» »

NVIDIA Shield

NVIDIA Shield

««
3 / 17
»»

Spalatum ::

Zanima me ali je mozno narediti sideload Android EON aplikacije za telefon na NVIDIA Shield da deluje?
Imam dostop do EONa pri Telemachu ampak trenutni narocniski paket ne podpira Android TV naprav.
Rad bi nabavil Shiled z namenom uporabe KODIja in EONa.

OK.d ::

Oreo update 8.0 on the way, testni zajčki navalite:D
LPOK.d

Mavrik ::

Spalatum je izjavil:

Zanima me ali je mozno narediti sideload Android EON aplikacije za telefon na NVIDIA Shield da deluje?
Imam dostop do EONa pri Telemachu ampak trenutni narocniski paket ne podpira Android TV naprav.
Rad bi nabavil Shiled z namenom uporabe KODIja in EONa.


Em, ne štekam čist vprašanja. EON za Shield TV je na voljo na Play Storeu, ga inštaliraš in lepo dela.
The truth is rarely pure and never simple.

Spalatum ::

Mavrik je izjavil:

Spalatum je izjavil:

Zanima me ali je mozno narediti sideload Android EON aplikacije za telefon na NVIDIA Shield da deluje?
Imam dostop do EONa pri Telemachu ampak trenutni narocniski paket ne podpira Android TV naprav.
Rad bi nabavil Shiled z namenom uporabe KODIja in EONa.


Em, ne štekam čist vprašanja. EON za Shield TV je na voljo na Play Storeu, ga inštaliraš in lepo dela.


Torej narocniki pri Telemachu imajo na voljo vec vrst paketov. Vsi paketi s televizijo omogocajo uporabo EONa na spletu preko brskalnika ali pametnega telefona (Android ali iOS).
Potem so tu se drazji paketi, ki zraven obstojecega dostopa do EONa omogocajo dostop preko aplikacij za pametne televizije (Android TV). Torej obstajata dve vrsti aplikacij.
Jaz te vrste narocnine nimam in zato predvidevam, da EON ne bo delal na Shieldu ker je na njemu Android TV OS in ne Android OS za telefone.
https://telemach.si/paketi/paketi-v-kab...

Ta nacin sideloadanja je izgleda uspesen pri drugih TV boxih vendar ne pri vseh, vsaj koliko sem uspel ugotoviti iz te teme Telemach EON.

Vprasanje je sedaj sledece, ce nalozim manualno (sideload) EON apk za Android telefone na Shield ali bo delalo? Zanima me ali je to kdo probal in bil pri tem uspesen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spalatum ()

gregyk ::

OK.d je izjavil:

Oreo update 8.0 on the way, testni zajčki navalite:D


Update narejen, zaenkrat vse dela :)

spyker123 ::

pozdrav, je kdo že preskusil igre preko steama? delajo ok?

spyker123 ::

update; igre delaj odlično...zdaj ima konzola res pravo širino in je upravičila visoko ceno..

renofkinja ::

ne pozabi da za stream plačuješ mesečno naročnino in vsak špil moraš posebej kupit!

manta ::

spyker123 je izjavil:

update; igre delaj odlično...zdaj ima konzola res pravo širino in je upravičila visoko ceno..

Streamanje iz lastnega PCja ali kako drugace? Si lastim Shield vendar ga za kaj drugega kot za Netflix in IPTV se nisem uporabljal :)

OK.d ::

Pogoj je nvidia gtx grafična.
LPOK.d

spyker123 ::

Gre se za STEAM, ne za streamanje ;) steam igre znotraj geforce now oddelka..geforce now igre so trenutno zastonj, jih je kar nekaj..za steam igre pa logično, da plačaš..saj tudi pri ps4 ali xbox kupiš igro ali? nimam gaming pc-ja, zato mi ni problem dati na mesec ali dva 50 evrov za igro, če smo že pri tem..

phixion ::

Ali se to v letu 2018 še kupuje ali pa je kaj boljšega? In kje ga kupiti? (Pri nas se ga verjetno ne dobi?)

OK.d ::

Boljšega zaenkrat na trgu ni, kupiš pa lahko tukaj recimo.
https://www.alzashop.com/nvidia-shield-...
LPOK.d

Timmah ::

phixion je izjavil:

Ali se to v letu 2018 še kupuje ali pa je kaj boljšega? In kje ga kupiti? (Pri nas se ga verjetno ne dobi?)

Sam sem ga kupil v začetku leta, ko mi je po dolgih letih, konec vzel Xtreamer 1st gen.

Zelo sem zadovoljen in z njim. Uporabljam ga pa samo kot media player ( Kodi, Youtube, Netflix, Amazon Prime, Chromcast,...).
Kupljen pa na Amazon.de.

lp
donde esta francesca

phixion ::

Katere pa so kaj top igre za Shielda?

spyker123 ::

Na shieldu lahko igraš praktično vse igre, ki so na steamu..Sam sem recimo nekaj časa nazaj igral novo fifo in pa doom, me pa ni potegnilo, ker sem zgleda že prestar za igranje iger, zato imam shielda bolj za filme in youtube ;)

Matek ::

phixion je izjavil:

Katere pa so kaj top igre za Shielda?
Obstajajo tri variante:
  1. Shield je standarden Android TV box, kar pomeni, da lahko preko Google Playa nabavljaš vse igre, ki so tam na voljo za Android TV. Te igre potem dejansko tečejo na samem Shieldu, stanejo pa toliko, kolikor pač stanejo na Google Playu.
  2. Če imaš na istem lokalnem omrežju svoj gaming box z nVidiino grafično kartico, lahko preko GameStreama streamaš igre z računalnika na TV. Pri tem si omejen izključno s tem, katere igre imaš na PC-ju, ker se na Shieldu zgolj "predvaja slika", stanejo pa, kolikor pač stanejo, kjer si jih nabavil.
  3. Nvidia ponuja storitev GeForce NOW, kjer ne rabiš dodatnega domačega računalnika, ker se igre rendrajo v oblaku. Podprta je določena podmnožica na Steamu dosegljivih iger, moraš pa seveda imeti Steam account in tam kupljene naštete igre. Poleg cene same igre bo v prihodnje najbrž treba še nVidii plačati neko naročnino za rendering v cloudu, zaenkrat je zastonj, ker je storitev v beti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

janezvalva ::

a se da igrati pubgmobile na tej napravi?

gregor_m ::

Pri Shieldu mi ni všeč minimalistični daljinec. Slišal sem, da je možno kupiti aftermarket bluetooth daljinec.
Mogoče kdo ve ali na drugem daljincu delujejo dodatne tipke recimo fast forward/backward ali recimo številke, ki jih original daljinec nima?

bastadu ::

Tudi sam sem tik pred nakupom novega mrežnega predvajalnika za 4k HDR vsebino, kolebam med Shiled-om in Zappiti Mini 4K HDR. Katerega bi zbrali vi če bi potrebovali zgolj za streamanje videa, igre niso bistvenega pomena ... Tudi spet malo računam na kakšno dobro ceno Shiled-a za black friday, ima kdo kakšno info o tem?

Mikrohard ::

Prvič slišim za Zappiti... sem šel malo pogledat njihovo spletno stran pa niti ne vem, kako ga lahko primerjaš s Shieldom. Jaz bi brez večjih pomislekov vzel Shielda, ki je ta trenutek najboljši Android TV box, ki ga lahko kupiš.

Ghost007 ::

shield je primarno narejen sicer za igre. Za video vseebino raje kaj cheaper? kot https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

Djuro ::

Kje se splača kupit Shield?

Sem imel že nekaj poceni android predvajalnikov, .... ampak to ni to.

Trenutno uporabljam 7+ let star Xtreamer DVD, dela še vedno OK (FHD), ne predvaja pa novih kodekov in vse kar je več kot 4GB datotek .... slika in zvok nista ravno sinhronizirana. In bi rad kupil spet nekaj dolgoročno. Pa se mi zdi da z Shieldom ne morem ravno mimo pihnit.

Predvsem želim nekaj, kaj bo dobro predvajalo filme z lokalnega NAS-a, FHD netflix (in podobne plačljive storitve), soliden daljinec, igre pa .... če so, ne škodi, če jih ni, bodo deca pač še malo v kameni dobi, nič hudega.

bastadu ::

Jaz bom počakal na kako BF akcijo, baje se ga je dobilo lani že za okoli 150€ ...

budnost ::

Imam shielda že leto in pol in ga lahko samo priporočam. Streamanje najzahtevnejših datotek, filmi, kodeki...vse brez zatikanja. Nikoli nobenih problemov. Res, da je investicija lahko malo visoka, če bi se še enkrat odločal sploh ne bi razmišljal. Spet bi ga nabavil. Kupil preko alzashopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: budnost ()

bastadu ::

Kakšen max. bitrate pa prek 1gbps mreže prebavi tale Shield?

Djuro ::

No, če kdo slučajno najde kakšno prednovoletno akcijo ... se priporočamo, da objavi. Thnx.

OK.d ::

LPOK.d

bastadu ::

OK.d je izjavil:

https://www.amazon.com/NVIDIA-SHIELD-TV...

Bo treba počakat na ponudbo amazon.de ali co.uk ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

DINAMIK ::

bastadu ::

To ni to, lani za BF je stal 149€ ...

DINAMIK ::

Hm ja potem bo lahko tudi letos ....

Djuro ::

No, potem pa počakajmo do naslednjega petka in se pustimo presenetit.

McClane ::

Sigurno se splača počakati, pred kratkim so dvignili ceno iz 159 na 199€, tako da ga bodo zelo verjetno znižali ob black fridayu.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Tsunamii ::

Na amazon/de je Shield za manj kot 150€ !!! Dober deal ! Ce bi imel optiko..bi ga kupil ( zal nimajo starejsih model vec...)

bastadu ::

Tsunamii je izjavil:

Na amazon/de je Shield za manj kot 150EUR !!! Dober deal ! Ce bi imel optiko..bi ga kupil ( zal nimajo starejsih model vec...)

Super, to je to + 7EUR poštnine, cenejše verjetno ne bo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Ko ga dam na amazon.de v košarico in izberem SLO naslov za dostavo se cena (verjetno zaradi višjega našega DDVja) zviša na 153,77EUR + 7,02EUR poštnine = 160,79EUR, zanimivo je pa, da če ga dam v košarico na amazon.co.uk se pa cena ne spremeni, skupaj s poštnino pride preračunanih dobrih 156EUR ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Tisti ki na Shiled-u uporabljate EON, ali vam slika teče popolnoma gladko? Ker meni jo vsake toliko rahlo pocuka, verjetno spet kakšna fora z sinhronizacijo osveževanja med aplikacijo in TVjem ...

Mavrik ::

EON ma verjetno večino kanalov na 50Hz, nastavi 50Hz output na shieldu drugače dobiš judder.
The truth is rarely pure and never simple.

Linko ::

a se da na shieldu kako zamenjat luncher? Do se daj sem imel minixa, kjer si to enostavno spreminjal kot na telefonu...

OK.d ::

Ne
LPOK.d

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

bastadu ::

Mavrik je izjavil:

EON ma verjetno večino kanalov na 50Hz, nastavi 50Hz output na shieldu drugače dobiš judder.

To je to! thx

OK.d ::

m3k je izjavil:

🌐 [nvidia shield remove launcher] ✅

"enostavno"
LPOK.d

user-pass ::

Za Black friday sem si nabavil Shield predvsem za gledat filme in sem res navdusen, vse dela 100% tekoce, 2k in 4k. Po slabih izkusnjah s poceni kitajsko robo je to alfa in omega in skoda, da nisem ze prej verjel nekaterim, ki so nas skusali razsvetliti v Android TV box temi.

polde66 ::

IN katere boxe si prej imel?
polde

user-pass ::

Alfawise H96 Pro+, zelo hvaljen v sosednji temi. Ni mi uspelo pogledati nobenega filma v celoti, ker se prej sesuje in to ze pri FHD. Slika se zatika in preskakuje, 4k je pa mission impossible. Mreza ali kaj podobnega ni problem, ker je v obeh primerih vir externi SSD.

polde66 ::

Si imel pač smolo z svojim boxom, drugače pa na teh boxih stvari lepo delujejo. Prav tako so ok Beelinki z amlogic 912 procesorjem pa še mnogo ostalih z istim procesorjem. Tudi moj Zidoo x9s za pol manj denarja deluje odlično, Pa tudi nepopolni H6 allvineer pocesorji te vsebine brez problema pojejo, žal pa niso 100 % dodelani frimwerji. Beelink GS1 lepo popapca 4k vsebine. Drugo pa je 905W procesorji ki so za nezahtevne uporabnike preko glave. Gledanje 4k vsebin ni samo povezano z boxi temveč tudi z vso ostalo opremo, ki jo uporabnik poseduje (tv, hifi, mreža...)
polde

Linko ::

Po 2 tednih uporabe, se nikakor ne morem navadit na tole igračko :( Tale android tv mi sploh ne leži. Vem na je prilagojen za TV in daljince....
google play je prazen, vem da ostalih appov ne prikaže, ker niso kompatibilni za daljica oz gamepada. Kaj pa če uporabljaš miško?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

OK.d ::

Seveda lahko uporabljaš miško, ampak še vedno ti ostane samo 5% GP aplikacij katere lahko sidelodaš na shield in z miško upravljaš.
To bi se pa moral pred nakupom informirati o omejitvah in prednostih android tv-ja, če ti zadeva ne sede jo pač prodaj.
LPOK.d
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247094 (1291) i8t76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078884 (338891) Mavrik
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232314 (21679) sasoe
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236040 (5017) Erzo

Več podobnih tem