» »

Ram 2 servis

Ram 2 servis

wini ::

Potrdim za Vama Trade da so vrhunski

Daniel ::

Tudi dobre izkušnje s servisom lahko velikokrat prevagajo v odločitvi, kateri telefon kupiti.

lovro535 ::

ckrnil mikrofon na samsung galaxy europa i5550
in so na ram2 rekli da je treba zamenjat celo matično ploščo sem samo druzga kupil

BoLhCa ::

Druzga kaj? mikrofon ali telefon? :D

xda develope ::

Moj prijatelj ima samsung galaxy ace mu je padel ga je odnesel v ram2 za menjavo stekla nazaj dobil telefon z novim steklom a uniceno kamero in wi-fi mu od takrat ni nikoli vec delav tam so mu rekli da to ze prej ni delalo realy slike shranjene v mapi kamor telefon shranjuje ne kopirano aja in se SD kartica kdaj dela kdaj ne.Trdijo da je bilo tako ko so bobili telefon +dodatne praske in udrtine.Pravijo da bi popravilo prislo 280evrov kupis 2 ajsa

PINki ::

Enako so meni bedaki pri menjavi zaslona naredili eno prasko in vdrli metal okrog kamere na S2.

slovenec_89 ::

LP

Spet imam eno vprašanje v zvezi s tem servisom in garancijo.
Na popravilo sem dal telefon Galaxy Xcover, ker se noče polniti. Problem je ta, da ima telefon počen ekran.
Servis mi je popravilo znotraj garancije zavrnil, ker ima telefon certifikat IP67 in se takega telefona ne popravlja ampak zamenja. Ker pa je ekran počen, mi telefona ne bodo zamenjali.

Zanima me, ali je njihov ukrep zavrnitve in obrazložitev ustrezna?

boro10 ::

slovenec_89 je izjavil:

LP

Spet imam eno vprašanje v zvezi s tem servisom in garancijo.
Na popravilo sem dal telefon Galaxy Xcover, ker se noče polniti. Problem je ta, da ima telefon počen ekran.
Servis mi je popravilo znotraj garancije zavrnil, ker ima telefon certifikat IP67 in se takega telefona ne popravlja ampak zamenja. Ker pa je ekran počen, mi telefona ne bodo zamenjali.

Zanima me, ali je njihov ukrep zavrnitve in obrazložitev ustrezna?


Zagotovo ne, razen če je mehanska poškodba kriva za ne delovanje (ne polni).
Pozdrav

slovenec_89 ::

Mehanska poškodba ekrana prav gotovo ne more biti vzrok, da se telefon ne polni.

slovenec_89 ::

Dobil sem odgovor, da se ta telefon zaradi certifikata IP67 ne odpira ampak samo zamenja, vendar pod pogojem, da telefon ni mehansko poškodovan. :\
Torej, zanima me, če je garancija praviloma še veljavna?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

dvomim, da ti kdorkoli lahko enoznačno odgovori da ali ne. IMO to kakšen certifikat telefon ima ne more in ne sme vplivat na garancijsko popravilo, ki ni povezano z poškodbo. Jaz bi na tvojem mestu o zadevi obvestil tržni inšpektorat, drug ti bo težko pomagal.

slovenec_89 ::

Sem jim ravno malo pred tem pisal.
Ko dobim odgovor, javim.

slovenec_89 ::

Danes sem bil na tirsu.
Ram2 se sklicuje na možnost vdora tekočine zaradi počenega stekla.

RejZoR ::

Kako pa je počen? Zunanji zaščitni sloj ali notranji, dejansko steklo LCD panela? Če je samo notranji je vdor vode nemogoč in se spet hočejo izgovorit na neki neobstoječega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

slovenec_89 ::

Počeno je zunanje steklo.
Haha, samo je tudi smešno, da telefona sploh niso odpiral. =)

Ejsi_Disi ::

Meni je po poteku garancije crknil S2. Crknil je med pogovorom in po ponovnem zagonu se je pojavil samo naslovni napis. Potem se sploh ni več zagnal. Na RAM2 so mi javili samo, da je napaka na vezju, popravilo 220€. ALi naj ga pošljem še na drug servis? SE ga sploh splača popravljat?
Rock n' roll ain't noise pollution!

slovenec_89 ::

S2 dobiš za 50€, tako da se ga ne splača popravljat.

Ejsi_Disi ::

Res? Kje? Bolha sem gledal so nad 120 €. MAtično ploščo za S2 bi dobil za okoli 40 $.
Rock n' roll ain't noise pollution!

crniangeo ::

@slovenec_89:
Če bi ga zaradi certifikata tega in tega morali zamenjati , ne vem kje vidijo problem. Tako in tako bi bil zamenjan s počenim ekranom ali brez :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

maxipin ::

Živjo!

Mene že kar glava boli, ker mi je na S5 očitno crknil levi kanal na audio output-u in ne preostane drugega, kot da pošljem telefon na RAM2. Kako naj se pripravim na to, predenj mi še kaj drugega uničijo in nabijejo ceno popravila.

lambda ::

Preprosto. Pripravi 200 € za menjavo oksidirane matične plošče in jim nesi telefon.

medenko ::

Pa evidentiraj + poslikaj vse....drugače pa 2 zelena bankovca imej na stand by....sej več voda pa te zadeve :))

Dr_M ::

A ni S5 odporen na vodo?

lambda ::

Pogosto trditi, da ga je uporabnik tako namakal, da tudi IP67 ni zdržal ... bo res težka. To jim zna nekoliko uničit poslovni model.

Dr_M ::

Ocitno jim ga ne kvari, ce folk se kar kupuje samsunge, kljub opozorilom, da imajo gnil servis.

maxipin ::

Jih bom prvo po mailu kontaktiral ;)

krepki ::

Jaz imam pa s servisom sledečo izkušnjo in sicer, nov telefon, samsung galaxy s4 mini, sem poslal na servis zaradi prehitrega praznjenja baterije.

Telefon dobim po dobrem tednu nazaj, v opisu popravila napake omenjena menjava baterije, testi testiranja telefona, kalibracija baterije in na novo naložen sistem.

Ko sem telefon prižgal sem takoj opazil, da so programi, ki sem jih sam naložil še vedno bili prisotni, tudi po vklopu wirelessa se je avtomatsko povezal na moje omrežje.
Torej sledeče da so naložili novo programsko opremo ne drži.

Tudi po dnevu uporabe se je baterija spet izpraznila, tako da napake niso odpravili.
Nato sem jih kontaktiral po mailu in dobil hiter odgovor, in opis opravljenih del na telefonu in da če telefon ne deluje tako kot mora naj ga pošljem nazaj na servis.

Seveda sem jih takoj poklical in zahteval serviserja, ki je bil podpisan, da je opravil servis na telefonu.
Seveda se je ta izgovarjal, da je nekdo drug opravljal popravilo.
Potem sva se zmenila da še kak teden stestiram telefon s kartico, brez kartice s kartico drugega operateja, in različna omrežja od lte do gsm.

Ugotovitve so bile da je baterija normalno delovala brez kartice sim in z mobi predplačniško kartico, če je bila vstavljena naročniška kartica se je baterija spraznila v 30 urah brez uporabe.

Telefon sem seveda poslal nazaj na servis, jim poslal mail o rezultatih in po enem tednu, dobin spet nazaj popravljen telefon, v opisu popravila, menjana osnovna plošča in na novo noložen sistem, naložen adronoid 4. 4. 2 black edition, brez, navlake od operaterja v tem primeru mobitel.

Baterija sedaj deluje normalno ne glede na signal.
Tako moje mnenje je, da se da samo malo je potrebno pritisnit na njih.

Uveljavljal pa sem stvarno napako, tako da sem zahteval nov telefon če tega ne popravijo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Machete ::

Žijvo, bral sem tu precej negativnih kritik na ta servis.
Bolj ko ne se pritožujete nad zavrnitvami garancij.

Kaj pa strokovnost in usposobljenost? Je OK? Se mi splača napravo, ki ni telefon je pa Samsung nest na ta servis? Z garancijo se ne mislim zafrkavat oz mi ni pomembno.

Gre za brezžični baby monitor (kamera/enota). Enota ne najde stika z kamero in joka kot da je out of range. Čisto samo od sebe, kar en dan. Je pa stara zgolj kake 3 tedne. Nobene vode, nobenih fizičnih poškodb. Res tako nežno se ravna z redko katero napravo :) Očitno je šlo nekaj z oddajnikom/sprejemnikom signala.

Priporoča kdo še kak bolj usposobljen (in predvsem hiter) servis? Ali je v Slo sploh kak drug uraden servis za Samsung naprave?
Hvala

medenko ::

narobe link

LeQuack ::

Po mojem mnenju ti bodo itak za servis računali več kot je cena nove zadeve.
Quack !

Machete ::

No fino :)

Sheky ::

Zdravo

Mi lahko kdo, ki je že pošiljal samsunga v Nemčijo na servis, kateri servis v nemčiji je pooblaščen? Kot nekateri v tej temi imam tudi sam problem z RAM2. "Telefon naj bi prišel v stik z vodo." Rad bi poslal v telefon v Nemčijo, da pridobim še drugo mnenje.

Sam sem našel tole podjetje, pa nevem, če je pravo.

Ingram Micro Services GmbH
Am Sophienhof 8-10
24941 Flensburg

Hvala

Dr_M ::

Drugace ima samsung se en servis pri nas ze nekaj mesecev, emonagram, ki sicer popravlja tudi HTCje.

medenko ::

menjalnik ::

Če so na ram2 odkrili vodo jo bodo tudi drugje;)

jusv ::

menjalnik je izjavil:

Če so na ram2 odkrili vodo jo bodo tudi drugje;)


Ni nujno. Meni so tud na RAMu rekli da je bil v vodi, pa jo ni videl od blizu. Pač probajo nategnit!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

fireX88 ::

jusv je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Če so na ram2 odkrili vodo jo bodo tudi drugje;)


Ni nujno. Meni so tud na RAMu rekli da je bil v vodi, pa jo ni videl od blizu. Pač probajo nategnit!


ni nujno da je bila voda. lahko je tudi vlaga. Sicer pa jaz v vsakem primeru NE BI pošiljal na RAM2. Slabe izkušnje še v času ko sem delal na mobitelu in pošiljal telefone na popravilo na servis.. TopTime (sony) ni pa nič boljši...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

menjalnik ::

jusv je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Če so na ram2 odkrili vodo jo bodo tudi drugje;)


Ni nujno. Meni so tud na RAMu rekli da je bil v vodi, pa jo ni videl od blizu. Pač probajo nategnit!


Ja in si potem nesel drugam in so ti popravili? Če pri ram2 rečejo, da je bil v stiku z vodo/vlago bodo tudi drugje, grem stavit za six pack pira!

first_line ::

menjalnik je izjavil:

jusv je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Če so na ram2 odkrili vodo jo bodo tudi drugje;)


Ni nujno. Meni so tud na RAMu rekli da je bil v vodi, pa jo ni videl od blizu. Pač probajo nategnit!


Ja in si potem nesel drugam in so ti popravili? Če pri ram2 rečejo, da je bil v stiku z vodo/vlago bodo tudi drugje, grem stavit za six pack pira!


Prinesi sixpek. Oziroma kar nekaj njih.

Sheky ::

Bom nesel še na Emonagram. Bi pa prosil še za kakšen servis tujini, če je kdo pošiljal telefon v tujino na servis.

Hvala

xmanjaxx ::

Ko tole berem, vidim da sem imela kar sreco z omenjenim servisom. Teden dni star telefon sem nesla na Telekom, od kjer so ga poslali na Ram2. Vmes sem naletela na tale in podobne forume in me je kar malo prijela panika. Ker sem bila nestrpna, sem jim vmes pisala in dobila odgovor, da bo kmalu popravljen. No potem so me po 10 dneh (stejem tudi oba vikenda vmes) klicali s Telekoma, da lahko pridem telefon iskat in od takrat vse BP.

Daniel ::

Tudi jaz sem imel že precej časa nazaj 2x na servisu Galaxy S2 in obakrat so rešili BP. Prvič USB port drugič matična. Tako da, kar se tiče mojega telefona moram pohvalit. Kakšne izkušnje imajo drugi pa vseeno pušča grenak priokus.

obsorsky ::

En problem. Na leto in še malo starem S4 se mi je napihnila baterija in to toliko da je spredaj ekran skočil iz obrobe ekrana na dveh mestih za kakšne 2mm. Telefon zaenkrat dela normalno, čeprov se včasih na random ugasne. Ima pa par prask od tega in onega (lih po tleh ga nism metal). Kakšna je možnost da dobim odgovore v stilu stik z vodo, metanje po tleh, neuradna programska oprema, bla bla?

fireX88 ::

Jaz bi sel osebno na servis in pokazal kaj je. Za bazerijo itaq nebodo upostevali garancije (na dod. opremo je 1 leto garancije). Si nalagal drug software? Random pa ugasne tudi mogoce zaradi baterije. Am, pred koliko casa si pogruntal, da se ti je bat napihnila?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

obsorsky ::

Jah, ne vem, se pravi lahko pri naslednji spet po enem letu pričakujem da se bo napihnila in ukrivila zaslon? Software je touchwiz 4.4.4 rom. Pač ni stock (mislim da stock trenutno od mobitela je 4.4.2) ampak mislim, tip rom-a nima veze z baterijo. Kakšne dva dni nazaj ko sem videl da je upognilo zaslon.

obsorsky ::

Long story short. Telefon je bil na servisu, garancija zavrnjena, strošek popravila 420 eur, saj je zaradi napihnjene baterije ko je odstopil zaslon treba menjati zaslon in matično ploščo. Kar pa ne gre pod garancijo ker je gor custom rom :) Baterijo so priložili novo, čeprav baje ponavadi tega ne delajo. Kakšne so opcije? Naj težim da ekran ni odstopil zaradi non-official rom-a?

fireX88 ::

Sicer zgornjega posta nisem videl takrat, ko si pisal, ampak zakaj za k. si šel kupovat telefon za xxx € (ne vem cene, tudi ne bom raziskoval), potem pa daš custom rom gor?

Drugače pa da, jaz bi šel na tole, in jih hkrati prijavim na varstvo potrošnikov. Če pa programska oprema, vpliva na tole, da je odstopil ekran... mislim, kakšne izgovore imajo, svašta...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

GTX970 ::

Da pišeš na samsung europe, del ki ima preko telefone in potarnaš, kakšni butalci so Ram2.
https://fsfe.org/freesoftware/legal/fla...
http://matija.suklje.name/rooting-and-f...
So, we finally come to the question of rooting, flashing and changing the software. Unless the seller can prove that modifying the software, rooting your device or flashing it with some other OS or firmware was the cause for the defect, you are still covered for defects during those 2 years. A good test to see if it is the software’s fault is to flash it back with stock firmware/OS and see if the problem persists. If it does, it is not a software-caused problem. If it is not possible to revert it stock software any more, it is also not a software-caused defect. There are very few hardware defects that are caused by software – e.g. overriding the speaker volume above the safe level could blow the speaker.


Ter never again kupiš samsunga.

http://www.epc.si/sl/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

obsorsky ::

fireX88: Zakaj? Ker ne rabim Mobitel/Siol/Telekom bloatware-a. in imam raje čist sistem z aplikacijami, ki jih hočem, brez nepomembnih smeti. Pa verzija je 4.4.4, official od Mobitela pa 4.2.2. Nvem kaj ima cena veze pri tem ali daš gor custom rom ali ne :)

Saj to me je zbodlo, zamenjajo baterijo (kar naj ne bi bila splošna praksa), popravilo škode, ki jo je baterija naredila na telefonu pa zavrnejo.

fireX88 ::

ja no, sej imaš prav :)
že dolgo časa nisem imel androida v roki, tako da sem pozabil na te zadeve...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406100902 (49936) next3steps
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119732 (14442) ziga1990
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346747 (5682) St235
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111110 (10084) LuGi
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721066 (18093) amigo_no1

Več podobnih tem