» »

11. Kako optimiziramo spletne strani za čim višjo uvrstitev na sezname iskalnikov?

11. Kako optimiziramo spletne strani za čim višjo uvrstitev na sezname iskalnikov?

hmm23 ::

Poleg tagov, kaj bi še lahko uporabil?

Vice ::

Recimo google.

Tody ::

Z veliko dela :)

Koliko je tega in koliko te stane je pa odvisno od ključnih besed.

Sophia ::

Nekaj dodatnih stvari, ki pomagajo pri optimizaciji:
- ključne besede naj bodo uporabljene v url-ju
- ključne besede naj bodo v besedilu odebeljene in uporabljene 2-5% besedila
- na vsaki podstrani naj bo uporabljen samo en h1 naslov, ki po možnosti vsebuje ključno besedo
- slike na spletni stran, naj bodo shranjene pod imenom, ki naj vsebuje ključno besedo,
- povezave naj bodo grajene na ključnih besedah

Na uvrstitev vpliva več kot 200 dejavnikov, to je samo nekaj od njih. Več si lahko prebereš na:
- http://www.domovanje.com/blog/2012/05/1...
- http://www.domovanje.com/blog/2012/05/1...

neoserv ::

To so samo "on-site" dejavniki. Velik del SEO optimizacije se dogaja stran od spletne strani.

Ker tudi sami dobivamo veliko vprašanja na to temo, smo spisali 2 prijazna članka na to temo:
- Kako do 1. mesta v iskalnikih (1. del)
- Kako do 1. mesta v iskalnikih (2. del)

Zelo pomemben je tudi "off-site" dejavnik - pravzaprav bolj pomemben kot "on-site".
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Največ odneseš tako, da nekaj od tega upoštevaš. Potem pa sprobavaš, dokler se nekaj iz tega ne naučiš. Najbolje je poleg tega, da gledaš pozicijo ključnih besed preko : http://rankcheckerace.com/help/guide. Vpišeš domeno in ključne besede, ki jih želiš gledati kako so pozicionirane, nato lahko dobivaš direktno na E-mail pozicije. Priporočam ;)

Tydek ::

Jaz bi pa nekaj vprašal, glede optimizacije. Zanima me, če napišeš neko novico, ali je dobro, če v novici linkaš med sabo druge novice?. SLOTECH neprestano linka druge novice, ali se to kaj pozna pri SEO ?.

Kaj mislim : Danes je wordpress zelo popularen, saj se pozna, ker ima že, kar 4 milijone uporabnikov in potem teh 4 miljone linkam na drugo novico.

Mipe ::

On-site SEO: ključne besede v URL-ju, sliki in besedi. Ne pretiravat z njimi, besedilo naj bo lepo berljivo tako za robote kot ljudi. Glej spodaj.

Najpomembnejši del... off-site SEO: Zunanje povezave na tvojo stran. Tu pridejo socialna omrežja v poštev; twitter, facebook in vse to sranje. Ampak Google kaznuje pretirano oglaševanje lastne strani. Zato je pomembna predvsem kvalitetna vsebina. Dobro blago se samo hvali. Če je vsebina kvalitetna, jo bodo linkali drugi ljudje s svojih strani in ti generirali promet ter pozicijo na iskalnikih.

neoserv ::

@Tydek: to zelo pomaga in ravno to je osnova "off-site" optimizacije :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Hvala za odgovor. Nisem bil čisto prepričan :)

MrBrdo ::

Če imaš več pageov ki jih optimiziraš, lahko uporabiš tudi kakšen rank tracking service (npr. RankTrackr) za spremljanje pozicij. No če imaš samo 1 site se ti to verjetno ne splača :) Sicer je pa SEO kar obsežno področje, pa tudi zadeve se stalno spreminjajo, tako da je treba bit kar na tekočem.
MrBrdo

Tydek ::

Mrbrdo to sem že jaz omenil. Samo, da je zastonjski rank tracker. Do 1000 ključnih besed, kar je zvrham dovolj http://rankcheckerace.com/help/guide

MrBrdo ::

Cool, nisem videl. Ne poznam tega sajta, samo moje izkušnje s temi zastojn trackerji so bolj slabe. Pravzaprav tudi z plačljivimi, recimo sescout, ki mi ni kosistentno updejtal in tudi rezultati so bili pogosto čisto mimo. Ne pravim da ta tvoj ni OK, samo pač je treba sprobat. Drugače obstajajo pa tudi desktop aplikacije za to, ki so načeloma enkratni strošek, moraš pa pol sam proxyje iskat če imaš veliko keywordov.
MrBrdo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google nas ne prikaže v iskalniku

Oddelek: Izdelava spletišč
93302 (1693) neoserv
»

Kako izboljšati mesto v iskalnikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
83065 (2741) Matek
»

Spletna stran med prvih 10 zadetkov iskanja

Oddelek: Izdelava spletišč
101351 (1100) Utk
»

Pomoč pri optimizaciji!

Oddelek: Izdelava spletišč
223793 (3192) Housy
»

SEO vs Web programer?

Oddelek: Izdelava spletišč
131970 (1702) Mipe

Več podobnih tem