» »

FMF, FS ali FE?

FMF, FS ali FE?

1
2
»

Unknownm ::

Zanima me še, če ima kdo izkušnje z smerjo Finančna matematika na FMF?

Cervantes ::

Vsaj v mojih časih je bilo na FE v 9 semestrih 56 predmetov (in izpitov, kajpa). Tega se pač drugače kot kampanjsko ne da, če bi to hotel delati sproti, bi moral biti Napoleon, al se ti pa zmeša.
S še ene par kolegi smo imeli team, vsak je moral naštudirat en predmet (ali dva:), potem smo imeli ene par sessionov pred izpitom, ponavadi smo vsi štirje naredili.
Seveda pomaga, če imaš "bazo" pogostih izpitnih vprašanj!
Jasno, tam, kjer moraš memorizirat podatke, to ne gre. Recimo Strojni elementi :(...
Mogoče je danes kaj drugače, ampak, kakor mi pripovedujejo mlajši kolegi, ne prav dosti.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Smo pa imeli tudi par jako resnih kolegov, se spomnim tipca, ki je pol leta za Sisteme študiral Shannona, in tud naredil z 10.
Faksa seveda ni končal.
Smo imeli pa tudi Genija (ja, z veliko!). Slivnika seveda. Poleg FE je naredil še FMF, vse v roku! Ampak on je bil res unikat.
In bil poleg tega še jako zabaven in prjazen kolega, še danes se ga razveselim, ko se srečamo.

Zgodovina sprememb…

zanibani ::

Flea je izjavil:

FMF tudi od začetka, je pa tempo potem kar... treba sproti delat.


Python v prvem niti ne toliko, se da, potem pa začnejo malo bolj resne zadeve :)

Unknownm ::

Ker nočem ustvarjati nove teme, bom nadaljeval debato v tej. Torej, po tehtnem razmisleku sem se odločil, za vpis na FMF-matematika(UNI). Vendar pa sem v zadnjih nekaj dneh iz več virov slišal, da so diplomanti uni matematike zelo nezaposljiv kader po končani fakulteti, ker jim primankuje "realne matematike". Snov na fakulteti naj bi bila namreč preveč teoretična, kar naj bi odvračalo delodajalce. Torej zanima me predvsem ali je to sploh res + vaše izkušnje z FMF-jem in iskanjem zaposlitve po koncu študija. =)

Isotropic ::

ce ne znas programirat, je vsekakor res.

čuhalev ::

Kar se tiče uporabnosti pridobljenega znanja na omenjenemu programu, ga je za industrijo, gospodarstvo itd. 90 % neuporabnega. Kar se tiče programiranja, lahko dosežeš v pol leta enak nivo znanja kot bi ga na celotnem študiju. Če pa želiš nadaljevati akademsko, je količina uporabnega znanja odvisna od področja, na katerem se želiš specializirati.

Če se lahko izrazim, so pri bolonjski reformi ,,zasrali" z združitvijo obeh smeri: teoretične in uporabne, v pretežno teoretično.

Unknownm ::

Torej je znanje, ki ti ga ponudijo res neuporabno? Je finančna smer kaj boljša?

Isotropic ::

pri financni je afaik predvsem problem, da je velik naval nanjo in da je lazja od običajne mate. prva stopnja naj bi bila sicer ok, druga pa
baje ne več (teorija).
pejt na fri pa je problem rešen. itak se boš naučil mate tam še preveč.

pri fri so zanimiva področja imo predvsem machine learning, vision...
je pa to, kar je jaka rekel, res. veliko programiranja ne pričakovat tam, sploh zahtevnega ne (s tem mislim kakšen bolj kompleksen program)

Zgodovina sprememb…

A120 ::

z nacinom razmisljanja in obravnave problemov ki ga pridobis na fmf (tako pri matematiki kot fiziki) lahko opravljas skoraj v vseh podrocjih naravoslovja. prav sluzb kjer bi iskali izkljucno matematike in fizike je malo ampak lahko pocnejo skoraj karkoli zato so zelo zaposljivi. jas ti toplo priporocam fmf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344222 (6414) nejc_nejc
»

Strojništvo vs. Meteorologija z geofiziko

Oddelek: Šola
394855 (4141) jype
»

Vpis na FMF v Ljubljani ali na Famnit v Koper

Oddelek: Šola
329311 (7470) mladec
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210455 (9305) tony1
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418849 (16317) foxigirl

Več podobnih tem