» »

Izbira fakultete

Izbira fakultete

BigSmoke ::

Ravno končujem 4. letnik v gimnaziji in do 5. marca se moram vpistai na fakulteto. Rad imam fiziko in matematiko ter informatiko. Za učenje sem malo zainteresiran saj mi grejo v glavo bolje predmeti, ki se jih da razumeti.(matematika in fizika)

Zanimajo me vaši predlogi o faksu.

Mavrik ::

Fakulteta je TVOJA izbira. Kaj bi rad delal? Kakšno delo, tehnologije, smeri te veselijo? Pri katerih krožkih in ostalih aktivnostih si najbolj užival?

S tvojim opisom ti komot lahko rečemo "Fakulteta za socialno delo", ker ne vemo nič o tebi.
The truth is rarely pure and never simple.

xtrat ::

Vprašaj se ali si priden in se rad učiš?? Verjem da če greš na UNI brez učenja ne boš naredil pa čeprav si lahko brihten. Ti povem iz prve roke.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Halfdead987 ::

fri

PrimozR ::

xtrat je izjavil:

Vprašaj se ali si priden in se rad učiš?? Verjem da če greš na UNI brez učenja ne boš naredil pa čeprav si lahko brihten. Ti povem iz prve roke.

Lahko tole potrdim, ampak se vseeno da spacati tehnični faks na UNI smeri z malo učenja. Rezultati so daleč od bleščečih, učenja je pa vseeno BISTVENO več, kot v srednji šoli. Učenje zadnji dan odpade. Tukaj mi lahko verjameš, ker sem potreboval nekaj let, da sem to dokončno dojel ;)

xtrat ::

Ne zanašaj se na to da se da spacati z malo učenja. Sploh pa prvi letnik. Takrat delajo selekcijo med študenti, tako da se moraš res potruditi.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Marat ::

xtrat je izjavil:

Vprašaj se ali si priden in se rad učiš?? Verjem da če greš na UNI brez učenja ne boš naredil pa čeprav si lahko brihten. Ti povem iz prve roke.


Sej se je treba učit, sam če se v srednji šoli ni glih rad učil, še ne pomeni da se na faksu tudi ne bo.

Jaz se v srednji nisem skoraj nič učil, raje sem plonkal >:D na faksu sem pa čisto obrnil ploščo, niti enkrat še nisem plonkal in pa pred izpiti se dejansko učim :)

pač mentaliteta na faksu se malo spremeni, včasih je za to potrebno tudi kako leto ali dve, ni pa nič hudega če se v srednji ni kaj veliko učil ;)

aja, še glede izbire faksa: sicer bo na koncu čisto tvoja odločitev, ampak po napisanem sodeč bi ti predlagal da pogledaš FRI VSŠ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

xtrat ::

Marat poznam to, bil sem povsem enak, V bistvu sem še vedno. Nočem fantu zbijat moralo ampak da se zave kako je na faksu.

Glede izbire se tudi jaz strinjam za VSŠ FRI.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Mavrik ::

Namesto da zapravlja čas na FRI VSŠ kjer ga ne bodo nič pametnega naučili naj gre raje na FMF proti pravim poklicem :)
The truth is rarely pure and never simple.

Flea ::

No, ker ste ravno omenili FMF imam tudi sam eno vprašanje. Obiskujem gimnazijo in razmišljam o vpisu na FMF, smer fizika. Vendar ne vem, ali sem dovolj sposoben na tem področju. Matematika mi gre super, 5 vsa leta do zdaj, z bolj ali manj samo poslušanjem pri pouku in delanjem domačih nalog. Fizika mi tudi gre, ampak potrebujem nekaj več učenja za oceno 5. Morda je tu tudi nekaj na profesorju, ker se mi zdi, da pri fiziki od ure ne odnesem toliko kot pri matematiki. Delal vem, da bom v vsakem primeru kot norc, ker imam vcepljenost miselnost, da sem perfekcionist in da hočem biti najboljši. Zdaj pa ne vem kako bi oblikoval vprašanje... v bistvu me zanima, ali menite, da sem dovolj sposoben. Vem, da to nekdo preko foruma težko karkoli reče... ampak pač, koliko je pri študiju fizike dela in koliko je talenta? In ali lahko dobro znanje matematike veliko pripomore k uspehu?

xtrat ::

Fant vse je odvisno od tvoje volje. Če si tako prepričan ti rečem da pojdi na FMF. Jaz sem imel matematiko 3 (lenoba pač). Najprej sem hodil na FMF UNI in ti povem da je težko čeprav sem naredil 3 izpite. Če si pa v dvomih, pojdi na VSŠ kjer je res velika razlika imaš deset če hočeš brez problema ampak kot pravim se moraš učit drugače niti 6 ne bo.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Marat ::

Mavrik je izjavil:

Namesto da zapravlja čas na FRI VSŠ kjer ga ne bodo nič pametnega naučili naj gre raje na FMF proti pravim poklicem :)

zakaj? kakšne poklice to misliš? :)

Mavrik ::

Zdaj pa ne vem kako bi oblikoval vprašanje... v bistvu me zanima, ali menite, da sem dovolj sposoben.


Če imaš v gimnaziji matematiko in fiziko 4/5, boš naredil višji nivo matematike na maturi (oz. imaš znanje tam nekje) in si navajen da se je treba učit ti ne bo hudega.

Vem, da to nekdo preko foruma težko karkoli reče... ampak pač, koliko je pri študiju fizike dela in koliko je talenta?


Pri obeh, matematiki in fiziki, šteje predvsem delo. Stvari postanejo dovolj kompleksne, da se samo na "talent" ne moreš kaj dosti šlepati in ti k uspehu predvsem pripomore čas in delo, ki ga vložiš v učenje. To je tudi razlog, zakaj večina lenob na FMFju (in drugih tehničnih faksih) hitro odpade. Ni ti treba biti nadpovprečen genij, samo zavedati se boš moral da boš pa par dni na teden moral biti trezen in se kaj usest ko bo šlo zares ;)

In ali lahko dobro znanje matematike veliko pripomore k uspehu?


Definitivno - dobro znanje je predpogoj. Če boš veliko prinesel s srednje šole (kot sem omenjal, pomagajo višji nivoji) ti bo prvi letnik nekoliko lažji, ker ti ne bo treba nadoknaditi toliko.

Predvsem pa - naj te lenobe ne prestrašijo, ni ti treba biti noben genij, da narediš FMF UNI (čeprav pomaga :P ). Ne bo pa lahko, samo na koncu se splača če te te stvari zanimajo. :)

Predvsem pa se zavedaj, da na koncu vsakega zanima kaj znaš. Če se odvlečeš na VSŠ študij da boš mel "same desetke" se ne čudit če bodo kdaj se raje odločili za sodelovanje kakim "povprečnežem", ki se je bolj potrudil :P
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

xtrat ::

Mavrik je izjavil:







Predvsem pa - naj te lenobe ne prestrašijo, ni ti treba biti noben genij, da narediš FMF UNI (čeprav pomaga :P ). Ne bo pa lahko, samo na koncu se splača če te te stvari zanimajo. :)



Nobenega nočem strašit. Hočem da se postavi na realna tla ter povedat, da ni kot v pravljici. Vem da je lepo imeti dobro izobrazbo, se družiti s pomembnimi ljudmi. Še vedno si lahko uspešen. Sicer pa sem rekel da če se čuti naj poskusi.
A: I'll be back!
B: You've been back enough!

Flea ::

@Mavrik hvala za tole. Mi je res razsvetlilo stvari.

V bistvu je tako, da velikorat podcenjujem svoje sposobnosti. Po drugi strani pa na primer imam namen poskusiti pri vpisu na univerze svetovnega razreda kot so Cambridge, Oxford, Imperial college London, itd. in imam cilj biti zlati maturant. Fizika je edino področje, pri katerem me skrbi uspešnost v študiju, po drugi strani pa me tako zelo zanima, da bi se študiju tega res težko odpovedal. Imam še sicer alternative kot so matematika, kemija ali pa strojništvo, vendar pa se mi zdi fizika študij, ki združuje vse to in to daje študiju tisto privlačnost.

VŠŠ odpade, predvsem ker mi program ni všeč.

PrimozR ::

Če ti pomaga, bivši sošolec iz Gimnazije je zaključil Fiziko s povprečjem okrog 9,5 ali še več in se odločil, da gre na drugo stopnjo na strojno, ker je bolj uporabna. Najprej je imel namen itiv Ljubljano, potem so ga pa vzeli v ETH v Zürichu, kamor je bolj na blef poslal prijavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466343469 (5661) nejc_nejc
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599389 (7310) A120
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814318 (9556) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146521 (34041) awy
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215714 (12682) žana

Več podobnih tem