» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
11 / 17
»»

Tsunamii ::

Prodaja kdo Shield...? LAhko tudi 1 generacija...frend iče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Likalnik ::

kako je sedaj z Nevidia Shield Pro...se ga izplaca kupiti? Zamenjal bi RPI 3...predvsem bi ga uporabljal za gledanje filmov...povezal bi ga z NAS Synology....cena na Amazonu je 230€.

Mogoce bi za gledanje filmov raje kupil Nevidia Shield TV? ..cca 50€ cenej...?

Oziroma se pricakuje v kratkem kaj novejsega?

Tsunamii ::

Seveda se ga. Frend ima sicer tubo in je zadovoljen. Osebno sem kupil Xbox One za druzino, katera gleda Netflix in Plex preko racunalnika. Za NAS pa ne vem..nmaj kdo drug pove.

sirotka ::

Z nasom seveda deluje. Lahko imaš gor plex, emby ali njihov media server, lahko pa enostavno prek običnega dostopa gledaš.

rawlit ::

Povezano s Synology že več let in niti ene težave, vse deluje kot mora, torej Synology, Shield in Kodi.

Fairplay ::

Kje je najceneje kupiti shield pro v evropi?

OK.d ::

LPOK.d

D-PaX ::

Kolega kupo pri https://www.willhaben.at/ dobijo se nove že pod 200EUR :D
vsaki dan treba čeknit :D

aja ali je kdo nadgradil shieldeka? jaz ga še nisem, ker berem, da ma nova nadgradnja preveč težav :/

Trenutno moje nove pridobitve :)

na https://emby.media/ sem naložil trakt.tv plugin noro dobra zadeva.
Aja trakt.tv lahko imaš tudi na plexu ali pa na drugih programih :D
zelo priporočam.
če se reg. na traktu nuno v nastavitvah označi da je tvoj profil private, da drugi ne dostopajo.
brezplačna verzija omogoča čisto dovolj stvari tako, da je ni treba kupit ;)
https://trakt.tv/users/giladg/lists/lat...
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

OK.d ::

Jaz ga tudi še nisem, vedno počakam na dodaten popravek.
LPOK.d

zmelkoow ::

Pozdravljeni!

Ali kdo od vas uporablja Nvidia Shield za stream kabelskih / satelitskih programov iz Enigma2 sprejemnikov?

T_F_7 ::

Kako se Shield obnese s 4k televizijami? Upscaling?

GupeM ::

Meni se zdi da odlično. Razen, če s telefona chromecastam na Shielda ob vključenem AI upscalingu. Potem se pa vse podre.

Vsaj Twitch v tem primeru ne deluje OK. Medtem ko predvajanje Twitcha iz appa na Shieldu deluje ok, tudi če imam AI upscaling vključen.

T_F_7 ::

@GupeM: AI upscaling naj bi izboljšal videe z nižjo kvaliteto v smeri 4k, ki jo TV podpira. Ni mi pa jasno kako je, če imaš OLED TV in 4k video in ga npr. predvajaš preko Kodija na Shieldu? Je kvaliteta ista kot, če bi ga predvajal direkt na TV ali gre tudi tukaj za upscaling?

RoccoC ::

upscaling ti seveda dela samo pri sourcu, ki je nižji od 4K. @GupeM - kaj se ti podere pri chromecastu? Meni recimo EON preko castinga dela normalno z vključenim AI upscalingom.

JohnnyM ::

Imam Pro 2019 in ga uporabljam predvsem za streamanje Full HD gejmov na 4k TV. Obnese se odlicno, tocno to sem iskal. Upscaling contenta seobnese super, preizkusal pa sem predvsem streamane igre in youtube videe. Streaming deluje tdi s 60Hz kar podpira le malo android boxov. Priporocam.

GupeM ::

RoccoC je izjavil:

upscaling ti seveda dela samo pri sourcu, ki je nižji od 4K. @GupeM - kaj se ti podere pri chromecastu? Meni recimo EON preko castinga dela normalno z vključenim AI upscalingom.

Bom popoldne probal. Zadeva se zagotovo podre pri chromecastanju Twitch streama. Oz se je pred zadnjo posodobitvijo Shielda. Lahko da so zdaj že kaj zrihtali.

Ko sem castal AoE 2 stream na Shielda, so bile barve normalne. Če sem vključil srednjo intenziteto AI upscalinga, so robovi postali sivi (vsi robovi, kjer se je barva spremenila z ene v drugo). Če sem dal na največjo intenzivnost, pa so skoraj vse barve ratale sive.

S castanjem Youtube videov pa ne vem če sem imel težave. Se ne spomnim.

T_F_7 ::

@RoccoC: hvala za info. Podvprašanje: Je kvaliteta 4k videa vseeno nekoliko slabša, če ga predvajaš preko Shielda (Kodi ali kakšen drugi video player) v primerjavi s kvaliteto videa, ki ga predvajaš direkt preko OLED TVja?

GupeM ::

Ne. Zakaj bi bila?

svecka ::

JohnnyM je izjavil:

Imam Pro 2019 in ga uporabljam predvsem za streamanje Full HD gejmov na 4k TV. Obnese se odlicno, tocno to sem iskal. Upscaling contenta seobnese super, preizkusal pa sem predvsem streamane igre in youtube videe. Streaming deluje tdi s 60Hz kar podpira le malo android boxov. Priporocam.


Streamaš preko Wifi ali kabla?

JohnnyM ::

Streamam preko kabla. Trenutno streamam 1080p zaradi monitorja, in ne pusti setat 4k resolucije na PCju, vendar je na koncu z AI upscalingom skoraj isto. Sem streamal tudi 4k in dela enako dobro, brez kakih frame dropov.

T_F_7 ::

GupeM je izjavil:

Ne. Zakaj bi bila?

Ker imajo Android Boxi nek kvazi (wannabe) 4k.

GupeM ::

Shield ima boljši procesor kot katerikoli TV. Tako da ne vem, zakaj bi bilo slabše kot na TV-ju. Verjetno pa ta kvazi 4k misliš upscaling, ki ti recimo FHD video upscalea v 4k resolucijo. Tudi to delajo vsi 4k TV-ji, in tudi tu je Nvidia boljša. Če je pa source video v 4k, pa ne vem zakaj bi bilo slabše prek Shielda ali direkt na TV.

Redman ::

Sem si kupil nvidia shield tv cube in sem navdušen. Znebil sem se vseh dodatnih boxev(t2, amazon fire tv) in mi dela vse brez najmanjših težav. Zadeva je noro hitra, vse dela tekoče.

Edino kar še iščem, kako bi lahko to zadevo upravljal preko voica, brez da pritisnem gumb na daljincu. Se je kdo kaj igral? In kako bi ga "sprogramiral", da bi se zadeva sama prižgala in začela igrati spotify ob določeni uri.

Zimonem ::

Naj bi se ga dal kontrolirat z Google home ali Alexo.

OK.d ::

Ok google, play ac/dc on nvidia shield.
Za tisto drugo, pa probaj sideloadad kakšen taskmanager program.
LPOK.d

`DoC ::

Pozdravljeni,

kako pa je z EON TV appom (kjer načeloma z neko aktivacijsko kodo in klicnim centrom izvedeš upraitev), ki deluje na pametnih tV-jih? Dela to na Shieldu? In če da, na katerih verzijah?

Hvala
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

RoccoC ::

Dela, pa ne rabiš nič klicat, vpišeš kodo na moj telemach. Kako na katerih verzijah? Dowloadaš app iz stora in to je to.

XS!D3 ::

Tako je, iz uradnega play storea namestiš EON TV app in aktiviraš preko portala moj.telemach.si. Če kje dela dobro, je to sigurno na Shieldu.

OK.d ::

Seveda je predpogoj, da si naročen na pravi paket pri Telemachu.
LPOK.d

JohnnyM ::

Redman je izjavil:

...kupil nvidia shield tv cube...


Kaj je to zaen produkt? Naceloma sta to dva produkta, Amazon vs Nvidia in tudi pokrivata razlicne segmente trga.

`DoC ::

RoccoC je izjavil:

Dela, pa ne rabiš nič klicat, vpišeš kodo na moj telemach. Kako na katerih verzijah? Dowloadaš app iz stora in to je to.


Mislil sem katere verzije Shielda podpirajo ta app?
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

RoccoC ::

Vse

OK.d ::

JohnnyM je izjavil:

Redman je izjavil:

...kupil nvidia shield tv cube...


Kaj je to zaen produkt? Naceloma sta to dva produkta, Amazon vs Nvidia in tudi pokrivata razlicne segmente trga.

Mislil je "tube" ne cube, če je shielda kupil.
LPOK.d

Redman ::

Jao ja tube :)

phixion ::

Kupujem tega shielda:

https://www.alzashop.com/nvidia-shield-...

Ali je smiselno kupiti tudi igralni plošček (so kakšne igre primerne tudi za najmlajše ali je boljše kupiti Nintendo switch zaradi tega?)

https://www.alzashop.com/nvidia-shield-...

rawlit ::

Kar se tiče iger je Switch boljša izbira. Če se vseeno odločiš za plošček, prodajm rabljenga (praktično nerabljen/brezhiben) - če te zanima se lahko dogovoriva v zs.

OK.d ::

Kater letnik?
LPOK.d

rawlit ::

Če je bilo vprašanje vezano na kontroler - januar 2019.

OK.d ::

Ja
LPOK.d

sirotka ::

Telekom neo ali tvin delujeta na shieldu bp?

GupeM ::

Ne. Tvin je treba sideloadat, kako se potem zadev uporablja pa nimam pojma. Mislim, da za neo velja isto.

sirotka ::

Jeba, stric bi rabil za gledanje tvja, kjer ima samo internet. Je pri kitajskih škatlah kaj boljše?

user-pass ::

Eno vprasanje, mogoce zna biti neumno.
Na vikendu imam en Panasonic UHD TV in ta star Shield. Imam ene dobre stereo zvocnike Infinity, sedaj pa moram dodati en ojacevalec. Varianti bi bili dve, default in pa ziher pravilna bi bila, da med Shield in TV dam AV receiver, npr Yamaha RX-V485.
Druga varianta, ki pa me mika, ker bi imel samo stereo setup, pa je, da bi dal en stereo ojacevalec, npr Yamaha A-S501 ampak ker ta nima HDMI vhoda in izhoda bi uporabil optical audio out iz TV-ja.

Kako bi to delovalo? Ali bi bil zvok kaj na izgubi v tem primeru, ker bi sel cez TV? Thanx!

Scorpy84 ::

user-pass je izjavil:

Eno vprasanje, mogoce zna biti neumno.
Na vikendu imam en Panasonic UHD TV in ta star Shield. Imam ene dobre stereo zvocnike Infinity, sedaj pa moram dodati en ojacevalec. Varianti bi bili dve, default in pa ziher pravilna bi bila, da med Shield in TV dam AV receiver, npr Yamaha RX-V485.
Druga varianta, ki pa me mika, ker bi imel samo stereo setup, pa je, da bi dal en stereo ojacevalec, npr Yamaha A-S501 ampak ker ta nima HDMI vhoda in izhoda bi uporabil optical audio out iz TV-ja.

Kako bi to delovalo? Ali bi bil zvok kaj na izgubi v tem primeru, ker bi sel cez TV? Thanx!


Ne izgubi se, sam imam tako, sploh ce se da na tv nastaviti, da vsak zvok gre prek optike, lepo spusti skozi tudi vec kanalov npr. dts. Ne opazim razlike ce imam direkt iz predvajalnika ali tv, v obeh primerih se reciver enako obnasa, kot tudi zaznava kodeke. Zelo uporabno, ker se skoraj ne dotikas vec daljinca od reciverja.

user-pass ::

Scorpy84 je izjavil:

Ne izgubi se, sam imam tako, sploh ce se da na tv nastaviti, da vsak zvok gre prek optike, lepo spusti skozi tudi vec kanalov npr. dts. Ne opazim razlike ce imam direkt iz predvajalnika ali tv, v obeh primerih se reciver enako obnasa, kot tudi zaznava kodeke. Zelo uporabno, ker se skoraj ne dotikas vec daljinca od reciverja.

OK razumem, hvala. V vsakem primeru bom sel v varianto z AVR in ne s stereo ojacevalcem, ker: "Is it OK to use an AVR for a 2.0 system?" "Not only is it just 'OK', it is the only way to get the LFE channel from a DVD/Blu-ray/TV/media box source."
Poleg tega mislim enkrat kasneje dodati se subwoofer.

Scorpy84 ::

Sam isto zadnjih 5 let, uporabljam samo 2.1, na 5 kanalnem reciverju. Zakaj, nima veze. Ampak sedaj grem nazaj na 5 kanalov ker me v stereo nacinu moti, da pri v filmih, ko je akcija igra skoraj 2x glasneje. V 5 kanalnem nacinu, tega ni, takrat tudi lahko za vsak posamezni zvocnik nastavis do koliko lahko izstopa z glasnotjo in imas nadzor nad "efekti" iz filma.

Zimonem ::

Sub gre itak potem na pre out. Lfe se pa itak splošči na dva kanala.

joze ::

Pozdravljeni!
Že kakšno leto mi Shield pro lepo služi(vsaj tako sem mislil), zdaj pa se mi je pokvaril stari TV in kupil sem LG CX OLED. Sedaj imam težavo z Eurosport playerjem, ki se zatika(zatikal se je že prej, ampak sem krivil star TV). Sicer rahlo, ampak je vidno in moteče. PO raziskovanju sem ugotovil, da je težava z osveževanjem in se pojavlja tudi pri drugih aplikacijah, ki pa jih gledam manj in pri katerih se težavo lahko tudi odpravi. Torej Eurosport player dela na 50hz, shield pa je nastavljan na 60hz in tako je zatikanja najmanj. Če Shield nastavim na 50hz je zatikanje še večje, prav tako na vseh ostalih resolucijah in osveževanjih. Pri ostalih aplikacijah Shield omogoča izenačenje HZ, pri EUPL pa to ne deluje. Če predvajam preko chromecasta je slika gladka, preko aplikacije pa se zatika. Ima kdo kakšno pametno idejo kako to rešiti in če ima mogoče težavo še kdo?

Zimonem ::

Obrni se na help.eurosport.com se kar dosti ljudi pritožuje čez Player. Pa še v google play pojamraj, to jih še najbolj zbode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

joze ::

Hvala! Bom storil tako, čeprav ni težava samo Eurosport. Tudi Youtube ima enako težavo recimo. Razlika je samo, da YT dovoli izenačitev osveževanja preko funkcije na Shieldu, ki je sicer še v beta fazi, ampak deluje. Nenavadno, da Shield tega ne stori avtomatsko, Eurosport Player pa prav ne dovoli...
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348216 (1109) viharnik72

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561085911 (345918) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232487 (21852) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236062 (5039) Erzo

Več podobnih tem