» »

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Bellatrix ::

Pozdravljeni,
Pred kratkim smo se vselili v stanovanje, ki pa trenutno še nima nobenega priključka za internet. Niti tistega klasičnega kabla niti tiste običajne vtičnice za internet. Ker sem na tem področju laik bi vprašal tukaj za nasvet kako postopati.
Stanovanje je v bloku z več stanovanji, ker pa lastnik noče niti slišati niti se ukvarjati s kakršnimi koli problemi in imeti dodatne stroške me zanima na koga naj se obrnem, da mi to inštalira.
Naj najprej vprasam upravnika, če je sploh po bloku napeljan internet in ga je potrebno le še napeljati do stanovanja?, naj pokličem električista, mogoče kar telekom (siol) oz. T2 ? Se oni sploh ukvarjajo s tem ali le prinesejo tisto njihovo škatlo in jo priključijo na kabel ?
Če se mogoce kdo od vas tukaj poklicno ukvarja s tem kar opisujem in zna odpraviti tezavo me lahko kontaktira na ZS in se dogovorimo za delo.
(To težavo moramo odpraviti do začetka oktobra ko začne faks, ker brez interneta pač ne gre).
Če pa bi npr. bila napeljava kabla predraga kakšne druge možnosti imam da dobim v stanovanje internet ?
Najlepsa hvala za odgovore!!

Prilagam sliko edinega kabla, ki je napeljan v stanovanje. Mislim, da je ta za televizijo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Tribal ::

Nimaš niti kabelskega priključka? Drugače pa najlažje in enostavno pokličeš Telekom in vprašaš če je možen priklop na lokaciji, enako tudi Telemach. Če bi vedeli bolj točno lokacijo bi ti lažje svetovali.

Bellatrix ::

Lokacija: Ljubljana, Litostrojska cesta (Šiška)
Tista kabel, [slika, ki sem jo priložil] je vse kar je.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Če se ne motim, je na tem koncu med drugim prisoten Telemach, torej kabelska. Drugače pa preveri na pri ISPjih možnost priklopa, in v kolikor ta možnost obstaja, bodo oni uredili priklop(ponavadi je potrebna kakšna vezava da je ta priklop zastonj).

radmannsdorf ::

če ne bo drugih možnosti, probaj telekom nafehtat za tole. http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Bellatrix ::

radmannsdorf je izjavil:

če ne bo drugih možnosti, probaj telekom nafehtat za tole. http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


To dejansko deluje v redu brez problemov ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Bellatrix ::

Izkoristim temo še za to vprašanje. Za normalno uporabo interneta [branje spletnih strani, youtube, magari kšni online streami, slike... itd] zadošča paket s kakšno hitrostjo ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

tiran2000 ::

V siski je precej mocan tudi t2. Poglej ce mas moznost optike (zelo mozno)

MoRp ::

Poklici katerega koli ponudnika in naroci internet na svoje ime v najeto stanovanje. Poloznica bo hodila na tvoje ime in tako najemodajalec nima v nobenem primeru stroskov s tabo. Use kar mora narediti je da ti podpise papir ki ti ga dajo v poslovalnici. Predlagam pa da ne podpisujes aneksov, saj bos vprimeru selitve moral paket nesti s sabo ali pa placati pogodbeno kazen.
Pa glede nato da ne rabis tv in telefona bi moralo zadostovati 20€ namesec...

Glede na opisano predvideno uporabo bo 5mb ze vrh glave dovolj, prezivel bos tudi z 1mb.

Bellatrix ::

Hvala za odgovore. Kabel na sliki je torej samo za televizijo ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

noob96 ::

ne, lahko furaš tut net

Bellatrix ::

noob96 je izjavil:

ne, lahko furaš tut net

Am, kaksen tip je torej to ? Optika najbrz ni ne ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

noob96 ::

pa to je koksialn kabl, isto ko maš za tv

WaterBoy ::

Ja kabel je ja koaksialni, ne vemo pa ali je od kabelska ali od antene na vrhu bloka :))

Bellatrix ::

Ce se ne motim je lastnica rekla da je za kabelsko TV in telefon. Torej za internet verjetno nebo ne ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

radmannsdorf ::

to je koaksialen kabel, takega uporabla telemach za vse njihove storitve(tv, net, telefon). če imaš tv v bližini, lahko priklopiš gor in boš videl če bo kaj. lahko da je noter še analogni signal in lahko zastonj spremljaš njihovo analogno shemo(50 programov?).
če pa je ta kabel od strešne antene na bloku, pa lahko spremlajš 13 programov brezplačno. potrebuješ pa tv z dvb-t sprejemnikom.
siol, t-2, amis in ostali ponudniki, pa ti storitve pripeljejo v stanovanje preko telefonskega kabla.

Tamali ::

Verjamem, da boš težavo z internetom rešil tako kot treba.

Bolj mi je čudno tole:

Bellatrix je izjavil:

ker pa lastnik noče niti slišati niti se ukvarjati s kakršnimi koli problemi in imeti dodatne stroške


Ne pozabi, da je lastnik tam, da ti tudi v takih primerih pomaga in svetuje. Če nima interesa niti za takšne stvari, kaj bo šele, ko bo kaj drugega narobe. Nočem biti pesimističen ali karkoli podobnega, ampak take izjave s strani lastnikov so mi takoj sumljive, ker sem tudi sam samo najemnik.

bajsibajsi ::

Bellatrix je izjavil:

Izkoristim temo še za to vprašanje. Za normalno uporabo interneta [branje spletnih strani, youtube, magari kšni online streami, slike... itd] zadošča paket s kakšno hitrostjo ?


Z izjemo stream/YT je 1 mbit/s zadosti za kolikor toliko "normalno" surfanje. Seveda je priporocljiva visja propustnost, saj so danes ze navadne strani nabite z npr. flashom velike 1 MB in vec.

Tilen ::

Bellatrix je izjavil:

Izkoristim temo še za to vprašanje. Za normalno uporabo interneta [branje spletnih strani, youtube, magari kšni online streami, slike... itd] zadošča paket s kakšno hitrostjo ?


Najcenejši paket, ki ga Telemach trenutno ponuja v trojčku (32,50 EUR - Silver 8/1 ).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bellatrix ::

Kaksna je pri tem paketu torej hitrost interneta ? 8 ali 1 megabajt na sekundo. Ne razumem zakaj pise 8/1 je 8 download speed in 1 upload ?
Pa se to vprasanje. Je res, da se splaca vzeti trojcek kot pa samo internet ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

radmannsdorf ::

8 download, 1 je upload
ceneje te pride če vzameš trojček, ker je pač paketna ponudba in je cenejše.
samo navadna tv shema + 8/1 net te pride 38€, trojček pa 32,50€

Han ::

X/Y je download/upload hitrost. 8/1 Mbps je na koaksu minimum za normalno delo z internetom. Na bakru ali optiki je tudi 4/1 še ok.

Pokliči Telemach (080 22 88) in se pozanimaj, če je v bloku njihov koaks...

Za internet (in telefon) dobiš od Telemacha dokaj dober Cisco EPC3925 modem (wi-fi router/switch) s 4 gigabitnimi mrežnimi priključki in dvema telefonskima.

TV signal je speljan direktno, mimo modema (pred modemom je montiran Y razdelilec za koaks kabel).

Če ne rabiš TV in telefona, pač vzameš le internet. Sicer se trenutno najbolj izplača Gold Trojka, ki je v akciji.

radmannsdorf ::

Han je izjavil:


Če ne rabiš TV in telefona, pač vzameš le internet. Sicer se trenutno najbolj izplača Gold Trojka, ki je v akciji.


Kabelski internet je možen le, kjer je tehnično izvedljivo in na aktivnem kabelskem priključku z L paketom ali z začetnim paketom digitalne televizije.

Han ::

To so neki stari podatki. Če klikneš na Gold internet, tega stavka ni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Oberyn ::

Bellatrix je izjavil:

Kaksna je pri tem paketu torej hitrost interneta ? 8 ali 1 megabajt na sekundo.

Pa ne megabajti? Ponavadi se ta hitrost izraža z megabiti na sekundo, ne megabajti. Tako da 1 Mbps pomeni 1 megabit, kar je 125 kilobajtov na sekundo. Da ne boš pričakoval 8x višje brzine.

hojnikb ::

Jap, network hitrosti se vedno izražajo v megabitih, ne bajtih.
Z 8Mbit dobiš efektivno malo manj kot megabajt prenosa na sekundo.
#brezpodpisa

Bellatrix ::

Han je izjavil:

X/Y je download/upload hitrost. 8/1 Mbps je na koaksu minimum za normalno delo z internetom. Na bakru ali optiki je tudi 4/1 še ok.

Pokliči Telemach (080 22 88) in se pozanimaj, če je v bloku njihov koaks...

Za internet (in telefon) dobiš od Telemacha dokaj dober Cisco EPC3925 modem (wi-fi router/switch) s 4 gigabitnimi mrežnimi priključki in dvema telefonskima.

TV signal je speljan direktno, mimo modema (pred modemom je montiran Y razdelilec za koaks kabel).

Če ne rabiš TV in telefona, pač vzameš le internet. Sicer se trenutno najbolj izplača Gold Trojka, ki je v akciji.


Sem klical na telemach in so rekli, da jih nekej v bloku že ima internet prek njih, tako da najbrž je napeljano tudi do mene. Mi je pa tudi rekla, da se sploh ne da vzet samo paketa internet pri njih. Nujno moreš vzet trojček ali dvojček.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

St235 ::

NUJNO preveri če je možnost optike (siol ali T2), ker boš za manj denarja dobil vbistveno boljšo storitev.

Načeloma rabiš za napeljavo interneta soglasje lastnika. Nihče pa dejansko tega ne preverja. Tako siol kot T2 imata sicer na obrazcu polje kjer naj bi lastnik dal pooblastilo. Samo če tisto pustiš prazno in rečeš da si lastnik ne bo nihče tega repverjal ali karkoli kompliciral. To je prvenstveno tam zato, da se ponudniki sotritev izognejo kasnejšim zapeltom pri neplačevanju in podobno.

...:TOMI:... ::

Ti kar pokliči na T-2 in na Telekom, se mi zdi, da imata oba optiko tam, vprašanje je kje si. Pred ali za železnico. Telekom se mi zdi, da preko železnice ni šel.
Tomi

Spajky ::

Najprej probaj, če je na priključku analogni signal, da TV na anteno vhod delajo programi (da je priključek aktiven-priklopljen) . Pa pol naročiš samo internet najmanjši, če ne rabiš fixnega IP telefona. Analogni signal bo verjetno itak zraven še (za TV) gratis.

Če priključek ni priklopljen, vprašaj operaterja prej ko kaj naročiš, če je v omrežju tudi njihov analogni signal. Če je, pač naročiš samo internet in zanj plačaš, TV preko "antena" razdelilca gledaš zastonj 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563512 (512) MrStein
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624125 (16944) Lonsarg
»

telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9317918 (7358) RC37
»

cene internetnih paketov

Oddelek: Loža
376705 (5091) Ganon
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320476 (14459) kixs

Več podobnih tem