» »

Steam za Linux ni več beta, veliko znižanje cen

Steam za Linux ni več beta, veliko znižanje cen

Slo-Tech - Steam za Linux, ki je lani decembra postal odprta beta, kar pomeni, da ga je lahko preizkušal vsakdo, je dosegel še eno pomembno prelomnico. Od včeraj naprej je odjemalce za Steam v Linuxu na voljo kot stabilna verzija, torej brez oznake beta. Odjemalec za Steam je seveda na voljo brezplačno, priporočajo pa uporabo Linuxove distribucije Ubuntu, za katero dobite odjemalca kar na njihovem strežniku. Uporabniki ostalih distribucij boste morali malo pogledati po internetu.

To priložnost se je Valve odločil proslaviti tako, da so vse igre za Linux na Steamu znižane za 50 do 75 odstotkov. Znižanje bo veljalo do 21. februarja do 18.00 ure zvečer po slovenskem času. Več kot dovolj časa je še, da pregledate ponudbo in si izberete igre, ki vas zanimajo. Med njimi najdemo Team Fortress 2, Amnesia, Killing Floor, Superbrothers: Sword and Sworcery, Trine 2, World of Goo, Half-Life, Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source in druge.

68 komentarjev

«
1
2

Seljak ::

Torej to so igre,ki tečejo na Linuxu?

mihec87 ::

Zaenkrat...

Testman42 ::

Total world domination is proceeding as planned 8-)

Seznam iger je dolg okoli 100 naslovov, vendar verjetno lahko pričakujemo da se bo hitro povečalo to število.
Velik odstotek ljudi s tem izgubi / bo kmalu izgubilo izgovor "hurr durr, no real gaems on Linux".
Samo sedaj je na nas naloga da vse neuke igralce držimo za roko ko si bodo ponesreči prepisali Windowse ker ne bodo pri namestitvi Ubuntuja izbrali prave opcije kar se delitve diska tiče. (To se že dogaja).
Pa v novici ne piše, vendar TF2 igralci na Linuxu dobijo malega pingvina, kar je verjetno velika motivacija za njihov playerbase da si grejo ponesreči zradirat Windowse.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Relanium ::

Ma ja se strinjam.
Hitro pride do zasovraženja sistema zarad ene take neprijetne izkušnje, ki je samo posledica nepazljivosti.

Kiborg ::

Kaj se pa splača kupiti v tej ponudbi? Malo sem gledal Crusader Kings pa se mi zdi da nisem dovolj pameten za to. Ali še komu TF na Linuxu ne dela? Lahko pridem v igro, tudi mapa se naloži, čeprav malo traja, a ko kliknem za začetek igre, kar bi me moralo vreči na okno za izbiro karakterja me vrže nazaj na namizje. Zanimivo je da mi je igra v beti delovala. No vsaj kakšen mesec dni nazaj.

PacificBlue ::

Poskusam kupiti Red Orchestra, pa se mi stran kjer izberes payment methods ne nalozi do konca:(.

simnov ::

Pa ja kakšnih resnih iger ne bo nikoli na Linuxu.

arjan_t ::

simnov je izjavil:

Pa ja kakšnih resnih iger ne bo nikoli na Linuxu.

daj ne trollaj. nobena valvova igra ni resna?

Bananovec ::

CS 1.6 ni na seznamu znižanih iger.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

simnov ::

arjan_t je izjavil:

simnov je izjavil:

Pa ja kakšnih resnih iger ne bo nikoli na Linuxu.

daj ne trollaj. nobena valvova igra ni resna?


Kaj pa imajo Half Life katera je res dobra.

mihec87 ::

Kera Half Life ni dobra...

Odvisno kaj je zate dobra, ker to je stvar okusa..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Relanium ::

simnov je izjavil:

Pa ja kakšnih resnih iger ne bo nikoli na Linuxu.

Mal si razširi obzorje, prosim
Hvala

Looooooka ::

Windowsi stanejo 30 eurov. Skoda, ker tega ni blo prej. Bi blo vec uporabnikov :)

Glugy ::

To je ful dobr. Vzameš si komp brez winsov pa za ceno winsov kupš igro ali dve :D

71GA ::

Kje Win stanejo 30€? Laž! Novi Win. 8 ali 7 stane 300€.

vesolc ::

71GA - na njihovi strani so meli takšno ceno za upgrejd XP, viste ali 7...
no ja...bla je akcija 30€ za navadne uporabnike...za študente 15€ xD, pol si meu pa še "bug" z media centrom, kjer si jih zastonj dobo...

nekikr ::

71GA je izjavil:

Kje Win stanejo 30€? Laž! Novi Win. 8 ali 7 stane 300€.

Ne bluzi.

JesusChrist ::

Torej dobrih 100 neuporabna verzija osmice, 140 pa malo bolj uporabna pro. Se samo meni zdi nekaj več kot 30€?

Kar se pa tiče topica: way to go. Glede na to da je CS:S podprt zgleda da bo počasi en velik kupi iger na source engine podprt. Super
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

cholt45 ::

Igranje na linuxu že dolgo niso več sanje, še posebej če uporabiš Play on Linux in podobne zadeve imaš gor vse večje naslove. Namestitev preko PoL je pa itak čisto preprosta next next, click ... Sam imam tako gor naložen SC2,LoL, pa mislim da Torchlight, HoN pa ma itak native podporo. Kdor trdi, da iger na linuxu ni, enostavno nima linuxa ali pa enostavno ni probal namestiti iger.

Kar se tiče Steam for Linux imam pripombe edino na TF2, ki mi občasno sesuje rač ob izstopu iz igre in pa seveda dolgi nalagalni časi.

techfreak :) ::

JesusChrist je izjavil:

Torej dobrih 100 neuporabna verzija osmice, 140 pa malo bolj uporabna pro. Se samo meni zdi nekaj več kot 30€?

Kaj ima pro verzija takšnega, da bi večina uporabnikov želela dati 40€ več?

nekikr ::

JesusChrist je izjavil:

Torej dobrih 100 neuporabna verzija osmice, 140 pa malo bolj uporabna pro. Se samo meni zdi nekaj več kot 30EUR?

Kar se pa tiče topica: way to go. Glede na to da je CS:S podprt zgleda da bo počasi en velik kupi iger na source engine podprt. Super

Spet bluziš. A ne bi raje debate prepustil odraslim fantom?

Remote Desktop connections, the ability to participate in a Windows Server domain, Encrypting File System, Hyper-V, and Virtual Hard Disk Booting, Group Policy as well as BitLocker and BitLocker To Go.

Nič od tega v Pro verziji ni takega, da bi povprečni gamer (ko smo ravno v taki temi) rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

JesusChrist ::

techfreak :) je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Torej dobrih 100 neuporabna verzija osmice, 140 pa malo bolj uporabna pro. Se samo meni zdi nekaj več kot 30€?

Kaj ima pro verzija takšnega, da bi večina uporabnikov želela dati 40€ več?


Ne sprašuj mene, ne postavljam cen.

nekikr je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Torej dobrih 100 neuporabna verzija osmice, 140 pa malo bolj uporabna pro. Se samo meni zdi nekaj več kot 30EUR?

Kar se pa tiče topica: way to go. Glede na to da je CS:S podprt zgleda da bo počasi en velik kupi iger na source engine podprt. Super

Spet bluziš. A ne bi raje debate prepustil odraslim fantom?


Si mislil rečt podobnim ko si ti, ki ste ja polni znanja (oz. sami tak mislite)?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Kje Win stanejo 30€? Laž! Novi Win. 8 ali 7 stane 300€. 

Ce si ti dal 300 eurov si se krepko nategnil. Poglej si teme na tem forumu. Skoraj vsi smo dobili licence za windows 8 pod 50 eur.

Nič od tega v Pro verziji ni takega, da bi povprečni gamer (ko smo ravno v taki temi) rabil.

Ampak on to mora met.
Ce bi obstajali 2 verziji...Ubuntu Home in Ubuntu Pro in bi Pro verzija vkljucevala vse iz Home + editor za programiranje in vnaprej skonfiguriran web streznik in cvs repository bi 90% pametnjakovicev laufalo Pro verzijo.
Just because it sounds cooler.
FACT!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

JesusChrist ::

Lukec, nisi dobil licence za win8, dobil si licenco za NADGRADNJO na win 8.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Ti pa še kar bluziš in ne znaš povedati, kaj točno je takega v Pro verziji, da bi povprečni Janez to tako nujno rabil. Moraš imeti, ker je zastonj na Partisu in je vse ostal potem takoj "zanič"?
Win 8 za Janeza stanejo 100€ v najslabšem možnem primeru. Če je imel kakšno verzijo Win OS že prej pa ga stane krepko manj.

imagodei ::

> "Win 8 za Janeza stanejo 100€ v najslabšem možnem primeru. "

Še vedno kakih 200 EUR (sic!) preveč.

In še vedno 100 EUR, ki jih nekdo z linux distribucijo lahko porabi za nakup iger na Steamu.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Pa še licenca Linux distribucije mu ne prepoveduje spreminjat reči, ki ga motijo.

nekikr ::

imagodei je izjavil:

> "Win 8 za Janeza stanejo 100€ v najslabšem možnem primeru. "

Še vedno kakih 200 EUR (sic!) preveč.

In še vedno 100 EUR, ki jih nekdo z linux distribucijo lahko porabi za nakup iger na Steamu.

Preveč ali premalo je stvar posameznika. Zame je 100€ za tak program totalna kraja (njih s strani mene). Ti recimo gledaš na to drugače. In ker je bila debata koliko stane Win licenca za povprečnega gamerja je čisto nepomembno koliko stane Linux in kaj lahko Jype počne z njim.

jype ::

nekikr> je čisto nepomembno koliko stane Linux in kaj lahko Jype počne z njim.

Ne, ni, ker ne obstaja gamer, ki si ne bi želel uporabiti svoje najljubše igralne palice, ki v aktualni različici Windows ne deluje več.

nekikr ::

Preberi celotni prispevek še enkrat in nehaj delati bedaka iz sebe.

mihec87 ::

100eur več za grafično ali drug kos hardwara..

jype ::

nekikr> Preberi celotni prispevek še enkrat in nehaj delati bedaka iz sebe.

Najdi mi nadzorno ploščo za Microsoft Sidewinder Force Feedback Wheel USB ki deluje v Windows 8, prosim.

ahac ::

In še vedno 100 EUR, ki jih nekdo z linux distribucijo lahko porabi za nakup iger na Steamu.
Ja, dobil bo 10 let star Half-Life in cel kup indie iger.

Btw, 100EUR je tolk kot 2 AAA igri ob izidu in to brez DLCja. Ampak teh na Linuxu seveda ni...

Najdi mi nadzorno ploščo za Microsoft Sidewinder Force Feedback Wheel USB ki deluje v Windows 8, prosim.
Ti pa res iščeš ene ekstremne primere, da bi dokazal svoje...
Sej moj stari force feedback volan tudi ne dela v Win 8, ampak če v Linuxu dela... bom Tuxracerja igral al kaj?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

jype ::

ahac> Ti pa res iščeš ene ekstremne primere, da bi dokazal svoje...

Ekstremne? A primeri, ko reči v Windows ne delujejo, so po definiciji ekstremni?

ahac> Sej moj stari force feedback volan tudi ne dela v Win 8, ampak če v Linuxu dela... bom Tuxracerja igral al kaj?

Meni LFS (skozi wine) na Linuxu normalno poganja zgoraj omenjeni volan. Ampak Linux ni crappy OS, ki bi imel uporabnika za idiota.

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

Ti pa še kar bluziš in ne znaš povedati, kaj točno je takega v Pro verziji, da bi povprečni Janez to tako nujno rabil. Moraš imeti, ker je zastonj na Partisu in je vse ostal potem takoj "zanič"?
Win 8 za Janeza stanejo 100EUR v najslabšem možnem primeru. Če je imel kakšno verzijo Win OS že prej pa ga stane krepko manj.


Ne vem s kere riti si potegnil te kozlarije (kot ti je v navadi). Mam sam vedno kupljene originale (za ene 1000 eur sem za win 7 originale že zdajal - več mašin). Zdaj pa si odpni korzet pa ne napadaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

Te igre lahko tudi na Windowsu igram?

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Lukec, nisi dobil licence za win8, dobil si licenco za NADGRADNJO na win 8.

Ne nisem.
Mel so akcije vsaj 3 mesece. Ja?
Upgrade je stal malce manj kot 30 eur. Med trajanjem akcije se je dalo pa dobiti kljuc za pod 50 eur(NOT UPGRADE).
Nova instalacija in moji winsi so aktivirani. Nobene nadgradnje nisem izvajal.
Zdej ce ste vsi zadevo zamudili to ni moj problem. Je bilo tudi dovolj postov o tem na slo-techu tko da vem, da nisem edini, ki je kljuc dobil zelo poceni.
Ce pa govorimo o nakupi fizicnega dvd-ja v skatlici so pa cene seveda drazje. Mogoce celo 300 eur. V kar spet dvomim, ker imam doma med drugim tudi licencne windows 7 pa sem zadnje dal 100 eur. Tko da se definitivno da dobiti po normalni ceni.
Mogoce je bolj problem v tem, da si folk ne vzame casa in poskusa najti cenejso ponudbo oz v tem, da se je ze od zacetka decembra govorilo, da bodo kasneje cene tudi do 8x visje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

cholt45 ::

@Moderator, tema se ne pogovarja o ceni Win OS, negovih nadgradnjah in standard flejmanju, prosim da počistiš 3/4 te nesnage, da lahko nadaljujemo pogovor o igranju na linux itd.

nekikr ::

jype je izjavil:

nekikr> Preberi celotni prispevek še enkrat in nehaj delati bedaka iz sebe.

Najdi mi nadzorno ploščo za Microsoft Sidewinder Force Feedback Wheel USB ki deluje v Windows 8, prosim.

Preberi še enkrat ta moj citat. Potem ga preberi še enkrat. Če ga boš razumel super, če ne, potem ti pa ne morem pomagati, če si funkcionalno nepismen. Ne delaj se bedaka, ker še vedno mislim, da to nisi. Čeprav me prepričuješ vedno znova. Enkrat si bom premislil.

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ti pa še kar bluziš in ne znaš povedati, kaj točno je takega v Pro verziji, da bi povprečni Janez to tako nujno rabil. Moraš imeti, ker je zastonj na Partisu in je vse ostal potem takoj "zanič"?
Win 8 za Janeza stanejo 100EUR v najslabšem možnem primeru. Če je imel kakšno verzijo Win OS že prej pa ga stane krepko manj.


Ne vem s kere riti si potegnil te kozlarije (kot ti je v navadi). Mam sam vedno kupljene originale (za ene 1000 eur sem za win 7 originale že zdajal - več mašin). Zdaj pa si odpni korzet pa ne napadaj.

Ampak še vedno ne boš povedal kaj točno povprečni Janez rabi, da mu osnovna verzija za 100€ ni dovolj. Boš pisal in pisal, včasih malo zmerjal, ampak povedal pa ne boš kar te sprašujem že od začetka kajne? No, sedaj pa hitro napiši spet kakšen sestavek o nekem namenjanju, da se spet izogneš prvotnemu vprašanju. Me pa ne čudi, da si dač 1000€ za nekaj Win 7 licenc. Najbrž si stari mami in dedku namestil Ultimate Pro XVCDGH!#"!2 verzijo za 500€ po kosu kajne? Ker jima Home Premium ali Pro ni ustrezala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

JesusChrist ::

Halfdead987 je izjavil:

Te igre lahko tudi na Windowsu igram?


da, ampak ti bo steam prenesel windows različico
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Looooooka ::

Najdi mi nadzorno ploščo za Microsoft Sidewinder Force Feedback Wheel USB ki deluje v Windows 8, prosim.

Wait...napis si svoj driver.
Linux logika pa to. In ne...dejansko ne rabis nobene dokumentacije od proizvajalca. Joysticki so dovolj genericni, da lahko dobis vse evente, ko klikas. Ne glede na model :)

V glavnem...pri linuxu se jim ne da podpirati hardwera, ker se zgovarjajo na premajhno stevilo uporabnikov(in stem bo upajmo fental ta izgovor...) pri windowsih je pa podpore in kupcev toliko, da si dejansko lahko privoscijo NEpodporo strojne opreme z izgovorom..."kupi novega".
Ko bo linux mel take cifre bo tam isto.
To ni problem operacijskih sistemov. To je izkljucno problem marketinga in zelje po zasluzku :)

JesusChrist ::

ej ti, krneki, kaj te zdaj tolko moti, da sem toliko denarja dal za windows? kaj bi blo boljše da bi ukradel?

saj ne bom več, obljubim. glede na to da je source engine portal na linux in posledično kmalu vse igre bom na polno spet zajahal linux.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Uporabljaj kar ti paše, to je edino prav in pravilno. Linux je prav super stvar, če ti ustreza. Še vedno pa ne vem, kaj manjka verziji za 100€? :)

HeMan ::

JesusChrist je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Torej dobrih 100 neuporabna verzija osmice, 140 pa malo bolj uporabna pro. Se samo meni zdi nekaj več kot 30€?

Kaj ima pro verzija takšnega, da bi večina uporabnikov želela dati 40€ več?


Ne sprašuj mene, ne postavljam cen.



O_o
In potem sledi cel kup postov, ko se dva zmerjata, namesto da bi eden prebral kaj je prvotno napisal ;)

techfreak :) ::

nekikr je izjavil:

Uporabljaj kar ti paše, to je edino prav in pravilno. Linux je prav super stvar, če ti ustreza. Še vedno pa ne vem, kaj manjka verziji za 100€? :)

Vsi kul featureji kot je BitLocker, "strežnik" za oddaljeno namizje, Hyper-V in lahk se joina v Windows domeno. Gamerji načeloma rabijo vse featureje, ker majo doma veliko omrežje z PCjem, Xboxom in routerjem, Hyper-V za poganjanje starejših igerc v virtualizaciji, oddaljeno namizje da lahko od drugje igrajo ter BitLocker, da jim kdo ne ukrade savegame-ov.

Testman42 ::

Post-purchase rationalization @ Wikipedia
Tale link se da nalimat v praktično katerokoli debato kjer se dva ali več kregajo glede produktov.
(IMHO ta link ne velja za Linux uporabnike, ker Linux se ne kupi, Linux tebi skupnost podari brezplačno)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Linux ni nic zastonj, vse drago placas s casom in zivci.
Sodec po jpetovih izjavah zadnjih nekaj let o linuxu, traja konfiguracija in vse spremembe tam nekje 5-10 let.
Jipe, ki linux zelo obvlada, rabi za posamezno instalacijo cca 5 let, da stvar dela tako kot treba, za nekega povprecneza je to takoj 10 let.

Po drugi strani pa na windowsih to traja kaksen dan ali dva recimo. Kaksna anticna strojna oprema res ne bo delala, ampak ce nisi prevec stiskaski, kupis strojno opremo, ki bo imela spodobno zivljensko dobo in podporo.

Testman42 ::

Glede na to da Valve za Steam priporoča Ubuntu ki je disto ki uporabnika več ali manj drži za roko, mislim da namestitev nebi smela vzet nič več časa kot za Windows.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

techfreak :) ::

@Dr_M: Konfiguracija se nikoli ne konča. Je pa res, da pri Linuxu brez težav obdržiš uporabniško konfiguracijo pri namestitvi novejše verzije ali druge distribucije.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava iger (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11025155 (12908) ZiedRieke
»

Na Steamu že 1500 iger za Linux

Oddelek: Novice / Igre
3918107 (12042) Kenpachi
»

Valve se pridružuje Fundaciji Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8626737 (22797) Mavrik
»

Steam za Mace prispel!

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3810243 (9267) PrimozR
»

Kupujem Counter - Strike 1.6

Oddelek: Igre
292947 (2681) win64

Več podobnih tem