» »

Ram 2 servis

Ram 2 servis

Dr_M ::

A je na ram 2 ze kdo povedal, da ima njegov telefon ze nekaj olimpijskih medalj v plavanju?

Hayabusa ::

boyan64 je izjavil:

Exif fotke je pravega datuma. Sem misli, da bo pokazalo kak star datum. Potem je možno, da imajo nekaj zjebanih matičnih, katere slikajo po potrebi.
No tako si predstavljam te prevare.

Kot da se Exif ne da spremeniti :D...ročno ali preko namenskega orodja.
http://www.friedemann-schmidt.com/softw...
http://www.softsea.com/review/PixVue.ht...
http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exi...

Tvoja slika je po headerju posneta z Samsung Galaxy Note II GT-N7100.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

boyan64 ::

Ja z NoteII je posneto.

boyan64 ::

freesty je izjavil:

Meni zgleda, da je sam umazan konektor. Na drugi sliki pa je ociscen. Kontakti mi zgledajo cist ok na obeh.


Moj ni bil tako umazan, kot tisti na sliki. Begajo me tisti krogi, ki zgledajo kot da ju luknja v konektorju.

Možno je edino, da makro fotka pod lupo naredi konektor 10000bolj umazan kot normalen pogled z očesom.

boyan64 ::

V glavnem dvomim, da bom karkoli dosegel.
Če pa mi še kdaj crkne kak telefon in ga nesem na servis, bom ŠE POSEBNO POZOREN, na vidne nalepke (za vlažnost) in zahteval bom, da mi telefon odprejo pred mano, da vidimo še notranje nalepke in pa možne oksidacije.

LeQuack ::

freesty je izjavil:

Meni zgleda, da je sam umazan konektor. Na drugi sliki pa je ociscen. Kontakti mi zgledajo cist ok na obeh.


Kaj pa dve luknji na konektorju.
Quack !

šernk ::

Jih je zalotal pa pol pobarval :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat11 ::

A res ne vidiš da nisi razstavil telefona do konca? Moral bi dati narazen še ohišje konektorja.
mat

freesty ::

Jaz vidim enako "razstavljen" konektor pri obeh slikah. Pri tisti oksidirani ni lukenj v konektorju ampak je pac oksidirano okoli tistih krogcev. Zakaj tam ni, ne vem, zgleda, se je ohisja tam dotikal konektor. Ce tisto oksidacijo spucas ni nic narobe s konektorjem pomoje. Kontakti zgledajo cist lepi. Sploh pa verjetno ni bil konektor problem ali?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

RejZoR ::

Jah sej, za njih je vsak izgovor argument za zavrnitev. Lahko rečeš, da je adapter crknil, pa ti boj našli vodo v aparatu in tui zavrnil reklamacijo. Čeprav nima nobene veze z adapterjem.
Čudno da ob vsej tej vodi ne najdejo pri kom še kakšne ribe al pa planktona...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

k4vz0024 ::

Ko berem tole zgleda, da je Slovenija zadnje leta postala država država v tropih:))

Resno, če boste samo jamrali, brez tožb ne bo šlo. Žal..

RejZoR ::

Se pa tud ne čudim, da se nihče noče spravljat v sodni proces ob našem pregovorno učinkovitem sodnem sistemu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

Naše sodstvo ti bo leta 2020 odločilo da ti pripada nov S3 :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GeForce ::

No, mojega pa so izgleda uspeli popraviti brez "padca v akvarij". Pod opis del piše "Modifikacija RF". Kdo ve kaj naj bi to bilo? Aja, ga pa še nisem dobil, včeraj so ga odposlali tako da mislim da bi moral biti jutri pri meni, upam da brez kakšnih dodatnih prask, ipd.

rayovision ::

Nujno prosim, če lahko mogoče kdo napiše enako izkušnjo kot sem jo imel jaz in me kontaktira oz. če lahko odpre kakšno skupino kje, da bi našel več uporabnikov z enako težavo. Po prevzemu tel. s servisa sem ugotovil ( sg s3), da so mi vgradila napačno ploščo oz. model in sicer namesto 32gb kot sem ga kupil, 16gb.(telefon je bil na servisu zaradi čisto nekaj drugega). Pravijo, da so se zmotili, da sta plošči skoraj identični in da nimajo nikakršnega interesa, da bi mi namerno vgradili ploščo z manjšo pomnilniško kapaciteto, čeprav mi je serviser prvič rekel ko sem ugotovil in ga klical, da pač niso imeli takrat na zalogi:/ zdaj to zanika oz. zanikajo. Pravijo, da sem pač žal edini primer in se opravičujejo za napako. Jaz pa mislim, da gre za namerno oškodovanje potrošnika. Hvala za pomoč.

mat11 ::

freesty je izjavil:

Jaz vidim enako "razstavljen" konektor pri obeh slikah. Pri tisti oksidirani ni lukenj v konektorju ampak je pac oksidirano okoli tistih krogcev. Zakaj tam ni, ne vem, zgleda, se je ohisja tam dotikal konektor. Ce tisto oksidacijo spucas ni nic narobe s konektorjem pomoje. Kontakti zgledajo cist lepi. Sploh pa verjetno ni bil konektor problem ali?


Bolje poglej, oksidacija je najbolj vidna na sliki brez KOVINSKEGA ogrodja. Tako da težko primerjaš sliki. Pa ne branim servisa, tudi meni je neumno da se toliko zgovarjajo na oksidacije, telefoni niso dobro narejeni, tudi te oksidacije se bi dalo preprečiti.
mat

RejZoR ::

Kakšnega kovinskega ogrodja? To kar vidiš je to, konektor. Ni nobenega ogrodja, gre za en sloj kovine.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat11 ::

Ja, ki je na sliki od Rama ni. Je tako? Poglej še enkrat.
mat

šernk ::

Če vprašaš mene je slikana natančno ista zadeva :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

freesty ::

Sem sel se enkrat gledat, ceprav sem ze 5x pogledal sliko. Gre za isto stvar! Samo, da pri uporabnikovi sliki ni znakov oksidacije.

mat11 poglej nogice od te kovine in kak se drzi pcbja. Gre za identicno zadevo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

RejZoR ::

Sem preverjal konektor na mojem SGS2 in ni okoli kovine nič drugega. Vsaj kar se vidi od zunaj, ker ga nisem šel razdirat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat11 ::

Kovina je (kakor jaz vidim) na njegovi sliki, pa še številka je gor 80530 ??
mat

AngelOfDeath ::

mat11 je izjavil:

Kovina je (kakor jaz vidim) na njegovi sliki, pa še številka je gor 80530 ??



Ima verjetno nekaj s tem da sta slikana 2 različna konektorja.
edit: Slovnica

GeForce ::

No, moj Nexus S pa je prišel danes s servisa, delujoč, nič dodatno pobuškan/popraskan/utopljen, tako da nimam nobene pripombe. :)

webstar ::

freesty je izjavil:

Sem sel se enkrat gledat, ceprav sem ze 5x pogledal sliko. Gre za isto stvar! Samo, da pri uporabnikovi sliki ni znakov oksidacije.

mat11 poglej nogice od te kovine in kak se drzi pcbja. Gre za identicno zadevo.


Glede na ostale detajle, sta to definitivno dve različni plati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webstar ()

RejZoR ::

Sej kako priročno je slikano, da se ne vidi nobenih oznak na čipih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat11 ::

Ste me prepričali. :)
mat

Uros!no ::

RAM2, edino kar tam delajo je nadgradnja firmwara.

Kjer gre za napake na komponentah ti telefon zavrnejo in natvezijo mehansko poškodbo ali oksidacijo.

Katastrofa.

boyan64 ::

Da se še enkrat javim.
Telefon sem pred dnevi še enkrat odnesel na servis. Danes so me klicali iz servisa in sem obljubil, da napišem kaj in kako.
Na servisu trdijo, da je stvar ena in ista.
Konektor sem pred slikanjem res malo obrisal z krpo . Žal mi je, da ga nisem slikal pred tem ko sem ga obrisal, saj sigurno ni zgledal tako kot tisti na sliki RAM-a. Na žalost se na napakah še vedno učimo.
Še enkrat pa poudarjam, da je možno da nastane taka "grozna" slika zaradi povečeval .

Zakaj sem konektor obrisal?
Ker so mi zavrnili garancijo so na servisu rekli, da lahko sedaj delam s telefonom kar me je volja.
Na internetu sem našel navodila, kako telefon lahko ponovno obudiš v življenje če sčistiš oksidacijo....itd..

No ko sem sem odprl svojega jaz nisem zaznal nobene oksidacije, tako da sem samo preventivno obrisal konektor. Ostalo v telefonu pa je izgledalo kot novo. Vendar se telefon ni prižgal.

Ne mislim se več zezati s tem telefonom, saj očitno S3 ni neki paradni konj. Galaxy S mi dela še vedno ,pa je v enaki uporabi in starejši. Upam, da mi ne bo tako kot S3 zajebaval NoteII .

Do sedaj sem bil zvest Samsungu, ali bom še v bodoče? Ali bi šel v nabavo S4???

Ramon dekers ::

Kupi Lumio. Zadeva dela kot se zagre.

boyan64 ::

Navadil sem se na Android. Prej sem bil zelo domač s Symbianom. Ko sedaj še kdaj zalavfam N97 se sploh ne znajdem več.
Ne bi šel še rad na Windows.

šernk ::

Sony :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ramon dekers ::

šernk je izjavil:

Sony :)



Mah sony ni ok. Moj xperia p dela slabše slike kot 3 leta star sony ericsson elm.

boyan64 je izjavil:

Navadil sem se na Android. Prej sem bil zelo domač s Symbianom. Ko sedaj še kdaj zalavfam N97 se sploh ne znajdem več.
Ne bi šel še rad na Windows.


Vmesnik je sila preprost. Sem si dal mod na android sam mi ne dela kot bi moral:(

Ne primerja N97 z Lumijami.

Je imel pa kolega podobno izkušnjo s sonyevim servisom ko mu je po nakupu ckrnila sony xperia go. Ga je 3x nesel na servis. Ko se je skregal je povedal naj telefon obdržijo, operaterju pa da bo šel stran od simobila in ga dal v časopis in da jih ima poln kufer. So vzeli telefonsko številko njegovo ga poklicali v roku 3 dni in dejali da bodo naredili "izjemo" in mu dali nov telefon.

Skratka noben servis pri nas ne dela kot bi moral.

Zgodovina sprememb…

first_line ::

Morda bi bilo najbolj pametno Nexusa 4 (LG). Kolikor sem govoril z enim LG serviserjem ne jebejo strank brez vazelina kot ta RAM2.

boyan64 ::

Če je kdo monopolist tudi časopis in podobni mediji ne naredijo veliko.
Problem je monopol. Če bi bila konkurenca , potem bi bilo marsikaj drugače.

RejZoR ::

Vseeno pa se vprašaš za koji k imamo potem razne inšpekcijske službe...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bdoxx ::

še dobro da kdo prijavi takšno početje servisev, vsi bentijo samo na forumih in v gostilnah, ukrepa pa nobeden nič :), morda ne upajo? marda imajo malo masla na glavi? jaz vem da če bi mi telefon zavrnili zaradi ''oksidacije'' in bi bil 100% prepričan, da ne po moji krivdi bi nardil štalo in to vlko. sam mam z ram2 dobre izkušnje sicer so mi en telefon zavrnili zaradi prisotnosti vlage, in ja res je bil polit z vodo in to konkretno, to sem jim tudi povedel, hoteli so 200 pa nekej € za popravilo, sem rekle ne hvala. No ta telefon (sgs2) dela še danes, sem ga doma razstavil na prafaktorje dal v peno zavil v alu folijo pustil par dni na soncu (okenski polici), sestavil in glej ga zlomka prižgal se je in dela normalno.

Elite3 ::

Lahko me stejete zraven na seznam okrog prenesenih :D.

Danes sem dobil tel iz servisa in spet "tekocina na maticni plosci" tokrat niti ne samo oksidacija celo se mokro je bilo zgleda :D.

Nic bo treba kak drugi servis najt ker 240eur jim sigurno ne dam... vsaj ne njim :p.

Lp.

bdoxx ::

nehajte telefone polivat z vodo/tuširat z njimi/slikat pod vodo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dr_M ()

šernk ::

Ma jst ponavadi telefoniram pod tušem ker drugje ne morem. Lol.

dejstvo je da je za oksidacijo dovolj 100% vlaga v zraku in če telefoni tega niso sposobni preživet potem lahko zaprejo firmo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

c00L3r ::

Nehajte kupovat Samsung-e, če vam ne dajo garancije ;)

RejZoR ::

Samsung jo že da, RAM2 je ne prizna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

RAM2 je ne prizna po navodilu Samsunga za ta trg.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Pa začnite anti reklamo po internetu pisat. Zaspemajte forum na gsmareni in slično glede tega kakšen suport ima Samsung in se bo hitro poštimalo.
Magic

kmetek ::

mislim, da se mi je zjebal usb konektor za polnjenje...ne polni več...je iluzija karkoli pričakovati od ram2? telefon je še v garanciji, seveda rootan.

karafeka ::

Meni so ga zamenjali, ampak sem jim rabil 3x pošiljat (2x so mi samo flashali nov rom, ki seveda ni spremenil ničesar, razen mojih živcev).

Drugače je pa to usb komponento bolj kot ne preprosto zamenjati, kupi se pa na ebayu, vendar pazi, da je zadnja verzija, ker so ene trije modeli.

kmetek ::

ne glede, na katero imam trenutno notri, je najbolje kupiti zadnjo verzijo? v drugi temi je en tu omenil verzije, da.

v garanciji do 15.7.2013....samo je rootan telefon...to itaq ne bi smelo imeti veze, saj je mehanska poškodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

karafeka ::

Če je rootan potem ti garancije ne priznavajo. Moraš naložit original rom.

kmetek ::

kar nima totalno nobene veze z mehansko poškodbo...kakor če bi kupil original laptop z win 8, pa daš piratske win 7 gor ali karkoli drugega.

kmetek ::

pa itaq mi usb ne dela, le kako bom potem unrootal? itaq je rootan stock rom nič drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406100917 (49951) next3steps
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119734 (14444) ziga1990
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346747 (5682) St235
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111110 (10084) LuGi
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721071 (18098) amigo_no1

Več podobnih tem