» »

Vezana trgovina (internet in TV)

Vezana trgovina (internet in TV)

twom ::

Včasih je Telekom pogojeval dostop do interneta z ISDN paketom.
Sedaj določeni operaterji (mislim da vsaj Siol in Telemach) pogojujejo internet s televizijo (na ADSL-ju ali kablu).

So se časi kaj spremenili, ali uporabnik še vedno nič ne more razen da pogoltne vse skupaj če "rabi" internet?

Lep pozdrav,
Peter

Dodatno (popravek): zanima me samo internet
pa še dodatno: tam kjer sem, sem zelo vesel da imam sploh enega ponudnika, o optiki itd lahko samo sanjam
  • spremenil: twom ()

Veron ::

Na telemachu vem, da lahko naročiš samo TV.

St235 ::

twom je izjavil:

Včasih je Telekom pogojeval dostop do interneta z ISDN paketom.
Sedaj določeni operaterji (mislim da vsaj Siol in Telemach) pogojujejo internet s televizijo (na ADSL-ju ali kablu).

So se časi kaj spremenili, ali uporabnik še vedno nič ne more razen da pogoltne vse skupaj če "rabi" internet?

Lep pozdrav,
Peter

Dodatno (popravek): zanima me samo internet
pa še dodatno: tam kjer sem, sem zelo vesel da imam sploh enega ponudnika, o optiki itd lahko samo sanjam


kje točno si našel ta podatek da karkoli pogojujejo? Tako pri siolu kot telemachu lahko vzameš zgolj internet, oziroma kakršnokoli kombinacijo.

Siol internet:
http://www.siol.net/internet.aspx

Telemach internet:
http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

twom ::

St235 je izjavil:

...
si prebral droben tisk (tisto z malimi svetlo sivimi črkami)?

copy/paste iz telemahove strani:
Kabelski internet je možen le, kjer je tehnično izvedljivo in na aktivnem kabelskem priključku z L paketom ali z začetnim paketom digitalne televizije.

Sem se trudil najti L paket pa mi ga ni uspelo. Imajo edino NET L (naročnina 40EUR), kjer pa je isti droben tisk!

Se pravi, da je pri telemahu še vedno vezana trgovina. Razen če se ti zdi, da je čisto normalno in sprejemljivo, da iz začetnih 25.4EUR za osnovni internet (17.4EUR TV + 18.0EUR internet) plačaš 40EUR samo za internet - in še to ob predpostavki da je L ubistvu NET L in potem drobni tisk pri NET L odpade (ne glede na to da sicer dobiš večjo hitrost)?

Drugače pa nisem našel povezave na spletni strani telemacha, kjer bi bil omenjen samo internet brez televizije. Bi prosil za konkreten link.

Priznam, da siola nisem šel preverjati, ker v centru ljubljane nimam možnosti dobit multimedijske vsebine na telekomovih paricah... Je pa pred leti sigurno bil pogoj TV, da si lahko dobil tudi internet. Vau, a se je to spremenilo? Res gre svet naprej.

Rabim za malo posrfat, včasih kaj kupiti, kakšen forum in mail pogledat... Ne rabim 20/2 za 40EUR (če nimaš sreče da imaš optiko za 15EUR)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Veron ::

kaj ko bi poklical in vprašal?
sicer probal spletno naročilo, pa me mirno spusti naročiti samo internet NET S (18eur)...

Za siol/telekom je pa 100%, da lahko naročiš samo internet, če želiš, brez ostalega

twom ::

Zanima me pravna plat, inšpekcija, vartvo konkurence, kaj jaz vem kaj...

Glede na to, da razen telemaha (hvala bogu zanj) sploh nimam druge možnosti za internet..., sem vseeno nerad ovca, kljub temu (ovca) je težko neplačevati bencin po 1.5€, ne kupiti vinjeto, plačati 5 miljard za banke, itd... :)

Ja, sem par mesecel nazaj klical in vprašal po mailu. V obeh primerih je bil odgovor zelo jasen, ..., internet samo preko televizije.

Zato v bistvu sprašujem, ker bi se rad kam pritožil, pa imajo tukaj ljudje včasih, no ja priznam, zelo poredko, kakšne uporabne izkušnje, ki jih delijo.

fosil ::

Verjetno je problem v tem, da če ti potegnejo kabel, ti ne morejo preprečit da gledaš analogne programe, ki niso zaklenjeni.
Tako je!

mojca ::

Skoraj prepričana sem, da pri Telemachu moraš vzeti televizijo. (Morda ima fosil prav, morda so razlogi zgolj finančni. Mi smo imeli v študentu zastonj IPTV, ker bi bilo predrago onemogočiti ga samo tistim, ki ga niso naročili.) Če se motim, bom pa vesela popravka.

Ne vem pa, da bi kdorkoli na ADSL-ju zahteval naročilo televizije. SiOL ga gotovo ne.

Pri ostalih ponudnikih je prav tako "trgovina še vedno vezana" na bakreno parico. Če plačuješ naročnino Telekomu, imaš nižjo naročnino na internet (a višji končni znesek). Če imaš optiko, moraš tudi plačati "digitalni/optični/bavbav dodatek".

K nam v kratkem pride optika. Pri mojem priljubljenem/običajno najcenejšem operaterju je najcenejši paket, ki poleg interneta vključuje stacionaren telefon, vsebuje še TV z zanikrno izbiro kanalov in SIM kartico. Kaj naj počnem s čimerkoli od slednjega, nimam pojma, je pa pogosto paketna ponudba cenejša od podmnožice storitev, ki bi jih nekdo dejansko potreboval. Fer cena, če potrebuješ vse, a predraga, če potrebuješ eno ali dve stvari od paketa.

Tudi če bi se pritožil, ne vem, kaj bi dosegel, saj nikjer nimaš objektivne ocene, koliko bi storitev morala stati. Primer: pritožili so se, ker so se prodajale polletne vinjete po 35 EUR in dobili 7-dnevne za 15 EUR. Za nekoga, ki gre na 8-dnevni dopust (in zelo veliko je takih, ki potrebuje vinjeto dve zaporedni soboti) je posledično situacija mnogo slabša. Podobno bi verjetno dosegel ti, če bi dejansko razsodili tebi v prid, da paket krši potrošnikove pravice. Po tem bi lahko naročil goli internet, vendar po višji ceni kot te trenutno stane internet + kabel.

(Mi smo iz istega kaprica, da TV-ja ne bomo plačevali, pristali na SIM kartici namesto na Telemachu.)

Še vedno imaš alternative v obliki interneta preko mobilnega telefona ali lobiranja lokalnih občinarjev, da pričnete npr. graditi odprto širokopasovno omrežje, če bo še kakšen razpis. Če možnosti interneta preko bakra ni, morda celo sodite med bele/sive lise.

M@73Y ::

Enako je pri EVJ Elektroprom kabelski.
Kabelski internet je možen le ob hkratnem naročilu na kabelsko TV.
..jump into psytrance tunnel..

kuglvinkl ::

Mam T2 in plačujem samo net, skupno razvezan dostop. Pojma nimam zakaj bi plačeval TV, če ga tut fizično nimam.

TV kot medij bo out čez tri leta. Pa mogoče tut kot device.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Nikakor ne bo out še dolgo, je prevelik medij za brainwashat gledalce s strani oblasti.

kuglvinkl ::

Kaj ima pa to veze? A te silijo, da ga prižgeš in gledaš? ...

amigo_no1 ::

http://www.nytimes.com/1990/10/16/scien...

http://www.scientificamerican.com/artic...


Tebi mogoče uspeva, večini ne.
btw, piješ vsako jutri kavo/pokadiš cigaret (da prideš k sebi) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jan_g ::

Za kabelski priključek je pogoj, da se naročiš na tv kanale. To je pri kablaših že od nekdaj. Internet je za njih samo dodatna storitev. Podobno se je včasih obnašal telekom, za priključek si moral imeti tudi naročnino za telefon, internet je bil dodatna storitev. Ampak telekom so zaradi monopolnega položaja prisilili v ločitev storitev.

kuglvinkl ::

ko se zjutraj kuha kava, prpalim RŠ. Hardly relevant.

Lahko pa na ST naredimo anketo, kolk se gleda TV, če mi date vse možne odgovore.

Še enkrat, govorim o TV kot mediju, ne kot o devicu.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562907 (1161) MrStein
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624086 (16905) Lonsarg
»

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
295794 (5049) Spajky
»

Obvezni trojcek za optiko pri Telemachu

Oddelek: Omrežja in internet
175756 (5375) ABX
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017522 (5723) Narcos Satanicos

Več podobnih tem