» »

Pretekle vojne, pozabljena zgodovina

Pretekle vojne, pozabljena zgodovina

1
2
»

WarpedGone ::

To je ja simpl - izdajalci. Vsi pravi zavedni slovenci so podpirali OF in partizane in komuniste.
Kdor je bil pod kraljevo oblastjo dobro preskrbljen je bil izkoriščevalska baraba, ki je pila kri poštenim in pridnim delavcem in otrokom, ki so umirali v rudnikih.

A tebe tega niso naučili v OŠ že?

//sarcasm off.
Zbogom in hvala za vse ribe

FlyingBee ::

glava družine mogoče, otrok pa se je rodil v to ... skratka, ne da se nič iz tega potegnt pametnega ... preveč spremenljivk ... enačba je nerešljiva, za tiste bolj naravoslovno usmerjene

bleem ::

Oki je izjavil:

Kako bi pametnjakoviči označili nekoga, ki ni za OF in je bil pod kraljevo oblastjo dobro preskrbljen, potem so mu pa vzeli vse premoženje in pobili celoyno družino?


Govoriš za Srbijo?

imagodei ::

WarpedGone je izjavil:

To je ja simpl - izdajalci. Vsi pravi zavedni slovenci so podpirali OF in partizane in komuniste.
Kdor je bil pod kraljevo oblastjo dobro preskrbljen je bil izkoriščevalska baraba, ki je pila kri poštenim in pridnim delavcem in otrokom, ki so umirali v rudnikih.

A tebe tega niso naučili v OŠ že?

//sarcasm off.

Torej, primera, ko bi partizanske organizacije provocirale, ne najdeš, si pa zdaj začel z istimi "objektivnimi izjavami", kot jih pol strani nazaj očitaš bleemu?

Samo da vemo.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Oki> Kako bi pametnjakoviči označili nekoga, ki ni za OF in je bil pod kraljevo oblastjo dobro preskrbljen, potem so mu pa vzeli vse premoženje in pobili celoyno družino?

Za to obstaja strokovni termin: Jebena stranka.

WarpedOne> Vsi pravi zavedni slovenci so podpirali OF in partizane in komuniste.

Nah, niso jih, vsekakor pa se noben zaveden slovenec ni udinjal pri okupatorju, igral ovaduha ali kako drugače prakticiral kvizlinštva.

Oki ::

jype je izjavil:

Oki> Za to obstaja strokovni termin: Jebena stranka.


Ne, mrtva jebena stranka.

WarpedGone ::

Samo da vemo.

Prepričani že dolgo veste.
Splezaj iz drevesa in premisli včem se motiš.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Oki> Ne, mrtva jebena stranka.

Ja, tudi. Meni je v resnici vseeno za mrtve, ker so mrtvi - skrbijo me predvsem živi. To ne pomeni, da sem kar pozabil, čemu so mrtvi umrli, pa kako.

Moje stare starše so pač zaznamovala taborišča in množični poboji italijanskih fašistov, domobrancev in nemških nacistov in so bili pripravljeni z vsake vrste skrajnim nasiljem braniti državo pred tem, da bi jo še kdaj lahko vodili tisti, ki so se skozi vojno greli na toplem in okupatorju prišepetavali, kje v mrzlem gozdu se skrivajo tisti, ki se borijo za pravičnejšo socialno državo od kvazifevdalnega kapitalističnega sranja, ki je bila stara juga.

Mnoge njihove vrednote podpiram in se zanje zavzemam tudi danes in tudi takrat, ko gre to na moj račun - preračunljivci pa so takšni, kot so bili takrat - ko preračunajo narobe, po malem najebemo vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

WarpedGone je izjavil:

Samo da vemo.

Prepričani že dolgo veste.
Splezaj iz drevesa in premisli včem se motiš.

Mah, W1, jokica. Ne da semi s tabo ;) Živi v svojih iluzijah dalje. Sej nisi osamljen. SDS bi bojda volilo cca 10% ljudi.
- Hoc est qui sumus -

Bananovec ::

jalovec09 je izjavil:

Ravnokar gledam na kanalu a en film:
http://www.siol.net/tv-spored.aspx?p2=5...

Kako to da dan danes je skoraj vse pozabljeno, smo v EU, včasih so nam pra dedke in pra babice pobival, danes pa to mirne duše sprejemamo.
Kaj to pomeni se lahko vsak čas zgodi tretja svetovna vojna.

Meh, subjektiven film, nič omembe vrednega.
Raje se vprašaj kje so se dogajali največji povojni poboji po WWII.
IMO bi morali obravnavati te ta nove bele in ta nove partizanulje med iste kekce kot so neonacisti, ker so jih same blodnje

jype je izjavil:


WarpedOne> Vsi pravi zavedni slovenci so podpirali OF in partizane in komuniste.

Nah, niso jih, vsekakor pa se noben zaveden slovenec ni udinjal pri okupatorju, igral ovaduha ali kako drugače prakticiral kvizlinštva.

Logično, a neracionalno.
Cool story bro.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

ramiz?! ::

jype je izjavil:

Oki> Ne, mrtva jebena stranka.

Ja, tudi. Meni je v resnici vseeno za mrtve, ker so mrtvi - skrbijo me predvsem živi. To ne pomeni, da sem kar pozabil, čemu so mrtvi umrli, pa kako.

Moje stare starše so pač zaznamovala taborišča in množični poboji italijanskih fašistov, domobrancev in nemških nacistov in so bili pripravljeni z vsake vrste skrajnim nasiljem braniti državo pred tem, da bi jo še kdaj lahko vodili tisti, ki so se skozi vojno greli na toplem in okupatorju prišepetavali, kje v mrzlem gozdu se skrivajo tisti, ki se borijo za pravičnejšo socialno državo od kvazifevdalnega kapitalističnega sranja, ki je bila stara juga.

Mnoge njihove vrednote podpiram in se zanje zavzemam tudi danes in tudi takrat, ko gre to na moj račun - preračunljivci pa so takšni, kot so bili takrat - ko preračunajo narobe, po malem najebemo vsi.

Ok jype... tole nikakor ni res. Ne vem kdo ti je te zgodbice trosil... ampak ti mečeš vse v en koš, kar preprosto ni pravično in etično...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Bananovec ::

Spisana je knjiga, ki obravnava to tematiko s TRETJE STRANI (neslovenske) . Prosim, preberite si jo.

Samo zato, ker nekdo izbere drugo pot do rešitve, ne pomeni, da je bolj napačna od prve, kakor tudi ne, da je bolj pravilna od prve. Ampak vi se še dalje greste kazanja prstov, vi, ki tega zares nimate pravice početi.

Also, upam, da vi s ta dolgimi prsti slučajno ne zaidete v politiške vode (teme).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

jype ::

mihaz> tole nikakor ni res.

Ja, je.

ramiz?! ::

Ja ni! A se ti je kdo zlagal ali pa sam sebi mečeš pesek v oči. Če ti pride fašist ali kdorkoli na vrata s puško v roki in ti reče da ti bo pobil vse otroke, če ne poveš v katero smer so odšli partizani, kaj bi ti naredil? Ajde pa reč, da bi se zlagal.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

jype ::

mihaz> Če ti pride fašist ali kdorkoli na vrata s puško v roki in ti reče da ti bo pobil vse otroke, če ne poveš v katero smer so odšli partizani, kaj bi ti naredil? Ajde pa reč, da bi se zlagal.

Dedu so brata ustrelili, ker je molčal. Pa mi ti reč, da ga niso (in greva lahko skupaj pogledat grob, kjer so ga zverinsko mučili in umorili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Bananovec ::

ramiz?! je izjavil:

Ja ni! A se ti je kdo zlagal ali pa sam sebi mečeš pesek v oči. Če ti pride partizan ali kdorkoli na vrata s puško v roki in ti reče da ti bo pobil vse otroke, če ne poveš v katero smer so odšli fašisti, kaj bi ti naredil? Ajde pa reč, da bi se zlagal.

Moj odgovor že imate (berite jupijevega).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

ramiz?! ::

No vidiš... tisti, ki pa so v strahu pač odreagirali drugače, so jih pa partizani vse pobili ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Utk ::

Zanimivo kako poceni so je odnesli Skandinavci, pa jih danes nihče ne obtožuje, da so ble izdajalske pizde. Niti povojnih pobojev niso potrebovali.

Oki ::

Jah, gre se tudi za otroke. Stric od mame je bil star 4 leta, ko je zaključil svoje poslanstvo. Pa tle ni govora o tem, ali se je zlagal ali ne.

vorantz ::

Mislim, da bo čas za fork "Tabeli vs tardeči"

Oki ::

Pri štiriletnem otroku je meni prav vseeno ali je bel ali rdeč. In kaj si misli o oblasti in biločem drugem.

jype ::

mihaz> No vidiš... tisti, ki pa so v strahu pač odreagirali drugače, so jih pa partizani vse pobili ...

Aha. Od kod si pa ti?

Oki> Pri štiriletnem otroku je meni prav vseeno ali je bel ali rdeč. In kaj si misli o oblasti in biločem drugem.

Škoda, da so bili nacisti enakega mnenja, če je šlo za otroka staršev določenih ver, rasne ali narodne pripadnosti.

Škoda, da so tisti, ki so od strahu odreagirali drugače, sodelavci holokavsta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Primoz ::

Mislim, da smo tole vprašanje na Slo-Techu dokončno rešili. Če koga zanima, si poglejte povezane teme.
There can be no real freedom without the freedom to fail.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Domobranstvo 2013 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6415657 (14185) Primoz

Prevalje - odkrito novo grobišče povojnih pobojev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11420783 (18756) Ziga Dolhar

Evharistični kongres + mučenec Alojzij Grozde (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24548106 (43643) kuglvinkl

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71532821 (19243) IgorGrozni

Več podobnih tem