» »

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ?

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ?

1 2
3
4

ZuckerWtte ::

Pozdravljeni

Vidim da je tema že malo zastarela ampak sem se vseeno odločila da povprašam mogoče se pa bo kdo javil.
Pred mesecem dni sem pričela z iskanjem zaposlitve v Avstriji. Sicer imam narejeno turistično šolo in vsi pravijo, da v tem poklicu ni problem najti zaposlitev. Pri meni je nastal problem. Ne glede na to da znam nemško, tudi prošnje pošiljam v nemščini mi odgovarjajo samo negativno. Pričela sem tudi klicati po telefonu kar pravtako ni obrodilo sadov. Zaposlitev iščem preko eures portala preko njihovega zavoda za zaposlovanje in še nekaj drugih portalov. Iščem v okolici Beljaka-Villach,Nassfeld...

Znašla sem se v takšni situaciji da ne vem več kam naj se obrnem. Upam da bo kdo prebral in mi lahko vsaj malo svetoval.

LP

m0f0x ::

Na portalih si naredi profil, da lahko tudi tebe delodajalec kontaktira ali kakšna agencija. Drugače pa išči npr. turistične agencije v območjih kjer bi rada delala in jim pošlji ponudbo za zaposlitev. Če ne drugo, te bodo imeli v bazi.

ZuckerWtte ::

Na portalih imam narejen profil samo zgleda nič ne pomaga.

To s TA je pa dobra ideja.

Hvala za odgovor. :)

harmony ::

Uf mesec dni iskanja niti ni ravno veliko casa, da ne ves vec kaj da naredis.

V casu iskanja sluzbe delaj na izboljsavi svojega CV-ja, registraciji na zaposlitvenih portalih. Mogoce tudi obisk zavoda in ostalih zaposlitvenih agencij v Villachu in tam povprasati.

Vedi, da v kolikor pokazes resnost, se te bodo ljudje v agencijah zapomnili in s tem si takoj pridobila nekaj tock pri morebitni zaposlitvi.

fantasycamp ::

harmony je izjavil:

Uf mesec dni iskanja niti ni ravno veliko casa, da ne ves vec kaj da naredis.

V casu iskanja sluzbe delaj na izboljsavi svojega CV-ja, registraciji na zaposlitvenih portalih. Mogoce tudi obisk zavoda in ostalih zaposlitvenih agencij v Villachu in tam povprasati.

Vedi, da v kolikor pokazes resnost, se te bodo ljudje v agencijah zapomnili in s tem si takoj pridobila nekaj tock pri morebitni zaposlitvi.


To je tipičen odgovor ki ga ti dajo v zavodu.

Samo vztrajaj. neumnost!

Če si sposoben dobiš kar kmalu odgovore, ja sej boš čakal ,samo vidiš da si na poti.

Agencije ne briga kolikokrat prideš, zanima jih kaj ponujaš, znaš jezik?

terezijslo ::

Zdravo,

Mene pa zanima kakšne so kaj razmere na Švedskem glede zaposlitve. Pred leti so bile gor dobre razmere predvsem za gradbenike in cestne delavce. Kdo kaj ve, če je temu še tako?

Invictus ::

Meni je predvsem tukaj zanimivo koliko ljudi želi delati v nemško govorečih državah, a ne znajo nemščine.

Ste se že kaj začeli učiti?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

terezijslo ::

Meni nemščina predstavlja hudo oviro, ker mi je jezik antipatičen, pa tud talentiran nisem na jezikovnem področju. Poskusil sem se učit pa mi ni šlo :D Če bi znal nemško, bi bil že gor.

Okapi ::

Ja, vsak izgovor je dober. Bosanski čobani brez končane osnovne šole najdejo delo v Nemčiji, tule pa eni jokajo, da jim je nemščina antipatična.;((

O.

Invictus ::

Nemščina je prav lahek jezik. Ima zelo jasna pravila in malo izjem. Preprosta slovnica. Najboljši metal komadi so v nemščini ...

Kaj bi še rad več?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neon21 ::

Okapi je izjavil:

Ja, vsak izgovor je dober. Bosanski čobani brez končane osnovne šole najdejo delo v Nemčiji, tule pa eni jokajo, da jim je nemščina antipatična.;((

O.



Je pa 90% bosanskih delavcev v tujini zaposlenih preko slovenskih privatnikov. Pri njih ni potrebe po jeziku tam je moto , bodi tiho in delaj. Isto je v Sloveniji , kje si vido kerega tujca , da bi našel sam zaposlitev tukaj. Vse se gre preko agencij ali privatnikov. Velik plus vidim pri Slovenskih državljanih , ki delajo v tujini ker so dobro socializirani in dokaj zainteresirani za jezik. To , da nekomu nemščina ne gre ni izgovor ampak je pač težava , ki jo vsak ne reši. Res pa je , da se da marsikaj naučit če le človek hoče. Tudi meni nemščina ni glih pri srcu ampak znam nekaj povedat , angleščino pa obvladam ker mi je pač bolj simpatični jezik s katerim sem se srečeval že v zgodnjih osnovnošolskih letih.

black ice ::

Iz katere luknje si potegnil teh 90%? Brez skrbi bodi, da večina Bosancev, ki dela v tujini tam tudi živi in imajo tam začasno, če ne stalno prebivališče.

Invictus ::

Bosanci niti pod razno ne delajo preko slovenskih firm. je dovolj Bosancev že v Nemčiji.

Edini kreteni, ki delajo preko slovenskih podjetij, so Slovenci, in os na koncu večinoma nategnjeni.

Sam da teh zgodb ni prav veliko v medijih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Moram povedati, da imam do zdaj dve dobri izkušnji in sicer
1. prijavil sem se za eno delo čist na blef in so mi tako lepo odgovorili, da nisem uspel prit v ožji krog izbrancev in da naj ne obupam in pošiljam prošnje naprej, ter mi želijo veliko uspeha pri iskanju itd.
2. Bil prijavljen na karriere.at in so me čez kak mesec klicali iz avstrije za delo v IT bussines support segmentu in se še dogovarjamo.

V sloveniji sem pa poslal 20-30 različnih prošenj in ništa. Še odgovora ne dobiš.

To da neveš nemško zna vsak rečt. Zanimivo pa je, da brezposeln človek nima 3-4 ure časa na dan, da bi se učil ta jezik. Danes če maš internet je to mačji kašelj.

terezijslo je izjavil:

Meni nemščina predstavlja hudo oviro, ker mi je jezik antipatičen, pa tud talentiran nisem na jezikovnem področju. Poskusil sem se učit pa mi ni šlo :D Če bi znal nemško, bi bil že gor.

Če bi se znal vsaj tak dobro nemško kot jamrat bi že lahko delal nekje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

marceb ::

Nekaj poklicev smo v tej temi že obdelali, no največ je govora seveda o IT-ju. Zanima me če ima kdo kaj informacij kako je z drugimi fohi gor kemija, biokemija, živilstvo itd.?

m0LN4r ::

marceb je izjavil:

Nekaj poklicev smo v tej temi že obdelali, no največ je govora seveda o IT-ju. Zanima me če ima kdo kaj informacij kako je z drugimi fohi gor kemija, biokemija, živilstvo itd.?

Poznam punco, ki je po končani šoli kemije al nekaj v tem smislu, šla takoj v nemčijo delat. Pa neve nemško se mi zdi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user-pass ::

Invictus je izjavil:

Bosanci niti pod razno ne delajo preko slovenskih firm. je dovolj Bosancev že v Nemčiji.

Edini kreteni, ki delajo preko slovenskih podjetij, so Slovenci, in os na koncu večinoma nategnjeni.

Sam da teh zgodb ni prav veliko v medijih ...

Haha, res je :)

Kar se pa jezika tice, nemscino se v srednjih solah uci napacno, se pravi pravila in potem vse izjeme, kot da je to vazno. Potrebno bi bilo ravno obratno, samo govorit in govorit, da ti pride v uho, nato znas ze sam izpeljat pravila, ce si jih ze kdo tako zelo zeli slisat. Meni so nemscino v srednji soli zagabili, ker je bil princip napacen, clovek dobi vtis, da je nemscina polna enih pravil pa izjem itd... to je resnicno izguba cajta. Tako pa je zato, ker namen nemscine v srednji soli dejansko mi, da bi se ljudje naucili govoriti, pac pa da se da uciteljem krasna izhodisca, ki jih je potem simple ocenjevati. Znas to pravilo? Koncnica v zenskem spolu v ednini v akkusativu? Ne znas, sedi. Far out! Ca bi bilo po moje, bi prva pravila uvedel v cetrtem letniku, ali pa sploh ne.

Je pa v Nemciji tako, da ce si iskan profil, ti bojo z veseljem placali tecaj jezika, ce pa si npr v IT, pa se ponavadi noben ne sekira, ce ne znas nic povedat po nemsko. Tudi ogromno inzenirjev npr. v Siemensu je tujcev, razni Indijci, itd itd pa ne znajo po nemsko niti dober dan pa adijo, pa se noben ne sekira.
Je pa znanje nemscine vsekakor plus, da ne bo kdo narobe razumel.

user-pass ::

marceb je izjavil:

Nekaj poklicev smo v tej temi že obdelali, no največ je govora seveda o IT-ju. Zanima me če ima kdo kaj informacij kako je z drugimi fohi gor kemija, biokemija, živilstvo itd.?

Bo kdo drug vedel. Ti pa lahko iz prve roke povem, da so npr razvojni oddelki pri gromozanskih firmah kot so Siemens, Bosch, Schäffler, Adidas, Puma itd polni tujcev, ki nimajo pojma o nemscini.

FTad ::

user-pass je izjavil:


Kar se pa jezika tice, nemscino se v srednjih solah uci napacno, se pravi pravila in potem vse izjeme, kot da je to vazno. Potrebno bi bilo ravno obratno, samo govorit in govorit, da ti pride v uho, nato znas ze sam izpeljat pravila, ce si jih ze kdo tako zelo zeli slisat. Meni so nemscino v srednji soli zagabili, ker je bil princip napacen, clovek dobi vtis, da je nemscina polna enih pravil pa izjem itd... to je resnicno izguba cajta. Tako pa je zato, ker namen nemscine v srednji soli dejansko mi, da bi se ljudje naucili govoriti, pac pa da se da uciteljem krasna izhodisca, ki jih je potem simple ocenjevati. Znas to pravilo? Koncnica v zenskem spolu v ednini v akkusativu? Ne znas, sedi. Far out! Ca bi bilo po moje, bi prva pravila uvedel v cetrtem letniku, ali pa sploh ne.


To je čisti bulls**t! Lažje je, da se najprej naučiš pravila, kako se večina glagolov sprega, na katerem mestu naj stoji glagol, da če sta dva glagola, da je eden na "2. mestu" in nedoločnik na koncu....seveda so izjeme, vendar če to znaš, lažje potem sam sestavljaš stavke pri govoru z nemško govorečo osebo. Če bi bilo pa vse na hojladri, pa da bi kar nonstop govorili brez poznavanja osnov, bi se pa v štirih letih učenja samo navadil nepravilno sestavljenih stavkov, kjer bi bili povedek, samostalnik, osebek na vseh možnih mestih :P

harmony ::

FTad je izjavil:


To je čisti bulls**t! Lažje je, da se najprej naučiš pravila, kako se večina glagolov sprega, na katerem mestu naj stoji glagol, da če sta dva glagola, da je eden na "2. mestu" in nedoločnik na koncu....seveda so izjeme, vendar če to znaš, lažje potem sam sestavljaš stavke pri govoru z nemško govorečo osebo. Če bi bilo pa vse na hojladri, pa da bi kar nonstop govorili brez poznavanja osnov, bi se pa v štirih letih učenja samo navadil nepravilno sestavljenih stavkov, kjer bi bili povedek, samostalnik, osebek na vseh možnih mestih :P

Tema ni o jeziku in njegovih pravilih, ampak ni res, da je BS, da se ni treba pravil uciti. Kako se otrok uci, tudi s pravili?

Oglej si to metodo ucenja:

http://www.pimsleur.com/

m0LN4r ::

FTad je izjavil:

user-pass je izjavil:


Kar se pa jezika tice, nemscino se v srednjih solah uci napacno, se pravi pravila in potem vse izjeme, kot da je to vazno. Potrebno bi bilo ravno obratno, samo govorit in govorit, da ti pride v uho, nato znas ze sam izpeljat pravila, ce si jih ze kdo tako zelo zeli slisat. Meni so nemscino v srednji soli zagabili, ker je bil princip napacen, clovek dobi vtis, da je nemscina polna enih pravil pa izjem itd... to je resnicno izguba cajta. Tako pa je zato, ker namen nemscine v srednji soli dejansko mi, da bi se ljudje naucili govoriti, pac pa da se da uciteljem krasna izhodisca, ki jih je potem simple ocenjevati. Znas to pravilo? Koncnica v zenskem spolu v ednini v akkusativu? Ne znas, sedi. Far out! Ca bi bilo po moje, bi prva pravila uvedel v cetrtem letniku, ali pa sploh ne.


To je čisti bulls**t! Lažje je, da se najprej naučiš pravila, kako se večina glagolov sprega, na katerem mestu naj stoji glagol, da če sta dva glagola, da je eden na "2. mestu" in nedoločnik na koncu....seveda so izjeme, vendar če to znaš, lažje potem sam sestavljaš stavke pri govoru z nemško govorečo osebo. Če bi bilo pa vse na hojladri, pa da bi kar nonstop govorili brez poznavanja osnov, bi se pa v štirih letih učenja samo navadil nepravilno sestavljenih stavkov, kjer bi bili povedek, samostalnik, osebek na vseh možnih mestih :P

Off:
Tako, eni prof. govorijo nemščino tako, kot naučeni južnjaki. Drugo bi bilo, če bi v šolah poučevali nemci. Sicer prejšnji teden sem bral, da imajo še sami probleme z nepoznavanjem pravopisa med profesorji. Pravopis pa ti je osnova, da napišeš neko prošnjo, življenjepis, pismo, pogodbo, email itn.
Večina prof. ki so prišli iz pedagoške uporablja stavčno strukturo identično slovenščini, le da je prevedeno. Nemoreš se kr tako naučiti en jezik, malo po svoje.
Saj imaš tudi razne samouke angleščine, ki imajo res zelo dober besedni zaklad in vse, ampak govorijo pa kot google translate.

Pol jim pa lahko razlagaš, da ni dobro kakor hočeš pa se več nebodo popravili, ker ko se enkrat narobe naučiš in misliš da znaš je problem.

Najprej je treba naučit tiste pedagoge konkretno jezika. Ne pa da spada med najlažje fakse v slo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

To je čisti bulls**t! Lažje je, da se najprej naučiš pravila, kako se večina glagolov sprega, na katerem mestu naj stoji glagol, da če sta dva glagola, da je eden na "2. mestu" in nedoločnik na koncu....seveda so izjeme, vendar če to znaš, lažje potem sam sestavljaš stavke pri govoru z nemško govorečo osebo. Če bi bilo pa vse na hojladri, pa da bi kar nonstop govorili brez poznavanja osnov, bi se pa v štirih letih učenja samo navadil nepravilno sestavljenih stavkov, kjer bi bili povedek, samostalnik, osebek na vseh možnih mestih :P


Ni bullshit. Mi smo na tečaju, sicer ne nemščine, najprej veliko brali, brali, brali, poslušali in govorili vmes pa naredili cca 15 minut slovnice in pravil. Zakaj? da ti postane jasno zakaj so pravila kot so in razumeš jih šele ko jih primerjaš s slovenskim jezikom. Potem pa naslednjo rundo vse skupaj obnovit.

Sem se pa naučil več kot v 4 letih nemščine v srednji šoli. Res pa je da sem več delal in doma pisal spise.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Najprej je treba naučit tiste pedagoge konkretno jezika. Ne pa da spada med najlažje fakse v slo.


Tu je odvisno tudi kakšne metode uporablja, kako povezuje prakso in teorije, kakšne audio vizualne pripomočke uporablja. Večina jih ni sposobna učiti kot profesorjev na srednji ne fakulteti. Na jezikoslovnih tečaj kjer se pa borijo za vsako stranko je pa močna razlika med njihovimi predavatelji in profesorji na faksih? Zakaj? Ker se tistim v javnih zavodih fučka od kje pride denar, tisti v zasebnih institucijah pa mora nekaj pokazati in dati od sebe, saj naslednji rundo ne bo več strank.

m0LN4r ::

PrihajaNodi je izjavil:

Najprej je treba naučit tiste pedagoge konkretno jezika. Ne pa da spada med najlažje fakse v slo.


Tu je odvisno tudi kakšne metode uporablja, kako povezuje prakso in teorije, kakšne audio vizualne pripomočke uporablja. Večina jih ni sposobna učiti kot profesorjev na srednji ne fakulteti. Na jezikoslovnih tečaj kjer se pa borijo za vsako stranko je pa močna razlika med njihovimi predavatelji in profesorji na faksih? Zakaj? Ker se tistim v javnih zavodih fučka od kje pride denar, tisti v zasebnih institucijah pa mora nekaj pokazati in dati od sebe, saj naslednji rundo ne bo več strank.

Lej eni k ne znajo normalno govorit nek jezik, lahko še vedno naredijo pedagoško za tist jezik in grejo po vezah na neko srednjo poučevat. Poznam take. Poznam ljudi, ki govorijo slabže jezik X Y, kot jaz pa imajo 8ke pri predmetih pa jaz ne študiram tega jezika in potem takšen človek bo učil mojo deco nekega dne. Superfajn.
Pa tudi starejše generacije prof. niso nič boljše. Bi rekel slabše, ker so še eni, ki so delali tiste dvoletne, da so lahko bili potem prof.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

Faks, faks, faks...Te naše fakultete so itak podn od podna. Starejše generacije ki so ošdle s "pedagoške" (če to sploh lahko imenujemo pedagoške fakultete) so pa še večji podn. Zakaj? Ker starci furajo tisto snov za 4 leta vsako leto isto flancanje. Sam pa vem koliko se je pri naši skupini predavateljica (pa mislim da je imela opravljeno filozofsko fakulteto) potrudila. Vsako uro nova snov, ampak snov katero prejšno rundo kot skupina nismo razumeli, torej je bilo potrebno ogromno improvzacije. Ker če ti kopiraš samo iz učbenikov, dejansko pa določene snovi skupina še ne razume, moraš sam sestaviti določene vaje ker so v učbenikih že predelane. Spisi so se pri nas redno pregledovali in brali, če kdo ni imel ga je bilo sram ker ga je večana imela in ni bilo tako kot v srednji ali faksu "sem pozabil"...In še enkrat šlo je za zasebno ustanovo kjer se je jasno videlo da jim mi nosimo denar in so oni odvisni od nas, zato pa je bilo tudi razmišljanje predavateljice in način učenja popolnoma drugačen kot drugje. Res se je videlo da se trudi in ti dejansko poskuša servrirati znanje na pladnju. Izpit na koncu je bilo užitek pisati in ni bilo nikakršne treme.

mailer ::

Zanima me delo v tujini, predvsem Švica. Če je kdo na forumu in koga pozna, ki tam dela ali celo osebno tam dela bi prosil, da se javi preko ZS. Angleško znam dobro, nemško pa le osnovno. Verjetno je najbolje, da se samostojno začnem učit nemščine, da se lahko vsaj normalno pogovarjaš, ko prideš gor. Kolikor sem slišal je nemščina skor nuja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

lebdim ::

hehe, zanimivo, pa ravno v švici, ko so štirje uradni jeziki - nemščina, italijanščina, francoščina in retoromanščina. po moje je ful odvisno, v kateri del švice greš ...

mailer ::

Če so ti ljudje pripravljeni pomagati, da se hitreje naučiš jezika ni problem pa tudi kolikor gledam je v dosti primerih navedeno znanje angleščine.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

nejcek74 ::

Svicarji ne govorijo nemscine ampak razlicna nemska narecja, ki imajo toliko z nemscino kot imata dolenscina in prekmurscina s knjizno slovenscino. Hoch Deutsch ni prevec priljubljen, predvsem zaradi njihove zafrustranosti. Tako je se tezje priti do znanja jezika. Recimo, tu kjer zivim: Dreissig je Drisk, Neun je Nün, Znüni je malca ob devetih :P Ucis se eno, povsod slisis drugo.
Retroromanscina je nepomembna. 4 uradni jeziki so na ravni drzave in ne na ravni kantonov. V francosko govorecih kantonih ne bo noben uraden dokument preveden v ostale tri jezike in vice versa. Policaj v Ticinu ti bo dal kazen v italijanscini in ga ostali trije jeziki ne brigajo. So pa tudi dvojezicni kantoni.
Naceloma znanje jezika ni obvezno, bos pa tezko nasel sluzbo brez kontaktov, za kar je poznavanje jezika ponavadi nuja. Seveda je vse odvisno od poklica, ki ga isces.

p.s.: Zakaj ravno Svica? Drzava in ljudje so dolgocasni in kmetavzarski? Nacin zivljenja precej drugacen kot v Sloveniji. Razen ce so te premamile visoke stevilke pri placah. Racunaj da je zivljenje cca 3x drazje kot v Sloveniji.

mailer ::

Saj sem napisal, da iščem kontakte in naj se javijo na ZS. Sicer ne vem al je to trditev za Švico ali razmere pri nas: "Drzava in ljudje so dolgocasni in kmetavzarski?" Napiši na ZS kaj in kje delaš, pogoji, minusi, plusi, zavarovanje, stroški,... Najbolje je, da nekoga poznaš in ti pomaga pri iskanju stanovanja in zaposlitve, ne želim namreč it gor pa bo kar bo. Želim si delat in bit normalno plačan, ne pričakujem nobene vrhunske plače. Bolj pomembni so delovni pogoji in kolikor toliko normalen odnos do delavca. Sužnjelastniška razmerja pri nas me vedno manj zanimajo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Invictus ::

Če znaš Hoch Deutsch, potem dobiš v Švici kar lepo službo.

Pač rabijo nekogaki res zna nemško, pa ne švicarske variante ...

Zato je tak pritisk na vlado zaradi omejevanja priseljevanja tujcev. Ker namreč Nemci poberejo večino dobrih plačanih služb. Ravno zaradi znanja jezika ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

mailer je izjavil:

Sicer ne vem al je to trditev za Švico ali razmere pri nas: "Drzava in ljudje so dolgocasni in kmetavzarski?"

Trditev za Svico iz prve roke.

mailer je izjavil:

Napiši na ZS kaj in kje delaš, pogoji, minusi, plusi, zavarovanje, stroški,...

Sem ze nekje nekaj pisal o Svici tudi na tem forumu, poisci ce te zanima.

mailer je izjavil:

Sužnjelastniška razmerja pri nas me vedno manj zanimajo.

Se strinjam, samo tudi drugje dobis samo toliko kolikor si izboris.

mailer je izjavil:

Saj sem napisal, da iščem kontakte in naj se javijo na ZS.

Hm, glej ce te kaj zanima, napisi na forum, lahko pomaga se komu drugemu, ce bom imel cas bom odogovoril, pa kdo drug tudi.


Invictus je izjavil:

Če znaš Hoch Deutsch, potem dobiš v Švici kar lepo službo. Pač rabijo nekogaki res zna nemško, pa ne švicarske variante ...

Oprosti, ampak tu se motis, Svicarji resnicno ne marajo Nemcev. Ce znas Svicarsko varianto si v veliki prednosti, kot ce znas samo Hoch Deutsch. Zato ker vedo, da narecje pozna samo nekdo, ki je odrasel gor, ker se ga je prakticno nemogoce priuciti. In njihov notranji trg je v resnici poslovno zelo zaprt. Na razpisih pogosto omejujejo izvajalce znotraj kantona/mesta etc.

user-pass ::

Lahko gres pa najprej npr v Nemcijo, se privadis na drugacne navade (delovne in zivljenske), potem pa cez kaksno leto naprej v Svico. Bi znalo biti lazje.

harmony ::

Ne vem zakaj bi nekdo rinil v Svico, ce ima Avstrijo ali Nemcijo pred nosom, kjer se da priti z hoch deutsch cisto normalno.

Invictus ::

nejcek74 je izjavil:


Oprosti, ampak tu se motis, Svicarji resnicno ne marajo Nemcev. Ce znas Svicarsko varianto si v veliki prednosti, kot ce znas samo Hoch Deutsch. Zato ker vedo, da narecje pozna samo nekdo, ki je odrasel gor, ker se ga je prakticno nemogoce priuciti. In njihov notranji trg je v resnici poslovno zelo zaprt. Na razpisih pogosto omejujejo izvajalce znotraj kantona/mesta etc.

Glej, besede Švicarja ...

Mednarodno podjetje ne potrebuje švicarske nemščine, ampak Hoch Deutsch. Saj švicarske firme ne delajo samo v Švici ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus je izjavil:


Mednarodno podjetje ne potrebuje švicarske nemščine, ampak Hoch Deutsch.


Mednarodno podjetje ponavadi komunicira v anglescini. Toliko o tem...hoch deutsch je samo ena dodatna prednost...

Invictus ::

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:


Mednarodno podjetje ne potrebuje švicarske nemščine, ampak Hoch Deutsch.


Mednarodno podjetje ponavadi komunicira v anglescini. Toliko o tem...hoch deutsch je samo ena dodatna prednost...

Lahko nabijate kolikor hočete, ampak dejstva so pač drugačna ... Iz maminega stanovanja tako zgleda vse rožnato ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fantasycamp ::

Vsi silijo v nemčijo in švico, tam smo slovenci to kar so južnjaki za slovence, povprašajte ljudi gor kaj mislijo o nas.

Mene bolj zanima kako dobit kako vizo v ameriki, kakšen je postopek...

nejcek74 ::

zdaj sem ze skoraj 3 leta v svici, tako da imam nekaj vpogleda, tako v svoje delo kot iz pogovora z ostalimi tujci, ki delamo tu:
- mednarodna podjetja poslujejo v anglescini, nemscine ne rabis, poznam kar nekaj tujcev ki se niti ne trudijo nauciti jezika
- domaca podjetja rabijo svicarscino (za stranke) in anglescino ce to zahtevajo tvoje delovne naloge.
Poznam dve punci, ki sta dobili sluzbo zaradi znanja nemscine, ena je uciteljica na jezikovni soli (veliko uciteljev je nemcev), druga je post doc, nemscina :)

Seveda je nemscina tu precej poembna, toliko kot je slovenscina za pridobitev sluzbe v sloveniji. Ampak svicarji so nezaupljivi do vseh tujcev in samo s Hoch Deutsch si tujec.

@fantasycamp: glede na moje izkusnje, niti ni tako grozne razlike med tujci, recimo da imajo poseben sloves Romuni in pa mogoce Albanci, Eritrejci, pa se to bolj ali manj zaradi parih odmevnih medijskih primerov. Ker pa je v njihovi nogometni reprezentanci polovica mostva z albanskim priimkom, tudi to ni tako hudo.

V glavnem pa v nemsko govorcem delu, izvzemsi mogoce Zurich in Basel je locnica med tujcem in domacinom lokalno narecje. Ker te na podlagi tega umestijo iz katerega kraja prihajas.

user-pass ::

fantasycamp je izjavil:

Vsi silijo v nemčijo in švico, tam smo slovenci to kar so južnjaki za slovence, povprašajte ljudi gor kaj mislijo o nas.


Kaj si Nemci mislijo o tujcih zvem edinole iz slovenskih forumov, tole je danes drugic, da sem to prebral. V Nemciji sem 3 leta in pol in v tem casu nisem uspel slisati nobene slabe besede cez sebe, nikoli nic slabega, niti ene besede ali kaj podobnega. Normalno, ko pa je (vsaj po mestih) vec kot tretjina tujcev.

fantasycamp ::

ja recimo kolegica dol je rekla da so jo ker je iz Slo enačili z ostalim balkanom kar pa leta nazaj ni blo, ne vem zakaj je zdej tko...

glede nemščine pa kolega pošilja v švico ponudbe dnevno skor pole leta že in ker ne zna nemško je to največji problem, določeni mu vsaj iskreno odgovorijo da brez nemščine nima pogojev...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

fantasycamp je izjavil:

Vsi silijo v nemčijo in švico, tam smo slovenci to kar so južnjaki za slovence, povprašajte ljudi gor kaj mislijo o nas.

Mene bolj zanima kako dobit kako vizo v ameriki, kakšen je postopek...

Boli te, dokler redno in dobro plačujejo.

Če pa nimaš kakega specifičnega pokjlica, pa je gor še veedno bolje kot tukaj.

Predvsem ti konec meseca ostane več EUR na računu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fantasycamp ::

Invictus je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Vsi silijo v nemčijo in švico, tam smo slovenci to kar so južnjaki za slovence, povprašajte ljudi gor kaj mislijo o nas.

Mene bolj zanima kako dobit kako vizo v ameriki, kakšen je postopek...

Boli te, dokler redno in dobro plačujejo.

Če pa nimaš kakega specifičnega pokjlica, pa je gor še veedno bolje kot tukaj.

Predvsem ti konec meseca ostane več EUR na računu ...


kot od ostalih slišim je točno to da moraš imeti specifičen hitech poklic ker je ostalo že tako zasedeno in so edino ljudje ki so resnično sposobni zaželeni... burekčinic, kebaov in fizična dela so že itak polna...

Invictus ::

Lahko imate mokre sanje o tem kako je nemščina nepotrebna, ampak za enega Slovenca (ali kakega drugega vzhodnjaka) je znanje nemščine najboljša dodana vrednost da dobi službo. Poleg seveda stroke. Se pozna tudi na plači ...

Sam sem dobil mojo trenutno službo ker sem znal bolje (oz. sem sploh znal) nemško kot ostali kandidati.

Tisti, ki rabijo samo angleščino, so pač v mednarodnih podjetjih/ekipah. Jasno da ne boš zahteval od enega top managerja, ki dobi pol milijona na leto, da se še nemško nauči. Njegov čas je predragocen za to.

fantasycamp je izjavil:


kot od ostalih slišim je točno to da moraš imeti specifičen hitech poklic ker je ostalo že tako zasedeno in so edino ljudje ki so resnično sposobni zaželeni... burekčinic, kebaov in fizična dela so že itak polna...

Raje nihče noče uvažat ... Jo je povsod dosti ...

Sicer EU omogoča prost pretok ljudi, ampak kaj ti pomaga če si v Nemčji brez dela. Isto sranje kot doma ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nejcek74 ::

Da se ne bomo prevec zapeli glede tega, ker se v osnovi verjetno kar strinjamo, jaz sem te samo korigiral to izjavo: Pač rabijo nekoga, ki res zna nemško, pa ne švicarske variante ...

drugace se strinjam, da je skoraj nemogoce dobit sluzbo brez znanja lokalnega jezika. In v evropi je to trenutno nemscina. Drugace se (moje opazanje) je v Nemciji lazje prit skozi z anglescino kot npr v Svici, preprosto je nivo znanja med ljudmi toliko visji. So pa te stvari tudi pokazatelj polozaja. Recimo ko sem jaz zraven na sestankih (skupaj s sefom):
- ce so ostali udelezenci nasi podjemniki, je pogosto sestanek v anglescini
- ce so udelezenci enakovredni projektanti, je razgovor (zaradi mene) v Hoch Deutsch
- ce je sestanek z narocniki, sef nic ne omeni mojega neznanja, vsi govorijo lokalno narecje, jaz pa se delam da kaj razumem.
Z nemci naceloma nikoli ni problem, preprosto preklopijo v odlicno anglescino.

...glede nemščine pa kolega pošilja v švico ponudbe dnevno skor pole leta že in ker ne zna nemško je to največji problem
Ce resno isce sluzbo, mora it v Svico, in od tam iskati sluzbo, kar lahko pocne kot prebivalec EU brez dovoljenja za bivanje lahko zaradi pogodb med EU in Svico. 3 mesece lahko isces sluzbo (ce imas sredstva za prezivetje). Kaj vec tezko komentiram ker ne vem kaj je ta sluzba, ki jo isce, kaksne so njegove reference. Poleg tega bi lahko sel na tecaj nemscine in se kaj naucil v tega pol leta.
Nasvet: mora biti na voljo za razgovor, torej prisoten v Svici, ce ne drugega naj se zlaze da je gor, potem pa hop v avto in na razgovor. Jaz sem tudi sel na svoj razgovor (ceprav sem bil v bistvu ze dogovorjen iz Slovenije za službo) ob 2h zjutraj iz ljubljane da sem bil ob osmih tu. Noben mu ne bo ponudil sluzbe brez razgovora.

fantasycamp ::

nejcek74 je izjavil:

Da se ne bomo prevec zapeli glede tega, ker se v osnovi verjetno kar strinjamo, jaz sem te samo korigiral to izjavo: Pač rabijo nekoga, ki res zna nemško, pa ne švicarske variante ...

drugace se strinjam, da je skoraj nemogoce dobit sluzbo brez znanja lokalnega jezika. In v evropi je to trenutno nemscina. Drugace se (moje opazanje) je v Nemciji lazje prit skozi z anglescino kot npr v Svici, preprosto je nivo znanja med ljudmi toliko visji. So pa te stvari tudi pokazatelj polozaja. Recimo ko sem jaz zraven na sestankih (skupaj s sefom):
- ce so ostali udelezenci nasi podjemniki, je pogosto sestanek v anglescini
- ce so udelezenci enakovredni projektanti, je razgovor (zaradi mene) v Hoch Deutsch
- ce je sestanek z narocniki, sef nic ne omeni mojega neznanja, vsi govorijo lokalno narecje, jaz pa se delam da kaj razumem.
Z nemci naceloma nikoli ni problem, preprosto preklopijo v odlicno anglescino.

...glede nemščine pa kolega pošilja v švico ponudbe dnevno skor pole leta že in ker ne zna nemško je to največji problem
Ce resno isce sluzbo, mora it v Svico, in od tam iskati sluzbo, kar lahko pocne kot prebivalec EU brez dovoljenja za bivanje lahko zaradi pogodb med EU in Svico. 3 mesece lahko isces sluzbo (ce imas sredstva za prezivetje). Kaj vec tezko komentiram ker ne vem kaj je ta sluzba, ki jo isce, kaksne so njegove reference. Poleg tega bi lahko sel na tecaj nemscine in se kaj naucil v tega pol leta.
Nasvet: mora biti na voljo za razgovor, torej prisoten v Svici, ce ne drugega naj se zlaze da je gor, potem pa hop v avto in na razgovor. Jaz sem tudi sel na svoj razgovor (ceprav sem bil v bistvu ze dogovorjen iz Slovenije za službo) ob 2h zjutraj iz ljubljane da sem bil ob osmih tu. Noben mu ne bo ponudil sluzbe brez razgovora.


se ne strinjam, dosti ljudi poznam ki so preko skypa uredili stvar, sej je isto al te gleda al is pa tam, važno je da maš reference, problem je kar njemu pravim da brez nemščine nima kaj iskat!

enkrat sem govoril z tipom iz Rusije ki je delal za ameriško podjetje, porgramiral je in po parih letih je šele spoznal njih v živo, pred tem je šlo vse preko skypa!

NewHope ::

Pozdravljeni!

NUJNO bi rada pomagala najti očetu delo v tujini, pripravljen je biti odsoten od doma tudi mesece, samo da je dobra urna postavka in projekti, saj resnično potrebuje denar. Sama mu žal ne morem pomagati, saj že tako delam za slovensko minimalko in se trudim pomagati sebi in njemu kolikor mi je v moči.

Je delaven, vitalen in prilagodljiv! Ima veliko izkušenj s področja gradbeništva, montaže, kmetijstva, tako da karkoli od teh področij bi znal delati. V Nemčiji je delal že dalj časa, vendar se je tisti projekt izjalovil in so bilo zaposleni primorani iti domov, delo pa je bilo bolj kot ne neredno - dva meseca dela, nato en mesec ali dva doma in spet par mesecev dela. On rabi konstantno delo oz. redno pogodbo! Ker ne zna prav dobro nemško, je ravno tu problem, saj je prej v Nemčiji (in tudi Avstriji) delal preko slovenske in slovaške firme, kjer nemško ni bilo treba razumeti, ko je bil Bauleiter pa se je toliko že sporazumel, da je bilo OK.

PROSIM vse, ki imate kakršne koli informacije o kateri firmi, ki zaposluje čez mejo in nudijo redno in dobro plačilo, da mi pomagate pomagati njemu, saj iščeva že en mesec (toliko je trenutno brezposeln, drugače je vedno bil zaposlen, tudi samozaposlen) in ne najdem ničesar kar bi bilo primerno zanj (glede jezika kot tudi področja ki ga obvlada).

Hvaležna bom za vsakršno pomoč!

Lep pozdrav vsem

Longinus ::

Naj proba na agenciji

https://www.bridge.co.at/

Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

NewHope ::

Hvala, bova skupaj pogledala stran, vendar je problem v tem, da četudi ima CV v nemščini urejen, se nekoliko zaplete pri sami vzpostavitvi kontakta z delodajalcem (ali v tem primeru agencijo) iz tujine, saj sploh preko telefona težje razume nemško. S tega vidika je dosti lažje, če se dogovori za delo preko slovenskega delodajalca ali morebiti posrednika. Dejstvo je, da je z avstrijskimi agenti oz. delodajalci pričakovano govoriti dokaj dobro nemško, a vsi vemo, da tričetrt ljudi čez mejo dela tudi v dobrih firmah z malo ali celo nič znanja nemškega jezika ... Zato si želim, da se tudi očetu spet ponudi kakšna priložnost, ker je kot delavec zanesljiv in ima veliko znanja.
Nekaj sem se že pozanimala pri znancih, vendar se vsi radi naredijo "francoze", ko kaj rabiš, pa so sami prav tako iskali včasih in spraševali naokoli ... A tako pač je pri nas, če gre nekomu dobro, me želi nujno, da gre dobro še komu drugemu.

harmony ::

Oce naj se zacne uciti nemsko. To je to. V treh mesecih lahko pridobi vsaj A2, ce zagrize tako kot se zagre.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749602 (19738) DOOM_er
»

Iskanje zaposlitve

Oddelek: Programiranje
359687 (7950) Gambino
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744108 (30322) invisuu
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214130 (12667) trancer01
»

Delo v Nemčiji (nasveti)

Oddelek: Loža
3517061 (14976) rikovpetje

Več podobnih tem