» »

3d mark 2003

3d mark 2003

««
8 / 12
»»

morphling1 ::

Ker vidim da se ne da imeti več kot en 3dmark 2003 projekt aktiven, bom kar napisal kako se obnese GFX 5800 ultra
5730 točk dobi z default testom, pri frekvenci 500/1000.

Pa še enkrat R9800 pro default rezultat je 5720 točk, se pravi kartice sta v tem testu zelo izenačeni. Škoda, da ne bom imel možnost testirati z novimi driverji, torej prvimi pravimi driverji za FX kartice, detonatorji 5, ki bodo izšli skupaj z NV35 in bodo kar lepo pospešili vse FX kartice.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

frenk:

No, tukaj je moj prispevek.>:D *compare*

Zdej cakam tvoj prispevek ...>:D >:D

bf4ed ::

Mene pa zanima če se lahko prijaviš na result browser če nisi kupil kode za pro verzijo? Se ne da prijavit če maš samo demo?:\

Tarzan ::

Bolj malo ma procesor tu vpliva. Mene posekaš pri CPU testu zarad visokega FSB in bolj navitega procesorja, ampak te posekam skupno, ker mam radeona 9500pro in verjetno bolj navitega.
PS, zakaj imaš multitexturing tolk nizek? A maš R9500Pro ali ne-pro? navit?

Popravljam, imaš bolj navito grafično kartico! Zakaj imaš tako nizek rezultat? Kerga radeona imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

asPeteR ::

Ja vem, da mam bolj navito kartico ...8-)

SAM, mam ne pro kartico ... Zal ... Sej, zato se pa tolk navije!

Kolk pik dobis ti?

Oblivion ::

A se ti zdi ta score slab za 9500? Meni sploh ne. Kolko pa mas navito kartico asPeteR? Moja 9500pro doseze samo 3426;(

Tarzan ::



Mam pa procesor AMD na 190MHz FSB, 2350MHz
Grafično 9500Pro @ Core Clock 385 MHz ; Memory Clock 317 MHz

Oblivion ::

Default hlajenje al vodno? K je kar lepo navit GPU.

frenk ::

asPeter: sj verjetn veš da ti4200 izpusti en test pri 3dmark03 in zarad tega se ne splača primerjat...sicer sm pa dobu mau pod 2k točk...bom pa kokr sm že reku še mau naviu pa spet zalaufou u petk...sj ne rečem da bo bolš kokr pa je sam probam pa loh:D

rap3r ::

Frenk ubistvu z 4200 poženeš 3 teste v 3d mark 2003...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

asPeteR ::

frenk: jaz to vem, da spusti en test ven ... To je bla bl fora, da bi tekmovala v 3dmarku 03 ...:D
Tko, da je itak neprimerljivo! pa tud ce primerjava sam ostale tri teste, te nesem ...
Toda, da me pa ti lovis v 3dmarku01 je pa "kriva" 4200 grafa, ker, ce je navita je obnese zelo dobro in tud proc mas za 100Mhz vecjo frekvenco ...

Oblivion: Mam kr zracno hlajenje. Jaz sem bolj pristas zracnega hlajenja ... Je pa gor na GPUju ej custom hladilnik, ki ga gor privijacis, tko, da je stik med GPUje hladilnikom odlicen. +AS3 seveda.:D
Kartica pa je navita 425/325 ... Sej se vidi tud iz orba tole ... Kolk mas pa ti navito?

8-)

Tarzan ::

AsPeter, kako maš pa memory na grafični hlajen?
Jaz mam Sapphire 9500PRO z 3,6 nanosekundnim ramom.
A si delal kak voltmod? Mene precej kmalu začne zezat.;( .
Aja, pa še un dodatni napajalni kabel je direktno nad enim RAM modulom, tko da se tistega sploh ne da hladit:( .

asPeteR ::

Tarzan: Sem mel voltMod, sam sem ga predkratkim odstranil ... Se ne splaca! Ker so ze default voltaze ze overvoltane! (meril z voltmetrom)
Skratka za rame se ga sploh ne splaca delat, ker je omejitev ram (pac samo 3,6 ns). Pri GPUju se pa pridobi par MHz. Npr brez voltmoda mi dela na 418Mhz, pri voltmodu pa 424Mhz ... Kar je vec, vse zmrzne ... Ce se prevec navije voltazo, grafa "crkne".

Jaz memorija nikol ne hladim, ker se ne splaca! Oz. splaca se ga nardit le takrat, ko imak kaksno vodno hlajenje v ohisju, ker to pomeni posledicno manj prepiha v ohiju ...

Jaz mam pa nebroj ventilatorjev, tko da je za prepih poskrbljano + odprto ohisje ...

8-)

bobby ::

ej asPeteR: dej mi povej, zakaj te moj r8500le poseka pri
Fill Rate (Multi-Texturing)
(MTexels/s)??? po moji logiki bi jst mogu met skor pri vsek vsaj najmanj za polovico manjše rezultate, ali več!


jst mam 1747 ti pa 1638????
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

morphling1 ::

bobby zato ker ima on navadno 9500, ki pa ima pri enaki frekvenci polovico manjši multitex fillrate kot tvoja kartica.
8500 je 4/2 arhitektura, 9500 je 4/1.
Na splošno je navadna 9500 kartica bo zmogljivostih podobna bolj 9000/9000 pro karticam (4/1) , rešuje jo le dx9 ter bolj optimiziran design, ki se pokaže pri AA ter Aniso.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

bobby: Hja, zanimivo kaj?

Ja, to je pa razultat tega, da je ATI onemogocil 4 cevovode v 9500 NEpro ... Tukaj tici razlog zakaj je tolk manjse zapoljevanje multiTekstur. Ce bi imel 9500 pro bi bila slika drugacna ... Tako pa je 9500 Nepro in 8500 radeon na priblizno enaki ravni zapolnjevanja multiTekstur. Ampak, samo tukaj ...;) :P

bobby ::

aha. no sej sam to me je zanimal k mi ni blo čist vse jasn. 10x
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Oblivion ::

Za en krat nism se nic navijal, ker se mi presneto hitro zacne gret.Zato bi rad dal hladilna rebra na rame pol pa ram probal. Za gpu pa se mi zdi tisti ventilator gor malcek svoh, da bi kar na 425Mhz dal. Sm mislu da si dal kaksen nov ventilator gor. Morem nekaj nastimat z to grafo, ker se mi zdi malcek nizek score za tako grafo. Res pa je, da tudi moj sistem ni prov nic kaj dobr.

c3R4R ::

@Oblivion
Če boš menju hladilnik ti priporočam tole.... Sicer je za Radeon9000/9700, sam bo pomoje pasal tud na tvojo grafo... Sej maš R9500, ne??:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

boštjan ::

šit škoda da ne moreš tega na 9500pro dat:(

c3R4R ::

@boštjan
Zakva že? A ne paše na R9500pro? A ni tist znak 9000/9700 misljen tko, da paše na vse radeonke od 9000 do 9700:D?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

boštjan ::

pri 9500pro so drugače rami postavljeni,samo zgoraj.in tam ko majo ti radeoni rame ma 9500pro kondenzatore.zdaj lahko bi odrezal tisti del na cooleru,samo še vedno bi blo težko zarad dodatnega napajanje.

c3R4R ::

Radeon 9000 pro


Radeon 9500 pro


Hlajenje, ki sem ti ga pokazu


Zdi se mi, da rami nebi delali težav??!!
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

boštjan ::

tole je 9500pro(slika je od moje 9500pro), tisto je 9500 ne pro.

frenk ::

sj ta hladilnik je zgleda itaq bl zanč...prvič nima rebr tko ubrnenih da bi vent loh gor pihou...drugič je pa premejhn vent in premejhna rebra...tist prklučk za štrom na 9500pro pa vrjetn loh spremeniš tko da kable drget gor pršvasaš

Oblivion ::

To temo bi lahko premaknili na drugo mesto, pa se tam pogovarjali o tem, ker me zelo zanima. Sam kako si asPeter tako navil graficno s takim cooler-jem mi ni jasno. ;) Kolko se ti je zvisal score v 3dmarku od default gpu-ja do zdej?

asPeteR ::

Oblivion:

Zaradi mene se lahko odpre tema.:) No, odgovoril bom kar tukaj. Oblivion, sej ne ves kaksen kuler je gor.>:D Pred nekaj casa so bili taki kulerji na Athlonih, tako, da ne bi rekel, da je swoh. Fora je v termalni pasti (AS2), in fora je v odlicne stiku med jedrom in hladinikom. Kajti hlahilnik imam gor PRIVIJACEN! Tko, da je sila kr mocna! S tem, da kot sem ze omenil sem mel narejnen voltmod (slo na 425MHz) zdej, brez voltmoda pa gre na 418MHz, torej voltmod ne se splaca! Omeniti pa moram, da so to frekvence kjer NI artefaktov. Fora je pa tudi, da ce sem F dvignil na 430, je racunalnik crknil ... Tko, da je bla pr mem 425MHz meja.

Ja score default je kaj jaz vem.:D Tam pod 3000 pik, najvisji pa 4104 pik, tko, da je gain kar velik.

c3R4R ::

@Oblivion
Tisto grafo, k sm jo prej objavu je 100% pro verzija!! Sploh pa ne vem kje vidiš razliko... Razen tega da ma tvoja več ramov... Ampak omenju si da ti grejo na ku*** eni kondenzatorji. Ampak na obeh slikah so na (skoraj) istem položaju. Poglej dobro še enkrat!

Aja, sori... Sm še enkrat pogledu. A ti misliš na tiste kondenzatorje ki so desno od kulerja. Jst sm gledu tiste ki so nad kulerjem:8)... sori

:8)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

Kaj ko bi vseeno prestavili pogovor v nono temo?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Oblivion ::

No, ta tema se nadaljuje tukaj tukaj

bf4ed ::

Kaj mi bo kdo povedal kak pošljem rezultate, če se da ko pa mam samo demo od 3dMarka:\ ?

Oblivion ::

Ko ti izpise score kliknes submit online result al nekaj takega in imas score na netu. Tudi ce je demo se da uporabljat online result browser.

boštjan ::

še prej pa si moraš ustvarit račun na futuremarku.

boštjan ::

criLin15, v glavnem tistega coolera ne spraviš z lepa na 9500pro,razen če kdo ve kako,naj pove.

DjTonic ::

Evo objavljam še svoj Benchmark z Abit NF7-S in Leadtek Geforce 4 Ti 4200 128ddr. Rezultat (3DMark 03- 1802) si poglejte Tule

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

THX ::

še moj prispevek:
amd xp 1600+
abit kg7
ram 266 MHz
radeon 9500 128Mb

na original clockih:
3dmark score: 2425

OC: CPU na 159x10,5 (1606 MHz)
ram 2x159 MHz
radeon 9500@9500 PRO (371/330)
score: 4239

precej za ne preveč $$ :D

DjTonic ::

Je še kdo, ki je na test pognal Geforce 4 Ti ? in koliko score je dobil?

AtaStrumf ::

No Morph kar tebi ni uspelo je pa meni :D. Včeraj sem dobil v roke tega istega Radeončka k si ga ti testiral, samo s to razliko da sem imel čist sveže Catalyste 3.4. Na Athlonu 2600+ (2,08 GHz = 12,5x166 FSB), 3x256 MB DDR 2700 RAM-a CL2 2.5.2, Chaintech apogee nforce II platka in en beden Maxtor 60 GB 5400, frišni Win XP SP1, DX 9.0a ter seveda Sapphire Radeon 9800 Pro @ 440/380 je v 3D Marku 2003 naredil 6318 pik. He, he, to pa je ekskluzivno :D.

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Pa še moj do sedaj najboljši rezultat z seveda navitim Radeonom 9700.

5484 TOČK

dobro ni kaj, seveda z novimi gonilniki Catalyst 3.4:) :) :)

Oblivion ::

Meni je malce zboljsalo, pa se mi se vedno zdi slab rezultat 3940 markov

morphling1 ::

Ata, sam še vedno maš slabši rezultat glede na mojega z 3.2 catalysti, kjer sem potweakal zadevo :D :D in glede na to da je 3dmark tako malo odvisen od sistema bi rekel da se s catalysti 3.4 niti slučajno ne pridobi 10% kot eni javljajo, pač pa pri teh driverjih sigurno trpi kvaliteta slike oz LODa
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

morph kako pa ves da so LOD zjebal ce smem uprasat? :)

morphling1 ::

Predpostavljam, se bo videlo že čez nekaj dni, če bodo 3D mark rezultati najboljših na ORB dvignili, ali pa bodo ostali tam nekje kjer so bili z 3.2. Ker če bi bile pospešitve take kot jih omenja folk, se pravi recimo iz 5000 na 5500 oz 10% potem bo čez noč veliko rezultatov čez 7000 pik z radeoni 9800 navitimi tam okrog 440/380 kot je običajno za zračno hlajene.
Če bodo približno tam ker so bili prej z 3.2 potem je pa definitivno nekaj z kvaliteto slike, samo povrečen folk tega sploh ne opazi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

jaz to povem da se mi je rezultat v 3dmarku 2003 dvignil iz 3392(c3.1) na 3517. Medtem rezultat v 2001SE pado pod 10k,9926,prej z c3.1 pa 10150. tudi flyby in botmatch sta nižja,a špilam vseeno BP na 4X FSAA in AF ter vse na veryhigh v UT2003.

GUFY ::

Moj zgornji link ne dela ker imaš lahko na orb-u samo en aktiven rezultat.

Mal sem še navil grafo in tu je 5573:\ 3d mark-ov:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

AtaStrumf ::

Hja tudi po mojih izkušnjah so tile Cat. 3.4 pospešili 3D Mark 03 in upočasnili 3D Mark 01SE. Samo me boli za tistih par pik, je pa bilo lepo gledat battle of proxicon kako čist gladko dela :D. Moj 9700 na Pro ne pride bliz, vsaj na moji mašini ne. Ga moram sprobat enkrat na tej kjer sem laufal 9800-tko, sam tist ni moja mašina, tako da bog ve kdaj bo to :\.

Je pa res da mam še vedno manj pik od tebe Morph, samo to je logično ker mašinca še zdaleč ni bila potweekana. Smo imeli slab RAM in Tbre-da B, drugače bi te morda celo prehitel :).

GUFY ::

OwcA: Zakaj si pa spremenil mojo povezavo na link od ORB-a tako da sedaj ne dela!?;(( ;((

Za ostale pa nov DELUJOČ link, score pa je 5573

morphling1 ::

Owca ti ni čisto nič spreminjal link in ta čisto lepo dela, polepšal ti je odgovor -> skrajšal smajlije
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oblivion ::

Jst sm tudi se malce grafo navil, sam kaj dosti od rezultata ni. Pa naj se experi oglasijo, da vidim mnenje, k se mi zdi nekam pocasno vse skupaj.

Score

koliko ::

Mam r9500pro
512 333 ram
2533@2880
3407 3d markov
Zakaj tako ''malo''?
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456735 (25467) LittleDevil
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237978 (5125) Jaffa
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337405 (5204) rap3r
»

Kateri radeon 9500 Pro ?

Oddelek: Kaj kupiti
381772 (1312) boštjan
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442025 (1243) planetparty

Več podobnih tem