» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
14 / 17
»»

D-PaX ::

Tsunamii je izjavil:

D-PaX je izjavil:

Najhitrejši in najlažji postopek za povezavo med pcjem in shieldekom...


dela v nulo :D nikoli mi ne prekine vsi drugi postopki so mi prekinili povezavo....

To je aktualno tudi za ostale Android Tv boxe-naprave ?


Bi moralo bit tudi za druge.
Paxy

D-PaX ::

Shieldek :) je pravkar izdal novi update android 11ka :)
Paxy

Zimonem ::

Spet bo težil.

Ganon ::

D-PaX je izjavil:

Shieldek :) je pravkar izdal novi update android 11ka :)


Končno! Se je že posodobil? Da vidim to čudo. :D

Zimonem ::

Eh service pack čez 14 dni, kot vedno.

Ganon ::

Je pa treba pohvaliti Nvidio, ker ni posodobila samo najnovejših naprav. Shield iz leta 2015 je startal z androidom 5. Kapo dol za podporo. Naj s tem nadaljujejo tudi v prihodnje.

Redman ::

Ravno naročil nov nvidia shield, top zadevica. Gre v vsako sobo, kjer imam TV.

scipascapa ::

ima para ;)

Zimonem ::

Glede na sw podporo in delovanje je na dolgi rok cenejši od večine Kitajcev.

scipascapa ::

imam android na tvju, dela vse...200€ je preveč.

pegasus ::

(super dolg zafrustriran rant umaknjen)
Mi zna kdo povedati, kje in kako se prebijem do network sharea, ki sem ga ravnokar uspel mountat, da bi si kaj zavrtel z njega?

AllStarc ::

scipascapa je izjavil:

imam android na tvju, dela vse...200€ je preveč.

Shield je vreden vsakega evra, ko ga bos enkrat uporabljal bos vedel zakaj.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

Ganon ::

scipascapa je izjavil:

dela vse...


:))

GupeM ::

pegasus je izjavil:

(super dolg zafrustriran rant umaknjen)
Mi zna kdo povedati, kje in kako se prebijem do network sharea, ki sem ga ravnokar uspel mountat, da bi si kaj zavrtel z njega?

V /storage/MOUNTAN_SHARE

MOUNTAN_SHARE je ime tvojega mountanega sharea.

Tsunamii ::

Zanimivo, da ni še nič govora o nasledniku ?

GupeM ::

Ni pametne konkurence, pa se jim nikamor ne mudi.

Tsunamii ::

GupeM je izjavil:

Ni pametne konkurence, pa se jim nikamor ne mudi.


Verjamem ja. Ko pa bodo dali naslednika ven bodo pa spet pometli z ne-konkurenco. lol

pegasus ::

GupeM je izjavil:

V /storage/MOUNTAN_SHARE
Da, nekaj takega bi pričakoval, a kako se prebijem do tega? Razni x-plore mi ne pokažejo niti /storage, vidim samo 4 mape pod /.

Masayoshi ::

Pri x-plore klikni na LAN pa add server če imaš samba share

pegasus ::

Zakaj? Če sem to že na shieldu naredil?

polde66 ::

@pegasus
S kje boš pa sheral?
polde

Masayoshi ::

pegasus je izjavil:

Zakaj? Če sem to že na shieldu naredil?


Jah, pol pa ne 😉, tako dela.

pegasus ::

Mi razložiš, kako je to user friendly?

Masayoshi ::

Zakaj bi ti pa jaz to razlagal? Si vprašal kako, sem ti povedal, sedaj mi pa utrujaš namesto da bi se zahvalil. Si me zamenjal za plačan Nvidia support?

pegasus ::

Kar se mene tiče, je android tv broken by design in shield najslabša investicija ever. Najbolje, da najdem kako ročno bombo, jo zaselotejpam gor, izvlečem varovalo in vseskup zadegam v grmovje. Aja, pa posnamem in objavim, to je baje danes pomembno.

Masayoshi ::

Dear, dear, tako hudo? ?

pegasus ::

Da ... daleč najbolj fruststrirajoča naprava v moji sobi. Še z winsi se da stisnit zobe in potrpet ... tu ste nekaj začeli o updateih se razgovarjat, pa sem po dveh letih spet obrisal prah iz mojega shielda in se odločil preverit, če lahko to normalen linux človek že uporablja. Očitno še ne ...

Masayoshi ::

Glede na hvalospeve uporabnikov na netu in lastno izkušnjo, bi rekel da je problem v tebi in ne v napravi...imho seveda.

pegasus ::

Se strinjam. A hkrati hočem opozorit na tržno nišo - če nekdo zmontira mpv in xterm na nek tv ali settop škatlico, garantirano dobi nekaj stotisoč nakupov.

Masayoshi ::

Mislim da precej precenjuješ ,v tem primeru, tebi podobno populacijo...

pegasus ::

Svet vidim drugače ... en primer:
https://arstechnica.com/gadgets/2022/01...
To mi pove, da je večina današnjega dizajna in uporabniških vmesnikov krepko zabredla. Ne samo na tvjih in telefonih, kot vidiš tudi na mikrovalovkah ...

GupeM ::

pegasus je izjavil:

GupeM je izjavil:

V /storage/MOUNTAN_SHARE
Da, nekaj takega bi pričakoval, a kako se prebijem do tega? Razni x-plore mi ne pokažejo niti /storage, vidim samo 4 mape pod /.

Ne vem, meni dela brez da bi se kje kaj mountal. Samo pod "settings/device preferences/storage/mount network storage" sem mountal in imam povsod. V file browserjih, plex server, kodi, emulatorji ... Preveri nastavitev sambe na serverju.

pegasus ::

Da ... VLC vidi media share in celo zna iz njega kaj predvajat, ampak zakaj rabim extra aplikacijo za to ? A ni že sam shield player, ki bi mi moral znat ponudit browsanje po shareu in predvajanje z njega? Ali mogoče pričakujem preveč??

Update: VLC je znal predvajat pred parimi urami, zdaj sem spet vklopil zadevo in prikaže vse mape, a kot prazne, brez vsebine, tudi tiste, ki jo je prej predvajal. Tako da sem nazaj na prvem koraku, kako sploh dostopat do vsebin na samba shaeru. Btw, pod settings...mounted shares mi prikaže pravilno zasedenost sharea.

PARTyZAN ::

Zakaj točno pa sploh rineš na katerikoli AndroidTV box, al pa karkoli drugega za normije?

Zakaj si sam ne postaviš enega NUCa, al pa SBCja po svojih specifikacijah? Libcaca še nikol ne bo zgledala lepše v xtermu.

BTW: kaj je pa narobe s flush gumbi na appliancu, ki se ga pogosto dotikaš z umazanimi rokami? Premal špranj, ki se jih ne da spucat? :)

GupeM ::

pegasus je izjavil:

Da ... VLC vidi media share in celo zna iz njega kaj predvajat, ampak zakaj rabim extra aplikacijo za to ? A ni že sam shield player, ki bi mi moral znat ponudit browsanje po shareu in predvajanje z njega? Ali mogoče pričakujem preveč??

Update: VLC je znal predvajat pred parimi urami, zdaj sem spet vklopil zadevo in prikaže vse mape, a kot prazne, brez vsebine, tudi tiste, ki jo je prej predvajal. Tako da sem nazaj na prvem koraku, kako sploh dostopat do vsebin na samba shaeru. Btw, pod settings...mounted shares mi prikaže pravilno zasedenost sharea.

Ne vem za shield player, ker ga ne uporabljam. Ampak galerija mi je pa našla vse slike v shareu sama. Zaradi nekih težav s privilegiji na NAS-u mi jih je pokazal celo preveč :D k sreči sem do časa opazil.

D-PaX ::

GupeM je izjavil:

Ni pametne konkurence, pa se jim nikamor ne mudi.

hmm applet tv tanovi ma kar 64gb tak da je kr konkurenca.

Samo to je premalo, da bi ga nabavil :D
Paxy

Zimonem ::

pegasus je izjavil:

Da ... VLC vidi media share in celo zna iz njega kaj predvajat, ampak zakaj rabim extra aplikacijo za to ? A ni že sam shield player, ki bi mi moral znat ponudit browsanje po shareu in predvajanje z njega? Ali mogoče pričakujem preveč??

Update: VLC je znal predvajat pred parimi urami, zdaj sem spet vklopil zadevo in prikaže vse mape, a kot prazne, brez vsebine, tudi tiste, ki jo je prej predvajal. Tako da sem nazaj na prvem koraku, kako sploh dostopat do vsebin na samba shaeru. Btw, pod settings...mounted shares mi prikaže pravilno zasedenost sharea.

Še da prek aplikacije sicer pa dlna. Je mislim kar iščeš. Drugače pa bolha in eBay te orešita stroškov granate. Ali pa ga doniraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

GupeM ::

D-PaX je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ni pametne konkurence, pa se jim nikamor ne mudi.

hmm applet tv tanovi ma kar 64gb tak da je kr konkurenca.

Samo to je premalo, da bi ga nabavil :D

Ah, plac mi je najmanjši problem, ker imam itak storage na NAS-u.

Ganon ::

D-PaX je izjavil:

hmm applet tv tanovi ma kar 64gb tak da je kr konkurenca.


To ni dovolj niti za en sam spodoben remux, niti za en film. Skratka, brezpredmetno, poglej vse ostalo.

Zimonem ::

Bomo še počakal z updatom

Hikari ::

Kater web browser priporocate na Shieldu?

CoreySteel ::

Puffin.
Twitter: @CoreySteel_

OK.d ::

Zimonem je izjavil:

Bomo še počakal z updatom

To je vedno potrebno počakat, da poizkusni zajčki opravijo svoje delo;)
LPOK.d

bastadu ::

Ali je kdo kje znotraj EU naletel na kakšen dober deal za Shield TV PRO? Pred kakim mesecem se ga je našlo za 175€, sedaj ga pod 199€ ni nikjer ...

OK.d ::

Nižje kot 175 ni bilo nikoli, edino na Bolhi lahko kakšnega poceni najdeš.
LPOK.d

Tsunamii ::

pegasus je izjavil:

Da ... daleč najbolj fruststrirajoča naprava v moji sobi. Še z winsi se da stisnit zobe in potrpet ... tu ste nekaj začeli o updateih se razgovarjat, pa sem po dveh letih spet obrisal prah iz mojega shielda in se odločil preverit, če lahko to normalen linux človek že uporablja. Očitno še ne ...


A ga prodas,da se ne nabira prah ? Rabim enega.

bastadu ::

OK.d je izjavil:

Nižje kot 175 ni bilo nikoli, edino na Bolhi lahko kakšnega poceni najdeš.

Saj tudi s 175€ bi bil zadovoljen, ampak ga trenutno ne najdem... Na Bolhi pa je najcenejši 240€ ...

nenno80 ::

Kakšna informacije, če pride nov model?

pegasus ::

Tsunamii je izjavil:

A ga prodas,da se ne nabira prah ? Rabim enega.
Ne. Želim imeti nekaj, kar ljudje razumejo kot referenco, da se lahko orientiram ...

Ganon ::

nenno80 je izjavil:

Kakšna informacije, če pride nov model?


Nič ne bo.
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348206 (1099) viharnik72

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561085868 (345875) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232486 (21851) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236062 (5039) Erzo

Več podobnih tem