» »

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek

1 2 3
4
5

BlackHole ::

Mene pa malo zanima, katere nastavitve v ffdshow uporabljate (imate vklopljene) in katere bi priporočali v kombinaciji z mplayer classic. Imam 16:9 TV in si vedno vklopim "pan & scale -> scale to 16:9" v mplayer. Ali je katera nadomestna funkcija v ffdshow, ki bi to naredila avtomatsko vedno, ko se predvaja film. Nekaj sem poskušal v nastavitvah od Resize & Aspect, pa se mi zdi, da ni enak rezultat.
LP Marko

urosz ::

imam nov prenosnik na katerem bi tudi rad gledal divx filme in downloadal sem najnovejši ffdshow (ffdshow-20060526-rev2546) in ob inštalaciji javi napako - error while registering ffdshow.ax

kaj storiti, da bom lahko namestil ffdshow? sem pa na netu opazil da se to dogaja vecim ljudem, prave rešitve pa nisem našel

lp, uroš

BaRtMaN ::

Meni se je zgodilo isto.

Ampak ko sem šel še enkrat nameščati (brez reseta) je šlo skozi brez problema.

Probaj z različnimi verzijami:
- ffdshow 26.5.2006 za procesorje brez SSE
- ffdshow 26.5.2006 za procesorje s SSE1
- ffdshow 26.5.2006 za procesorje s SSE2

Jaz sem si na prenosnik (Dothan 2.13 GHz) vrgel zadnje linkan ffdshow in dela odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

bobsaap ::

Jaz pa imam težavo, da mi Win.media player nekatere filme normalno odpre oz predvaja, nekatere filme mi odpre in mi predvaja samo slikice oz vsakih 5 sekund mi preskoci slika, zvok pa špila normalno, nekaterih filmov mi pa sploh ne odpre,...isto se pa dogaja tudi v Winampu. Instaliran pa imam ta ffdshow ampak mi nazalost nic ne pomaga,...! Mi lahko kdo pove kaj storiti,...! Prosim,...!
http://www.slo-fishing.si

SkIDiver ::

Namestil sem AC3 decoder in ffdshow pa me zanima kako povečam glasnost? Imam vse na max pa je zadeva še vedno zelo tiha. Film je kodiran z XviD zvok pa z AC3. Katerih nastaviev obeh kodekov ali posameznega se lotim?

pivmik ::

AC3 kodek skini stran, odstrnai ga.
V novem FFDShowu je podpora za AC3 že vgrajena. Za glasnost vklopi Normalize filter pri FFDShowu.
LP, Gregor GRE^

SkIDiver ::

Dal stran AC3. Zvok je totalno v riti. Govora se ne sliši, glasba v filmu je glasna, okolica je glasna, popačen zvok. Katastrofa uglavnem. Pa sem samo AC3 odstranu.

pivmik ::

Start Menu\Programs\ffdshow\Audio decoder configuration\Volume

tukaj imaš vse nastavitve ki rabiš (za govor daj C(enter) bolj na glas)
LP, Gregor GRE^

Kriko ::

Jaz imam athlona64 3200 kateri pač popdira sse1-2,mmx..zanima me kateri codec je treba downloadati od zgoraj omenjenih.

- ffdshow 26.5.2006 za procesorje brez SSE
- ffdshow 26.5.2006 za procesorje s SSE1
- ffdshow 26.5.2006 za procesorje s SSE2
kriko

BaRtMaN ::

kateregakoli, vsi ti bodo delovali. Seveda pa ti bo najverjetneje najboljše delala verzija, ki uporablja tudi instrukcije SSE2.

jan01 ::

Ja ffdshow kar nima ene uredu uradne strani, da bi človek dober vedel kaj naj zloada.
Potem pa moraš sam najt verzijo, ki dobro izkorišča sse2(in 3) pa te preseneti koliko manjša poraba cpuja je.

Poglej na http://sourceforge.net/project/showfile...

Iz mnogih preizkušanj je meni najboljpi od ffdshow: clsid builds čim novejša npr 135
tukaj imaš changelog http://svn.sourceforge.net/viewvc/ffdsh...

Kriko ::

Pismu kolko je teh verzij. pa naj se človek znajde. Kot si rekel pa nimaš neke spodobne uradne strani da bi bili kaki opisi in razlage. sploh kaj katere verzija da/nima pomeni ali nepomeni.
kriko

SkIDiver ::

Kera verzija je primerna za moj celeron-m procesor v prenosniku? Sedaj sem snel MMX kar seveda dela.

BaRtMaN ::

Zaženi CPU-Z, ki ti pove, katere dodatne instrukcije podpira procesor.

SkIDiver ::

Odlično. Hvala.
Podpira MMX, SSE, SSE2 in SSE3. Kam je zginu SSE1 ali se zadeva zamakne za +1?

jan01 ::

Kot sem rekel: priporočam kar clsid build ffdshowa(sam uporabljam verzijo ffdshow_rev2546-127_20060902.exe). Po preiskušanjem na mojem athlon 64 3800 venice na xvid filmu v hd ločljivosti sem ugotovil, da je še najhitrejša. Preiskusil sem tudi verzijo 135, a ni bila nič hitrejša.

Malo poskušaj različne builde. Idinštaliraš in posnemeš spet drugega v minuti.
Poskusi s temle samplom http://www.verzend.be/v/8738586/paddle....

Testiraš s Haalijevem timecodecom V nastavitvah rabiš pod referender dati na overlay mixer, codec pa seveda na ffdshow.
Glej, da boš imel v vsaki verziji ffdshowa postprocessing vključen(večino verzij ga ima kot privzeto, a nekatere ne), da boš lahko pravilno primerjal čase.

BaRtMaN ::

Sk|Diver, SSE je isto kot SSE1.

jan01, hvala za izvrstne informacije!

Storm ::

Na novo sem instaliral winse xp in zdej mam težavo z vsemi temi codeki ipd. če dam gor ffdshow (hmm zakaj ne morem v opcije nikaor pridit - ga ni v start meniju) mi fajlov od friendsov noče ofnat, če dodam nimo codec mi friendse odpira, ampak mi pol druge krame ne ofne.

Kaj torej predlagate naj vse instaliram?
Markec The Great

OSA ::

Mene pa zanima, kje si nastavim zvok, ker po inštaliranju ffdshow kodeka mi zvok zelo odmeva, ko gledam filme. Sem še enkrat zbrisal pa inštaliral pa je vse isto. Tam pod nastavitvami sem pa čisto zgubljen. Hvala!
lp OSA

jan01 ::

Preprosto pri ffdshow audio decoder odklukaj vse glavne menije(osd, dolby decoder, volume, ....)

Storm ::

Jst sem to zdej v ffdshowu vse odklukal, pa nimam več zvoka v BS Playerju, s čim naj zdej audio reguliram?
Markec The Great

OSA ::

Obkljukaj volume po mojem...
lp OSA

niga ::

Mene pa zanima kaj morem nastavit, da mi bo v winampu predvajalo filme?

podtalje ::

Načelno ni potrebno nastaviti nič, bi moralo že delovati.

pulstar ::

jaz imam en velik problem: ko sem inštaliral ffdshow kodek mi je sliko v vseh nameščenih predvajalnikih video datotek "spremenilo" v črnobelo. barvna slika deluje le na divx playerju. tudi na VLC, ki naj bi bil popolnoma neodvisen od kodekov je slika črnobela. ffdshow sem odstranil, naložil divx kodek a vseeno ni spremembe.....ponovno sem naložil ffdshow a stanje je enako.....kaj bi bila lahko napaka....sam nimam več idej! hvala za odgovore

podtalje ::

Če tudi VLC kaže črnobelo sliko, potem res mislim, da ni problem s kodeki.
Možnost je, da je problem v nastavitvah grafične kartice.

Poizkusi predvajati v kakšnem drugem načinu (privzeto je ponavadi overlay), npr. VMR.
Za ZoomPlayer vem, da ima dobro podporo glede tega (Options->Filet control->Standard Media Playback->VideoRenderer)
Tudi VLC podpira nekaj različnih tipov predvajanja (Preferences->Video->output mode (obkljukaj Advanced options).
Po spremembi je potreben restart playerja.

pulstar ::

namestil sem si zoom player in ko sem le kliknil gumb controls/color controls so se barve ponovno vrnile. A žal le na tem predvajalniku. Mogoče ve kdo za podobne nastavitve v windows media playerju? v meniju enhancements ni nobenih možnosti. Rad pa bi imel omogočeno barvno sliko v WMP in windows movie makerju....ima kdo kakšnem nasvet in napotek? aja, pa hvala ti, podtalje za pomoč! pa še to: imam zadnjo verzijo VLC playerja v slovenskem jeziku in ne najdem menijev, katere si mi predlagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pulstar ()

pulstar ::

ugotovil sem še, da mi originalnih DVD filmov ne predvaja na zoom playerju

podtalje ::

Da ZoomPlayer predvaja DVDje, mislim da je potrebna pro verzija, poleg tega pa je to samo predvajalnik in ne vsebuje kodekov.
Sam sem, sicer že nekaj časa nazaj, najprej namestil PowerDVD in potem je ZoomPlayer uporabljal kodeke od PowerDVDja.

Za VLC ti ne morem pomagati, ker nimam slovenske verzija, razen tega, da te spomnim, da obkljukaš Advanced options checkbox desno spodaj,
ker drugače niso prikazani vsi meniji.

Za Windows MediaPlayer pa poizkusi z nastavitvami v Options->Performance->Advanced in pod Video Acceleration preveri,
da imaš obkljukano "Use video mixing renderer", lahko pa še vklopiš ali izklopiš Overlay ali ostale checkboxe, če bo kaj razlike.

TRIROG ::

samo eno vprašanje ... ffdshow ki se ga dobi na freecodecs strani z oznako ffdshow-rev899_20070209_sse in ki se ga dobi na sourceforgeu ffdshow_beta1_20061211_clsid se razlikujeta v čem ?!

namreč mal sme nov v teh ffd codekih pa je kr neki nejasnosti ...

me lahko kdo razsvetli ... oz ... katerega naj uporabljam?

podtalje ::

ffdshow skoraj vsak teden izda novo verzijo. Ponavadi so odpravljeni kakšni manši bug-i ali pa dodana podpora za nove kodeke.
Za navadno predvajanje je vseeno katerege instaliraš, ponavadi pa se priporoča najnovejši.

Smrkc ::

Jaz imam tudi en problem, ki mi ga ne uspe razrešiti. Sicer nikoli nisem imel pretiranih težav pri inštalaciji kodekov, a tokrat mi jih nikakor ne uspe pravilno nastaviti. Inštalirou sem ffdshow clsid build, a v GOM playerju mi nikakor noče predvajati slike - v vlcju in celo v wmp mi pa jo. Ker mi je GOM zelo všečen program, bi rad vse zadeve gledou kar v tem playerju. Mi lahko kdo pomaga? HVALA.

rs1975 ::

namestil sem si najnovejši ffdshow. filmi mi delajo brez težav. edina težava katero imam pa je, da imam pri vsakem sub editorju na glavo posatvljeno sliko. sem že pogledal po nastavitvah ffdshowa in ne najdem nikjer rešitve. tista možnost v ffdshow-flip movie je izključena, tako da s tem nima veze.
pozna kdo še kakšno možnost?

pozitron ::

A se rab pol ac3filter al ne pri ffdshow-u?

podtalje ::

ffdshow že dolgo podpira AC3 zvoka. V začetnih implementacijah so bili še določeni problemi,
zato se je priporočala uporaba AC3filter-a, sedaj pa to ni več potrebno.

rs1975 ::

imam eno vprašanje: rad bi si inštaliral kodeke, pa nisem prijavljen kot administrator. ali je to možno in kako, ker do sedaj še nisem odkril setup file-a, ki ne bi zahtevala administartorja.

jan01 ::

Nikakor ne moreš instalirati(v bistvu pokliče regsvr32)
Lahko pa uporabiš predvajalnik, ki že ima vgrajene filtre(vlc, kmplayer, ...)

Stripy ::

Uporabi npr. vlc predvajalnik, ki vsebuje kodeke in ne potrebuje instalacije.

rs1975 ::

hvala obema, deluje! :)

lalan ::

Ali WMP 11 predvaja divx in ali je potrebno kaj instalirati da bi filme kodirane v različnih formatih gledal z WMP 11.Imam tudi power dvd 7 standard.
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

podtalje ::

Instaliraj ffdshow in bo delalo.

nesmrten ::

če inštalirate combined community codec pack potem nerabite nobenih codecov več saj ta predvaja vse celo dvd predvajalnika ne potrebujete vse vam dela z wmp...upam da sem komu pomagal

lep pozdrav!

BaRtMaN ::

Hm, in osnova dekodiranja videa v CCCP-ju je?

ffdshow!

alexz ::

osnova dekodiranja v CCCP je FFDSHOW. zraven se ti inštalira še par filtrov in 2 player-ja : zoom player in mpc.

http://en.wikipedia.org/wiki/Combined_Community_Codec_Pack

Bakfark ::

Podobno kot pri starih vprašanjih, tudi jaz imam problem z zvokom v divx predvajanju. Nekateri filmi imajo normalen zvok, zopet naslednji zelo tih zvok. Prej teh problemov ni bilo (sem ponovno namestil windowse).
Nameščene imam zadnji FFDshow in AC3 filter. Kako je potrebno prilagoditi nastavitve, da stvar samodejno deluje brez problemov. A lahko prosim kdo opiše zadevo malo bolj podrobno ali vsaj usmeri na link kjer je to že storjeno.

Hvala

Bakfark ::

Sem rešil zadevo, gain v AC3 nastavitvah sem nastavil na maksimum.

RejZoR ::

http://www.free-codecs.com/download/FFD...

Tle dobite vedno najnovejše builde...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AvtoR ::

Ali mogoče kdo ve kako prepričati Windows media player da preliva slike.
Predvaja jih samo tako kot kak star diaprojektor 2 sekunde slike in nato 2 sekunse črne do nasledmje slike? V Windows Fotogaleriji mi prelivanje sicer deluje, vendar pa filmov ne prevaja v celoti, ampak samo toliko dolgo kolikor predvaja posmezno fotografijo to je cca 5 sekund.

Mercan ::

Vem, da se je o tem že velik govoril, ampak vseeno:

Imam štirjedrni amd procesor, se prav 4 x 2,6ghz in stvar je sledeča.

Vse mkv datoteke do 720p, tudi večina 1080p dela brez problema z uporabo ffdshow kodeka. (inštaliran imam CCCP, ffdshow pa ta zadnji izpred parih dni).

Problem se pojav pri večjih 1080p fajlih, tam je slika še vedno tekoča (do 8 GB), samo zvok na kakšnih 10 sekund mal izostane. PRi mkv datoteki velikosti 15 GB pa začne tut slika že zajebavat in lahko samo še kolneš.

Stvar sem rešil z inštalacijo core codeca, zdaj je slika povsem tekoča, ampak na sliki so kr neka popačenja neki kvadratki, ki se občasno pojavijo in spet ne moreš kej kvalitetnga gledat.

Kaj madona nej še inštaliram pa probam? A gajbica ni dost močna, bi blo kej bolš če bi mel nvidia kartico, da bi tista cuda kej pomagala? A ti kodeki sploh uporablajo 4 jedra?

Hvala in LP

jan01 ::

@Mercan
Pri ffdshowu moraš v video nastavitvah dati pri h264 na ffmpeg-mt, da uporabiš vsa jedra. Coreavc ima bug pri dekodiranju(odpravljen v v2.0). Pa kaj bi kradel coreavc, če pa imaš na voljo podobno hiter in brezplačen divx h264 dekoder http://free-codecs.com/download/DivX_H2...

Oz najenostavneje: uporabiš odličen mpc home cinema(player vsebuje vse potrebne kodeke), najnovejša verzija na http://xvidvideo.ru/media-player-classi...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri kodeka

Oddelek: Zvok in slika
201750 (1455) jos69
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271659 (1277) SasoS
»

BSplayer - slika zelene črte, Media Player - slika v redu, kaj nimam nastavljeno ?

Oddelek: Zvok in slika
112432 (2277) msmiha
»

Kateri codec pack uporabljate?

Oddelek: Zvok in slika
122610 (2308) Cokolesnik
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223738 (3472) ferjan

Več podobnih tem