» »

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

1
...
3 4
5
»

Mercan ::

Odlično jan01, dela zdaj bp.

Hvala ti največ! ;)

Smrkc ::

jan01 je izjavil:

@Mercan
Pri ffdshowu moraš v video nastavitvah dati pri h264 na ffmpeg-mt, da uporabiš vsa jedra. Coreavc ima bug pri dekodiranju(odpravljen v v2.0). Pa kaj bi kradel coreavc, če pa imaš na voljo podobno hiter in brezplačen divx h264 dekoder http://free-codecs.com/download/DivX_H2...

Oz najenostavneje: uporabiš odličen mpc home cinema(player vsebuje vse potrebne kodeke), najnovejša verzija na http://xvidvideo.ru/media-player-classi...


Torej praviš - če imam inštaliran MPC-HC - mi ni treba nastavljati nikakršnih zunanjih dekodirnikov (niti za zvok, niti za sliko)? Spraševal sem se, kako naj nastavim sistem, da bo visoko ločljivostna slika (1080p) kar najboljše kvalitete.

zerdoner ::

Imam en problem. Ko gledam film dela zvok dokaj vredu nikakor mi pa ne dela, da bi se slišalo kaj ljudje govorijo.
Poizkusu sem že z ffdshow, potem sem namestil vlcplayer kjer baje sam inštalira kodeke in tudi ne dela...kakšna bi lahko bila rešitev.

RejZoR ::

Pravilno nastavi Audio Mixer v FFdShow kodeku.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zerdoner ::

RejZoR je izjavil:

Pravilno nastavi Audio Mixer v FFdShow kodeku.

In kakšna je ta pravilna nastavitev?
Pa kako to, da par mesecev nazaj ni bilo potrebe po nobenem nastavljanju, sedaj pa je to potrebno kar naenkrat delati?

LP

CaqKa ::

verjetno ima film 5.1 zvok na centru, ostali filmi ki pa si jih do zdaj gledal pa so bli stereo... recimo eden izmed razogov.. drugi da so se ti recimo windowsi zasvinjali...

zerdoner ::

CaqKa je izjavil:

verjetno ima film 5.1 zvok na centru, ostali filmi ki pa si jih do zdaj gledal pa so bli stereo... recimo eden izmed razogov.. drugi da so se ti recimo windowsi zasvinjali...

Win so na sveže gor tako, da skor nebi smeli biti krivi. So pa 7 64bit. Sem pa poizkusu vse nastavitve pa vseeno ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zerdoner ()

CaqKa ::

Jaz si cccp kodek pak inštaliram in zraven še quicktime alternative in real alternative, ter vse skupaj gledam z media player classic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

krebs11 ::

Imam sledeči problem: naložen imam K-lite codec pack, ki vsebuje ffdshow in haali media splitter, problem nastane, ko hočem predvajati datoteko, ki ima aac zvok. Nekatere filme mi predvaja tudi, če ima aac zvok, če pa hočem predvajati datoteko z aac zvokom, posneto na tv3 v DVB-T muxu-b pa predvaja samo sliko, ni zvoka. Predvaja mi ok samo VLC, jaz bi pa rad, da bi mi Bsplayer tudi.
AAC zvok, ki ga predvaja:
Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 1h 34mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 442 Kbps
Maximum bit rate : 522 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
AAC zvok, ki ga ne predvaja:
Audio
ID : 1811 (0x713)
Menu ID : 9 (0x9)
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : HE-AAC / LC
Muxing mode : LATM
Codec ID : 17
Duration : 2mn 22s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz / 24.0 KHz
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : 200ms
Language : Slovenian

amigo_no1 ::

Zbriši K-lite codec in namesti samo ffdshow in AC3Filter.

http://www.free-codecs.com/download/ffd...
http://ac3filter.net

1309976 ::

Bom kar tole temo uporabil, da ne bom šel po nepotrebnem odpirati nove:

Na novem 17" prenosniku (i7, AMD 6770, Win 7 64 bit) imam zelo slabo sliko (nekako zrnato sliko, kot bi šlo za slabšo kvaliteto) dvdripov oziroma vseh filmov, ki sem jih poskušal gledati. Naložil sem CCCP zbirko kodekov in poskusil z VCL Playerjem, pa ni spremembe.

Kaj imam narobe nastavljeno oziroma kako odpraviti zadevo?

Lp

BaRtMaN ::

Odvisno od ločljivosti zaslona, preveri tudi barvno globino, ki jo uporablja operacijski sistem.

Lahko pa gre preprosto za slabo kvaliteto filma, če je slika preveč stisnjena in prihaja do artefaktov
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201750 (1455) jos69
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271658 (1276) SasoS
»

BSplayer - slika zelene črte, Media Player - slika v redu, kaj nimam nastavljeno ?

Oddelek: Zvok in slika
112431 (2276) msmiha
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122610 (2308) Cokolesnik
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223738 (3472) ferjan

Več podobnih tem