» »

Đabe PC

Đabe PC

Mercier ::

Na šiktu imam manjši prostor napolnjen s starimi računalniki (PC) in podobno šaro. Vse je stara roba - 486 ali podobno. Prostor bom spraznil, roba bo pa šla v kontejner.

Na forumu smo imeli v kratkem dve temi, kjer se je iskal zastonj, slabši računalnik za folk, ki si ga ne more nabavit sam.

Tule je dosti folka, ki jim je sestavljanje (in podobno mučenje) hardware-a hobi.

Predstavljam si, da tu tudi nisem edini, ki ima tak prostor (s starimi računalniki, čakajočimi na izvršitev smrtne obsodbe).


Je ST za akcijo?

Saj ne vem točno kaj bi se dalo narediti... Recimo enodnevna akcija - zbiranje - vrednotenje - sestavljanje - hm...kolikor vem, tudi radi uničujete ostanke.

Kaj pravite? Smiselno? Izvedljivo?

ToniT ::

Smiselno? DA.
Izvedljivo? DA.

Sedaj se pojavi še samo vprašanje: kje in kdaj?

Matek ::

Jap, ne bi blo slabo, jaz se takoj javim za enga posvojit :).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

No, v kolikor bo interes (hardware, know-how, prostor), lahko uredim prevoz - kako bol prostorno zadevo, pa naredim kak ovinek kje.

Hja, prostor lahko sriktam, ampak ne verjamem, da bi folk trumoma drl v Velenje ali Mozirje s starimi karticami in podobno šaro. Ljubljana je po moje edina smiselna opcija, ampak moje magične moči začnejo slabeti že nekje v tistem območju, ko ob cesti raste več koruze, ko hmelja. :D

ali3n ::

kolk pa je te šare?
bi šla v en povprečen avto (ne karavan)?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mercier ::

kolk pa je te šare?
bi šla v en povprečen avto (ne karavan)?
Kolikor bi pač nabrali.

Upam, da se razumemo. Imel se v mislih "dobrodelno" akcijo (le brez večernih toalet - le zaprašene plate :D ) zbiranja hardware-a, ki bi ga sestavili v računalnike in uturili tistim, ki so kratki na kešu.

Vprašanje je, če svet res (še) potrebuje računalnike, na katerih teče w95, ali kak oskubljen linux? Mogoče študenti? Nekaj o takih potrebah smo pa na forumu v tem času imeli.

In bistveno - bi kdo kaj prispeval, organiziral, sestavljal?

Koliko je moje robe? Prej za karavan s podrtimi zadnjimi sedeži. Mene bolj skrbi izplen. Tisti računalniki niso na "pokopališču" ker bi se jih naveličali. Če bi delali, bi jih že spravili v promet. Od tod ideja - znosimo na kup, če ima kdo kaj odveč, pa bo nekaj od tega čisto dobro delovalo.

Matek ::

Ja sej vsakemu prav pride za router, server, itd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sketch ::

Kaj takega smo že planirali v kiberpipi... imamo namreč polno skladišče robe, iz katere setavljamo terminale, s tem, da je pentium nekak minimum za xwin terminal...

Tako da - prostor je, samo povejte kdaj.

Pa tudi namen bi bilo treba uredit...

Ne vem, recimo, da se en teden testira opremo, instalira (linux? ne vem...) in sestavlja masine, nato pa se jih proda za majhne denarce (dva, tri jurje, odvisno, kolk jih je), dobicek pa gre v dobrodelne namene?

Kaj bi pa kiberpipa hotla od tega imet, pobarate? Naceloma nic, oz. kaksni trije pentium terminali nam se manjkajo pa bi jih mogoce kar odkupili al' kakorkoli.

lp
s.
Adapt and overcome.

darh ::

MadManMato: kdor potrebuje tak "đabe PC" za server ali router - ni kratek s kešem... imho
Excuses are useless! Results are priceless!

||_^_|| ::

Kako bi pa rešili z prog. opremo? da nam ne bi slučajno kakšna BSA za vrat skočila.

btw, jst loh zrihtam prevoz za mašine (grand voyager).

paper ::

Saša: se priporocam za kako taksno 486tko. Sporoci kje se bo dalo priti po kaksen PC.

ti s cudnim nickom: mislis da bo bsa (ki je v sloveniji zelo aktivna kajne) lovila kaksen nelegalen win95/98 na neki 486ki ? pri nas so zaenkrat tarce le podjetja in preprodajalci, pa se to nekajkrat manj kot v tujini

sketch ::

paper: bo, ce bo velik event.
Kertak event nima smisla, ce ne bodo nanj prisli tisti, ki bi to res rabili - za to pa ga je treba oglasevat.
Tako da jaz bi predlagal openware... kaksen user-friendly linux distro, z openofficom itd... samo vprasanje, kolk bo to lavfalo, ampak OK...

lp
s.
Adapt and overcome.

Tody ::

jest ponujam samo fizično in psihično pomoč :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska preiskala Microsoftove pisarne zaradi suma zlorabe monopolnega položaja

Oddelek: Novice / Ostale najave
2813798 (11059) cegu
»

Macintosh Plus (1986) proti sodobnemu PC-ju (2007) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
567885 (5174) darkolord
»

Slo Tech dobrodelna akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776455 (4568) moonjah
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868309 (6091) moonjah

Več podobnih tem