» »

Avtoradio

Avtoradio

1
2
»

Scorpia ::

Karkoli bos poslusal na aux bo zvok zanic. Tko da je brezveze da kupujes samo zaradi flac datotek, ker pri aux vso kvalitetonizgubis. Ce radio podpira bluetooth, pol pa poslusas le prek tega. V tem primeru priporocam nov Ipod/Samsung tablico ker imas dodatne moznosti za izboljsavo zvoka, prek blutetotha.
V tem primeru lahko tudi prek obvolanskih komand upravljas komade na tablici ali telefon. Ce radio nima bluetoth si pa mrzel, oziroma lahko poisces kak daljinec pri kitajcu.
////

Mavrik ::

Em, kvaliteta AUX preko ustreznega kabla je bistveno boljša od kvalitete Bluetootha (bluetooth za prenos zvoka vse rekompresira in tisti kodek je precej zanič. Tudi novejši BT kodeki niso boljši od FLACa.)

Tako da po kvaliteti kar se tiče prenosa gre nekako:
Predvajanje z radijem v avtu > AUX (dober kabel + konektorji + dober DAC na napravi) > Bluetooth > AUX (slab crap).

Mi je pa vprašljiva smiselnost predvajanja FLAC v avtu - hrup motorja, ceste in vsega ostalega (še posebej na vozilu ki je dovolj staro da rabi tak modul) bo gladko negiral kakršnokoli prednost FLAC preko 320kbps MP3ji. Raje vzame 320k MP3je in jih predvajaj direkt na avtoradiju in tako izloči kup koverzij in kablovja.

Ukazi za predvajanje se preko AUX ne prenašajo, samo zvok.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

radmannsdorf ::

Ali se ukazi prenašajo, če ima radio iPod priklop in se pač uporabi iPod?

Mavrik ::

Ja, na praktično vseh se.
The truth is rarely pure and never simple.

Scorpia ::

Mavrik je izjavil:

Em, kvaliteta AUX preko ustreznega kabla je bistveno boljša od kvalitete Bluetootha (bluetooth za prenos zvoka vse rekompresira in tisti kodek je precej zanič. Tudi novejši BT kodeki niso boljši od FLACa.)

Tako da po kvaliteti kar se tiče prenosa gre nekako:
Predvajanje z radijem v avtu > AUX (dober kabel + konektorji + dober DAC na napravi) > Bluetooth > AUX (slab crap).

Mi je pa vprašljiva smiselnost predvajanja FLAC v avtu - hrup motorja, ceste in vsega ostalega (še posebej na vozilu ki je dovolj staro da rabi tak modul) bo gladko negiral kakršnokoli prednost FLAC preko 320kbps MP3ji. Raje vzame 320k MP3je in jih predvajaj direkt na avtoradiju in tako izloči kup koverzij in kablovja.

Ukazi za predvajanje se preko AUX ne prenašajo, samo zvok.


S tem se nekako ne morem strinjati. Vsak tovarniski avto ki sem ga imel, je ne glede na kabel imel zanič zvok, tako da aux nikoli nisem uporabljal in mi zdaj ogromno kablov doma leži. Tudi lani kupljen pioneer ki ga imam, je zvok zelo zanic ali pa je bil prepotih zvok. Nekoliko ima to boljše poštiman blaupunkt, ampak še vedno ne pride do izraza. Na novem avtu imam tovarniški radio z bluetooth, s tem da sem ozvočenje komplet zamenjal z dodanim ojačevalcem in ne slišim razlike če imam flac na usb ali pa flac prek telefona na bluetooth. Ampak to sam če imam na telefonu navadne nastavitve. Razlika pride če dam na mobitelu izboljšavo zvoka (je več nastavitev) in lahko dobim precej bolj ''mehke'' basse, o ostalih nastavitvah da ne govorim, koliko je prednosti v primerjavi z aux. Verjamem da stare verzije bluetootha niso dajale kvaliteten zvok, ampak v zadnjih parih letih so tudi to uštimali.
////

Mavrik ::

SBC je kodek osnovan na enakih tehnologijah kot MPEG-2 (in je precej slabši od recimo MP3). Sicer je res da lahko uporablja celo do 320kbit/s, samo je kvaliteta 320Kbps SBC streama precej slabša od 320kbps MP3 streama. Tako da če ne slišiš razlike to veliko pove o kvaliteti tvojega zvočnega sistema ali pa shranjene glasbe :P

Ne vem sicer kaj točno bi naj "zrihtali" v zadnjem času okoli Bluetootha - edina razlika je da se je pojavil novejši AptX kodek, samo ga ne podpira praktično nič (na trgu skoraj gotovo še ni avtoradia, ki bi to podpiral, prav tako skoraj noben telefon ne podpira tega encodinga - vem edino za nove Xperie in vem da noben iPhone ne podpira). Tako da nekih sprememb tu ni bilo.

Kar se pa AUXa tiče - kot sem rekel, kvaliteta je ZELO odvisna od kvalitete hardwara okoli. Ima pa vseeno potencial biti boljši - pri kodiranju v SBC VEŠ da boš zgubil precej kvalitete zaradi dosti slabe lossy kompresije. Vseeno pa moje priporočilo stoji - najboljša rešitev je vtakniti 320kbps MP3 v sam avtoradio, ker ti ni treba prekodirati potem celega komada v SBC (bluetooth) ali ga pa vlačiti čez več DAC/ADC komponent z vprašljivo kvaliteto (AUX). Če ne opaziš razlike med FLAC in SBC itak ne boš nič izgubil, le praktičnost je večja ;)
The truth is rarely pure and never simple.

branc ::

Mavrik je izjavil:

Em, kvaliteta AUX preko ustreznega kabla je bistveno boljša od kvalitete Bluetootha (bluetooth za prenos zvoka vse rekompresira in tisti kodek je precej zanič. Tudi novejši BT kodeki niso boljši od FLACa.)

Tako da po kvaliteti kar se tiče prenosa gre nekako:
Predvajanje z radijem v avtu > AUX (dober kabel + konektorji + dober DAC na napravi) > Bluetooth > AUX (slab crap).

Mi je pa vprašljiva smiselnost predvajanja FLAC v avtu - hrup motorja, ceste in vsega ostalega (še posebej na vozilu ki je dovolj staro da rabi tak modul) bo gladko negiral kakršnokoli prednost FLAC preko 320kbps MP3ji. Raje vzame 320k MP3je in jih predvajaj direkt na avtoradiju in tako izloči kup koverzij in kablovja.

Ukazi za predvajanje se preko AUX ne prenašajo, samo zvok.



Malo me begajo deljena mnenja. Torej je tudi odvisno od kabla samega. Avto ima BT (vsaj za telefoniranje ima to možnost). Kar se tiče hrupa avta je nenormalno tih, navkljub dejstvu, da je dizelaš, me je na začetku malo motilo, da tolk zaduši zvok motorja. Morda je k tem pripomoglo dejstvo, da sem pred tem vozil Hondo Civic bencinarja, to je šele tulilo :)

Zame bi bilo dovolj, če bi že opazil razliko med mp3 in FLAC. Na dan naredim cca. 100 km in muzika mi je pomemben sestavni del vožnje. RadiaFM kot samega ne poznam, skos šponam mp3je, ki pa so različne kakovosti. Mi pa ozvočenje v samem avtu zveni res kakovostno (laično mnenje), če bi lahko za male pare naredil še neko mikro nadgradnjo, bi bilo še toliko bolje.
Podatek, da ne morem upravljati s playlisto preko volanskih tipko je velik minus, nisem ravno pristaš 'surfanja' med vožnjo po nekem micro/nano displayu'. A turn-off :)
Torej, je najboljša možnost dl FLAC formata + konverzija v 320K....

Se vam lepo zahvaljujem za mnenja.

radmannsdorf ::

Slučajno sem opazil, da ima Kenwood avtoradio, ki ga imam v planu kupiti, poleg Bluetootha, tudi FLAC predvajanje.

Vanich ::

radmannsdorf je izjavil:

Slučajno sem opazil, da ima Kenwood avtoradio, ki ga imam v planu kupiti, poleg Bluetootha, tudi FLAC predvajanje.


Tale Kenwood pa zgleda apetitlich - in poceni.
Če ne bi imel že Alpine 72BT, bi ga sigurno vzel.

vidkul ::

Zdravo,

že nekaj časa mi avtoradio v Ford Focusu (letnik 2003) "nagaja", radio izgublja signal, CD včasih dela včasih ne dela. Tako, da sem se malo pozanima kateri avtoradio bi lahko imel in bi mi delale tudi obvolanske kontrole. Tako sem prišel do Blaupunkt - Barcelona 230. Radio pride 150 €. Se mi splača dokupiti zunanji mikrofon za 10€? Zanimam me vaše mnenje ali je to dober nakup. Kakšen je zvok glasbe preko Bluetooth. Nisem kako zahteven, v avtu imam tudi orginalne zvočnike - nič posebnega.

lp
lp Vid

Daniel ::

radmannsdorf je izjavil:

Slučajno sem opazil, da ima Kenwood avtoradio, ki ga imam v planu kupiti, poleg Bluetootha, tudi FLAC predvajanje.


A si ti novi radiji že zapomnijo postaje brez memory žice ali še zmeraj niso vgradili takega pomnilnika? Rabim za traktor, kjer s stikalom odklapljam vso elektriko.

Isotropic ::

ej a te novejše touch radie, ki rabijo kodo, še kradejo al je ta koda kaj pomagala?
ker sem videl, da taki nimajo več odstranljive sprednje ploščice.

vsaj razni touchscreen navi radii

tone22 ::

Izogibaj se Xplore izdelkov. Dobavitelj in servis sta ista oseba, tako, da bodo poskusili vse, da izdelka ne zamenjajo ali vrnejo kupnine. Jaz sem potreboval 2 meseca in 3 reklamacije podprte z video posnetkom pomanjkljivo delujočega radioaparata, da sem dobil nazaj kupnino. Sicer pa, pojdite si ogledat njihov servis v Naklem, kjer se jim police šibijo od izdelkov v popravilu. V mojem primeru so se pojavljale ritmične oscilacije v tunerju . Odgovor servisa je bil naj izklopim AF funkcijo ...

radmannsdorf ::

Xplore so jajca. Jaz sem nekoč avtoradio vrnil po dveh urah. V Merkur sicer. Ne moreš prodajat USB avtoradio, ki nima možnosti brskanja po mapah in pa da nima možnosti dimmanja ekrana. Vse na full-rdeče! :)

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me,če bi mi mogoče kdo lahko povedal kateri avtoradio se v dobi tako DAB+ kot tudi LTE 4G omrežja splača kupiti je bolje vzeti avtoradio ki podpira DAB+ kot tudi Bluetooth, ali je bolej vzeti avtoradio ki podpira samo Bluetooth.Če bi mi znal nekdo nekako pomagati glede te moje zadeve za lažjo odločitev.

dottor ::

Za DAB+ rabiš še dodatno anteno zato pazi da je priložena oz. integrirana, da ni le DAB+ Ready (se je kolega tako nategnu.. se je hvalu kako ima DAB+ radio pa mu nisme mogu dopovedat da to ni res, pa sem mu navodila pred nos dal, kjer piše da brez dokupa antene ne bo nič).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

radmannsdorf ::

Anteno rabi vsak radio, tudi analogni. Kdor to ne ve, je pa res smešen. :)
Joseph033, jaz sem vzel avtoradio ki ima DAB+ in BT(telefon, predvajanje glasbe, nastavitve ...).
Vzemi oboje ane.

DAB+ antena - 19,90€.

Joseph033 ::

radmansdorf sam škoda ker so povsod tako zasoljene cene in zato si za avtoradio z DAB+ anteno ne želim devati okrog 200€.

Scorpia ::

Imas od sony avtoradio za 130e, pioneer tja 160e, se kak cenejsi bi se nasel od te znamke... drugace tudi navadna antena zadostuje za sprejem dab, pri puntotu ne opazim razlike v sprejemu z original instalacijo v drugem avtu.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me,če ima mogoče kdo v svojem avtomobilu tale avtoradio https://www.ebay.de/itm/SONY-DSX-A500BD... ter kako se obnese ta radio v praksi.

dottor ::

Jaz sem se lotu dodati super cheap "BT sistem" na moj original Grande Punto radio. Preko ebaya vzel USB BT 3.5mm "adapter" za 0.87$, 1A+2.1A avtoplonilec za 1.35$, AUX konektor za 2.29$ in zdej čakam da konča bidding za 10cm USB podaljšek za 0.76$ (upam).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

radmannsdorf ::

Joseph033 je izjavil:

radmansdorf sam škoda ker so povsod tako zasoljene cene in zato si za avtoradio z DAB+ anteno ne želim devati okrog 200€.

Jaz sem vzel tega pioneer-ja, takrat je bil 146€ na mimovrste. Tukaj na ebay te pride okoli 140€ s poštnino.
Tudi ta Sony ki si ga linkal, ne izgleda slab, še NFC ima, ampak po mojih izkušnjah od prej(imel obe znamki), mi je Pioneer ljubši.
Sony 127€ vs Pioneer 140€. :)
Sta pa oba brez cd enote in brez antene. Antena pride 20€, kot sem že omenil zgoraj.

radmannsdorf ::

Aja, pa pri Sony imaš pomoje samo to modro barvo na voljo, če se ne motim? Ta model Pioneer-ja ima pa na voljo vse možne barve po želji, lahko nastavljaš gumbe in zaslon posebej po barvah, neomejeno barv.. odvisno koliko ti je pomembno to.
Pa še tole aplikacijo ima za telefone.

Joseph033 ::

radmannsdorf hvala za pomoč in idejo na koncu je padla odločitev tako,da sem se na koncu odločil za tale še dokaj ugoden avtoradio https://www.ebay.de/itm/Pioneer-MVH-X58....

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

ups sori, mislil BT model....
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

radmannsdorf ::

Joseph033, dobra izbira! Jaz ga imam zdaj dobro leto in sekapoka! :)

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me vprašanje glede avtoradia Pioneer MVH-580DAB in predvsem me zanima to ali je še kdo drug pri tem radiju zasledil med poslušanjem DAB+ radijske postaje Radio Center ali pa Radio SI,da se sliši kot bi radijska postaja hreščala to mislim šumela tak kot je to slišati pri fm radijskih postajah predvsem tam kjer je slab signal.Kot drugo me zanima še seveda to kaj pomeni ko med poslušanjem DAB+ radijske postaje Radio SI napiše TOURING.

radmannsdorf ::

Radio SI mi dela v nulo, prav tako vsi RTV programi, medtem ko pri manjših postajah včasih opazim slabšo kakavost. "Touring" se mi pa še nikoli ni izpisalo. Probaj factory reset.
Pošilji jim email.

Trupl0 ::

izklopi funkcionalnost, da ti vrže na FM, če je DAB signal prešvoh.
Posledica je lahko, da bo pač tišina namesto občasnega šumenja.

torej stisn gumb notr, potem najdi FUNCTION, nato S.FOLLOW in na OFF.
If you are going through Hell, keep going !
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DAB+ avtoradio kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
779922 (4883) stratosD
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192404 (1796) Bye
»

Kateri avtoradio

Oddelek: Kaj kupiti
193449 (2711) AgiZ
»

AVTORADIO BREZ USB KONEKTORJA

Oddelek: Zvok in slika
156148 (5701) smacker

Več podobnih tem