» »

THQ Humble bundle samo za Okna, z DRM, a prodaja se izvrstno

THQ Humble bundle samo za Okna, z DRM, a prodaja se izvrstno

Ars Technica - Vmes med 6. in 7. Humble Indue Bundlom so se fantje pri Wolfire Games domenili z programersko-založniško hišo THQ in izdali poseben Humble Bundle z njihovimi igrami - pustolovščino Darksiders (2010), streljačinama Metro 2033 in Red Faction: Armageddon (2011), ter celotno serijo Company of Heroes: originalom (2006) ter razširitvama Opposing Fronts (2007) in Tales of Valor (2009). Tisti, ki ste pripravljeni ponuditi več kot povprečni znesek - trenutno 5.72 dolarja - dobite še nažigačino Saints Row (2011).

Posebnost tokratnega bundla je, da ni na voljo ne za GNU/Linux ne za Maca, pa tudi brez DRM ni, ker so vse igre na voljo zgolj kot kode za Valvov distribucijski sistem Steam. Na to temo se je na uradni Google+ strani že vnela živahna razprava, pa tudi Ars se sprašuje, mar si ne bo Wolfire s tem konkretno skvaril svojega dobrega imena.

Vse to so legitimni pomisleki, a očitno ne tudi nujno ključni: igričarji so komplet zgrabili s polnimi rokami, tako da so običajni doseg 250.000 prodanih izvodov / 1-2 mio prihodka dosegli v še ne dveh dneh, namesto v tipičnih dveh tednih. Gre namreč za izvrstno ocenjene igre, dodajajo pa še vse glasbene podlage in pa (tako izkušnje od prej) najbrž še kakšno presenečenje. Za ceno 5 dolarjev plus drobiž gre torej za neke vrste THQ-jev "Steam Summer Sale", kar ne bi bila slaba ideja tudi za druge založnike.

Obenem je vse skupaj dobro izhodišče za razmislek o prihodnosti distribucije iger - da bo digitalna, ni dvoma, a s tem se vse bolj poraja vprašanje, ali bo igre sploh še mogoče prodati, v kolikor se jih naveličate. Sodišče EU je poleti v zadevi UsedSoft jasno povedalo, da vam ta pravica pripada tudi za digital downloade, ter da vas založnik pri tem ne sme ovirati s zagonetno licenco ali tehničnimi rešitvami (ala DRM). Valve za zdaj sicer vztraja pri nasprotnem (tudi mi smo jih povprašali), a bo moral slej ko prej razmisliti tudi o možnosti brezplačnega in/ali odplačnega prenosa iger. Isto Apple, Google, Microsoft z mobilnimi aplikacijami.

89 komentarjev

«
1
2

legice ::

si lastim metro, ostale sem pa slej ko prej mislu kupiti in hudiča, ne vidm bolšega časa za to :D
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

sirotka ::

Tudi jaz sem si nabavil, dobre zadeve za taprave €.

Dr_M ::

Wolfire pokvaril dobro ime? Zakaj? Ker ponuje dobre igre za odlicno ceno?
Ali zato, ker tiste 3 jokice z linuxom tega ne morejo spilat?

arjan_t ::

Dr_M je izjavil:

Wolfire pokvaril dobro ime? Zakaj? Ker ponuje dobre igre za odlicno ceno?
Ali zato, ker tiste 3 jokice z linuxom tega ne morejo spilat?


pojdi trollat drugam

HB je do zdaj vedno bil DRM-free in za win, mac in linux

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

para! ::

A, presenečenje: špili se prodajajo zato, ker so dobri, ne zato ker nimajo drmja in delajo tudi na linuxu.
Death before dishonor!

yanz ::

to že, samo ne AAA špili

mjk ::

No ja - humble je bil res dobra priložnost za INDIE igrice, ki so ponujale dosti več inovativnosti, kot pa tele.

Do sedaj sem kupil VSE indie bundle in android bundle ... tega bom pa preskočil, ker ponuja premalo novega - vse je že staro.

Naj se humblebundle kar lepo nadaljuje v tem stilu in vsak bo našel kaj zase. Eni stare DMR igrice za windowse - drugi pa inovativne in sveže špile za vse 4 platforme. ;)

In ja - so že povdarili, da to ne bo pravilo, kar so sedaj naredili in da bodo tudi naslednji indie špili za vse 3 platforme brez DMR.

Primoz78 ::

Mam ze vse tako da mi ne pride v postev...Je pa sigurno dobra poteza tale bundle glede na prodajne rezultate :)

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dr_M ::

arjan_t je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Wolfire pokvaril dobro ime? Zakaj? Ker ponuje dobre igre za odlicno ceno?
Ali zato, ker tiste 3 jokice z linuxom tega ne morejo spilat?


pojdi trollat drugam

HB je do zdaj vedno bil DRM-free in za win, mac in linux



Najprej si preberi kaj trollanje sploh pomeni.

In mene bk, ce ni za linux ali mac.
Glede na ceno, je tole super ponudba in mi ni jasno, zakaj se folk neki buni. Ubistvu mi je, jokcanje je danes trend.

PARTyZAN ::

Si že lastim vse igre razen Darksiders, pa bom vseeno dal več od povprečja, ker si tale bundle zasluži še več po mojem mnenju. Navali narod, dvomim, da bo še veliko takšnih akcij v prihodnosti :).

Tr0n ::

Nic pa niste omenili nedavnih financnih THQ tezav. Cccc.

arjan_t ::

Dr_M je izjavil:


Najprej si preberi kaj trollanje sploh pomeni.

In mene bk, ce ni za linux ali mac.
Glede na ceno, je tole super ponudba in mi ni jasno, zakaj se folk neki buni. Ubistvu mi je, jokcanje je danes trend.


flaming, off-topicl, iščeš odziv linux uporabnikov. sploh ne trollaš.

res me zanima kolko % ljudi je plačalo samo 1$

Dr_M ::

flaming, off-topicl, iščeš odziv linux uporabnikov. sploh ne trollaš.


Nic od tega ni v mojih postih, sploh OT ne, ker komentiram stvari napisane v novici.

Tako da, fuc* off.

Mipe ::

V bistvu prodajajo samo Steam kode za igre. Če bodo kdaj te igre naredili še za Linux ali Mac, bodo imetniki teh kod takoj dobili dostop do teh. Kako napreduje Steam Linux beta?

sesobebo ::

Mipe je izjavil:

Kako napreduje Steam Linux beta?

takole: http://steamcommunity.com/app/221410/di...

ahac ::

Tr0n je izjavil:

Nic pa niste omenili nedavnih financnih THQ tezav. Cccc.


Jah, Slo-Tech ni gamerska strani in avtor novice očitno ne spremlja gaming novic. Zato pa potem bereš o tem, da ni Linux verzije iger in sanje o tem kako bo vsak hip možno prodajat rabljene igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kenpachi ::

Kupil, dal slider na max to charity.

feelsgoodman.jpg
Zaraki Kenpachi.

erunno ::

na splošno poročanje novic o računalniških igrah klele na slo-techu je precejšen fail, ali bi bilo treba mal bol orenk zagrabt ali pa popolnoma opustiti, ne pa tole polovičarstvo (nobena od teh dveh možnosti me ne moti, za razliko od sedanje ureditve).
Tudi dajanje cekinov za THQ je charity XD
THQ ni samo v Nokia/RIM slabem položaju - so v SHARP slabem položaju.

Kenpachi ::

Odkar so mi zaštihali Iron Lore Entertainment, mam bolikitis za THQ. Let them burn.

Zato denar v charity.
Zaraki Kenpachi.

Truga ::

ahac ::

Truga je izjavil:

erunno: https://slo-tech.com/novice/predlagaj


Nja... ena gaming novica na vsake tolk časa je mal brezveze. Bi blo treba bolj resno zagrabit, če bi želel gaming news na ST.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

erunno ::

@truga: Če bom jaz _probal_ napisati članek, me bojo ljudje tukaj zaštihal zaradi moje slovnice.

Kenpachi je izjavil:

Odkar so mi zaštihali Iron Lore Entertainment, mam bolikitis za THQ. Let them burn.

Zato denar v charity.


Kar se tiče ILE, so informacije kaj natančno se je zgodilo zelo skope. Vse kar, je na voljo na Wikipediji in IGN je da piše, da so zaprli vrata, ker niso uspeli zagotoviti financiranja za njihov naslednji projekt, za voljo sklopa nesrečnih dogodkov in okoliščin (po domače: založnikom ni bil všeč njihov zadnji izdelek, niti niso imeli zaupanje v njivono videjo za naslednjo igro).
So pa zaradi pomankanja denarja morali vrniti nekaterim studiem vse njihove pravice (ter bili dovolj fer da niso zahtevali že vloženega denarja nazaj), tako da so se slabo leto ukvarjali samo z dvema igrama (Darksiders 2 ter Company of Heroes 2). Sumim da je nekdo pobasal vrečo denarja v žep, ko so naredili slabo investicijo v neko periferijo za PC ali/in konzole.

nocutius ::

Hvala za tole novico.

Tac20 ::

In kaj to potem samo greš na steam, poiščeš game ga downloadaš in intaliraš s tem generiranim keyom?

Rippy ::

THQ je nažalost v precej resnih finančnih težavah, res bi bilo škoda, da zaprejo vrata, ker izdajajo zanimive in precej dobre igre. Nekako nočem, da na koncu ostaneta samo Activision in Electronic Arts.

Boone ::

Tac20 je izjavil:

In kaj to potem samo greš na steam, poiščeš game ga downloadaš in intaliraš s tem generiranim keyom?

Ne, key vpises v naprej, da ti dovoli download. Potem ti ni potrebno vec vpisovati kljucev, igre imas v libraryju in jih samo namestis.

brodul ::

Jaz kot jokalica z linuxom nisem kupil.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

HeMan ::

Tele novice so čist dobrodošle. Sploh za idnie pakete, ker nekateri sigurne ne spremljajo dogajanja, jih pa kdaj kako ponudba vseeno zanima :)

PS: Kaj ma veze če igre prodaja firma v težavah? Važno da je poceni :) Sej tudi kuponi na bigdeal varjantah nikoli niso za uveljavljene in kvalitetne stvari, pa to še ne pomeni da ni kul če obstajajo :)

Mavrik ::

HeMan je izjavil:


PS: Kaj ma veze če igre prodaja firma v težavah? Važno da je poceni :) Sej tudi kuponi na bigdeal varjantah nikoli niso za uveljavljene in kvalitetne stvari, pa to še ne pomeni da ni kul če obstajajo :)


Ker si načeloma želimo videti še kakšno igro s strani Relica (Homeworld, Company of Heroes, Warhammer: Dawn of War), Volitiona (Saint's Row, Freespace 2, Red Faction) pa še koga ;) EAjevega crapa mamo dovolj :P
The truth is rarely pure and never simple.

Bananovec ::

Samo ime ne stoji za temi imeni, ljudje stojijo. Ime je samo za šminko.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

nekikr ::

Ko gredo ti ljudje potem delat za Activision/EA producirajo samo še crap. Že velikokrat videno.

Bananovec ::

obstaja še tretja možnost, Valve. Le-ta rad vzame talentirane ljudi pod svoje okrilje
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

RejZoR ::

Sploh ne vem zakaj se pritožujete(jo). Čist proper deal. Sicer bi sam raje kupil samo posamezne igre iz bundla ampak jebi ga, tiste, ki že imam bom pa podaril nekomu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nocutius ::

Ne moreš podarit posameznih naslovov, vse ali nič.
Edino za "bonus" Saint's Row dobiš posebej kodo, za ostale skupaj dobiš eno samo kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

Tamius Han ::

Dr_M je izjavil:

Wolfire pokvaril dobro ime? Zakaj? Ker ponuje dobre igre za odlicno ceno?
Ali zato, ker tiste 3 jokice z linuxom tega ne morejo spilat?


Ne pozabi na Mac. Je pa tako, ponavadi Mac in Linux v malho prispevata vsaj tretjino celotnega izkupička ali več. Po grafih sodeč sta tudi dovolj blizu: včasih je Mac radodarnejši od linuxa, včasih pa Linux uporabniki natrosijo več denarja kot Mac.

Statistika povprečnega plačila na uporabnika pa je bila za vsak prejšnji humble bundle enaka: Najbolj škrti so uporabniki Windowsov, najbolj radodarni pa ravno linuxaši — medtem ko jabuka padejo ravno nekam vmes.

Mavrik ::

Tamius Han je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Wolfire pokvaril dobro ime? Zakaj? Ker ponuje dobre igre za odlicno ceno?
Ali zato, ker tiste 3 jokice z linuxom tega ne morejo spilat?


Ne pozabi na Mac. Je pa tako, ponavadi Mac in Linux v malho prispevata vsaj tretjino celotnega izkupička ali več. Po grafih sodeč sta tudi dovolj blizu: včasih je Mac radodarnejši od linuxa, včasih pa Linux uporabniki natrosijo več denarja kot Mac.

Statistika povprečnega plačila na uporabnika pa je bila za vsak prejšnji humble bundle enaka: Najbolj škrti so uporabniki Windowsov, najbolj radodarni pa ravno linuxaši — medtem ko jabuka padejo ravno nekam vmes.


Tale tvoj argument bi bil zanimiv, samo maš pa en majhen problemček: Trenuten Bundle je že ZDAJ zaslužil več kot katerikoli bundle pred tem. Dajat neke zasluge "Linuxašom", "Mac uporabnikom", ali katerikoli drugi skupini je potemtakem malo... nerealno ;)

Kvečjemu se recimo da sklepati, da so Windowsaši pripravljeni veliko plačati za res dobre AAA-igre, ki jih Linux/Mac niti približno nima na voljo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

7982884e ::

Tamius Han je izjavil:

Ne pozabi na Mac. Je pa tako, ponavadi Mac in Linux v malho prispevata vsaj tretjino celotnega izkupička ali več. Po grafih sodeč sta tudi dovolj blizu: včasih je Mac radodarnejši od linuxa, včasih pa Linux uporabniki natrosijo več denarja kot Mac.

Statistika povprečnega plačila na uporabnika pa je bila za vsak prejšnji humble bundle enaka: Najbolj škrti so uporabniki Windowsov, najbolj radodarni pa ravno linuxaši — medtem ko jabuka padejo ravno nekam vmes.
obešanje na tole nima nobenega smisla.

linuxaši/mac userji plačajo več zato, ker je pač redko, da dobijo kak konkreten špil na svoje sisteme. na windowsih jih je pa ogromno in poleg tega je bilo dost špilov v prejšnjih bundlih po mojem mnenju nič kaj posebnega.

tisti ki se pizdijo nad tem, da je samo za windows, so pa tud kreteni. a naj cel studio zarad nekej deset tisoč ljudi (ki bodo plačali pol dolarja na špil) gre prevajat zadevo v opengl?
še rockstar noče enga red dead redemptiona sportat na pc (kar jim ne bi blo preveč težko), kjer bi imeli vsaj kak milijon kupcev čez čas

edit: berem mal tele komentarje na g+ strani od razjarjenih linux/mac uporabnikov. v 5 minutah mi je rešpekt do njih padel še za 10%. vse kar znajo povedat, je "DRM" in "windows bad"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

arjan_t ::

Mavrik je izjavil:


Kvečjemu se recimo da sklepati, da so Windowsaši pripravljeni veliko plačati za res dobre AAA-igre, ki jih Linux/Mac niti približno nima na voljo.


dejansko noben ne plačuje dosti, povprečje je približno enako kot za prejšnje bundle

Mavrik ::

arjan_t je izjavil:


dejansko noben ne plačuje dosti, povprečje je približno enako kot za prejšnje bundle


Izkupiček je dvakraten pa sta minila samo dva dni. Povprečje je dokaj nepomembno - razvijalci iger navsezadnje niso plačani po povprečju. Posledično visoko povprečje Linuxašov nič ne pomaga če dobi razvijalec na koncu pod črto manj kot pol denarja a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

arjan_t ::

ti si napisal da so uporabniki pripravljeni plačati za AAA naslove veliko. tu je samo večja masa pripravljena plačati malo.

jlpktnst ::

Ubili so bundle. DRM. Steam. Windows.

Vsi do zdej kolikor vem so bli no-drm, all platforms (to drugo sicer ne tolk pogosto).

Očitno se jim bom izogibal če podpirajo mainstream.

7982884e ::

jlpktnst je izjavil:

Ubili so bundle. DRM. Steam. Windows.

Vsi do zdej kolikor vem so bli no-drm, all platforms (to drugo sicer ne tolk pogosto).

Očitno se jim bom izogibal če podpirajo mainstream.
ti si lep primer teh razjarjenih linux uporabnikov. hejtaš kr neki brez veze in nimaš pojma kaj sploh hejtaš.

odločili so se podpret thq, ki je v finančnih težavah, kar je dobra stvar.

tile "mainstream" špili so sami izvrstni špili, sploh company of heroes in metro 2033, ta drm pa ne vem kako bi lahko nekoga motil.

jlpktnst ::

Ne uporabljam linuxa za desktop.

Podobno bi reagiral, če bi recimo gog.com začel prodajat DRM igre.

Predvsem me moti DRM... ostalo bi še požrl. Pač je to prekleto oreng sidestep od njihove misije.

Killermode ::

Pač daš ves dnar v dobrodelne namene namest proizvajalcem ter humble bundlu!

7982884e ::

to je tud ena neumnost, da daš denar v dobrodelne namene pri kupovanju špilov.

če hočeš špile brez da bi plačal razvijalcem (ki so v finančnih težavah), pol spiratizirej, pa boš po vrhu mel še drm free (kot da je ta steamov drm taka nadležnost lol). če hočeš dat denar v dobrodelne namene, ga dej. je ogromno načinov za to.

Killermode ::

jst dam vedn 90% proizvajalcem 10% pa humblu

destroyer2k ::

jlpktnst je izjavil:

Pač je to prekleto oreng sidestep od njihove misije.


Damn jaz sem pa mislil da njihov cilj je pridobit denar za CHARITY.

Killermode

Ja ne to ni vredi, ker njihova misija je ponujati drm free igre. Tist za dobrodelne namene je samo za krinko.

Truga ::

Kje pa pise da morjo bit vsi bundli DRM free?

Killermode ::

Nikjer. Pise samo da se bodo trudl da bodo večinoma DRM free.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steam - Nakup iger (strani: 1 2 3 4241 242 243 244 )

Oddelek: Igre
121941873709 (11688) oo7
»

Metro 2033 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13421674 (4855) oo7
»

Valve se pridružuje Fundaciji Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8626916 (22976) Mavrik
»

THQ Humble bundle samo za Okna, z DRM, a prodaja se izvrstno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
8919819 (16391) nekikr

Več podobnih tem