» »

Problem z rošenjem stekel

Problem z rošenjem stekel

Pinzl ::

Živjo!

Zadeva je sledeča, kupil sem nov avto, septembra in sicer Chevrolet Aveota. Problem se pojavlja že od začetka namreč, tudi če sem sam noter se mi stekla kar naprej rosijo, vetrobransko se sicer odrosi če je ventilacija nastavljena nanj, če pa premaknem na noge,glavo...pa se začne rositi. Rosi se tudi pri kombinaciji noge+vet.steklo(tudi pri vklopljeni klimi). Neglede na dolžino vožnje, 5,10 minut in tudi do 4h se pa zadnji dve stekli ne odrosita, klima gor ali dol. Malo sem bral in sem videl da je možno da je moker filter kabine?

Potem pa imam še en problem, namreč na stekli se vidijo sledi nalepk, očitno so avto imeli polepljen, na laku sledi ni, prav na vet.steklu pa se)ko je zarošeno) vidi da je bilo nekaj nalepljeno(vidi se del napisa, probal sem čistit s tekočino za steklo pa ne pomaga, se še vedno vidi.

Je možno da samo malo pretiravam in me preveč skrbi ter je to normalno ali naj peljem do prodajalca da pogleda v katerem grmu tišči zajec oziroma je še kaj takega da lahko sam probam.

Najlepša vam hvala za odgovore,namige in kakšnokoli drugo pomoč. :)

cebelar123 ::

Probaj z robčki za odstranitev voska. Se dobijo v vsaki avtopralnici. Jaz sem prosil 1x delavca, ki dela na petrolovi avtopralnici,če mi da enega pa mi je dal brez problema. Mogoče pomga.

Phoebus ::

Rošenje: menjaj filter kabine.

amigo_no1 ::

Lahko da ti kje zamaka v kabino, lahko da je filter kabine/klime. Poglej pod tepihi in podobno.
Imaš nastavljeno a zunanje kroženje zraka ?

Si kupil nov ganz nov ali nov 2nd hand ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pinzl ::

Čist novega iz salona, zato sem pa toliko bolj zaskrbljen in jezen obenem.
Bom sicer pogledal če bi kje zamakalo, vendar dvomim da bi...

@cebelar123, hvala za nasvet, grem jutri vprašat.
@Phoebus, sam ga ne upam menjat ker ma 7 letno garancijo avto in sem za teh 7 let primoran vse servise ipd. delat pri njih če hočem garancijo...se bo čutilo če ga samo pošlatam(če ga seveda najdem)? :D

joze28 ::

Če filter vmes sam zamenjaš mora garancija še veljati, kupiš pač originalnega, prej seveda preveri, če ga zmoreš sam zamenjat.

Aston_11 ::

Da nimaš morda izklopljen dotok zunanjega zraku?

Pinzl ::

zadeva je isto neglede na to ali je zunanji zrak ali kroženje notranjega oziroma vsaj jaz nisem opazil razlike..

Se mi poraja še vprašanje če se lahko jaz lahko kar zapeljem do servisa rečem da naj preverijo zakaj se mi rosi, ker pač se mi to ne zdi normalno?

francek1 ::

Pinzl je izjavil:

zadeva je isto neglede na to ali je zunanji zrak ali kroženje notranjega oziroma vsaj jaz nisem opazil razlike..

Se mi poraja še vprašanje če se lahko jaz lahko kar zapeljem do servisa rečem da naj preverijo zakaj se mi rosi, ker pač se mi to ne zdi normalno?

To se mi zdi najbolj pametno glede na to, da je avto nov.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

Zadeva je sledeča, kupil sem nov avto, septembra in sicer Chevrolet Aveota.


avto je star manj kot 4 mesece. Torej pelji na servis in naj tam ugotovijo v čem je problem (GARANCIJSKO!). Pa upam da veš, da se vsak avto zarosi če imaš mokro obleko, čevlje itd.

Če je zarosen, ko prideš do njega pa nekje pušča.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pinzl ::

Ja, to vem da se zarosi, to je normalno, vendar da se po 45 minutah vožnje ali več, takoj ko obrnem ventilacijo samo v npr. noge začne rostii vet.steklo in je v 2 minutah popolnoma zarošeno pa vsaj mislim da ni.(tudi pri AC na max)

Sem pa razmišljal da bi noter nekam dal tiste ceresit ki vlago zbirajo, je to pametna ideja?

Magic1 ::

Mogoče stikalo ne preklopi med kroženjem zunanjega/notranjega zraka in vedno kroži notranji zrak. Servis...
Dodano: da ni bil avto premočen(vsa tkanina vlažna), ker da klima ne uspe izsušiti zraka je zelo nenavadno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pinzl ::

Stikalo mislim da deluje, ker se zvok ventilacije spremeni ko pritisnem tipko.

Bom se pa jutri oglasil na servisu pa povprašal kaj oni predlagajo.

Hvala vsem, se pa še naprej priporočam za predloge.

Magic1 ::

Ti pa poročaj.
Magic

Aston_11 ::

Klima - pri teh nizkih temperaturah menda klima ne dela?, snega je povsod polno in se ga zanaša v avto - ponoči zmrzuje tudi steklo na notranji strani. Da bi bilo kaj posebnega - v G III tudi nisi osušil stekel.

Pinzl ::

Klimo vklopim ter nastavim na toplo, ker s tem suši zrak, in se tudi prej odrosi. Stekla mi pa ne zmrujejo na notranji strani. G III-golf 3? :)

Aston_11 ::

Pinzl je izjavil:

Klimo vklopim ter nastavim na toplo, ker s tem suši zrak, in se tudi prej odrosi. Stekla mi pa ne zmrujejo na notranji strani. G III-golf 3? :)


Golf ja. Čem rečt, da nekatere klime pod določeno T ne delajo - lahko stisneš gumb, vendar ne bo nič od tega. Pri VW-ju je to 4 stopinje. Če je še, ne vem. Poglej navodila od vozila, verjetno kaj piše, pod katero T se klima ne vklopi.

Qcube ::

Najverjetneje kot so že drugi povedali nekje prihaja vlaga(voda) v avto. Pretipaj notranjosti avta, okoli vrat, tepihe, če so vlažni. Na določenih avtih pride voda po steklu v notranjost vrat in nato v notranjost avta. To se da enostavno rešiti z malo silikona ali čim podobnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

šernk ::

Klima - pri teh nizkih temperaturah menda klima ne dela?, snega je povsod polno in se ga zanaša v avto - ponoči zmrzuje tudi steklo na notranji strani. Da bi bilo kaj posebnega - v G III tudi nisi osušil stekel.


ja če voziš golfe je to pač serijsko, v ostalih avtih se pa takšne stvari ne smejo dogajat :)

vsaj jaz ne poznam še nobenega avta, kjer bi bilo rosenje serijsko (ne z vozi se ne vozim) in tudi pri aveotu nisem seznanjen s tem problemom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

korenje3 ::

če imaš vklopljeno klimo, se ti šipe ne bi smele rositi. v mojem mercedesu se šipe rosijo samo ko imam zaprto kroženje zraka. Torej načeloma če imaš mešanje zraka se šipe ne bi smele rositi.
tipka za odroševanje prednjega stekla pri mojem avtu vklopi klimo in ventilatorje na polno. v glavnem klima razvlažuje zrak, ker voda v zraku kondenzira na uparjalniku.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

šernk je izjavil:

Zadeva je sledeča, kupil sem nov avto, septembra in sicer Chevrolet Aveota.


avto je star manj kot 4 mesece. Torej pelji na servis in naj tam ugotovijo v čem je problem (GARANCIJSKO!). Pa upam da veš, da se vsak avto zarosi če imaš mokro obleko, čevlje itd.

Če je zarosen, ko prideš do njega pa nekje pušča.


hja pri slabših avtih že samo da sedi 4 ljudi v avtu ne pomaga niti klima. (pri naši opel corsi). pri mercedesu teh problemov ni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

NeMeTko ::

Za malenkost imej odprto stransko okence, da se vsaj tam malo izmenja vlažen notranji zrak z zunanjim.

Če je veliko vlage v avtu je to edina hitra in učinkovita (zasilna) rešitev.

darkolord ::

Se mogoče voha kaj antifriza (vonj po karameli), ko prižgeš ventilacijo?

matobeli ::

jaz bi najprej probal z kakšnim dobrim čistilom očistiti stekla. tisto čistilo ki je za stekla ne razmasti in ne očisti nevmem kaj. dobiš tudi čistila za nalepke, lahko pa poizkusiš tudi z univerzalnimi čistili na osnovi agrumov (ampak pazi na plastiko), v skrajnem primeru pa kakšni acetoni, nitro,...

je pa vsekakor fajn da najprej pogruntaš če s epod kakšnim pogojem steklo ne rosi. Ker na servisu bodo točno taki pogoji in te bo prodajalec samo trapasto gledal, češ, saj se ne rosi.

ali3n ::

Jaz pozimi ne uporabljam klime; samo gretje (šobe usmerim na šipo in noge). Probaj (par dni).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

NeMeTko ::

Aceton ?!?

S tem pa ti kar po svojem avtu packaj - drugim pa nikar ne svetuj takšnih topil!

Če z navadnim čistilom za šipe ne gre proč, lahko poskusiš z alkoholom, v najhujšem primeru z bencinom za čiščenje (jaz ostanke od vinjet kar z bencinom za ZIPPO vžigalnik na papirnatem robčku zdrgnem) - NIKOLI in NIKDAR pa ga ne srat z ACETONOM.

jeggybl ::

Moja izkušnja z Daewoo lanos: podoben problem, zamašila se je cev za odvod vlage iz klime in je locirana pod motorjem.

Relanium ::

Pinzl je izjavil:

Klimo vklopim ter nastavim na toplo, ker s tem suši zrak, in se tudi prej odrosi. Stekla mi pa ne zmrujejo na notranji strani. G III-golf 3? :)

Men se dozdeva da še morda ne obvladaš nastavitev ventilacije?
Če ti klimo vklopiš po takem mrazu potem ga res ne boš nikoli odrosil.
Pazi da slučajno ne vklopiš hlajenja za kratek čas ampak samo gretje in to probaj močno ogret.
Če je filter vlažen ne vidim razloga, saj bi se tud moral posušit enkrat, glede na to kolk zraka gre skozi njega.

energetik ::

Če se ti rosi tudi pri vklopljeni klimi, je nekaj narobe. Tudi pri notranjem kroženju+klima se ne bi smelo rositi. Hladilne tekočine ti ne zmanjkuje?
Jaz sumim, da je zamašen odtok kondenza pri klimi ali pušča pečka, ali pa ti nekje spušča dež v kabino.
Torej še enkrat preizkusi - knof za pihanje na šipe + klima + zunanje kroženje zraka + gretje na max - se nima kaj rosit, niti ena šipa, pa če vas 5 sedi notr v deževju. Je pa res, da pod okoli +4°C kompresor klime ne zalaufa, ampak pri takih temperaturah je zrak že itak sam zadosti suh, ko ga ogreješ na +20°C in več.
Če ni tako, vsekakor pelji na servis, saj je avto nov. Ne vem kaj še razmišljaš.

Pinzl ::

Bom probal še vaše nasvete, da vidim pod katerimi pogoji se mi rosi in pod katerimi ne. Doma imam nekaj čistega alkohola s katerim bom jutri probal očistit stekla da vidim če se bo še poznalo od nalepk. Hvala vse za nasvete. Poročam ko pridem do kakšnih pametnih rezultatov :)

Lp

Binji ::

Alkohol odstrani lepilo, še boljši pa je WD-40 (resno :) ). Samo dobro očisti potem steklo za njim.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

korenje3 ::

slabši avti imajo veliko svinca v steklih. zato recimo je tudi slabša prepustnost visokofrekvenčnih signalov.
zaradi izpostavljenosti sonca je morda prišlo do kemične spremembe v/na steklu, kar se pozna v barvnih tonih kjer je bila prej nalepka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pinzl ::

Zdravo :)

Evo zadnjih par dni se vozim brez tega da vklapljam kroženje zraka in se je stanje izboljšalo. Okna se še vedno zarosijo vendar ne tako močno kot prej in se tudi odrosijo hitreje.
Sem pa opazil zadnjič da, ko sem nekaj časa imel vklopljeno klimo in jo nato izklopil, da je naslednji dan bilo občutno slabše, spet se je bolj zarosilo in dalj časa je minilo da se odrosi. Na servisu še nisem bil, ker bi rad ugotovil kdaj/kako se zarosi.

Stekel še nisem nič kaj čistil, čakam na malce leprše vreme, da tudi avto malo "preluftam".

Če ima še kdo kakšen predlog kar na dan z njim :)

Lp,DJ lulček

darkolord ::

darkolord je izjavil:

Se mogoče voha kaj antifriza (vonj po karameli), ko prižgeš ventilacijo (gretje)?

Pinzl ::

Sicer nisem nič zafohal, ampak grem prav preverit :)

Edit: Nič, da bi se vohalo po karameli. Sem si usmeril direktno v obraz. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

amigo_no1 ::

Pripelji se z zarosenim vozilom na servis, potem naj dalje oni ugotavljajo.

Podobno je naredil moj sorodnik, ko mu niso verjeli da ležaj v enem od koles "ropota", sta šla z enim od mehanikom čez par krožišč, so bili potem lepo tiho in popravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pinzl ::

Očitno nebo druge rešitve, že tako je bil enkrat zaradi črička na armaturki pa niso popravili, tako da bo zdej šu spet.

Poročam, kako se bo zadeva odvila.

P.S. prejle ko sem vklopil ventilacijo da vidim če se kaj voha po karameli, je bilo vse zarošeno v trenutku :P

energetik ::

Pinzl je izjavil:

Sem pa opazil zadnjič da, ko sem nekaj časa imel vklopljeno klimo in jo nato izklopil, da je naslednji dan bilo občutno slabše, spet se je bolj zarosilo in dalj časa je minilo da se odrosi.
P.S. prejle ko sem vklopil ventilacijo da vidim če se kaj voha po karameli, je bilo vse zarošeno v trenutku :P

To je povsem normalen pojav, če laufaš klimo in jo izklopiš. Dokler klima dela, suši zrak. Ko jo izklopiš, je evaporator še povsem moker, a se pričenja segrevati (na temperaturo vstopnega zraka). Zato ta kondenz lepo izhlapi in se ti nato kondenzira na šipah. Meni se dogaja enako, zato v tem zimskem času ne uporabljam klime, ker gretje na 21°C zadosti osuši zrak.
Podobno je poleti, ko izklopiš klimo - sicer se šipe ne zarosijo, ampak zavohaš vlago po izklopu klime. Ko se evaporator posuši (~5-10min), je OK.

GrimReaper ::

Ne vem zakaj bi sploh uporabljal klimo pozimi, sam sem že večkrat probal osušit zamrznjena stekla s klimo in ni bilo nobene razlike v hitrosti.
Pač nastaviš ventilacijo do konca in vklopiš grelec da ti odmrzne zadnja šipa in ogledala, tacajt zunaj (s sprednjo se je treba tut znotraj mal pomatrat) našpricaš ali podrgneš stekla in luči in počakaš 5-10min. Med vožnjo pa usmeriš ventilacijo samo v šipo, moč je zadost na 2/6 pri mojem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

AngelOfDeath ::

Klima pod 7 stopinjami tako ali tako ne deluje.
edit: Slovnica

šernk ::

Klimo pozimi je potrebno vsaj vsake 2 meseca prižgat zaradi klime same.

drugič, s klimo in pravilno temperaturo pihanja se precej hitreje odrosijo stekla (avtomatske klime vse same nastavijo)

3. Klima deluje tudi pod 7 stopinjami, le avto mora biti ogret.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

energetik ::

Pri mojem se klima ne vklopi, če je pod 3,5°C. Seveda jo lahko vklopim potem ročno, ampak je potem kompresor bolj v off stanju kot v pogonu, saj se zaradi nizke temeprature evaporatorja praktično zelo malo vklaplja.

Jasno pa je, da pri 0°C in manj klima kaj dosti ne vpliva na hitrejše odroševanje, saj je takrat zrak že tako suh, da že samo ogretje na 20°C čisto izsuši zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720957 (7948) bambam20
»

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506779 (5088) MostWanted
»

zarošene šipe, klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5319631 (18321) energetik
»

Rošenje šipe v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419882 (17642) clothes
»

ne vem ce klima dela

Oddelek: Loža
204600 (4101) Scorpia

Več podobnih tem