» »

Obvestilo in pouk kršitelju (zaradi prehoda čez železniške tire)

Obvestilo in pouk kršitelju (zaradi prehoda čez železniške tire)

«
1
2 3

girl01 ::

Živjo!

Pred dobrim mesecem sem prečkala (peš) železniške tire in sta me zapisala policista. No to so vse šolarje (saj je to standardni prehod čez tire v mojem kraju - ampak menim, da sem bila ena redkih, ki je polnoletna).
V četrtek sem dobila "Obvestilo in pouk kršitelja, da se izjavi o dejstvih oz. okoliščinah prekrška".

V katerem je zapisano, da na podlagi 50. člena Zakona o prekrških zoper mene začel postopek zaradi prekrška po 9. točki, prvega odstavka 109. lena Zakona o varnosti v železniškem prometu, ker sem prečkala železniške tire.

V njem je tudi zapisano, da sta me policista obvestila, da je zato pristojen Inšpektorat republike Slovenije za promet, energetiko in prostor.

Tu se začne:
1. zoper mene je sprožen postopek po starem zakonu iz leta 2000 (obnovljen je iz leta 2007 - mogoče sem letnico zgrešila). Zato 9. točke 109. člena ni v prenovljenem zakonu.
2. Tam kjer sem prečkala progo ni bilo znaka prepovedan prehod čez progo. Policista sta me opozorila šele ko sem prečkala prehod, da sem se obrnila. Znak je bil na njuni strani. Na moji pa ne. Še celo pot je narejena tam kjer sem prečkala progo.
3. Sem takrat klicala na informacije SŽ v Ljubljani, kjer mi niso znali povedati, na koga naj se obrnem in kdo je odgovoren za to kazen. Par preusmeritev je bilo na številke, tudi mail, na katerem mi nihče ni znal povedati, na koga naj se obrnem.

A mi lahko kdo na podlagi teh dejstev pove, kako se izogniti kazni? In svetuje kako naj napišem to "pritožbo".

Bila bi hvaležna za kakšen koli nasvet.
In predenj kdo začne pametovati, kaj pa hodim čez progo, naj dodam, da ne - to je bil dan ko se mi je mudilo na vlak in boljše bi bilo, če bi dala denar za benzin - ceneje definitivno.

Lep pozdrav.

girl01 ::

Najbolj zanimivo, da je bilo to času, ko hodijo šolarji na vlak in so lepo vsakega počakali, da gre čez tire potem sta ga pa povabila k sebi. Očitno nimajo od koga drugega krasti, so začeli že pri dijakih.

Kazen po zakonu je od 200EUR do 500EUR. In ni nobene polovičke..

Ja, ampak če podam ovadbo me bodo stroški sojenja, prišli več kot kazen. Če pa dam pritožbo bo imelo podoben učinek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: girl01 ()

KoMar- ::

Mlade je treba naučit, da se čez progo ne hodi oz. če to storijo, da so pripravljeni sprejet odgovornost.
Na avtocesti tudi ni napisano, da se peš ne sme čez. V takem primeru bi pa DARS klicala ali kako?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Izbrisani: dvignite nivo debate.

darkolord ::

2. Tam kjer sem prečkala progo ni bilo znaka prepovedan prehod čez progo.
Tako kot ceste tudi železniške proge ni dovoljeno prečkati tam, kjer to ni posebej določeno.

1. zoper mene je sprožen postopek po starem zakonu iz leta 2000 (obnovljen je iz leta 2007 - mogoče sem letnico zgrešila). Zato 9. točke 109. člena ni v prenovljenem zakonu.

Zakon o varnosti v železniškem prometu (ZVZelP-UPB1) je iz leta 2010.

109. člen pravi:

(prekrški)

Z globo od 200 do 500 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, če:

1. v varovalnem progovnem pasu brez predhodnega soglasja upravljavca gradi objekte ali postavlja napeljave in naprave ali sadi drevje (drugi odstavek 46. člena);

2. v varovalnem progovnem pasu opravlja dela v nasprotju s tretjim odstavkom 46. člena;

3. v varovalnem progovnem pasu brez soglasja upravljavca gradi objekte ali postavlja naprave na oddaljenosti, ki je manjša od predpisane (četrti odstavek 46. člena);

4. ne upošteva prednosti vlakov na nivojskih prehodih (drugi odstavek 51. člena);

5. opravi izredni prevoz čez nivojski prehod brez soglasja upravljavca (53. člen);

6. ravna v nasprotju z notranjim redom v železniškem prometu (prvi odstavek 92. člena);

7. ravna v nasprotju s 93. členom;

8. pri gibanju na železniškem območju ne upošteva omejitev, prepovedi, ukazov in opozoril, ki so postavljeni na vidnih mestih ali jih dajejo izvršilni železniški delavci (tretji odstavek 94. člena);

9. ravna v nasprotju s 95. členom.


95. člen pravi:

(osebna varnost)

Osebe, ki nimajo dovoljenja za gibanje na železniškem območju in se zadržujejo na železniškem območju ali v vlaku, morajo same skrbeti za svojo osebno varnost. Tem osebam je prepovedano:

1. hoditi po tirih ali stati na tiru ali v njegovi neposredni bližini;


2. hoditi ali se zadrževati med rumeno črto in tirom na peronu;

3. hoditi ali se zadrževati preblizu vlaka ali vagonov, ki se premikajo;

4. zadrževati se v prostoru med skladiščem in nakladalno-razkladalno klančino in vozili, ki se premikajo ali se bodo premikala;

5. hoditi skozi predor in po drugih gradbenih objektih na železniški progi;

6. sedeti ali stati pri odprtih vratih ali na stopnicah vagona in na prehodnih mostičkih ter na drugih mestih, ki niso namenjena prevozu potnikov;

7. prečkati tire na mestih, ki niso določena za prehod;

8. hoditi čez odbojnike ali se plaziti pod njimi;

9. skakati na vozila ali z njih, medtem ko se ta premikajo;

10. voziti se v vlaku, ki ni namenjen prevozu potnikov, brez dovoljenja prevoznika ali upravljavca;

11. med vožnjo vlaka nagibati se skozi okno in odpirati vhodna vrata vagona ali se naslanjati nanje;

12. umazati, poškodovati ali odtujevati inventar in drugo opremo v vlakih za prevoz potnikov in v prostorih, ki so namenjeni potnikom;

13. metati skozi okno vagona kakršne koli predmete ali odpadke ali izlivati tekočino;

14. parkirati motorna in druga vozila na železniškem območju na mestih, ki niso za to določena;

15. vzpenjati se na strehe tirnih vozil, na naklade odprtih tovornih vagonov in konstrukcije železniških naprav;

16. s tekočinami polivati ali škropiti konstrukcije železniških naprav, vodnike, izolatorje ali železniška vozila;

17. zlagati kakršen koli material ob drogove voznega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

carota ::

girl01 je izjavil:

Živjo!
A mi lahko kdo na podlagi teh dejstev pove, kako se izogniti kazni? In svetuje kako naj napišem to "pritožbo".

Dejstvo je, da si storila prekršek, si ogrozila svojo varnost in bila slab zgled za mladoletne šolarje. Plačaj in ne hodi več tako čez tire. Globa je bolj poceni od življenja.

Tudi sam sem naredil par prekrškov v življenju in se vsakič nekaj naučil. Kriv sem bil in sem plačal.

alexa-lol ::

A ni v nasprotju z nekim zakonom to, da je policist gledal kako so drugi hodili mimo in ravno tebe povlekel. A ni tko da morajo potem vsi dobiit kazen.. nekaj tkaega.

RejZoR ::

To je nekako taka dilema kot če gre cela kolona avtomobilov prehitro in iz kolone ustavi samo tebe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

korenje3 ::

namesto da iščeš luknje v zakonu, raje požri kazen. očitno si napravila očiten prekršek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Nagi Bator ::

Zal ti ne morem dati drugega nasveta kot, da placas eventualno kazen ter se
navadis, da zivis v drzavi, kjer te inkasanti cakajo za vsakim vogalom.
Se malo, pa bodo prisilili cloveka v prekrsek, samo za to da bodo pokasirali in izpolnili normo.
Morda le nasvet za v prihodnje. Ne podpisuj prav nicesar, kar ti policija ponudi v podpis, brez predhodnega
posveta z nekom, ki je vsaj malo pravno podkovan. Niti, ce se strinjas, da je bil storjen prekrsek.
In v sanjah ne podpisuj placilnega naloga, ki ti ga pomolijo pod nos na mestu samem,
razen ce imas namen potem oditi na posto in placat polovico.

Matevz96 ::

girl01 je izjavil:


2. Tam kjer sem prečkala progo ni bilo znaka prepovedan prehod čez progo. Policista sta me opozorila šele ko sem prečkala prehod, da sem se obrnila. Znak je bil na njuni strani. Na moji pa ne. Še celo pot je narejena tam kjer sem prečkala progo.


Če je bilo tole v slučajno v Litiji potem nimaš nobenega izgovora ker je podhod 50 metrov stran.

Blinder ::

kazen za to bi morala bit 10€, ne pa 200+
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

darkolord ::

Kazen mora biti tako visoka, da nekomu na kraj pameti ne pade, da bi ponovno šel čez progo, kjer je to prepovedano.

Nagi Bator ::

darkolord je izjavil:

Kazen mora biti tako visoka, da nekomu na kraj pameti ne pade, da bi ponovno šel čez progo, kjer je to prepovedano.

Ze res, a kazen bi morala tudi biti vzgojna. Vsote s katerimi pa imamo opraviti v zadnjem casu so pa ponizujoce in tako niti priblizno ne delujejo vzgojno. Prej spravijo posameznika v obup ter dostikrat celo na rob eksistence morda kdaj tudi cez ta rob. Kar pa s seboj prinese cel kup drugih nevsecnosti.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

darkolord je izjavil:

Kazen mora biti tako visoka, da nekomu na kraj pameti ne pade, da bi ponovno šel čez progo, kjer je to prepovedano.


pol pa bi morali fasat tako visoko kazen tudi vsi, ki prečkajo cesto na prehodu za pešce in vsi jypeti, ki riskirajo svoje zdravje s kolesi po mestu. Obe t ereči so bolj nevarne kot prečkat tire.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Pravzaprav bi morali kaznovati Slovenske železnice, ker niso preprečile takih prehodov čez proge.

V VB je cela železniška infrastruktura znotraj ograje, tako da drugih prehodov kot uradnih sploh ni. Zaprt sistem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gladi ::

Za strojevodjo te pa bk, ker on itak to lah prenaša? Pa morebitno škodo na vlaku?

WarpedGone ::

'Odprta' železniška proga skozi mesto meji na organiziran kriminal oz. povzročanje splošne nevarnosti v gostonaseljenih območjih.
Železnica pod zemljo/mimo mesta/na 'nadvoz' je edini smiselni ukrep. Ograja je le flajšer na strelno rano.

Avto ma vseeno zavorno razdaljo par metrov, vlak sploh ne trzne ko ti spešta otroka.
Zbogom in hvala za vse ribe

Blinder ::

haha da daš tire znotraj ograje bo pol mularija nalašč tekmovala kdo bo večkrat splezal čez ograjo in prečkal tire :)) no sej niti nebi blo slabo, da se naredi malo naravne selekcije :))

Strojevodje pa ja, lahko si tut črtice rišejo. Pa tele žrtve vlakov so vedno po nesreči bose, brez obutve. Obutev ob nesreči vedno odleti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

carota ::

Vsi drugi so krivi, razen tisti, ki naredi prekršek.

trololo2 ::

carota je izjavil:

Vsi drugi so krivi, razen tisti, ki naredi prekršek.


Tega ni nihče rekel, le da je kazen nesorazmerna. Pa po drugi strani tudi ne škodi če je infrastruktura "idiot proof" in že v naprej onemogoči prekršek.

carota ::

trololo2 je izjavil:

carota je izjavil:

Vsi drugi so krivi, razen tisti, ki naredi prekršek.

Tega ni nihče rekel, le da je kazen nesorazmerna. Pa po drugi strani tudi ne škodi če je infrastruktura "idiot proof" in že v naprej onemogoči prekršek.

Res je, noben ni eksplicitno rekel, da so "vsi drugi krivi". Kaj pa je trditev, da bi morala biti infrastruktura "idiot proof"? Tiri so tam že leta, oseba je to vedela, vedela je da se ne sme prečkati, kljub temu je šla zavestno čez tire, plačala bo globo.

Sorazmernosti kazni ne bom komentiral. Sam pazim, da ne delam prekrškov, ker nimam keša, da bi jih plačal, ne glede na znesek. 2x je bilo dovolj.

šernk ::

Infrastruktura pri nas je itak narejena, da te praktično sili v prekršek. LJ železniška postaja: vozovnice kupiš na eni strani, podhod je pa na drugi strani, resnično pametno in potem se čudijo, da ljudje hodijo drugje čez progo. Ja Jesenicah nisem nikogar videl it čez tire, na drugi peron, ker je podhod praktično na sredini in imaš par metrov več če greš na podhod. Nova Gorica...eh ni vredno omembe. Prvi prehod je cca 200m stran in ti skupno podaljša pot za skoraj 500m. Kdo ga je uporabljal? Nihče, edino sprevodnik je v primeru da prihaja vlak zaustavil mladino in ji nato dovolil prehod. Policaji lahko torej v le 10ih minutah spišejo par 100 kazni, za samo varnost pa poskrbi sprevodnik. Neverjetno, torej policaj lahko čaka na drugi strani in stavi s kolegom: če pride čez zasluživa 500€, če ne pride zasluži komunala 1000€. Super skrbijo za varnost ja. Če lahko prekršek prepreči z opozorilom, mislim da bi ga moral preprečit. Saj vem da je brezpredmetno. V zadnje me je policija čakala da grem čez cesto čez prehod za pešce. Na srečo sem jih videl, ko so zavili in se odpravil proti 50m oddaljenemu prehodu in a se niso hudiči ustavili na avtobusni postaji 10m pred prehodom in počakali da sem šel čez cesto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

vozovnice kupiš na eni strani, podhod je pa na drugi strani
A bejž, manj kot 100 metrov od vozovnic je podhod.

k4vz0024 ::

Zakaj pa ni mogoče kupiti vozovnice na vlaku po normalni ceni?

Določena višina denarne kazni je nesorazmerna glede na prekršek.

MadMax ::

Tole kar je napisal WarpedOne po ZKP še kako drži.

Tule bi se pa dalo še kakšno rečt na neodgovorno delo policajev, kateri so v želji po nabiranju norme zavestno dopustili potencialno smrtno nevarno početje najstnice, namesto da bi preprečili.

/edit: pravzaprav piše da ne samo nje, ampak veliko njih, tudi mladoletnikov.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Berserker ::

Mislim zakaj je to sploh prekršek če greš z lastnim življenjem na tire ?
Če se popravim. Jaz vsak dan prečkam tire, ko grem na sprehod z psom, ne zato ker bi zavesno kršil, ampak ker je najbližji prehod 1km v obe smeri, pa še to brez pločnika, zoglj regionalka.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Zato, da se prepreči lahkomiselna dejanja. Problem je v tem, da ljudje ne ravnajo vedno racionalno. Zato je treba infrastrukturo, kjer je velika možnost napak v ravnanju ljudi preprečiti, kazni pa morajo biti sorazmerna s prihodkom posameznika.

Lahkomiselno dejanje lahko povzroči njegovo smrt, travme vlakovodje. Eventuelno škodo na infrastrukturi.

Vpr. je zakaj železnice ne preprečijo lahkomiselnost na visoko pretočnih točkah s ograjo? Večina ljudi bi fizično omejitev spoštovala. Seveda mora železnica to izvesti tako da je to njihovim uporabnikom prijazno. Na lj. železnicije dvigalo za inalidne osebe. Ampak kaj ko ne deluje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Pa še to. V primeru naklepnega inkasantva policije, s tem, da ima možnost preprečitve prekrška, bi morali kaznovati še policiste. Neetično je govoriti, da policija deluje preventivno, nato pa za vogalom čakati in kasirati. To je sprevrženo in ni vredno delo policije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

šernk ::

darkolord je izjavil:

vozovnice kupiš na eni strani, podhod je pa na drugi strani
A bejž, manj kot 100 metrov od vozovnic je podhod.


kar še vedno ne spremeni dejstva da je zadeva zgrešena!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

todman74 ::

šernk je izjavil:

Neverjetno, torej policaj lahko čaka na drugi strani in stavi s kolegom: če pride čez zasluživa 500€, če ne pride zasluži komunala 1000€. Super skrbijo za varnost ja. Če lahko prekršek prepreči z opozorilom, mislim da bi ga moral preprečit.


Se popolnoma strinjam.....poleg tega naj dodam, da je nas "kaznovalni sistem" itak en velik smeh.....za enak prekrsek vsi isto placamo. Ja sigurno bo pol vzgojni ucinek isti pri nekomu, ki zasluzi 10 jurjev na mesec, kot pri tistemu, ki se iz meseca v mesec komaj prebija....;(

darkolord ::

kar še vedno ne spremeni dejstva da je zadeva zgrešena!
In kakšna bi bila po tvoje rešitev tega problema?

Ja sigurno bo pol vzgojni ucinek isti pri nekomu, ki zasluzi 10 jurjev na mesec, kot pri tistemu, ki se iz meseca v mesec komaj prebija..
Bom odgovoril z vicem:

Leti Mujo s papigo cez Atlantik. Ko pride mimo stevardesa jo papiga napade: alo pi*ka zame hitro en viski. Stevardesa, sokirana, brez besed postreze viski. Ko Mujo to vidi, tudi on: Halo pi*ka zame tudi en viski.
Stevardesa postreze tudi njemu, potem gre pa vse skupaj povedat pilotu. Ko pilot slisi vso zgodbo, vstane in gre do Mujota: poslusajte gospod, prvi incident smo tolerirali, ce se boste pa tako obnasali se naprej, vaju bom lastorocno vrgel iz letala.
Mujo se vserje in obljubi, da bo priden.
Gre stevardesa nov krog po letalu in spet, ko pride do Mujota, papagaj: ej, pi*ka meni se en viski.
Stevardesa, se vsa v soku, mu postreze. Ko Mujo to vidi se tudi on opogumi: ej, pi*ka zame tudi se en viski.
Stevardesa pa v jok in k pilotu povedat kaj je bilo. Pilot, ves besen, zabrise Mujota in papigo iz letala. Ko padata proti zemlji, papiga vprasa Mujota: ti Mujo, pa ti znas letet?
Mujo: ne
Pa papiga: ja kva se pa pol zajebavas?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Preprosto.

V Švici in skandinavskih državah se višina kazni odredi glede na tvoje premoženje. zato ima Finska rekord v kazni zaradi prekoračitve hitrosti. Mislim da je bila kazen okoli 300.000 EUR.

Seveda pa obstaja nek minimalen znesek, ki ga mora vsak plačati, ne glede na premoženje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

todman74 ::

Invictus je izjavil:

Preprosto.

V Švici in skandinavskih državah se višina kazni odredi glede na tvoje premoženje. zato ima Finska rekord v kazni zaradi prekoračitve hitrosti. Mislim da je bila kazen okoli 300.000 EUR.

Seveda pa obstaja nek minimalen znesek, ki ga mora vsak plačati, ne glede na premoženje.


Absolutno pravilno! Za Svico sem sicer vedel, da imajo taksen zakon, za skandinavce pac ne.

Seveda pri nas to nikoli ne bo v uveljavi, ker si "strici" pisejo zakone po meri.

tx-z ::

A dejansko obstaja zakon, da ne smeš čez progo peš? Tega nism še nkol slišu, niti ne vidm smisla da bi tak zakon obstaju. Vidu sm edin napis prepovedan prehod čez progo, kjer so bli lih kšni ovinki, kar je edino smiselno...
tx-z

e-marko ::

Si prebral tole?

darkolord je izjavil:

2. Tam kjer sem prečkala progo ni bilo znaka prepovedan prehod čez progo.
Tako kot ceste tudi železniške proge ni dovoljeno prečkati tam, kjer to ni posebej določeno.

1. zoper mene je sprožen postopek po starem zakonu iz leta 2000 (obnovljen je iz leta 2007 - mogoče sem letnico zgrešila). Zato 9. točke 109. člena ni v prenovljenem zakonu.

Zakon o varnosti v železniškem prometu (ZVZelP-UPB1) je iz leta 2010.

109. člen pravi:

(prekrški)

Z globo od 200 do 500 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, če:

1. v varovalnem progovnem pasu brez predhodnega soglasja upravljavca gradi objekte ali postavlja napeljave in naprave ali sadi drevje (drugi odstavek 46. člena);

2. v varovalnem progovnem pasu opravlja dela v nasprotju s tretjim odstavkom 46. člena;

3. v varovalnem progovnem pasu brez soglasja upravljavca gradi objekte ali postavlja naprave na oddaljenosti, ki je manjša od predpisane (četrti odstavek 46. člena);

4. ne upošteva prednosti vlakov na nivojskih prehodih (drugi odstavek 51. člena);

5. opravi izredni prevoz čez nivojski prehod brez soglasja upravljavca (53. člen);

6. ravna v nasprotju z notranjim redom v železniškem prometu (prvi odstavek 92. člena);

7. ravna v nasprotju s 93. členom;

8. pri gibanju na železniškem območju ne upošteva omejitev, prepovedi, ukazov in opozoril, ki so postavljeni na vidnih mestih ali jih dajejo izvršilni železniški delavci (tretji odstavek 94. člena);

9. ravna v nasprotju s 95. členom.


95. člen pravi:

(osebna varnost)

Osebe, ki nimajo dovoljenja za gibanje na železniškem območju in se zadržujejo na železniškem območju ali v vlaku, morajo same skrbeti za svojo osebno varnost. Tem osebam je prepovedano:

1. hoditi po tirih ali stati na tiru ali v njegovi neposredni bližini;


2. hoditi ali se zadrževati med rumeno črto in tirom na peronu;

3. hoditi ali se zadrževati preblizu vlaka ali vagonov, ki se premikajo;

4. zadrževati se v prostoru med skladiščem in nakladalno-razkladalno klančino in vozili, ki se premikajo ali se bodo premikala;

5. hoditi skozi predor in po drugih gradbenih objektih na železniški progi;

6. sedeti ali stati pri odprtih vratih ali na stopnicah vagona in na prehodnih mostičkih ter na drugih mestih, ki niso namenjena prevozu potnikov;

7. prečkati tire na mestih, ki niso določena za prehod;

8. hoditi čez odbojnike ali se plaziti pod njimi;

9. skakati na vozila ali z njih, medtem ko se ta premikajo;

10. voziti se v vlaku, ki ni namenjen prevozu potnikov, brez dovoljenja prevoznika ali upravljavca;

11. med vožnjo vlaka nagibati se skozi okno in odpirati vhodna vrata vagona ali se naslanjati nanje;

12. umazati, poškodovati ali odtujevati inventar in drugo opremo v vlakih za prevoz potnikov in v prostorih, ki so namenjeni potnikom;

13. metati skozi okno vagona kakršne koli predmete ali odpadke ali izlivati tekočino;

14. parkirati motorna in druga vozila na železniškem območju na mestih, ki niso za to določena;

15. vzpenjati se na strehe tirnih vozil, na naklade odprtih tovornih vagonov in konstrukcije železniških naprav;

16. s tekočinami polivati ali škropiti konstrukcije železniških naprav, vodnike, izolatorje ali železniška vozila;

17. zlagati kakršen koli material ob drogove voznega omrežja.
...somebody, somewhere...

WizmoTo ::

Če nisi polnoleten, pošljejo položnico staršem ? Ali počakajo da grupo mularije zgazi vlak, pa potem dobivajo policaji provizijo od klicanega čistilca in pogrebnika ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: darkolord ()

darkolord ::

Verjetno majo svoj vlak pa gazijo otroke z njim

trololo2 ::

WizmoTo je izjavil:

Če nisi polnoleten, pošljejo položnico staršem ? Ali počakajo da grupo mularije zgazi vlak, pa potem dobivajo policaji provizijo od klicanega čistilca in pogrebnika ?


Kjer ni možnosti zaslužka se policaji prikažejo takoj, popišejo in te pošljejo k sodniku za prekrške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

WizmoTo ::

trololo2 je izjavil:

WizmoTo je izjavil:

Če nisi polnoleten, pošljejo položnico staršem ? Ali počakajo da grupo mularije zgazi vlak, pa potem dobivajo policaji provizijo od klicanega čistilca in pogrebnika ?


Kjer ni možnosti zaslužka se policaji prikažejo takoj, popišejo in te pošljejo k sodniku za prekrške.


Ah, hvala, se pravi samo ustni opomin. Darkolord, ti pa nehaj trolat.

k4vz0024 ::

Po moje je nekaj hudo narobe z infrastrukturo, ki omogoča tako množičen prehod čez tire.

Keyser Soze ::

Džizs, berem temo in ne vem, al se meni mrači um, al pa ostalim upadajo mentalne kapacitete.

Vse preveč je takšnih tepcev, ki so prečkali tire na neoznačenih "črnih" prehodih in bili posledično "zrezani na tanko ku mortadela". Skladno s tem čisto podpiram "inkasantstvo".

Kdaj pa naj stojijo tam policajo kot ob najbolj "prometnih" urah? Ob polnoči, ko tam pot prečka približno 0 folka. In potem lepo zapišejo, da kršitev ni bilo opaziti in da se ta odsek smatra kot popolnoma neproblematičen. Čez en mesec pa pridejo pobirat ostanke mone, ki ni dobro pogledala levo in desno, ker se mu je preveč mudilo?
Policajem je precej jasno kdaj pelje vlak in kdaj ne, ter kdaj lahko "pustijo" prečkat tire, tam kjer se ne sme. In če bi takrat dejansko obstajala nevarnost trčenja, bi policaji morali preprečiti prehod tem osebam, kar verjamem, da bi storili. Na žalost pa pri tej mentaliteti (samo poglej to temo npr.) folka zaleže samo konkretna kazen - opozorili je bore malo vredno. Al bi rajši imeli "Minority Report" style kaznovanje? Vemo, da si imel namen storiti prekršek. Mhm!

Prekomerna zaščita infrastrukture je pa spet ena cvetka, direktno iz nekej potegnjena. Kdo bo pa financiral takšne nesorazmerne investicije? Že tako je železniški promet v kurcu, vi bi pa še delali podzemne, nadzemne, über ograjene in nevem kakšne futuristične tire? Po eni strani se folk dere, da ne rabimo tako obsežnega državnega aparata, da smo preveč regulirani, po drugi ne morejo riti ne obrisat brez državne regulacije granulacije skret papirja. Get a grip no. Predpis oz. opozorilo oz. splošna razgledanost, da je prečkanje tirov nevarno, sploh če je to na neoznačenih prehodih, je popolnoma dovolj za zdravo, normalno razvito osebo. Vsi ostali, ki jim to ne zadostuje potrebujejo 24/7 spremstvo.

Bi pa morda ukinil kazni za takšne prehode. Pa vas rajši poslal pucat podvozja vlakov. Bi marsikoga spravilo v red.

P.S.: Kot je nekdo že prej povedal. Krivi so vsi drugi oz. cel sistem, samo tisti bebec ne, ki ni znal upoštevat pravil. Kot ponavadi.
OM, F, G!

FlyingBee ::

čakaj malo, če se tam ne sme čez progo se ne sme ... zakaj pa imamo zakone?

k4vz0024 ::

Ja, problem je v tem, da je preveč "bebcev". Veliko opitih zatava na progo. Kaj pa sedaj?

Ograja ni prekomerna zaščita infrastrukture, ampak kvečjemu njen minimum.

Seveda, kazni ne bi ukinil, samo sorazmerne naj bodo.

FlyingBee ::

zelo nam je težko priznati, da na srečo so ti zakoni za našo varnost kot je recimo omejitev hitrosti v tunelih pa se je ravno zaradi prehitre vožnje nedolgo nazaj zgodila nesreča v predoru pred Lj., kar je povzročilo nevarnost za druge voznike kot tudi 2 urna zamuda v službo ter 4 litrov bencina v prazno ter na pol zj..na sklopka

Invictus ::

Mislim da je železnica lastnica 50 metrskega pasu. Se pravi okoli 20 metrov na vsako stran. Če bi ograjo postavili že ob polaganju tirov, teh problemov ne bi bilo.

Ampak, dostikrat se zgodi, da si ljudje "prisvojijo" to zemljo ob progi in imajo tam vrtičke. Kar se tiče železnice je to super. Ker jim tistega dela ni potrebno vzdrževat.

Seveda se pa pojavi problem, ko se zgodi nesreča. In potem spet nihče ni nič kriv.

Vsak mrtev odrasel, ki umre v prometni ali kaki drugi nesreči, v povprečju stane državo milijon evrov. Evropa te izračune že ima. ZDA prav tako. In to je včasih osnova za investicijo ki te smrti preprečuje. Zato pa tudi tako zmanjšujejo, recimo, število mrtvih v prometnih nesrečah.

Če kdo misli, da je to butast izračun, samo primer ...

Tvoja dodana vrednost v službi je 30.000 EUR/leto. V 40 letih to znese 1.200.000 EUR. Da ne govorimo da si mogoče celo zaplodil kake potomce.

Ne vem koliko mrtvih je bilo v železniških nesrečah v zadnjih 20 letih v Sloveniji, ampak mogoče lahko kdo postreže s to številko. Za ta denar bi lahko vse prehode opremili z zapornicami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

erunno ::

A pred 150 leti, v Avstroogrski, ko so bili še dobolj pametni, da če bi mikrovalovke že takrat obstajale, bi ne rabili posebnega opozorila da se psov ne sme sušiti v mikrovalovki?

Pešci pa itak ignorirajo rampe na zapornicah - še nikol nisem videl peščev čakat na zapornici, ko je bila spščena.

Pa najboljš da tudi ceste vse ogradimo, da nebi kak bebec je prečkal napačno (izven prehoda ali pa pri rdeči luči za pešce).

joze67 ::

erunno je izjavil:

A pred 150 leti, v Avstroogrski, ko so bili še dobolj pametni, da če bi mikrovalovke že takrat obstajale, bi ne rabili posebnega opozorila da se psov ne sme sušiti v mikrovalovki?

A danes pa taka opozorila so? V zadnjih 20 letih sem zase ali za druge kupil in namestil 6, 7 mikrovalovnih pečic in nobena (0) ni imela takega opozorila.

Urbana legenda.

k4vz0024 ::

Ja bo treba sprejeti predpis, da proizvajalci vgradijo v mikrovalovke detektorje za "živo" hrano, da se ne vklopijo, če kdo vstavi bogega kosmatinca v mikrovalovko.8-)

Zlahka si predstavljam, da bi kakšen otrok to storil pod vplivom risanke ali filma. :|

darkolord ::

Za ta denar bi lahko vse prehode opremili z zapornicami.
Cena postavitve ene avtomatske zapornice je mislim da med 300k in 500k EUR.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilo: "Počakaj pred progo dokler ne ugasnejo luči" (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15725799 (20673) Mare2
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648488 (6301) St235

prevozil rdečo, policaj ustavu, plaču bom 125 eur

Oddelek: Loža
353665 (3139) Mavrik
»

Vožnja preko proge - napačen člen

Oddelek: Loža
182003 (1398) oemdzi
»

Zakaj ljudi povozi vlak? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18016340 (9322) fabrskd

Več podobnih tem