» »

Varianta hotel TV (z Raspberry PI?)

Varianta hotel TV (z Raspberry PI?)

kranjcb ::

Gledam kakšne so možnosti nadgradnje obsoječega sistema s televizijami/kanali (ki ni ravno user-friendly) za goste na turistični kmetiji.
Obstoječ sistem je tak (v vsaki sobi):
TV (svoj dalinc)
DVB-S sprejemnik (svoj dalinc)
DVB-T sprejemnik priklopljen na DVB-S sprejemnik (svoj dalinc)


Torej imamo cca. 10 odjemalcev/televizij (televizije bi ostale, ostali se lahko zamenja) na katerih bi se morali predvajati DVB-T + DVB-S kanali (gladko (prvih 5 iz DVB-T, od 5 naprej pa DVB-S), da bi zgledalo kot npr. kabelska TV).

Možnost 1:
DVB-S + DVB-T sprejemnik (all in one). To bi šlo ... cena 150 - 200 EUR na sobo (1500 - 2000 EUR total), s tem da smo pri tem omejeni samo na te kanale (npr. ni možnosti svojega kanala oz. kakšnih drugih možnosti)

Možnost 2:
Naredit nekako "IP kabelsko", za predvajanje/odjemalce pa bi uporabili Raspberry PI. OK na hitro zgleda izi.
1 server (DVB-T tuner + npr. 4x DVB-S tuners) ki "oddaja" kanale (npr. MediaPortal) in Raspbmc kot klienti. Ko pa sem testiral to (z navadnim XBMC) sem videl da je prehod med kanali zelo počasen -> tam 6 - 10s, kar ni sprejemljivo. Isto je pri drugih navezah (Argus TV - XBMC, DVBLink - XBMC, ...). Npr. VLC pa takoj začne predvajati -> tam v 1 sekundi.
A je še kakšna druga možnost? Nikakor mi ni uspelo met hitrih prehodov/startov programov (razen z VLC-jem).

Zdej se nagibam da bi sprogramiral nek wrapper (.NET preferable) za vlc na linuxu in to potem uporabil za predvajanje ... Zdej al bi mi ratalo uštimat al ne, je pa vprašanje !?
Tu bi bila potem naveza npr. MadiaPortal - custom player (ki mora delat na raspberry PI -> linux + mono + vlc).
Pravtako bi tu mel tudi več možnosti (custom kanale, filme, obvestila, ....).

A bi bila taka zadeva sploh stabilna (mreža, rasperryPI kot player)?
Kot jaz vidm, kar se tiče mreže: 10 odjemalcev + 4Mbit/kanal -> max 40 Mbit. Se prav bi navaden 100Mbit router zmogel. Kar se playerjev tiče, pa ne vem ...

Cenovno: server PC (z vsemi tunerji): 500 EUR, raspberry PI(z vsemi kabli, SD kartice, ...) cca. 50EUR -> 1000 EUR total

Možnost 3: ?

Kakšne druge ideje?
  • spremenil: kranjcb ()

techfreak :) ::

VLC zaenkrat še nima strojne podpore Raspberryja, tako da boš moral uporabiti omxplayer. XBMC je pa vsaj po mojih izkušnjah zaenkrat še preveč počasen na RPIju.

levaky ::

Mogoče namest RPija vzami kako drugo plato. Kak APC(apc.io), cubieboard, nekaj tud VIA dela svojega, ki je celo x86 kompatibilno,... So pa stvari malo dražje kot RPi.

Matej

Scorpia ::

Jaz bi se vrnil na dobri stari analogni sistem. Nabavis rabljene videorekorderje, vazno da tuner dela, kasetnik pa ne rabis. Dvb s/t tunerje povezes na videorekorde, med njima pa antensko, ter vsakemu dolocis na katero frekvenco oddaja. Vse to na koncu se das na kabelski ojacevalec. Rekorderje nabavis toliko, kolikor programov mislis dati na voljo. Pa tudi koliko tunerjev imas. Sam sem to v enem bloku probal in je zadeva delovala odlicno kjer starejsi ljudje niso rabili komplikacije z dodatnim daljincem. Na starem crt tv ju je bila slika odlicna.
////

...:TOMI:... ::

Jaz pa predlagam, da teh 2000€ raje investiraš v druge oblike zabave na kmetiji, da gostom ne bo potrebmo oziroma jim ne bo zanimivo gledati TVja in se bodo raje ukvarjali z animacijskim programom. Poleg tega tistih par dni oziroma en teden ali več vsak zdrži brez tvja, mnogim je celo v veselje, saj se odklopijo od njega. Zato pridejo ljudje na dopust, ne zato, da bi gledali tv. Pridejo se spostiti, odpočiti.

Če se boš vseeno odločil za sistem, vzemi t ot al tv (beri skupaj) in 10 sprejemnikov. Res je, da boš plačal kar veliko naročnino, vendar se pomoje da dogovoriti, ker boš večja stranka... Oziroma vzameš en sprejemnik in narediš interni CS za dvb-s, če ti obstoječi sistem podpira kartice in module.
Tomi

kranjcb ::

Ja sej najrajši bi kar ukinil TV pa bi bilo. Na žalost to ne pride v poštev. Kategorizacija & stuff se opira na to + določeni gostje dejansko gledajo/rabijo TV.
Tako da TV ostane.

Zdej če pa že je TV, kaj lahko lahko še s tem naredim -> da bo neka "dodana vrednost". Sestra je enkrat prišla vsa navdušena: Smo bli tam pa tam, ko sem vžgala TV me je pa pozdravla po imenu, pa kolk si mel za plačat si kr na TV-ju vidu, ...

Ampak osnovna stvar ki jo mora TV znat -> je prikazovanje televizije. Tako da za začetek bi rad imel vsaj to poštimano.

Sem pogledal malo TotalTV. Problem je ker so pretežno slo/ang kanali. Jaz bi rabil npr.: 5 slo, 3 hrt, 5 it, 5 de, 3 fr, 10 ang, ...
Je pa drgač to zanimivo ker gre za mesečno naročnino. Pri nas je traja sezona itak samo 3-4 mesece ... Se bom še pozanimal ...

Scorpia:
Če te prav razumem bi rabil za npr. 40 kanalov (5 slo, ostalo dvb-s), 40 tunerjev (5 dvb-t, ostalo dvb-s) in 40 rekorderjev. Potem vse skupaj na oječevalc in v 1 antenski kabel. Kako pa naštimaš da ti tunerji ob power-down začnejo predvajat določen kanal?


Kar sem gledal RPi + VLC res še nima nekega strojnega pospeševanja. Sicer tu se ne bo predvajala kakšna HD vsebina. DVB-T na VLC-ju kaže to: Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (h264), Ločljivost: 720x576, DVB-S so še manjši (se mi zdi)
Če ne bo šlo bi lahko z močnejšim procesorjem to rešil: hackberry, cubieboard, ....
Kot gledam imajo ti tudi IR sprejemnik, pri RPi ga je treba še dokupit (oz. sem gledal da se ga da tudi na IO pinih naštimat)
Mogoče tudi drug player za RPi - sicer tu je spet vprašanje hitrost preklapljanja programov. Npr. mučil sem se z MPlayer-jem, pa mi ni uspelo uštimat hitrega preklopa (spet tam 5-10 s).

Sicer mene bolj mika ta zadnja zadeva z RPi (oz. kakšen drug board). Tu imam tudi več možnosti še kaj sprogramirat (dodat funkcionalnost televiziji), se pa bojim da sploh osnovne zadeve (gledanje TV-ja) ne bodo delale OK. Ne bi se rad preveč zakopal s časom in denarjem, če bo na koncu no-go.

Aja še to. Če bi imel RPi + TV. Kako bi lahko imel 1 dalinc za vse. OK ena možnost je logitech 200 (ali 300 ne vem točno) za 20€, kjer lahko sprogramiraš tipke. 2 možnost je da RPi upravlja TV preko HDMI (vendar mislim da naši TV-ji tega ne podpirajo). Še kakšna?

Mavrik ::

Ne vem zakaj tako kompliciraš. Stvarem, ki jih ti iščeš, se reče "Set-top box" - Motorola 1900, Amino, etc. in delajo TOČNO to kar ti rabiš - prikazujejo TV streame s HTML vmesnikom čez, strojno pospešeno.

Po kosu niso bistveno dražji od tvoje frankenstein rešitve, obenem pa obstaja že kup obstoječih hotelskih celostnih rešitev, ki jih lahko kupiš, ki delajo TOČNO to kar ti hočeš.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Aja še to. Če bi imel RPi + TV. Kako bi lahko imel 1 dalinc za vse. OK ena možnost je logitech 200 (ali 300 ne vem točno) za 20€, kjer lahko sprogramiraš tipke. 2 možnost je da RPi upravlja TV preko HDMI (vendar mislim da naši TV-ji tega ne podpirajo). Še kakšna?

Na RPi se lahko na GPIO pine priklopi IR sprejemnik in IR oddajnik. S programom lahko potem pošiljaš IR signale TVju preko oddajnika in ga tako upravljaš.

kranjcb ::

Mavrik:
Lej, itak da kompliciram. Vem da že obstajajo razne hotel-tv rešitve ... samo jaz bi rad to za 1000€ ne pa za >5000€.
Jaz tudi tko gledam na to. Sproti se itak učim, če dobim na koncu še delujočo rešitev (ki bi jo lahko uporabljal še v druge namene) -> sami plusi zame :).

Zdej sem dobil en RPi in bom dejansko lahko probal zadeve. Bom poročal če mi kaj rata ...

OK.d ::

ali imaš siol?
LPOK.d

xxxul ::

Bi priporoču da kr TV-je zamenjaš, kak nov smart TV (kak LG32 Smart ma recimo vse tunerje DVB-T/S/C, internet, in pa Plex streaming iz PCja) - ampak te bo koštal... bo pa 100% precej bolš k pa kak DIY...

kranjcb ::

Siol mam ja. Sicer ne vem kolk bi mi lahko siol pomagal -> več kot 2 programa na enkrat se ne da gledat pri nas.

Do sedaj mi je uspelo nardit nek testni playerček (mono C# + omxplayer). Zadeva dela, vendar pa imam problem kako dat nek overlay čez video (npr. ob spremembi kanala). Sicer upam da bo tudi VLC kmalu dobil OpenMAX podporo, da bi tega uporabil. Sicer omxplayer je zaenkrat čisto vredu.
Če še to z overlay-em rešim potem bi lahko kar šlo.

Puščam pa še vedno vse opcije odprte. Ta s TV-jem all-in-one tudi ni slaba ...

Aasimar ::

Rpie+xbmc+IPTV. Bi moglo delat v redu. Za server pa en x86 pc z DLNA strežnikom.

OK.d ::

kranjcb je izjavil:

Siol mam ja. Sicer ne vem kolk bi mi lahko siol pomagal -> več kot 2 programa na enkrat se ne da gledat pri nas.

Do sedaj mi je uspelo nardit nek testni playerček (mono C# + omxplayer). Zadeva dela, vendar pa imam problem kako dat nek overlay čez video (npr. ob spremembi kanala). Sicer upam da bo tudi VLC kmalu dobil OpenMAX podporo, da bi tega uporabil. Sicer omxplayer je zaenkrat čisto vredu.
Če še to z overlay-em rešim potem bi lahko kar šlo.

Puščam pa še vedno vse opcije odprte. Ta s TV-jem all-in-one tudi ni slaba ...

siol tvin bi bila lahko rešitev zate

+ rikomagic mk802 android ključek katerega priklopiš na tv-hdmi
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

lenart0 ::

obstajajo tudi palčke smart tv - podobno kot rpi, ampak zmogljiveši in še vedno pod 100€ kos.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/tabl...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/dod...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/vid...
...
samo za primer. Nevem pa če se da priklopiti hdmi na vaše tvje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T sprejemnik + antena

Oddelek: Kaj kupiti
142839 (1768) aky
»

Kateri DAB + radio vmesnik/tuner?

Oddelek: Zvok in slika
147221 (5973) nokia6310
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013317 (8066) Matija82
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564760 (22468) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956533 (33245) Alexius Heristalski

Več podobnih tem