sicer enega sem prodal enmu preprodajalcu, je že imel kupca, verjetno je pa zraven nabil še dodatnih 200e, ker pomoje se za par 10e profita ne splača jajcat s tem (poslovanje z gotovino in neznanci, potni stroški...).

Bistvo je to, da če prodajaš preko malih oglasov ne sanjaj o neki ceni v trgovini ker nima nobene veze, je kvečjem neko izhodišče. Danes ko je tako nasičen trg z vsem sranjem težko kaj prodaš za "realno" ali pa če rečem raje pošteno ceno.

Uporabnik ::

kuglvinkl je izjavil:

To ne moreš verjet. Eni so popolnoma nesposobni se pogajati, kar ni toliko hudo, pač ne prodajo. Zraven se morjo še napihovat.

Da pojasnim, redno ponudim bistveno manjšo ceno, kot je tržna cena, da vidim, kje se bova s prodajalcem ujela. Eni razumejo, eni pa ne :)

Par odgovorov:

1. Ste pa humorist.Mi morda plačate gorivo in čas?Moje urno nadomestilo je 30 EUR+malica...lp;-);

2. Nudi ti to komu drugemu, jutri je prodan za 120

3. kaj pa ti kupuješ?Mam jaz dober sendvič pa še kaj za popit zate za ta denar!a skor sem pozabo treba te je še malo splahnit da grejo iz tebe take blesave ideje,ajd ća!

bom posodabljal, če bodo še cvetke.

Kaj pa vaše izkušnje?



U bistvu - tolk kot imaš možnost ti ponudit svojo ceno, tako imajo tudi oni možnost, da podajo mnenje o tvoji ceni. No big deal.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935397 (12750) kamiKaZaA
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7714953 (11032) ciki57
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617458 (14078) loveJDM
»

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011529 (10016) jero_no1

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117451 (14103) Tilen

Več podobnih tem