» »

Napajalnik

Napajalnik

«
1
2

Gregor5816 ::

Stari računalnik sem ponovno priklopil, ker sem želel nekaj pogledat. Ker mi ni delal internet, sem poiskal mrežno kartico in jo priklopil. Ko sem računalnik ponovno priklopil, mi je ~10 sekund po priklopu v električno omrežje nekaj skurilo notri in vrglo ven varovalko. Domnevam da je šel napajalnik. Nisem še preveril, ker mi je zadnjič tudi multimeter crknil in nisem še novega nabavil.

Torej v primeru, če je šel napajalnik, bi bil tale napajalnik dobra zamenjava za tega?

Mitch ::

Ne vidim razloga, zakaj ne bi bil dobra zamenjava za skurjenega. Edino, če je imel skurjeni več IDE ali SATA priključkov...

ST-777 ::

@Gregor5816, poceni napajalnik ti lahko naredi veliko težav. APEVIA ATX-CB700W 700W je precej dražji od tvoje izbire, pa poglej na njihov forum, koliko težav je povzročil lastnikom: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Nasvet: ne varčuj pri napajalniku, kupi od firme, ki je znana po kakovostnih napajalnikih.

stock ::

Treba je najprej vedet kolko je računalnik vreden, pa ali bo spet stal na podstrešju par let? Če je računalnik vreden 20€ je nesmiselno kupovat napajalnik za 18€, daš not rabljenega za 5€ pa je.. Če se gre za kak računalnik od 100€ pa lahko razmisliš o investiciji več €€ pa ga kasneje uporabiš v novem računalniku naprimer.

mailer ::

Sestavil sem nov računalnik in ko ga vklopim se v napajalniku sliši klik, včasih se za par stopinj obrnejo ventilatorji in se nič več ne zgodi. Poskusil sem drug napajalnik isto. Osnovna plošča je Asus Gene V, napajalnik pa sem preizkusil in ventilatorji delajo, le ko je 24pinski kabel priklopljen se to zgodi, naprej niti ne morem testirat. Je problem v matični plošči ali v modularnem kablu? Ne eno ne drugo ne morem preizkusit.

Janac ::

?

Vse priklopljeno? Slikaj notranjost kompa pa prilepi sliko, sumim da nisi priklopil napajanja za CPU.

mailer ::

Sestavil sem že veliko računalnikov, tako da je vse prav priklopljeno. Priklopil sem 24 pinski konektor za plato in dodatni 8 pinski. Zamenjal sem tudi baterijo pa je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

mailer ::

Ima kdo še kakno idejo kaj bi bilo. Ali naj pošljem osnovno ploščo nazaj oziroma na RMA če za asus obstaja?

Janac ::

S kje si?

ST-777 ::

mailer je izjavil:

Sestavil sem nov računalnik in ko ga vklopim se v napajalniku sliši klik, včasih se za par stopinj obrnejo ventilatorji in se nič več ne zgodi.
Nekoč sem vstavil nove RAM-e v slot in se je zgodilo enako, kot si zapisal. Ko sem jih potisnil bolj močno v slot in prižgal comp, je vse delovalo normalno. Ne spomnim pa se, če je bil na začetku kakšen alarmni pisk. Preveri RAM-e.

mailer ::

Ne pride niti do možnosti, da bi zapiskalo, saj napajanja v pol sekunde ni več. Zaenkrat imam najbolj na sumu da je slaba osnovna plošča, potem CPU mogoče celo napajalnik. Vse je novo in dvomim da je celo nov napajalnik zanič. Sem preveril in se ventilatorji vrtijo, če ni priklopljeno še napajanje za ploščo. Drugače pa tema.

mailer ::

Napajalnik je bil priklopljen na drug računalnik in deluje brezhibno, tudi linije so bile preverjene tako da je dober. Ko je bil procesor dan v drug računalnik se je bios zablokiral. Zaradi tega bom tako procesor kot osnovno ploščo poslal nazaj.

Hayabusa ::

Odstrani ram, mora piskati.

mailer ::

Oboje je novo in niti ne pride do tega, da bi se rač zagnal.

mailer ::

So bili testirani tudi rami, ki na drugem računalniku delujejo brez problema. Še največja možnost je, da je okvarjena osnovna plošča, čeprav je tudi procesor v drugem računalniku zablokiral v biosu. Oboje bom poslal nazaj pa upam, da pride čimprej.

dolar ::

Kabel ki se priklopi v napajalnik je ves majav v točki stika s napajalnikom. Zdejle mi tudi ni hotelo prižgati pc-ja in ko sem malo premaknil napajalnik kabel se je prižgal. Imam par tednov star račnalnik, naj nesem nazaj, da to popravijo?

klkkkkkkkkkk ::

ST-777 je izjavil:

@Gregor5816, poceni napajalnik ti lahko naredi veliko težav. APEVIA ATX-CB700W 700W je precej dražji od tvoje izbire, pa poglej na njihov forum, koliko težav je povzročil lastnikom: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Nasvet: ne varčuj pri napajalniku, kupi od firme, ki je znana po kakovostnih napajalnikih.



hahaha 700w za 40EUR... Eh še slabš...

Povej kakšne maš komponente...

Drgač je pa tistle kar je predlagal navadno *****, pojdi raje stemle

Da ti na hitro zjasnim. Predvsem je pomembno, koliko ti bo napajalnik izkoristil... Lahko ti požere 1000w napajal bo samo 300-350w

80 + Gold seasonic

90EUR+10EUR=100EUR
http://www.dinokomp.at/produkt/sea-soni...

V 3 letih boš imel večje stroške kot pa da kupiš za 150EUR napajalnik.

Če hočeš ceneje tu maš enega ki je zelo dober 56EUR+10EUR =66EUR (Zdej tale rasurbo 450W je zelo dober ostali niso tako dobri...550W)

80+ rasurbo (tih)
http://www.dinokomp.at/produkt/rasurbo-...


https://www.google.si/search?client=ope...

Vidiš da ima pri 12V 350W samno 276(čeprav je to dovolj za 5850 in FX 6300 + 5 ventilatorjev), ker pa je bolje da ne deloje na 100% vzameš 450 z 12V 420 Tole je odlično + tega zelo tih.

Bronze +80
Za enermax-a 68EUR+10EUR 78EUR 450W
http://www.dinokomp.at/produkt/enermax-...

ali 385W
60EUR+10EUR=70EUR

http://www.dinokomp.at/produkt/enermax-...

http://www.purepc.pl/zasilacze/test_ene...

Preden naročiš si poglej "effectiv"nost in koliko ima pri 12V Amperov in koliko končne moči skupaj(12V)

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

http://www.tomshardware.com/reviews/pow...

tukaj si lahko pogledaš...

oo7 ::

Mene samo zanima,če menjaš napajalnik 600w z 750 w in imaš malo navit procesor ali to kaj igra vloge?Da se ne bi zaradi tega začelo sesuvat ali pa kaj?

Brias ::

oo7 je izjavil:

Mene samo zanima,če menjaš napajalnik 600w z 750 w in imaš malo navit procesor ali to kaj igra vloge?Da se ne bi zaradi tega začelo sesuvat ali pa kaj?


zacelo se bo sesuvati ce bodo napacne nastavitve, nekompatibilen HW ... ali PRESLAB napajalnik ...

tudi ce kupis 750w se ne pomeni da si kupil 750w ...

Jst ::

Pa tudi če daje ven dovolj W, ni nujno, da so linije stabilne. To je najhujši problem dragih napajalnikov. Če je matična dobra (draga) to kompenzira in se ponavadi sploh ne pozna, ampak je vseeno neugodno vedeti, da imaš napajalnik, kateremu niha napetost... In z leti, ko postanjejo komponente stare, je nihanje večje. (moj osebni primer, vendar takrat ni bilo panike, če je 12V linija nihala 11.9V - 12.1V)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Trenutno imam notri Crosair CX 600 imam pa doma še od brata Crosair TX 750 pa bi kar zamenjal samo razmišljam,da ne bi kaj hudič vzel.

Brias ::

menjaj, nic ne bo hudic vzel, bolj stabilno bo vse ... ( a brat nima zmontiran v kisti ...? )

ker tvoj je bil okrog 60 eur .. njegov pa okrog 100 eur ...

ce je z napajalnikom vse v redu, ne bo nic hudic vzel ....


menjaj ... zmaga ...

oo7 ::

Trenutno imam jaz CX600 notri on pa TX 750.Ampak jaz sem zdaj naročil eno močnejšo grafično kartico,ki rabi minimum 600w on pa ima itak še 600w najbrž preveč.Zato bi pa zamenjala:)

Brias ::

ti bos vsekakor na boljsem ... ce bo pa njemu dovolj, bosta pa videla ,...

oo7 ::

Sem zamenjal.Dela super:) Edino problem je bil kam vse kable pospravit pri Tx 750 jih je res ogormno.

Dober dan ::

Danes sem prodal svoj napajalnik. V sistemu imam 6970ko, i3 2120, 8GB rama, 1HDD, 1SSD in 2 ventilatorja.
V Celju v Comshopu trenutno nimajo ničesar pametnega, razen corsairja 430w 80+ bronse.
Je zadeva sposobna napajati sistem? Kasneje bi ga uporabil tudi pri nadgradnji sistema na eno i5ko, in eno 7870ko oz. eno 7950ko. Pač sistem z eno grafično kartico. Dveh nikoli ne bom imel.
Malo se mi gre zaradi davka.. Če je dovolj, bi ga kupil danes in mir komedij. Kaj menite?

hojnikb ::

nebo dovolj... No mogoče za trenutn sistem, ampak kasnej bo pa kr na meji... Raje več da si ziher...
#brezpodpisa

Dober dan ::

Super.. in zdaj bom brez računalnika.. :) Potem bom pa pogledal za nečim 600W. Mora pa biti zadeva kr kvalitetna, ker ne mislim več poslušati brnenje napajalnika.

hojnikb ::

xfx core 650W... To ali kakiha seasonica...
#brezpodpisa

Janac ::

Dober dan je izjavil:

Danes sem prodal svoj napajalnik. V sistemu imam 6970ko, i3 2120, 8GB rama, 1HDD, 1SSD in 2 ventilatorja.
V Celju v Comshopu trenutno nimajo ničesar pametnega, razen corsairja 430w 80+ bronse.
Je zadeva sposobna napajati sistem? Kasneje bi ga uporabil tudi pri nadgradnji sistema na eno i5ko, in eno 7870ko oz. eno 7950ko. Pač sistem z eno grafično kartico. Dveh nikoli ne bom imel.
Malo se mi gre zaradi davka.. Če je dovolj, bi ga kupil danes in mir komedij. Kaj menite?


Zelo sposobna. In govorim iz izkušenj :)

hojnikb ::

Ja, sam z 7950 in kako i5ko bi znala bit pa zgodba drugačna.. Afterall ma zadevca le cca 340W na 12V...
#brezpodpisa

Janac ::

Mislim da sta 7950 in 6970 s porabo kar close ;)

ST-777 ::

Dober dan je izjavil:

Potem bom pa pogledal za nečim 600W. Mora pa biti zadeva kr kvalitetna, ker ne mislim več poslušati brnenje napajalnika.
SEASONIC Platinum-660 je zelo kakovosten, pasiven do obremenitve 30%, med 30% in 60% obremenitve samo 16 dBA, pa še modularen je.
http://www.mlacom.si/seasonic-platinum-...

Dober dan ::

Za napajalca bi dal nekje do 80€, ne pa 200€ :)

da_monstr ::

Zakaj pa ravno platinum? Seasonic več od 500 W, 80+ rated, ne rabiš. Tudi oni XFX 430 W bo dovolj, sploh če ne boš overclockal.
Prepričaj se sam:
http://www.thermaltake.outervision.com/...

klkkkkkkkkkk ::

Dober dan je izjavil:

Za napajalca bi dal nekje do 80EUR, ne pa 200EUR :)


Odvisno kaj hočeš.
Če kupuješ od Hoh.de kupi HX 650W - 7 let garancije = 100EUR

Zgodovina sprememb…

Dober dan ::

Ne bom navijal. V mislih imam i5 4570 Za nadgradnjo. Za gaming popolnoma dovolj...

klkkkkkkkkkk ::

Dober dan je izjavil:

Ne bom navijal. V mislih imam i5 4570 Za nadgradnjo. Za gaming popolnoma dovolj...



Če ti ni težko dat 20€ več ... pa boš verjetno imel 7 let miru ...

Dober dan ::

Sem vseno kupil cosrairja cx 430W. Zdaj se vidi, kakšen shit so ti 650W poceni napajalniki. Za razliko od prejšnega LC-ja in energona, je ta tudi pod obremenitvijo tih in z njega piha hladen zrak. Napis na njemu je pa za 200W manjši od predhodnikov. Za 40EUR dela super :))

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Kaj sem ti reku, da bo gnal? :) Pa, da nebo kdo mislu, da 6970 ni požrešna...

klkkkkkkkkkk ::

Janac je izjavil:

Kaj sem ti reku, da bo gnal? :) Pa, da nebo kdo mislu, da 6970 ni požrešna...


Hmm porabe ima okoli 200-250W kar zmore 430W CX
Vendr kasneje (3 leta) lahko to postane problem.
Lp

hojnikb ::

cx zmore ~340W na 12V
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

cx zmore ~340W na 12V


Jap.. zna poganjat marsikaj..

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

LEPA.
OCZ ne dela več napajalcov..
#brezpodpisa

Janac ::

Tale OCZ je GREAT WALL.

5 let garancije ma pa full modu je...

hojnikb ::

My bad, OCZ še vedno trži napajalce.. drugih zadev so se losal ;)
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Kakšna firma pa je LEPA? Še ena kitajska?

hojnikb ::

afaik stoji za lepo enermax...

in tale zt ni nek čudež... ne najbolša regulacija pa glasn vent..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948140661 (76320) Riff
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733522 (25358) denis9
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212485 (8119) Napajalc
»

Razlika med procesorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
212958 (2661) Brias
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509822 (9095) Jst

Več podobnih tem