» »

Avtoradio

Avtoradio

«
1
2

fx3zRejSz0cS ::

Pozdravljeni,

prosim če mi svetujete kateri avtoradio naj kupim, avtoradio naj ima USB prikljucek ter CD bralnik, ostala "tehnologija" ni potrebna.
Cena cca 50€.

Hvala

d4vid ::

Pioneer ti jaz predlagam. Kak DEH1800 je sicer dražji, a je nov. Drugače pa DEH1600, 1700 rabljen.

Novih raznih Xplore in podobnih ne priporočam! Alpine je pa tudi večinoma sam star ali pa zjeban za tak denar.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fx3zRejSz0cS ::

Kaj pa recimo kaj takega ?
https://www.bigbang.si/glavne-enote/mvh...

bambam20 ::

fx3zRejSz0cS je izjavil:

Kaj pa recimo kaj takega ?
https://www.bigbang.si/glavne-enote/mvh...



V tem rangu kot ti iščeš vsi igrajo zelo podobno. Tale bo čist ok :).

Razlike so šele pri cenovno višjih modelih. 150€+.

madog ::

Pioneer je bil včasih zelo dober potem pa so ga usrali z FM sprejemniki ki so navaden šrot, v kolikor te FM ne zanima bo deloval BP. Pri poslušanju radijskih valov bo pa ob malo majši sprejemni moči začel šepati in hreščati že nov.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

d4vid ::

jaz sem ti deh-a predlagal ker ima se cd. mvh je samo usb, aux.

kar se sprejeme tice mi v centru slovenije lovi Hrvaske in Avstrijske programe.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

krneki0001 ::

v bigbangu imajo xplore xp5921 radio z:
- usb
- sd card
- aux
- bluetooth + mikrofon v radiu (deluje odlično v povezavi s telefonom)
- 4x 45W

za ceno 40EUR.
https://www.bigbang.si/glavne-enote/xp5...

Za ta denar odličen radio.

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

http://www.caraudioempire.com/avtoradio karkoli tukaj vzameš bo boljše kot Xplore.
Nima pa bluetootha noben za tak denar.

Jaz mam alpine ute-72bt, ki že ma bt. Sam je pa cena ~100€.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

krneki0001 ::

d4vid
Avtoradio caliber je kopija xplore radijev (ali obratno), samo da je caliber za 40% dražji. Recimo enak (celo po obliki in tipkah) xplore stane 26 evrov, caliber pa 40 evrov.

Edino, da na papirju caliber daje ven 4x75W, kar pa seveda ne drži.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

krneki0001 je izjavil:

v bigbangu imajo xplore xp5921 radio

Za ta denar odličen radio.



Tega sem že gledal na mimovrste (par € cenejši). Ima kdo izkušnje z njim? počasi gledam da bi menjal kasetarja :))
#TeamFelix

krneki0001 ::

Sam ga imam in meni v mojem avtu dela že nekje 3 do 4 leta brez problema.
Najbolj uporabna zadeva mi je seveda ravno bluetooth. Ko se vsedem v avto in ko se radio vklopi se telefon poveže in prostoročno klicanje deluje brez problemov.

Drugače pa moraš pazit pri sd karticah, ker v eno mapo lahko daš največ 256 komadov muzike. Če jih daš več, ti bere samo "random" prvih 256. Tako imam potem na 2GB kartici par map po 250 komadov. Potem pa deluje brez problemov.

Kako je z usb ne vem, ker ga uporabljam samo za polnit telefon (ja zadeva deluje in polni telefon brez problemov).

fx3zRejSz0cS ::

Sem nabavil tega https://www.bigbang.si/glavne-enote/xp5..., morem rečt, da je zvok super, telefon se breztezav poveze in deluje brezhibno,

hvala "nebivedu"

priporocam :)

krneki0001 ::

Mene edino zanima, če se da tole rdečo ledico zamenjat s kako plavo ali zeleno. Ker same prosojne zadeve so prozorne in neobarvane, tako da domnevam, da je spodaj ena sam rdeča ledica.

fx3zRejSz0cS ::

V nastavitvah te zadeve ni, da bi omogočalo več barv.. tako da je verjetno samo rdeča, če se pa da ročno zamenjat pa nevem...

Bud_Bundy ::

Tudi jaz rabim en avtoradio. Zanima me ali je možno, da bi mi delale obvolanske komande od renult Modusa?

smacker ::

Za obvolanske komande je treba kupit vmesnik, ki navadno stane med 50 in 100EUR, odvisno od modela in letnika avta. Ko sem za Clio II iskal je stal okoli 80EUR, za cca. 60EUR bi dobil nepreverjeno robo s kitajske. Se pa za določene radije dobi daljinec, ki se ga lahko pritrdi na volan, tisto je okoli 30EUR za Pioneer. Zgleda približno tak: http://www.amazon.com/Pioneer-CD-SR100-...

Edit: zgleda so malo padle cene konektorjev, za modusa bi rabil nekaj takega: https://www.dynamicsounds.co.uk/connect...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Bud_Bundy ::

Hvala lepa. Drag šport za tako malenkost.
Potem vseeno raje vzamem novega daljinca.

smacker ::

Jaz sem se takrat odločil, da vzamem brez vsega in potem po potrebi naknadno daljinca. Gumbov na radiu sem se hitro navadil, za klic rabim 2 tipki, za menjavo postaje/pesmi pa 1, tak da na koncu nisem kupil nič.

Bud_Bundy ::

Mogoče kakšna ideja kaj vzeti?
Želel bi si naslednje:
-USB(po možnosti s FLAC)
-bluetooth in mikrofon, za telefon
-android podpora
-možnost daljinca
-CD nepomemben
-cena do nekje 160€(če je kaj dobrega za pod 100 tudi fajn)

Bud_Bundy ::

tole sem našel, zdi se mi vredu...

krneki0001 ::

Bud_Bundy je izjavil:

Mogoče kakšna ideja kaj vzeti?
Želel bi si naslednje:
-USB(po možnosti s FLAC)
-bluetooth in mikrofon, za telefon
-android podpora
-možnost daljinca
-CD nepomemben
-cena do nekje 160€(če je kaj dobrega za pod 100 tudi fajn)


Kaj misliš z android podpora?

Tole je 40 evrov.
https://www.bigbang.si/glavne-enote/xp5...

BT (mikrofon vgrajen v radio), USB, SD card, AUX in radio AM/FM. Zraven je daljinec s ciframi, da lahko kličeš preko njega. Nima CD/DVD, zato gre v globino samo 10cm (imaš zadaj veliko placa za kable, ki jih je pri nekaterih radiih treba prav zlagat, da radio spraviš notri).
Ko te kdo kliče se na displayu izpiše cifra klicočega.

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Predlagas mu xplore, on pa isce radio do 160€. Ne morem verjet.

Alpine UTE-72BT imam v avtu, radio dela bp, mislim pa da ne predvaja FLAC, USB more bit v FAT formatiran, android podpora je (delajo vsi androidi prek bt), za daljinec pa ne vem kako je.

Ti pa predlagam trgovino Caraudioempire, ce si na FB, klikni Igor Caraudioempire pa bo svetoval kaj je najboljse za tak denar glede na tvoje zelje, mogoce bo dal se kaj popusta.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Bud_Bundy ::

Kot android podpora sem imel v mislih, da lahko upravljaš radio s telefonom in tudi musko poslušaš preko njega, če se da to(moglo bi se...)

d4vid ::

Seveda, na mojem lahko klicem in poslusam glasbo. Dela nekako tako kot preko auxa, samo da lahko tukaj naprej/nazaj, play/pause upravljas preko radia. Upravljanje mislim da gre na 173bt (nastavitve itd., da bi source in pesmi prek usbja menjal preko radia ne vem ce gre)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

smacker ::

Za poslušanje muske s telefona je dovolj Bluetooth na radiu. Dobiš pa že radie z Android Auto OS, ki se povežejo s telefonom pa lahko uporabljaš navigacijo,... Cene takih so menda okoli 400€. Za FLAC ne poznam da bi kateri podpiral, igrajo pa .wav formate, ki so tudi lossless. Sam si pretvorim iz FLAC v MP3 (max bit rate) in ne opazim neke bistvene razlike v zvoku. Mam pa predhodnik tega radia in sem zelo zadovoljen: http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pio...

d4vid ::

FLAC podpira ze najcenejsi pioneer, ne vem kaj delajo pri alpine.

Mislim da ma 173bt kolega, lahko nastavlja casovne zakasnitve prek telefona, kaze mu celo fb obvestila.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

smacker ::

Niti malo boljši Pioneer nima FLAC, preverjeno.

http://www.orangeaudio.si/avtoradio-pio...
Podprti formati MP3, WMA, WAV

d4vid ::

Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

smacker ::

d4vid je izjavil:

http://www.caraudioempire.com/avtoradio...

Tale je predvajal FLAC


Good to know :) Zanimivo da s FLAC tolk šparajo, se vidi vpliv Microsofta, ki podpira WAV format.

d4vid ::

Za tako ceno ni slab radio. Ampak mi je mankalo preizhodov, ker mam nizkotonec in sprednji sistem na ojacevalcih.

Xplore se pa osebno izogibam. Sicer usbji so cist ok tiste ko mam. Ampak radio mi pa za 40€ ne disi. Enostavno prepoceni za vredu zvok. Saj ne recem za radio poslusat na normalni glasnosti je ok. Ampak ko navijes nekje na polovico in cez, je pa problem in hresci vse skup. Kolega je vrgel xplora ven iz avta pa dal v traktor, v avto pa zgoraj linkanega pioneerja. Ni tak da bi slisal razliko v kablih, ampak po menjavi radia je bila razlika ogromna. V traktorju pa tud ni bil dolgo, ker je hrescal. Saj vemo da traktorji niso najtisji.

Seveda se da zvok izboljsat brez menjave radia, za nekje 100€ se da vredu izolirat vrata avta. Ampak ce ze das toliko, je dobr ce mas vredu radio, se boljse pa ce mas ojacevalec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

smacker ::

Za dober zvok je najbolj bistven player vedno, brez radia lahko maš ne vem kako izolacijo, pa če hrešči nisi nič rešil. Na drugem mestu so zvočniki, če so prešvoh ti spet ne bo nič pomagalo, tak da če po menjavi radia nisi zadovoljen z zvokom je to druga stvar ki jo menjaš. Meni sta 2 spredaj v vratih + 2 visokotonca na armaturki + 2 ovalca na polici polna kapa, ne rabim nizkotonca pa ojačevalcev. Sem razmišljal o ojačevalcu za prednji sistem, pa sem se odločil za začetek sprobat brez in pol po potrebi dodat. Pa mi je dovolj glasno brez, se pa precej poznata ovalca zadaj + mali avto.

ProGo ::

Pri Citroenu letnik 2015 flace špila že standardni radio.

d4vid ::

Seveda, samo ce mas na radio vezane, kvalitete ne bo. Brez ojacevalca ne gre. Potem se 3-way sistem + woofer. Ampak tukaj je tudi izolacija vazna. Avto je zelo zanimiv in zapleten prostor za kvaliteten zvok.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

krneki0001 ::

d4vid je izjavil:

Za tako ceno ni slab radio. Ampak mi je mankalo preizhodov, ker mam nizkotonec in sprednji sistem na ojacevalcih.

Xplore se pa osebno izogibam. Sicer usbji so cist ok tiste ko mam. Ampak radio mi pa za 40€ ne disi. Enostavno prepoceni za vredu zvok. Saj ne recem za radio poslusat na normalni glasnosti je ok. Ampak ko navijes nekje na polovico in cez, je pa problem in hresci vse skup. Kolega je vrgel xplora ven iz avta pa dal v traktor, v avto pa zgoraj linkanega pioneerja. Ni tak da bi slisal razliko v kablih, ampak po menjavi radia je bila razlika ogromna. V traktorju pa tud ni bil dolgo, ker je hrescal. Saj vemo da traktorji niso najtisji.

Seveda se da zvok izboljsat brez menjave radia, za nekje 100€ se da vredu izolirat vrata avta. Ampak ce ze das toliko, je dobr ce mas vredu radio, se boljse pa ce mas ojacevalec.


No to da hrešči ne drži za model xplore 5921. Imam bose ozvočenje (serijsko v avtu - vsi Subaru foresterji imajo to serijsko), pa xplore 5921 brez problema nabijem tam na 90% jakosti in ni nobenega hreščanja.
Je pa to držalo za prejšnje modele in še vedno drži tiste brez BT-ja.

smacker ::

Na Bose ozvočenje si priklopil radio za 40€, čestitam.

Heavy ::

fx3zRejSz0cS je izjavil:

priporocam :)



Tudi jaz sem nabavil tole zadevo. Zvok je dober, android telefon se poveže brez problema in omogoča predvajanje glasbe in funkcje 'next' / 'prev.' z tipkami na radiju, prostoročno telefoniranje ima kar dober zvok... Za tak denar se težko kaj boljšega dobi.

Navodila so pa bolj crap. lahko bi lepše označili kam gre kakšna žica (moj avto je imel obe + 12V v inverzu) pa ni delal brez ključa.


Kako pa ste ga ostali namontirali? Sem dobil zgolj pleh za okoli enote, med tem ko v navodilih kaže še neke vijake in matice...? Za enkrat ga imam kar naslonjenega v armaturki.
#TeamFelix

d4vid ::

krneki0001 je izjavil:

d4vid je izjavil:

Za tako ceno ni slab radio. Ampak mi je mankalo preizhodov, ker mam nizkotonec in sprednji sistem na ojacevalcih.

Xplore se pa osebno izogibam. Sicer usbji so cist ok tiste ko mam. Ampak radio mi pa za 40€ ne disi. Enostavno prepoceni za vredu zvok. Saj ne recem za radio poslusat na normalni glasnosti je ok. Ampak ko navijes nekje na polovico in cez, je pa problem in hresci vse skup. Kolega je vrgel xplora ven iz avta pa dal v traktor, v avto pa zgoraj linkanega pioneerja. Ni tak da bi slisal razliko v kablih, ampak po menjavi radia je bila razlika ogromna. V traktorju pa tud ni bil dolgo, ker je hrescal. Saj vemo da traktorji niso najtisji.

Seveda se da zvok izboljsat brez menjave radia, za nekje 100€ se da vredu izolirat vrata avta. Ampak ce ze das toliko, je dobr ce mas vredu radio, se boljse pa ce mas ojacevalec.


No to da hrešči ne drži za model xplore 5921. Imam bose ozvočenje (serijsko v avtu - vsi Subaru foresterji imajo to serijsko), pa xplore 5921 brez problema nabijem tam na 90% jakosti in ni nobenega hreščanja.
Je pa to držalo za prejšnje modele in še vedno drži tiste brez BT-ja.


Yeah right. Ampak 160€ vs. 40€ je malo razlike. Tako da nehi hvalit tole tukaj, če išče dražji radio. Ki je bolj kvaliteten. Lepšega izgleda.

+ Meni bi blo sram povedat da sem kupu Xplore radio. Mogoče zato ker mam okrog sebe po večini folk, ki se spozna na avtoakustiko.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Sami ::

Tudi sam imam tegale Xplore XP5921, dobil sem ga v neki akciji leto nazaj (bigbang), podarili so mi tudi dodatne 3 leta garancije, tako da imam 4 leta garancije :D

Avtoradio res ni nek presežek, je pa za tale denar največ kar lahko dobiš...res največ....bluetooth deluje super (prostoročno telefoniranje), SD kartice bere super, preko USB hub-a pa lahko brez problema recimo polniš telefon.

Toplo priporočam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

smacker ::

Za nekoga, ki samo posluša radio v avtu in tu in tam rabi prostoročno telefoniranje je defenitivno best buy zaradi cene. Če pa hočeš nekaj več od glasbe, rad poslušaš glasno brez hreščanja, pol je pa treba plačat malo več. Nekdo ki je pripravljen dat 160€ za radio, ker mu kvaliteten zvok nekaj pomeni, z Xplore zagotovo ne bo zadovoljen. Če pa rabiš samo da špila pa ni važno kak, pol je pa tud ta za 40€ dovolj dober. Tak kot pri vsaki stvari, preden kupiš morš vedet kako boš stvar uporabljal, potem se pa odločiš kolko boš plačal.

krneki0001 ::

smacker je izjavil:

Na Bose ozvočenje si priklopil radio za 40€, čestitam.


Iskal sem čimcenejšo zadevo, da ima BT zaradi telefona, SD kartico na kateri imam muziko in da se mi telefon preko USB porta polni. In radio za 40 evrov popolnoma zadostuje tem potrebam. Zakaj bi dajal več, če ni potrebno.

bkhektor1 ::

Živjo, da ne odpiram nove teme: je tale avtoradio dober ali ne - predvsem me FM zanima, ker se vozim po hribih (Ljubelj, Korensko sedlo - služba pač), pa me zanima, če bi dobro programe lovil. Že vnaprej hvala za odgovore...;)

https://www.mimovrste.com/glavne-enote/...

smacker ::

Programe bo lovila tvoja antena, radio ima pri tem bolj malo vpliva. Za področja slabega signala je najboljša varjanta USB ključek s svojo glasbo + vklopljena obvestila o prometnih informacijah, da veš kaj se na cesti dogaja :)

radmannsdorf ::

bkhektor1, glede na to da se furaš čez ljubelj, bi jaz na tvojem mestu kupil tega pri majdiču v celovcu.
če pa ne rabiš bluetooth, pa najcenejšega pioneerja za 50EUR.
oba sta brez cd playerja, samo FM + usb. drugače je tudi tisti s tvojega linka ok, ampak na tebi je, če sploh uporabljaš cd player. jaz ga ne in v kratkem bom letel do majdiča po tistega kenwooda za 81EUR. meni osebno je kenwood zakon :)

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Zadnje čase je Pioneer zasral s tem fm tunerjem. Enkrat sem imel enega pionerja iz leta 08, čeprav je bil precej višji razred, je imel kokr toliko soliden tuner. Lani sem kupil enega za 80eur, pa je čisti poraz in čisto razočaran nad firmo, ki je bil moj favorit, ko sem se še z akustiko ukvarjal. Sicer ima tri nastavitve sprejema, ampak zvok je toliko bil slab, da sem raje poslušal mp3, kot pa trpel.
Na tvojem mestu bi vzel kakšen Blaupunkt, ki ga imam v drugem avtu in je fm sprejem tak kot more biti, ter kvaliteta zvoka daleč pred ostalimi...
////

ProGo ::

Men se je tudi to zgodilo z Alpine radijem. Z novo anteno in z profesionalno montažo mi v delih Lj ni lovil Salomona.

Nikdar več.

bkhektor1 ::

OK, hvala vsem za nasvete 8-)

d4vid ::

smacker je izjavil:

Programe bo lovila tvoja antena, radio ima pri tem bolj malo vpliva.


Bullshit.

Seveda je od tunerja odvisno kako sprejema. Meni ni lovilo nič na Alpine IVA d105r, na vseh ostalih pa brez problema. Ista napejlava, ista antena.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

111111111111 ::

Zanima me kateri avtoradio mi priporočate.

Nujno mora imeti:
- Dobro ceno
- USB
- CD ali DVD
- Soliden FM tuner, ker trenutni radio je zanič.

Opcijsko:
- če je razlika v ceni 10-15€
- Bloototh
- Prostoročno telefoniranje.

Scorpia ::

Glede fm tunerja, vzemi samo blaupunkt, ker na tem področju nimajo konkurence. Glede ostalega, lahko sam izbereš, kateri avtoradio. Pa tudi nisi napisal, koliko si pripravljen dati denarja. Pa glej da radio podpira DAB, ker naslednji mesec dobimo DAB.
////

branc ::

Kradem temo....
Katero napravico predlagate za predvajanje FLAC datotek v avtu? Napravica mora imeti možnost razširitve (recimo microSD) ali min. 64 GB internega placa. Napravica bo priklopljena na AUX, polnila preko USB. Poraja se mi tudi vprašanje, če bom lahko preko računalnika v avtu tudi reguliral komade (Play/pause/forward/...) na napravici? Če predvajam mp3 preko USB, imam vse na razpolago. Če je relevantno, Mondeo mk4, obstoječi Sony sistem ne podpira omenjenega formata, radia pa tudi ne bi menjal, ker pod 300 EUR ne bi prišel...
Gledal sem iPode starejše generacije, ampak bi moral konvertat fajle, pa FWje menjat, itd, kar se niti ne bi šel. Iščam out-of-the-box rešitev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DAB+ avtoradio kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
779916 (4877) stratosD
»

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Oddelek: Mobilne tehnologije
192400 (1792) Bye
»

Kateri avtoradio

Oddelek: Kaj kupiti
193446 (2708) AgiZ
»

AVTORADIO BREZ USB KONEKTORJA

Oddelek: Zvok in slika
156143 (5696) smacker

Več podobnih tem