» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
8 / 17
»»

D-PaX ::

navodila https://nvidia.custhelp.com/app/answers...
https://nvidia.custhelp.com/app/answers...

Ratalo držite se teh navodil :D

To connect your SHIELD to a PC, you will need to:

Enable File Sharing on your PC
Mount network storage on your SHIELD

Enable File Sharing

To access folders from your PC on your local network, you will need to enable file sharing in Windows. This article has instrutcions on enabling this feature.

Mount networks storage on your SHIELD

On your SHIELD select Settings > Storage & reset > Mount network storage and select your PC from the list. When complete, your SHIELD will have access to any folders shared to that account.



Not Recommended: Enabling SMBv1 compatible server on your PC

Due to security reasons, SMBv1 server compatibility has been disabled in recent Windows 10 updates. To re-enable this protocol, follow these instructions

Control Panel -> Programs and Features -> Turn Windows feature on/off - > SMB1.0/CIFS File Sharing Support - > Enable SMB1.0/CIFS server
In “Network and Sharing Center”, click “Change Advanced sharing settings”, turn on network discovery
In “Network and Sharing Center”, click “Change Adapter Settings”, go to NIC Properties\IPv4 Properties\Advenced\Wins tab, select Enable NetBIOS over TCP/IP
In Services console, ensure Computer Browser and Workstation services are running
Run “regedit” to open Registry Editor, navigate to “\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services \Browser\Parameters”, ensure the “MaintainServerList” is set to Yes or Auto
In the same location of registry, ensure that at least one computer in each subnet, has the “IsDomainMaster” REG_SZ key set as True.
Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings - > Click on All Networks and select Turn off password protected sharing.
Paxy

Reaper ::

Važno, da je uspelo. Sem vedel, da je moral biti problem v SMBv1 protokolu, sem se tudi sam pred časom naiskal, da sem odkril rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

stajerckozu ::

Pizda mam dost ta Netflix gumb
Po pomoti ga kliknem usaj ene 3 krat na dan

Če bi ga s selotejpom zalimo za daljše obdobje, a bi se gumb pokvaru??

Lp

negot ::

stajerckozu je izjavil:

Pizda mam dost ta Netflix gumb
Po pomoti ga kliknem usaj ene 3 krat na dan

Če bi ga s selotejpom zalimo za daljše obdobje, a bi se gumb pokvaru??

Lp


:)

stajerckozu ::

Vem za to opcijo, sam je gumb na taki smotani lokacija da ga nehote klikam

GupeM ::

stajerckozu je izjavil:

Vem za to opcijo, sam je gumb na taki smotani lokacija da ga nehote klikam

No, s to opcijo lahko onemogočiš odpiranje Netflixa. Ali pa ga premapiraš na double click/long press. Pa ne rabiš nobenega selotejpa. Ga pa tudi jaz pogosto nehote kliknem.

branc ::

Hoj, ima kdo gamepad in daljinec za prodat za non-pro različico? :)

OK.d ::

Bodite pozorni na novi-zadnji updejt od Netflix, ker sem po uddejtu dobil tole sranje;
Netflix Error UI-800-3.
Nobena rešitev kar jih google ponuja ne odstrani problema??
LPOK.d

D-PaX ::

Če ne bom jaz pop. komaj rešim problem... pa nastane že novi.
Sedaj imam problem glede diska, da ga ne najde v kodiju.

Usb HDD imam priklopljen v shielda, grem v kodija pod file manager tam se prikaže disk, ko pa hočem dodat videjo ali pa glasbo pa ga ne najde pod "browse for new share"
WTF? je sedaj to...
če pa grem pod file ga tudi najde ampak ni enak postopek za dodajanje videa in glasbe...
Kaj naj naredim, da bo viden disk pod "browse for new share"

Kako ste rešili ta problem?
Paxy

Ghost007 ::

share se uporablja za network baziran protokol torej network share. USB je navadni localni priklop diska.

D-PaX ::

Ghost007 je izjavil:

share se uporablja za network baziran protokol torej network share. USB je navadni localni priklop diska.

aham ok hvala...
Zakaj pa ne morem dat glasbe pod content?
A je boljše, da backup delam preko FTP?
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Ali lahko na shieldu furam wifi in hkrati wan ip tv?
WiFi pa bi fural prek notranje mreže.
Paxy

OK.d ::

Včasih je veljalo da ne gre.
LPOK.d

Map ::

Imam eno vprašanje glede Apple TV, ampak v drugi temi nisem dobil odgovora, tako da bom še tukaj vprašal, ker se verjetno večina tukaj spozna na takšne naprave.

Mi lahko kdo od lastnikov Apple TV malo pove, kako se mu zdi, kako je zadovoljen, za kaj vse ga uporablja, je vreden nakupa?

V Apple Home aplikacijo bi rad dodal nekaj pametnih naprav in potem nekaj stvari avtomatiziral, zato pa rabim home hub, ki so pa HomePod, Apple TV ali pa iPad. Najbolj smiseln nakup se mi zdi ATV, ker za iPad me skrbi, da bo na koncu premalo uporabljan in se bo na njem nabiral prah(in bo obležal nekje s prazno baterijo, pa še dosti dražji je), poleg tega pa z nakupom ATV ne rabim kupovat NUCa za HTPC. Na njem bi največ laufal Plex. Sem pa nekje zasledil, da podpira zelo malo formatov, in me zanima, kako je s tem? Bi vsi filmi iz travnika preko Plexa špilali? Ker če ne, nima smilsla. Pa surround normalno dela?

pegasus ::

A že imamo kake settop boxe, ki podpirajo 8k? Vidim da so tvji že dosegljivi ...

robertus23 ::

Map
Imam Nvidio Shield in Apple tv 4K.Obe napravi sta super in še nisem naletel na video formata katerga ne bi predvajala.Mam to možnost da lahko sprobam obe napravi hkrati in moram reč ,da Apple tv predvaja video vsebino bolj tekoče-gladko(vsaj po mojem mnenju).Plex dela na Apple tv brez problemov le da ta nima možnosti zvoka-passthrough.Podpira Dolby Atmos.Za gledanje video vsebi uporabljam Plex in Infuse.Skratka podpira vse "novodobne" video formate le Dts HD Master in True HD zvočnih formatov ne(izhod zvoka je pcm), DD in Atmos podpira.Tisto preko travnika špila vse tudi zvoki ,ki jih ne podpira.

D-PaX ::

A kodi ne podpira HDR10+ in DV.
Zgleda bom kodija za večno odstranil.
Sedaj sem sprobal plex dela DV dela HDR10+ barva 10bit in 8bit.
Kodi ne dela DV vse HDR mi spremeni v SDR. imam ojačevalec in tv, ki mi podpirata vse najnovejše tehnologije.
Trenutno si delam mini kino in bi rad, da mi dela vse tako kot treba in testiram kateri predvajalnik naj uporabim Kodi ali Plex...
oprema: Nvidia Shield pro tv 2019, AVR je Denon, TV Panasonic OLED.
Nove HDMI kable še čakam preizkusil bom srečo mogoče pa bo hdmi kabel ok (zagnal bom še diagnostiko na HDMiju) nabavo pri amazonu CSL - 8k HDMI Kabel 2.1 1 Meter - 8K @ 60Hz 4K @ 120Hz mit DSC - HDMI 2.1 2.0a 2.0b - 3D - Highspeed Ethernet - HDTV - UHD II - Dynamic HDR-10+ - eARC - Variable Refresh Rate VRR - Dolby Vision.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

negot ::

robertus23 ::

Jaz tudi skoraj nič več ne uporabljam več Kodi-ja(nameščenega imam).S Plexom sem zelo zadovoljen,dela res vse tak kot mora.Včasih laufam tudi MrMC(podobno Kodiju vendar malo spucan) in pa N-player katera imam kupljena.Kodi ni več to kar je bil.

D-PaX ::

Pri kodiju mi sortira točno po datumu dodane filme plex pa mi vse zameša.
Ali imam kako nastavitev napačno na plexu.
Sedaj študiram Plex pri kodiju sme zgleda samo čas vstran vrgel...
Vidim, da pri plexu lahko čisto vse delam predvajam ga vse povsod.
Nikoli ga nisem uporabljal sem čisti prišlek trenutno pri Plexu.....
Paxy

Map ::

robertus23 je izjavil:

Map
Imam Nvidio Shield in Apple tv 4K.Obe napravi sta super in še nisem naletel na video formata katerga ne bi predvajala.Mam to možnost da lahko sprobam obe napravi hkrati in moram reč ,da Apple tv predvaja video vsebino bolj tekoče-gladko(vsaj po mojem mnenju).Plex dela na Apple tv brez problemov le da ta nima možnosti zvoka-passthrough.Podpira Dolby Atmos.Za gledanje video vsebi uporabljam Plex in Infuse.Skratka podpira vse "novodobne" video formate le Dts HD Master in True HD zvočnih formatov ne(izhod zvoka je pcm), DD in Atmos podpira.Tisto preko travnika špila vse tudi zvoki ,ki jih ne podpira.

Super, torej vseeno ni stran vržen denar, hvala! Uporabljaš ATV samo za Plex, ali tudi Apple Music, YT ali karkoli drugega, je brez problema nadomestitev za HTPC?

robertus23 ::

Map
Če te ne moti ,da ne podpira DTS,DolbyTrueHD in Dolby MasterHD ,potem je vsekakor super stvar.Največ predvajam preko Infuse 6 pro (podpira HDR in DobyVision) aplikacije,ki jer najbolši app za predvajanje video stvari.Music dela super ,kvalteta zvoka napram predvajanju preko AirPlay-a je za moje pojme dosti boljša.YouTube app ne podpira 4k.Je pa vsaka aplikacija ,ki je istočasno narejna za android tukaj dost bolj dodelana.

Zgodovina sprememb…

Map ::

Za minutko sem odprl in pregledal tale Infuse, pa ne izgleda slab, ampak mi je nekako Plex še vedno bolj všeč. Kaj je njegova prednost pred Plexom in kakšna je razlika med navadnim in pro(tista dejansko uporabna, ne samo na papirju)? Kar bi rad videl pri Plexu je recimo podpora več uporabnikov na HTPC, ker ne gleda vsak istih filmov in serij, kaj šele v istem ritmu, potem pa oznaka watched niti nima več uporabnosti.

Ghost007 ::

plex gre v napačno smer zadnje cajte. Hardware transcoding z 1080gtx imam že broken 2-3 mesece pa ne popravijo.
Iz desktop playera so odstranili avtomatski TV refresh rate change za filme. Ko so developerje vprasali zakaj, je odgovoril da naj uporabnik prvo pove zakaj to sploh rabi.
Logično da so se vsipali na tega developerja in mu j... mamico, da je co-founder Plexa moral skocit v temo in zatrditi, da je to pomembni feature za vsak video player. Ampak še danes se ni vrnilo.

Ghost007 ::

To se sliši zanimivo
Advanced video upscaling
Smart video upscaling allows lower resolution videos to look amazing, even on the largest screens.

Da vidim razliko vs plex.

robertus23 ::

Map
Včasih je bil Ifuse pro 7 dni trial,če se ne motim.Najbolje ga je sprobat ,da vidiš kaj ti bolj ustreza.Drugače lahko z njim isro predvajaš video iz domačega omreżja(dodajaš żeljene mape) ima tudi vse info o filmih,redno posodablja zbirko ,če je kakšna sprememba v dodanih mapah.Prav tako lahko z neta dodajaš podnapise(opensubtitles).Skratka jaz ga več uporabljam kot Plex.

Terminathor ::

Ali kdo ve, ali wifi miška + tipkovnica delujeta steam linku?

D-PaX ::

Deluje na winsih ne deluje na shieldu sme probal in nikakor ne zažene sreverja. :( ali ve kdo drug kako bi lahko preko android SQLITE3 spremenil open com.plexapp.plugins.library.db
prek owin. sem spremenilk ampak žal ne deluje :(
I was able to figure it out for any of those who are interested in updating your plex database for Date Added based on the file's creation date, not when it was loaded into your plex DB using a Windows (7-10) based system;

Download SQLITE3.exe (http://www.sqlite.org/download.html 52)
Place the .exe in your Plex Server database location; Typically: "C:\Users\NAME\AppData\Local\Plex Media Server\Plug-in Support\Databases"
Run SQLITE3 as Admin
type: ".open com.plexapp.plugins.library.db"
type: "update metadata_items set added_at=(select media_items.updated_at from media_items where media_items.metadata_item_id=metadata_items.id);"
type: ".quit"
Close out of Plex Media Server (tray icon and all)
Relaunch Plex Media Server
Enjoy re-sorted titles
Paxy

damirj79 ::

gregor_m je izjavil:

rawlit je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Imam dve Sony tv in na starejsi mi prek cec poslje tudi stevilke programov, na novejsi mi pa stevilke programov pac prevzame tv in salta digitalne oziroma analogne programe... cudno to.


Sem poskusil. Z LG B8 daljincem, lahko upravljam Shielda. Ampak znotraj T2 TV aplikacije, delajo samo smerne tipke, tipka nazaj itd. Preko neke tipke pridem celo do menija, kjer lahko dostopam do opisa trenutne oddaje. Numerični del ne deluje.


V t2 aplikaciji imaš nastavitve->uporabniški vmesnik->daljinski upravljalnik možnost izbire kakšen daljinec uporabljaš. Poizkusi nastaviti "poln daljinski upravljalnik"


No sem našel finto, na novi Sony TV sem imel vključeno, da preko CEC pošilja samo media komande. Sem nastavil, da pošilja vse in sedaj deluje tudi številčnica in programi + in -. Zaenkrat lahko rečem, da deluje popolnoma OK edino je hitrost bolj počasna, ampak kot berem je to omejitev CEC.

yuser33 ::

A kdo uporablja MobiaTV na Shieldu?
A obstaja kakšna verzija, ki je primerna za android tv os? Trenutno sem dal gor verzijo za telefon.

Kateri airmouse uporabljate zraven (tisti, ki ga)? Ne vem katerega bi vzel (wechip w1? w2?), trenutni minix m1 se ne obnese kot samostojen, ker mu na shieldu ne dela tipka back.
Je pa kar začetni šok zaradi vseh "omejitev", ko prideš iz android os boxa na android tv box.

Saul Goodman ::

si že probal nvidia shield tv aplikacijo na telefonu? mogoče ti bo ok nadomestek za airmouse.

user-pass ::

Nov Shield Pro bo spet dobavljiv od 31. januarja naprej, pise na nemskem Amazonu. Tole je pa res trajalo, prej bi dobil Teslo.

Tsunamii ::

user-pass je izjavil:

Nov Shield Pro bo spet dobavljiv od 31. januarja naprej, pise na nemskem Amazonu. Tole je pa res trajalo, prej bi dobil Teslo.


Ne wem..da bi bila vaj neka izboljsava napram prejsni verziji..a v bistvu isti box z drugacnim daljincem..krneki, Razocaran.

Vanadium ::

A ni zmanjšan proizvodni proces in posledično kao manjša višja frekvenca, poraba in gretje? Drugače pa sej ta čip itak nima konkurence po moči v smislu apple, amlogic, rockchip, itd... Jbg pač nima RT :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

boogie ::

Moj Shield TV PRO gre nazaj. Za to za kar sem ga nabavil ni ok. Plex media server za večjo knjižnico ni primeren. Za kak film potrebuje tudi 30s ali več, da ga odpre. Vse ostalo dela ko šus, samo je malo drag špas, da ga uporabljam samo za plex/netfilx/HBO klienta. Tako da...če koga zanima in bi ga odkupil, pa ga ne pošiljam nazaj, se mi naj javi na ZS. Dobil sem ga 27.1.

OK.d ::

In kako veliko knjižnico imaš?
LPOK.d

boogie ::

Več kot 1000 naslovov filmov. Potem je tu še glasba,...

OK.d ::

Aja, potem pa zna biti problem.
LPOK.d

Vanadium ::

Pa je sploh kateri android box sposoben požret tako knjižico? To se mi zdi da je že bolj teritorij HTPC-ja?

OK.d ::

Boljšega od Shield-a ni:P
LPOK.d

Vanadium ::

me prav zanima kako pa apple tv... a ga tudi zmanjka pri takem obsegu...

stevie boy ::

ma jaz mislim, da je bolj problem v appu. namesto plexa poiskusi s kodijem.

robertus23 ::

Pri Apple TV 4K uporabljam Ifuse app za predvajanje moje knjižnice(cca 500 vsebin) pa ni nikakršnih težav.Na Nvidia Shieldu pa uporabljam Plex ,kodi in pa nPlayer (kupljen) pa tudi nisem opazil kake počasnosti.

boogie ::

V kolikor poganjam plex server na shield-u se zatika, takoj ko shield deluje samo kot streamer, aplikacija plex dela ko šus. Za mojo knjižnico je pač prešibak.

OK.d ::

Mogoče imaš tudi kakšne težave z omrežjem:|
LPOK.d

boogie ::

Mogoče sem se malo narobe izrazil. Zatika se ne, samo čakam, da se film začne predvajat. Če bi bile težave v mreži predvidevam, da bi bile režave pri predvajanju tudi iz starega NAS-a, z staro ne več podprto aplikacijo Plex na tv. Pa razen kakih hudih 4K vsebin dela bp.

GupeM ::

boogie je izjavil:

Mogoče sem se malo narobe izrazil. Zatika se ne, samo čakam, da se film začne predvajat. Če bi bile težave v mreži predvidevam, da bi bile režave pri predvajanju tudi iz starega NAS-a, z staro ne več podprto aplikacijo Plex na tv. Pa razen kakih hudih 4K vsebin dela bp.

Ni nujno. Mogoče je težava samo v povezavi med Shieldom in switchem. Preveri, če je povezava do Shielda res OK. Mogoče samo slab kabel, mogoče slab konektor, ...

Bom pa še jaz doma preveril, kako mi dela. Nekje imam v spominu, da sem tudi jaz moral čakati, da se mi je film začel predvajati. Ko je enkrat začelo, ni bilo več težav do konca filma. Sem pa Plex probal samo toliko, da sem videl če dela. Knjižnica majhna (okrog 20 filmov in nekaj serij). Je pa res, da Plex server na Shieldu filme dobi s shareanega folderja na NAS-u. NAS je pa prešvoh, da bi na njem laufal Plex server.

boogie ::

Ja, imam tri opcije.
-poganjam Plex server na pc-ju in predvajam s Shield TV. Vse delo kot mora, vsebina se odpira praktično takoj.
-poganjam Plex server na starem nasu predvaja s Shield TV. Večino dela kot mora, vsebine se odpirajo hitro.
-poganjam Plex server na Shield TV in predvajam s Shield TV. Večino vsebine čakam na začetek predvajanja od 10s-neskončno ;)
torej predvidevam, da mreža ni ozko grlo.

Redman ::

Shield TV je očitno prešibak, da bi fural server gor in bi vse teklo smooth.

Mavrik ::

Vanadium je izjavil:

me prav zanima kako pa apple tv... a ga tudi zmanjka pri takem obsegu...


AppleTV ne more laufati serverja, tako da je to vprašanje akademsko. Niti nima dovolj placa da bi sploh tako veliko Plex bazo shranil. Shieldu verjetno tudi zmanjka RAMa - Plex ma grozno shitty memory leake (na mojem NASu je server včasih kuril tudi po več kot 6GB RAMa) in je posledično kar nestabilen na napravi z manj RAMa.

Osebno sem preklopil na Emby, ki teče na NASu in čudežno zdaj vse dela.
The truth is rarely pure and never simple.
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247085 (1282) i8t76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078834 (338841) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232312 (21677) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236039 (5016) Erzo

Več podobnih tem