» »

Brezdomci

Brezdomci

1
2
»

gkovac ::

Stare mašine? hmmm... za nekoga, ki ima probleme z preživetjem in položnicami bi velik bolj prav prišlo, da se mu izroči denar, ali pa plača položnice.

Kar se pa Karitasa tiče... tja morš prinest oprana oblačila... popravek... OČIŠČENA oblačila v čistilnici in zraven priložiti potrdilo, da si jih res opral... katastrofa!

Je kdo opazil zabojnike ob cesti, kjer so notri rabljena oblačila? Humana .. ali nekaj takega. Kdo ima to "čez"?? Sam se namreč vozim mimo enega iz katerega že ene pol leta gleda ena in ista jopica ven. Tut sam sem že dajal tja oblačila pa me prav zanima kaj se z njimi zgodi.

Kar se pa tiče naše akcije... ima kdo konkreten predlog? kako zbirati denar? pošiljati po pošti in zaupati prejemniku? nakazilo na TRR osebe ali nakazilo na nek tekoči račun in potem nakazilo v enojnem znesku družini, ki denar potrebuje? (mogoče bi bilo potrebno odpret novo temo)
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Sergio ::

Tic: 1 GHz proc, 20 GB diska, 256 MB RAMa.

Verjemi, da bi dosti ljudi namesto da bi iskali zasluzek nekaj jurjev, to opremo podarili v dobrodelne namene.

Myself included.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

64738 ::

Jaz sem podaril Pentium 1 z vsem (tudi CDRW!!), samo monitorja nisem vec imel. Stari windowsi in Office so delali brez problema in racunalnik se zdaj sluzi v ta namen (za pisanje nalog).

Tisti zaboji z oblekami se _morajo_ prazniti. Cez jih ima obcina in RK, ce se ne motim. To pravim, ker sem videl dokument z obcine, kjer se doloca kje naj bodo postavljeni ti zabojniki in kdaj se vrsi odvoz.

Edit: Zbiranje in odvoz vrsi podjetje Humana d.o.o. enkrat ali dvakrat tedensko. Ce niso odpeljali v enem tednu, jih kar poklici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64738 ()

Go-ahead ::

Naj že nekdo odpre novo temo v zvezi z akcijo. (Sulc ??)

Mercier ::

Đabe PC Ni bilo ravno kaj s tega.

Kasneje sem še enkrat imel eno kišto viška, pa sem spravil isto v CP. Upam, da je še živ. (kajti imel sem ga rad :)

Zgolj ideja, če akcija propade. (pa lahko zdilate za Sergiotovo za levo roko;)

Matev ::

enkrat sem delal prek študenta v enem podjetju in tam so imeli cele zabojnike teh cunj
namen: verjeli ali ne - za čiščenje strojev

bile so pa vse sorte notri

tudi usrane (dobesedno) gate

kdo lahko usrane gate da kot pomoč mi ni jasno
in tudi mi ni jasno kdo lahko ta oblačila ki so mišljena kot pomoč potem proda eni tovarni kjer z njimi čistijo stroje - olje, mast, tla...

BigWhale ::

Sulc:

> Kar se pa Karitasa tiče... tja morš prinest oprana oblačila...
> popravek... OČIŠČENA oblačila v čistilnici in zraven priložiti
> potrdilo, da si jih res opral... katastrofa!

Kar je edino prav, oblacila morajo biti tudi uporabna in v takem stanju, da se jih da nositi. Zakaj? Zato, ker obstajajo ljudje, ki so Karitas uporabljali namesto smetisca in tja nosili neuporabna in resnicno zasvinjana oblacila.

64738 ::

Drzava bi lahko poskrbela za ciscenje, ne pa da dobre ljudi posiljajo v cistilnico, ki seveda ni zastonj. Veliko vojasnic ima po novem zelo malo vojakov zaradi ukinitve obveznega sluzenja in v vecjih so velike pralnice se iz casov JLA v katerih bi se lahko vse to opralo kot se spodobi in bi bil mir. Seveda pa je to prevec efektivna in enostavna resitev, tako da ne bo nic. Samo ko je nekaj zakomplicirano se lahko dodaja vse sorte stroskov in zaposli kolege pri koritu.

Se dobro, da ima Humana svoje zabojnike, drugace bi metali kar v smeti...

BigWhale ::

Pa ce ravno beremo, da niso nevem kako efektivni tisti zabojniki? Zato, ker se nekomu ne ljubi oprati in presortirati oblacil, bi morala to poceti drzava? Lepo te prosim no, ze tako so stroski s socialo. :)


PS: Karitas ni drzavna ustanova.

64738 ::

To je brez veze. Ljudje sparajo na vsakem koraku in potem bodo se placevali za ciscenje!? Tisti ki je to predlagal nima nic prakticnih izkusenj. To bi morale cistiti ustanove kjer se to sprejema in po potrebi tudi razkuziti ali bolj temeljito oprati. Pri nas Humana prazni zabojnik redno in veliko ljudi vrze stare cunje (oprane) noter. Pricakovati od ljudi da bodo pa placevali cistilnico za odpadno robo pa je res zelo velik optimizem ali pa pomanjkanje prakse s strani tistih, ki so to pravilo sprejeli. Naj jih kdo zamenja ze enkrat.

matvoz ::

zanimivo, kako imate vsi neko zelo slabo mnenje o rdecem krizu..

pustimo ljubljano in se kako mesto mogoce.. drugje pa vsekakor ni tako, kot pravite..
1. place nimajo 300k-500k..
2. ce jim prineses dokaj spodobna oblacila, so veseli.. je pa res problem, da so velikokrat nosili tja stvari, ki so bile se za v smeti preslabe..
3. za vsako stvar so dolzni voditi evidenco (kar o kakem karitasu ne moremo reci)
4. drugi, razen tistih takoj pod direktorjem, niso nic vedeli za tisto sranje..

Matev ::

mowzanc
ma ne me j....

preberi sikajordečem križu in voluharjih tam notri

http://www.nemejebat.com/prispevek.php?offset=80&id=321

Matev ::

3. za vsako stvar so dolzni voditi evidenco (kar o kakem karitasu ne moremo reci)


še med sabo se sovražte in ne morete gledati - kaj šele da bi komu res kaj pomagali

matvoz ::

lej, boli mene, kaj si kdo misli.. v bistvu nisem ne za karitas in ne za rdeci kriz..

lih prebral 'ali ste vedeli'

povedal bom se drugic.. tisti, ki so na vrhu, imajo svoje plese.. to je pa verjetno dokaj povsod..
obmocne organizacije, ki niso v najvecjih 5ih mestih, ne dobijo od tega cisto nic..

osebno pac malo bolj poznam RK slovenj gradec.. tam imajo en sluzbeni avto.. saxo..

Utk ::

Kolk je meni poznano, so na RK ponavadi starejše ne ravno revne tetice, ki, takoj ko dobijo kaj pametnega, najprej poskrbijo za svojo že ne tako ne preveč revno rit. Tako je bilo ko so bili še begunci iz juge pri nas, tako je tudi zdaj, edino teh stvari pride tolk manj. Od takih res ne moreš pričakovat, da bojo kaj prali namesto drugih. So pa vesele, če kaj dobijo ja...kje kaj morajo tudi revežam dat, boljše stvari pak ne. Take organizacije smrdijo od repa do glave, čeprav je v resnici večina vseeno poštenih not, že 20% nepoštenih zasmrdi vse. Ker že 20% lahko 80% pokrade. Če hoče kdo komu pomagat, mu naj da direktno. Glih tako lahko vsak od nas najde reveža kot rdeči križ.

matvoz ::

sej, zaradi tistih 20% procentov, ki samo grabijo denar zase, je otezeno delo celotne organizacije..

ma, vse te organizacije so isti shit.. cisto pri nobeni ni vse tako, kot bi moralo biti..
dati denar tistim, ki so potrebni, pa ne bi bilo potrebno vec pljuvati po organizacijah..

sedaj pa vecina samo pljuva, pred revscino pa si zatiska oci..

poweroff ::

V bistvu računalniki niso bili mišljeni za brezdomce. Pač pa za otroke iz socialno šibkejših družin.

Tem bi računalniki lahko koristili. Ali pa morda lokalnim knjižnicam v odročnih (revnejših) krajih.

V bistvu bi bilo treba rešiti par problemov. Predvsem logistika: nekje bi se to moralo zbirati, nekdo bi moral računalnike sestaviti, preiskusiti in gor naložiti OS, ki mora biti seveda legalen. Linux bi bila dobra izbira, seveda dovolj "customiziran" za enostavno uporabo. Ko bi bile mašie preiskušene, bi jih bilo treba po nekih kriterijih razdeliti. Tukaj bi si lahko pomagali z lokalnimi Karitasi, Rdečimi križi ali župniki.

Seveda je tudi vprašanje za kaj bi se računalnik uporabljal. Če za net, je tukaj že problem. Če za igre, je tudi problem, če bop Linux gor. Za pisanje raznih seminarskih pa bi bilo dobro, da je zraven kakšen printer, ali ap morda USB ključ.

Treba je pomisliti tudi na podporo - recimo napisati eno kratko knjižnico o osnovah računalnika (kako se uporablja OOo, ...), kakšen osnoven FAQ.

Ampak v bistvu to ne bi bilo tako težko, če se nas dovolj nabere skupaj. Če bi kakšna Kiberpipa priskočila na pomoč tudi ne bi bilo slabo...
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

pri RK me najbolj motijo obvezni prispevki v obliki znamk na kartah SŽ in vseh poštnih pošiljkah

drugače pa pri nas pogrešam socialno pomoč socialnih skupnosti. pri nas ni dost krščanskih mladinskih centrov, glede na to da je še vedno 50% populacije kristjanov, v tujini takšni centri pomenijo velik plus za vse udeležence, seveda obstajajo tudi neverski centri, ki jih vzdržujejo kakšni zanesenjaki in stvar pač živi od podpore lokalne skupnosti - ne pa od državne podpore, kvečjemu verskim pomaga krovna verska institucija.
Pa ne govorim zdej tle o karitasu ampak o nečem drugem. Pri mormonih je pogosto da si med seboj pomagajo, si dajejo magari inštrukcije, krovna cerkvena organizacija ponuja prostore za razne bende, športne aktivnosti, dodatna izobraževanja, ...
ko sem se menu s kolegom ki je pri jehovih pričah pri nas, majo tudi oni en takšen skupen namenski prostor, kjer se lahko dobivajo in počnejo različne zadeve.

In v takšnih skupnostih si ljudje pomagajo med seboj tudi na socialni ravni - talajo obleke, hišni inventar, včasih tudi kakšna socialna pomoč - se mi zdi da je stvar bolje urejena kot pa z državne strani pri nas
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gkovac ::

BW: Kar je edino prav, oblacila morajo biti tudi uporabna in v takem stanju, da se jih da nositi.

uh meni je popolnoma jasno, da šmirastega kombinezona, ki sem ga uporabljal za šraufanje avta ne bom dajal med oblačila za Karitas in tudi mi je kristalno jasno, da bom vse kar dam iz rok opral, saj nebi rad, da kdor prime moje bivše oblačilo v roke da reče "matr kakšna svinja od človeka". Zdi se mi pa popolno pretiravanje, da moram nest v čistilnico in imeti s tem dodatne stroške (tako v času, kot v denarju).
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

para! ::

Seveda morajo obleke bit oprane, logično, ampak oprane v čistilnici, kar naj potrdim z računom? LOL? Js mam tok oblek, ki jih ne nosim, da bi lahko oblekel precej tistih, ki obleke rabijo, ampak v čistilnico pa res ne mislim nosit stvari (in še plačat). Dam doma oprane obleke, stroškov pa si s tem ne mislim delat.

Glede PCjev,... če mislite talat 486ke potem je bolje, da se jih sploh ne tala, če pa bo kdo daroval nekaj spodobnega (500MHz+) pa se res lahko zmenimo, da se sestavi te mašine in napiše en kratek FAQ...

lp
Death before dishonor!

Matev ::

če pa bo kdo daroval nekaj spodobnega (500MHz+)


jaz imam doma za vse 466 mhz celerona in sem z njim v celoti povsem zadovoljen

ne vem zakaj ne bi bil nekdo drug tudi

para! ::

466MHz je dovolj. 486 pa ni.

LP
Death before dishonor!

Matev ::

moja soseda se na 286-tki prav lepo uči dela z wordom

para! ::

Tvoja soseda je sigurno full faca...

lp
Death before dishonor!

Matev ::

niso vsitako scrklani kot si kdo misli

para! ::

Brezveze se je sploh prerekat s predvidljivimi ljudmi... Ja vem, tvoj sosed pa se uči Excela na 8086.

lp
Death before dishonor!

Matev ::

in kaj je narobe z XT-ji

najlažje je reči, da se ne greš ker želiš, da ljudje rabijo tisto kar jim ne moreš dati

in si rešen skrbi in slabe vesti

... ja saj bo itak umrl ...kaj bi mu pomagu iz vode

para! ::

Matev, js nimam nč za darovat. Vsaj nič uporabnega ne. Če pa kdo hoče 486 CPUje in AT plate, nekaj starega RAMa (nič kaj veliko) in par AT ohišij pa kar na dan z besedo, z veseljem šenkam. Meni se samo zdi nekako nesmiselno talat take kompe socialno ogroženim, ker z njimi danes nimajo kaj počet. Učenje Worda na 286 sigurno ni prijetno.

Take starine bi bilo IMHO pametneje podarit kiberpipi za njihov muzej...

lp
Death before dishonor!

64738 ::

Nekaksen minimum bi bil Pentium + piratski windows in office.

BigWhale ::

Kaj pa ce bi bil minimum pentium + legalni Linux in OpenOffice?

Ce se ze gres robina hooda se ga vsaj igraj tako kot se spodobi.

Tic ::

Tako, da kradeš bogatim in daješ revnim. Torej Windows.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Matev ::

vprašanje če z propagiranjem in navajanjem uporabnikov na winse resnično kradeš microsoftu
po mojem imajo oni s tem daljnoročno dobiček

Tic ::

No, pa glejmo kratkoročno ;)
persona civitas ;>

Utk ::

Linuxi. Ker so zastonj in ker delajo tudi še po enem mesecu. Pa še kaj dost packat se ne da. In nekdo ki bo obvladal linux, bo v 10 minutah tudi windows, obratno ne. Mora pa biti vse nastavljeno tako kot treba.

moonjah ::

Pozdravljeni,
delam v drustvu za pomoc in samopomoc brezdomcev Kralji ulice, nekateri poznate nas casopis Kralji ulice. V kratkem bomo pridobili prostore v centru ljubljane, kjer bomo imeli pisarno, center za distribucijo casopisa prodajalcem in prostor za razlicne delavnice z brezdomci. Nacrtujemo tudi delavnico racunalnistva in uporabe interneta za nase uporabnike.Pisci prispevkov za casopis vecinoma pisejo svoje prispevke na roko, potem pa jih prostovoljke pretipkavajo. Po poizvedovanjih sodec, so se nekateri pripravljeni nauciti uporabljati racunalnik in nanj med drugim tudi pisati prispevke. Mi v drustvu menimo, da lahko racunalniska pismenost pozitivno vpliva na nase uporabnike, jim omogoci dostop do informacij in virov pomoci od katerih so zdaj morda odrezani ter jih spodbudi k vecji druzbeni vkljucenosti. Zaenkrat so nasa sredstva omejena, zato naokoli posiljamo prosnje za razlicne donacije, s katerimi bi lahko opremili nas prostor (barve, staro pohistvo, ki ga bomo na delavnicah skupaj z brezdomci spreminjali v uporabno pohistvo...) Cisto slucajno sem naletela na tole debato o akciji podarjanja sestavljenih delujocih racunalnikov v dobrodelne namene in ce ste morda se vedno pirpravljeni in zainteresirani je nase drustvo pravi naslov za vas. Potrebujemo torej en, dva ali najvec tri (prostorska stiska!) racunalnike za pisanje clankov, srfanje po internetu in morda se kaj. Ce bi bili racunalniki dovolj zmogljivi, bi lahko morda tudi postavljali casopise na njih (uporabljmo program Adobe inDesign) oziroma koga izmed uporabnikov naucili kako se postavlja casopis. Vsekakor bo vsaka donacija vec kot dobrodosla, za vec informacij o nasem drustvu lahko obiscete stran www.kraljiulice.org ali me poklicite na 040 222 874, Maja.V upanju na plodna sodelovanja - tovariski pozdrav!

gkovac ::

Torej fantje... Maja nam je dala iztočnico, da nadaljujemo debato tam kjer smo jo opustili (zaradi tehničnih omejitev). tukaj je povezava na našo "dobrodelno" akcijo, tukaj pa povezava na stran, ki jo v svojem postu omenja Maja.

Upam, da ne predpostavljam narobe, ko rečem, da je prostor za sestavljanje računalnikov na voljo na Društvu za pomoč brezdomcem (to bo potrdila Maja)

Tisti, ki nimate na voljo komponent, starih računalnikov ali pa znanja o odprtokodnih zadevah pa si vzemite trenutek za razmislek o nakazilu par jurjev na transakcijski račun: 05100-8012105010 odprt pri A Banki. Prepričan sem, da jim bo vsak tolar (euro) prišel zelo zelo prav.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

moonjah ::

Pozdravljeni,
me zelo veseli, da se tema nadaljuje, odlicno bi bilo, ce bi akcija uspela in bi nam res uspeli sestaviti par racunalnikov. Mi v drustvu za pomoc in samopomoc brezdomcev Kralji ulice dobimo prostor cez 14 dni. Je prazen, potrebno ga bo opremiti, nabiramo staro pohistvo in pisemo prosnje za barve in podobno. Z uporabniki skupaj bomo imeli delavnico urejanja prostora (pleskanje, popravljanje starega pohistva, itd). Cez kak mesec bi lahko zaceli obratovati. Cim bodo kljuci pri nas, bo prostor (ki je velik 40m2) na voljo tudi za delavnico sestavljanja racunalnikov (kot sem videla je to bilo ena kljucnih vprasanj - kje bi se racunalniki sestavljali), morda bi le pocakali, da prinesemo in pripravimo pohistvo za uporabo. Moj telefon je 040 222 874 za vse dodatne informacije. domaca stran drustva Kralji ulice
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813231 (8484) gruntfürmich
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44247289 (34511) jype
»

Od berača do zaposlenega (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7012025 (9431) lexios
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385128 (3893) Mipe
»

Slo Tech dobrodelna akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776438 (4551) moonjah

Več podobnih tem