» »

Ario - nastavitve routerja

Ario - nastavitve routerja

egamad ::

Pozdravljeni, mene zanima, kako dostopam do nastavitev routerja. Imam arris router pri ponudniku Ario.

Ipconfig mi pove, kateri naslov ima default gateway, ampak ko ta naslov vtipkam v brskalnik (Chrome), napiše, da se ne more povezati s tem spletnim mestom. V mojih časih se je tako dostopalo do nastavitev routerja, ali sem kaj spregledal ali Ario dela nekaj po svoje?

Vse to pa delam zato, ker bi rad priklopil svoj laptop na internet v hiši starih staršev preko kabla, ampak mi na laptopu ne prepozna omrežja.. Pregledal sem nastavitve na PCju (vse na automatsko, dhcp on), nič nisem zasledil, da bi bilo kaj ročno vneseno, niti DNS.

Pomoč prosim?

egamad ::

Uf, popravek. Ta arris naprava je modem.

Kaj sploh lahko storim, da svoj laptop povežem preko tega modema, s katerim je običajno povezan hišni računalnik? Da malo razjasnim zadevo, ker sem malo zmedeno napisal prvi post:

V hiši je PC, ki je preko modema z mrežnim kablom povezan v internet brez problema.
Jaz želim preko tega istega kabla (namesto PCja) priklopiti laptop. Zadeva ne dela.

Vsakršna pomoč bo dobrodošla.

beta1 ::

Priklopi nazaj PC in naredi ipconfig /release.

Nato vklopi LAN kabel v prenosnik. Potem ti bo delalo.

Isto velja obratno. Potem ne bo delal internet na PCju in boš moral naredit release na laptopu.

Če hočeš imet PC in laptop istočasno in se nočeš ubadat s tem, potem si kupi router.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564086 (915) c23po
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213439 (6178) AC_DC
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184650 (3316) barocco
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816117 (9690) d4vid
»

povezava laptopa s kabelskim internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
462641 (2260) orangebud

Več podobnih tem