» »

Nakup telefona iz nemčije

Nakup telefona iz nemčije

Drekcpekc ::

Pozdravljeni slotech-ovci :)

Zanima me, ali kdo ve kaj o te strani:
http://www.computeruniverse.net/product...

Namreč, naročil bi si tale telefon, pa me malo zanima če ima kdo kaj izkušenj s to stranjo?
In še eno vprašanje, kaj se naredi, če se poškoduje teleofn v dostavi? Ali ga moram potem poslati nazaj njim? Oziroma ga dam na servis v sloveniji?

Hvala :)

c00L3r ::

Za servis najboljše, da pokličeš ali pišeš na RAM 2, koliko vem so oni pooblaščeni servis za garancijska popravila.

Boš najbolj točno vedel, če so oni pristojni za garancijska popravila aparatov kupljenih v tujini.

Drekcpekc ::

Sem jih poklical, pa so rekli da če kupiš telefon iz nemčije, garancija in servis ne veljata :(

Blindeye ::

Zdravo,

enako sem naredil prejšnji teden. Spraševal sem za Samsung Galaxy SIII. Dobil sem odgovor, da rabim račun in garancijo oz. samo račun, če je na njem IMEI številka (oz. morda katera druga identifikacijska številka).

A kdo ve več? Velja mednarodna garancija ali ne (sploh ne vem, če je to pravi izraz)? A je morda razlika zaradi Nexus-a?

LP

jan_g ::

Osebnih izkušenj z garancijo v tujini kupljenih aparatov nimam, imam pa kolegico, ki je pred nekaj leti kupila vso belo tehniko v Italiji. Ko se ji je en aparat pokvaril, je želela uveljavljati garancijo pri nas, a je popravilo pooblaščeni serviser zavnil. No, zaradi evropske regulacije to naj ne bi bilo dovoljeno (kupci v vsej EU naj bi bili izenačeni), zato jih je prijavila na neko inšpekcijo. Long story short, serviser je v končni fazi aparat popravil v okviru garancije. Ne vem pa, ali samo zaradi tečne stranke ali dejansko obstaja takšna EU regulacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Redorange ::

Tam sem naročil objektiv in garancijski listek niso izpolnili.

Drekcpekc ::

Blindeye je izjavil:

Zdravo,

enako sem naredil prejšnji teden. Spraševal sem za Samsung Galaxy SIII. Dobil sem odgovor, da rabim račun in garancijo oz. samo račun, če je na njem IMEI številka (oz. morda katera druga identifikacijska številka).

A kdo ve več? Velja mednarodna garancija ali ne (sploh ne vem, če je to pravi izraz)? A je morda razlika zaradi Nexus-a?

LP


A si jih klical in so ti povedali, da garancija velja, če je na računu IMEI? A sem te pravilno razumel?
Drugač je pa to malo sumljivo. Saj smo vendarle v EU, kjer bi morala veljati garancija čeprav naročiš v eni tuji državi, ki je članico EU.
Sem pa ravnokar napisal mail direkt na computeruniverse.net, pa da vidim kaj mi bodo odgovorili.

Zgodovina sprememb…

Blindeye ::

Zdravo.

V bistvu potrebujejo neke vrste identifikacijo, da gre za dejansko kupljen telefon. Recimo, da ne kupiš enega v Slo in enega v Nemčiji, potem pa izgubiš račun za Slo telefon, pa daš kar nemškega zraven. Ne vem pa, če je imei ali kaj drugega, pozabil.

Drugače pa: RAM 2 uveljavlja EU garancijo.

LP

RejZoR ::

Samo pazi kateri CSC profil ima telefon nastavljen. Ker se rado dogaja, da se potem noče posodabljat preko KIES, če spremeniš CSC na nek drug, da ti vse funkcije naših operaterjev delujejo kot je treba. Sem imel Samsunga iz nemčije in so bili z njim veliki problemi glede tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Drekcpekc ::

Evo, tole sem jim napisal:

Hi,

I have some questions. I am from Slovenia and I would like to order a mobile cell phone samsung galaxy nexus titanium grey. I contacted a Slovenian samsung representative and they told me, that if i buy this cell phone, warranty is not valid.
If i order this phone from your site and if something happens to it, what would i have to do? Would i have to send it to you?

Thank you for answer


Best regards


Tole je bil pa odgovor:

Dear....

Thanks for your query. In case of defective please contact our company. We will inform you
what to do. In case of defective it has to be returned to Germany for service, we will take
care during warranty.



Best regards

Redorange ::

Samo tukaj moraš pazit, ker ti ga lahko ne bodo več poslali nazaj.
Zgodilo se mi je pri eni drugi foto trgovini, ker je bil stabilizator na objektivu v okvari.
Poslal in potem ne duha ne sluha.

gamecom ::

Eno vprasanje ce tlefon narocim v nemciji samsunga z androidom bo imel SLO jezik za izbrat ?

Invictus ::

Drekcpekc je izjavil:

Sem jih poklical, pa so rekli da če kupiš telefon iz nemčije, garancija in servis ne veljata :(

Glede na sloves RAM2 servisa, je čisto vseeno če pošlješ telefon na servis v Nemčijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s6c-gEL ::

gamecom je izjavil:

Eno vprasanje ce tlefon narocim v nemciji samsunga z androidom bo imel SLO jezik za izbrat ?

Če ne gre za no-name Kitajca potem 99.9% ima Slo jezik.
Katerega imaš ogledanega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

gamecom ::

Samsung Galaxy Young S6310 za 8 let staro sestricno njen prvi telefon je to top za ta gnar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078685 (6595) Twixz
»

Nakup telefona v Avstriji

Oddelek: Mobilne tehnologije
178841 (5491) klekej
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716728 (13081) 1krat
»

Nokia lumia ali Samsung galaxy

Oddelek: Mobilne tehnologije
224149 (3569) MatH
»

Nakup androida

Oddelek: Mobilne tehnologije
378273 (6993) klinker

Več podobnih tem