» »

Avto ojačevalec

Avto ojačevalec

SkyEye90 ::

V prtljažnik bi dal avto ojačevalec (npr. 4x50W), na katerega bi lahko priklopil mp3 predvajalnik - v kabino bi potegnil chinch kabel za priklop mp3-ja na ojačevalec.
Zanima me, kako je z vklopom/izklopom ojačevalca ter nastavitvijo glasnosti? Ima kateri mogoče daljinec ali pa 'kontroler', ki bi ga dal v kabino?

Alec999 ::

Za vklop/izklop lahko narediš briko med + in control in eno tipko ali pa control vežeš na cigaretni vžigalnik v avtu, da se ojačevaqlec izklopi, ko je avto izklopljen.

Glasnost nastavljaš na mp3 playerju.

d4vid ::

Zakaj ne zvežeš na avtoradio, ponavadi ima avtoradio remote vklop za ojačevalec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SkyEye90 ::

Alec999 je izjavil:

Glasnost nastavljaš na mp3 playerju.


..to pomeni da je ojačevalec ves čas na max glasnosti. V primeru da bom imel mp3 bolj potiho, da bo glasba tišja, bo vse skupaj predvidevam šumelo?

Avtoradia nimam in ga tudi ne bo. Le ojačevalec in nanj priklopljen mp3.

mastah ::

Na ojačevalcu ne moreš nastavljati glasnosti. Nabavi kabel jack->činč in poveži mp3 player z ojačevalcem. Za vklop so ti že povedali kako. Potem pa zvočnike poveži z ojačevalcem. Radio pa dobiš ze za 40EUR, ki bo dosti bolje špilau kot mp3 player

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

Goran's Blog ::

Pa ne mi s takimi, mp3 v avto. Kupi si avtoradio, ti bo vsaj normalno delovalo!

krucymucy ::

MP3 player direktno na ojačevalec ne bo šlo. Vhodi so namenjeni za višje napetosti kot jih lahko MP3 player da iz sebe.

SkyEye90 ::

Fora je, da avtoradia ni kam za dati in se ga tudi ne sme videti (ne paše v izgled avtomobila). V mislih sem imel tudi opcijo avtoradia, ki bi ga dal v prtljažnik in pa v kabino pripeljal remote control (tisti za na volan). Mislite da je to boljša varianta kot pa ojačevalec?
Ojačevalcu sem dal prednost zaradi lažje montaže v prtljažnik, večje moči..avtoradia pa ne rabim, ne potrebujem cd-ja, radijskih postaj ter nobenega ekrana (v prtljažniku tako nebi imel smisla).

mihec87 ::

Koliko pa imaš kaj prostora v predalu armaturke na sovoznikovi strani? Ojačevalec je problem ker nima gor skoraj nič nastavitev..kolikor vem dela(no vsaj meni je nek 2 kanalc) z mp3 predvajalniki(če ni lih neki čudn crap) samo more imet low input vhod,dosti boljše je seveda z avtoradiem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

Sam bi bolj gledal v smer da ojačevalec spraviš nekam v armaturko če ne maraš da je viden pa čez neko ploščico ki je ista kot armaturka pa da se da odpreti..

mihec87 ::

Bemti pa ta kratek cajt editiranja...Zgori sem mislil avtoradio..

d4vid ::

Kater avto pa imaš, da ne želiš met avtoradia noter?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SkyEye90 ::

Bom pogledal še malo v tej smeri, torej avtoradio. Bi ga pa dal v prtljažnik. Kako pa je z remote controlerji (tistimi volanskimi palčkami), imajo to radii v kompletu, se dokupi kot dodatna oprema? Kako pa so povezani, brezžično, žično (če ja, se da kabel podaljšat)?

Avto: oldtajmer, v katerega vsekakor ne paše svetleč modern cd radio, sploh nikakršen radio ;)

Goran's Blog ::

SkyEye90 je izjavil:

Bom pogledal še malo v tej smeri, torej avtoradio. Bi ga pa dal v prtljažnik. Kako pa je z remote controlerji (tistimi volanskimi palčkami), imajo to radii v kompletu, se dokupi kot dodatna oprema? Kako pa so povezani, brezžično, žično (če ja, se da kabel podaljšat)?

Avto: oldtajmer, v katerega vsekakor ne paše svetleč modern cd radio, sploh nikakršen radio ;)


Sicer nisi omenil koliko star itd... kaj pa kakšen strainski avto radio:
http://www.oldautoradio.com/NWindexDin....
?
Vse se da predelati tudi starinske da imaš potem ojalevalec.
A remote controler na volanu bo pa bil primeren za v starinski avto?
Tile volanski kontrolerji delajo kot daljinec od televizije, se pravi ta varianta mislim da odpade. Kaj pa če bi dal radio pod sedeš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814636 (8935) Trupl0
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711410 (6657) dottor
»

ojačevalec za v avto

Oddelek: Loža
352847 (2347) Joseph033
»

Ojačevalec v avto- potreben dodaten akumulator?

Oddelek: Zvok in slika
113495 (3279) ;-)
»

avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
252143 (1962) _Dejan_

Več podobnih tem