» »

Steam - Nakup iger

Steam - Nakup iger

««
4 / 244
»»

opeter ::

Nekje sem bral,da v EU plačujemo za igre in programe več predvsem zato, ker:
1.) so igre/programi lokalizirani in s prirejeno dokumentacijo v vsaj 4 oz. 5 jezikih
2.) EU države imajo v popvrečju višji DDV od držav ZDA
3.) večina ameriških podjetij računa svoje izdelke/storitve z valuto 1 $ = 1 EUR
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jamiroq ::

pozabil si
4. zalozniki so enostavno pohlepni

digitalno distribucijo (tako kot dvd-skatle pred tem) so nam prodajali tudi z izgovorom, da bo pocenilo igre - pa poglej kam nas je pripeljala.

ru7 ::

A to drugače pali, da ti giftajo USA/UK kolegi? Ali komplicirajo če se to redno dogaja? Glede na to da je zdaj že nekaj iger bi mi blo škoda da mi blokirajo account :)

destroyer2k ::

ru7

Nič ti ni treba skrbeti glede tega.

Tr0n ::

Torchlight za 3.99 EUR.

GET IT NOW! :D

Jst ::

Heh, še Apple Store je dražji zadnje čase... :)

En Q: Kaj imamo določeni uporabniki/kupci drugačne cene, kot novi prišleki, ki prvič kupujejo? Ker sem za RE5 dal zihr manj, kot pa sedaj vidim ceno 28.49EUR.

Ali sem pa jaz kaj pomešal s temi nakupi in cenami...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jamiroq ::

re5 je bil vceraj (ali enkrat te dni pac) v akciji za ~15eur. pa verjetno se kdaj prej. za 5 bi ga mogoce se kupil :P...

Jst ::

Iz računalnika, kjer pišem, igram igre in imam seveda inštaliran Steam. No, RE5 sem kupil par dni nazaj. Ko sem pa danes bral slo-tech in tole temo na drugemu računalniku - prenosniku, - sem pač pogledal linke, ki jih postate s cenami. In mi je padla v oči *višja* cena za igro, za katero sem 100% sure, da nisem toliko dal.

Učitno sem prišparal kakšnih 10EUR za RE5, ki mi je zelo všeč, vsaj kar sem uspel igrati. Prejšnje dele ne poznam, tako da mi je igranje petice kar zabavno.

Mogoče pa znižajo Left 2 Dead 2... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tsatthoggua ::

News
RE5 je bil par dni nazaj 50% off in ker so to samo eno-dnevne akcije je danes cena spet visja.
L$D2 si pa ze zamudil.

Danes bi rekel da je (kot je Tr0n ze namignil) Torchlight kar nujen nakup za 4€. Igro imam ze nekaj casa, vendar je se se nisem instaliral, je pa po porocanju frienda res carska. Baje community ze dela tudi nekaj na temo multiplayerja, kar bo pa potem sploh carsko.

ahac ::

Mah... jaz sem ga za 8EUR kupu. ;((
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tsatthoggua ::

Yep, tudi jest sem se "nategnil" in jo kupil za weekend deal, ko je bila 8€. Pac nauk za naslednjo leto, da se kak mesec pred novoletnimi popusti nic ne nabavlja.

krho ::

Steam ima težave s Viso in Paypalom trenutno. Torchlight deal je šel pa pa. V predalu imam pa 8 sporočil o zavrnjeni transakcijo z mojo Viso. klik
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bosko1982 ::

AAAAAAaaaaaAAAAAaa... dead space za đabe, jaz pa sem plačal malo več kak 7EUR =/
GRID je dobra igra? za 10EUR je zdaj. dirkačin nisem igral od malih nog, pa bi mi malo prijala kaka igra, kjer mi nebi trebalo uporabljat možganov =)
katastrofa od človeštva...

kmetek ::

eno vprašanje, preko steama se vsi updejti/pathi za igro naložijo?

destroyer2k ::

kmetek

Ja

kmetek ::

kewl pobrišem vse updejte potem :)

Jst ::

Steam se mora nujno lotiti problema cheaterjev v multiplayerju *vseh* iger. Platformo imajo lepo postavljeno in tudi brez totalnega DRMja v njihovih igrah se lahko lotijo počasi pucati zero day aimbote in podobno nesnago.

Recimo ena ideja, kako bi se jaz lotil. Neutral observer že na strani klienta, ki predpostavlja določene zahteve, ki naredijo kill drugemu samo, če pravi hash pošlje serverju in mu ta pravilno odgovori. Tukaj se znebimo zahteve po enaki verziji (čeprav je zaželena - in small time regular updati šlužijo resnim kiksom, ne pa da so sami sebi namen), istem .exe-fajlu, ali totalnem DRMju, kot v primeru PS3. Auto aim kill in ročen kill imajo drugačen pattern. Res je, da bi se povečala strojna zahtevnost, a po drugi strani, če na kozolah lahko igrah split screen, mislim, da bi multiplayer igralci bili veseli.

Res te totalno zamori, ko se s kom zmeniš za online match, te nabriše petkrat zaporedoma tako grdo, da misliš, da ti miška prav ne dela, potem ti pa prizna, da je uporabljal "pomagala."

Pirate se pa obravnava drugače, na druge načine. Ker, če razumete, bi neutral observer bil še en, neviden igralec ob tebi. Samo on bi sporočal tvoje metke in vektorje. Zato pirate ne moreš na tak način izključiti in se poveča CPU load na strani klienta prav tako na strani serveja.

Any comments?

Me zanima, koliko nas je samo občasnih muliplayer igralcev... (Ker ravno takšni smo po mojem mnenju največja hrana cheaterjev: ker se včasih sploh ne zavedamo, da bi se bilo pametno odjaviti iz igre.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lopov ::

Deadspace je za kaj?

Drugače mi je pa prava muka spremljat ta thread in zraven čekirat sajt -- cene so tko privlačne da bi kar narej s kartico naokoli skakal in kupoval. IMO se jim tole splača, če so mene zvabil k sem res zelo sezonski nakupovalec, kolk je pol še ostalih, ki bolj redno kupujejo igre :)

Mavrik ::

Deadspace je za kaj?


Ja, definitivno se splača preigrat. Še posebej za tistih 8EUR ali kolikor hočejo.

Jst: Tvoja ideja je nerazumljiva. Kaj točno cheaterjem prepreči da ne modificirajo tudi "neutral observerja"?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kmetek ::

6,79EUR je :)

tsatthoggua ::

Jst - cheaterji so itak, da moteci in so mi pokvarili tudi kaksno igro. Tvoji predlogi ne verjamem, da bi kaj prevec pomagali, ker bi pac client side spremenili. Ena moznost je sicer nekaksno CRC preverjanje datotek na client side, vendar to potem povzroci cel kup problemov pri modih, ki jih je naprimer za HL2 cel kup.

Kako sem se resil cheaterjev? Igram vecinoma na nemskih klanovskih serverjih, kjer je vedno kak admin prisoten. Ponavadi ni bilo problemov - cheater pride, 2 zajamrata da nekdo cheata, 1min kasneje cheater banned. Poleg tega mi na nemskih serverjih ni treba poslusat 1337 0wn3rj3v (ponavadi) slovenskih in kakih balkanskih izpadov, torej 2 muhi na en mah.

Steam VAC mi je prav tako vsec, ker ce te banajo v eni igri, si avtomaticno banan v vseh igrah na tem accountu. Super kazen za cheaterje.

bosko1982 ::

ja, samo steam VAC potrebuje do nekaj tednov preden cheaterje bannajo, ni pernament. so pa cheaterji res nadležni, še bolj kot podgane;(
katastrofa od človeštva...

Jst ::

Po spanju sem še enkrat premislil idejo, ki sem jo premleval. Zamislil sem si sistem, pri katerem bi v multiplayerju paralelno tekla še ena instanca, ki sem po poimenoval neutral observer, ki skrbi za odnos s serverjem. Serverju pošilja tvojo pozicijo, orožje, metke, vektorje.

Potem sem zadevo prespal, še enkrat premislil, in na žalost ugotovil, da bi morala biti zDRMjana, da ne bi pač aimbot poleg ustreljenega enega metka, poslal podatke o še enem, ki se ujema z nasprotnikom. Če pa sem že zDRMjal to, je pa pač vseeno, če ni zDRMjana cela igra.

Premisa je bila na začetku: "koristno uporabi današnje CPU cikle." Ampak kolikor sem stvar zapletal, sem našel tudi counteract. Mavrik me je prebral še preden sem prebral sebe. Bi pa vseeno rad prebral, če se dela in na kakšen način, da se zaščiti *nedolžne* igralce.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Jaz sem resil to tezavo. Pred leti sem zelo veliko igral multiplayer (Quake2, Action Quake 2, Q3A, UT...), ko sem pa probal CS me je pa minilo in sigurno ze ene 5 let nisem igral online.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mavrik ::

Jst: ja, točno v tem je problem: kakor hitro ti nekaj naložiš uporabniku na sistem, lahko on to zmodificira. Navsezadnje je uporabnik tisti, ki mu ne zaupaš.

Prav tako je tule še naslednja točka: precejšenj del aimbotov dela tako, da se ne integrira v igro, ampak modificira grafični gonilnik, da z njega pobere podatke o svetu še preden pride do Z-testa (torej vidi praktično celotno okolico igralca skozi zidove in to s perspektive igralca) in pošilja sistemu (ne igri) pritisnjene tipke in premike miške.

Igra pri tem sploh ni bila dotaknjena in kar se nje (in morebitnega dodatnega observerja na sistemu) tiče, se ne dogaja prav nič čudnega. Če bi hotel to zazanati bi moral narediti celotno trust verigo, od gonilnika tipkovnice vse do grafičnega gonilnika, z drugimi besedami: DRM.

Veliko lažje je ljudi potem zvleč na LAN in za njim s kijem stat.
The truth is rarely pure and never simple.

shark_nm ::

ali pa preprosto v samo igro vključit, da uporabniki odločijo. Nekdo goljufa,vsem je pokvarjen užitek in se njegov ip enostavno bana. Sej mene ne motijo drugi hacki. naj ma on merek pa wall hack pa ka jst vem, če se bo bolš počutu. Sam tist aimbot je pa nenormalno bedno, ker uniči veselje vsem, ki bi ga če bi ga lahko z veseljem banali...

Mavrik ::

Problem je v tem, ker je večina igralcev nedoraslih otrok, ki potem grejo banat vsakega, ki je boljši od njih.
To se že zdaj dogaja na strežnikih.
The truth is rarely pure and never simple.

shark_nm ::

potem pa poseben ključ za dorasle osebe, ki lahko banna kogarkoli in mu jebe mater na smrtni postelji.pač neki cod copi bi mogli bit, pa dost je da greš samo ene dvakrat na dan na ek slo server sigurno bo nek chiter, ki bi mu bannal ip in nick še bolš bi blo pa kar fizično adresso bannat.

BuzzFuzz ::

VAC je enostavno slab. Ne najdem druge razlage. Ne vem koliko vas pozna Organner cheate. http://organner.pl
Tip že peto leto piše cheate za CSS in CS (hl1&hl2) in NIHČE od njegovih uporabnikov (preko 8000) še ni dobil VAC Bann.
Kaj vam to pove? Da tip raztura, vsaka mu čast, kapo dol pred njim... z njegovim cheatom lahko igraš ESL, ESEA, CB, ECO, SGL, ED.. skratka tip se smeje vsem anticheatom...Čeprav za večino to ne predstavlja problema ker vas večina igra samo Public serverje. Tam je problem še večji, Steam-VAC ni v vseh letih od izdaje HL2 pogona naredil napredka. Jaz imam še zmeraj občutek da Steamu ustreza da noobi heksajo, ker se še zmeraj najdejo takšni ki igrajo z low cheati ki jih VAC na srečo detecta in so čez mesec benani. Steam in njihov delay ban :) In dokler se bodo novi accounti prodajali bo Steam čakal... denar še zmeraj priteka!

Zakaj sem omenil Organner.pl?
Enostavno zato, ker ne razumem kako lahko en tip fura celotno cheat sceno (seveda ni edini, je pa edini pro coder), prodaja drage cheate (verjamem da tudi kvalitetne) a Steam in ostali ne zmorejo spisat enega dobrega AntiCheat programa.

In kaj se bo zgodilo v roku mesca ali dveh, Organner bo začel izdaja Cheate za Call of Duty igre. Kar pomeni samo eno, npr zadnji CoD MW2 bo v dveh mesecih poln čiterov. Spet bo STEAM čakal in čakal.. ker bo vedel da so zunaj še ostali čiti ki pa niso tako dobri in bo folk kmalu benan. In spet se bodo prodajali novi accounti. Začaran krog okrog marketinga...

Dr_M ::

o moj bog. Kateri bolniki pa placujejo za cheate?!8-O :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BuzzFuzz ::

Tisti ki igrajo CSS lige in tisti ki hočejo bit "najboljši" na public serverjih! Te v ligah še "nakak razumem"...

=666= ::

In kolk si ti že zmetal denarja za čite ? Bedniki mi grete na jetra ;(

kmetek ::

THE ORANGE BOX 11.49EUR
KILLING FLOOR 3.74EUR
BIOSHOCK 4.99EUR

:D

shark_nm ::

piratski zaliv 0.00 eur ;) samo hecam se

Sem pa opazil, da je COH:TOV 17 eur... sam sem že prek amazona naroču za 15 s poštnino...jebi ga prepozni so bli :). Edin dubu pa še nisem prčakujem do 31. Off topic: kdo pa ponavad prpele od amazona dhl,pošta,tnt???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark_nm ()

destroyer2k ::

shark_nm

Pošta

jan01 ::

Kak nateg s tem steamom. Veliko predrag, saj lahko za enako ceno dobiš prave(ne pa virtualne) verzije, ki jih lahko nekoč tudi prodaš...

Dr_M ::

Lahko jih samo se zastonj dajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JayKay ::

raje kupujem na Amazonu UK. majo vedno kakšne akcije, posebaj ob tem času...
edit: ali pa zavvi, ko majo vsak dan deal of the day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Bor H ::

huh, bioshock je res džabe, ko je pršu vn sm ga probal pa mi je bil čudn, ubistvu kr mal pretežk, sem imel mogoče napačn vtis?

edit: ubistvu sm neumnost napisal pred popravkom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

lopov ::

Nč se ni spremenilo od takrat :)
Mnja, kupil lansko leto, pa sem obtičal nekako na 2/5. Enostavno sem prepočasen in zmanjka cajta :S

Orange box je kul, sem ga kupil samo zaradi EP2 in Portala. Portal mi je še zdaj noro dobra igra. Pravzaprav ena tistih za katero si želim, da bi se igrala s 3D očali.

In oni pisec cheatov tudi nudi novoletni popust :))
Svašta!!!!

X-Mas Special Sale 2009:
Like every year, also in this year we are going to start a special sale promotion. All our software will be available with -30% discount. This special sale will start tomorrow! Dont' wait and buy the greatest league cheat ever!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

kmetek ::

Kak nateg s tem steamom. Veliko predrag, saj lahko za enako ceno dobiš prave(ne pa virtualne) verzije, ki jih lahko nekoč tudi prodaš...


A igro za 10€ prodajaš naprej za 5€? :)):)):))

Nikar ga ne nori, igre so poceni, itaq se ne prodaja naprej.

shark_nm ::

ha ha ha vidim na steamu da imajo prey sold out :)... Jim dejansko zmanjka kopij ;)

lopov ::

Zmanjka jim zgeneriranih ključev. Za nekatere igre velja, da jih vseeeno lahko kupiš in dobiš kodo kasneje, za nekatere kot Prey pa ključev (za to priložnost) ne bo ... več.

tsatthoggua ::

Danes je vsaj za moje pojme Killing Floor a no brainer (4€). Sem pustil ze 200h v tej igri in mi je se vedno naravnost carska. L4D se lahko zabrska nekam. KF je res prava survival igra, je pa izredno teska in zato veliko ljudi obupa. Vse gre uredu, potem pa v 10s chaos in ce ne znas prioritet pravilno izbrat pogosto sledi napis "your team has been whiped out". In to ze na normal difficulty - and i love it for that.

Upam da se ta vikend spet stari prdci spravimo skupaj pa probamo obrnit na suicadal - mater da je res skoraj nemogoce to na tej stopnji naredit. Parkrat nam je uspelo do Patriarcha prilezt vendar nas je potolkel kot za zajtrk. Zgleda je bil res lacen.

Bioshock je se ena igra vredna nakupa, prav tako tudi Orange box. Vendar KF zmaga po celi crti zame.

nuclear ::

mene zanima, glede nakupa igre preko steama. dobiš vse kar rabiš, torej 25 številčno cifro za game pa to vse, al to teče preko steama samo, ko se loginaš noter, in ti gleda če si plaču za game?

mal bi pogrešu stare dvd škatle original iger, ampak call of duty battle chest(COD, COD:UO, COD2) za 30EUR ni tko švoh :)đ

edit: sem šele zadaj prebral kako nategujejo evropo z $1 = EUR1 cenami.. sicer pa sem našel v slovenski prodajalni paket ceneje kot na valvu. lol? neb moral bit lih obratno?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

tsatthoggua ::

Steam je samo neke sorte client - kupljene igre imas na spisku, jih lahko kadarkoli instaliras, updejti so avtomatski, vendar za igranje rabis imeti Steam prizgan. Obstaja tudi offline mode samo ga se nikoli nisem rabil.

Torej imas lahko Steam in vse tvoje igre instaliranje na 10 racunalnikih, vendar lahko samo na enem naenkrat igras. Iger ko so enkrat na tvojem accountu ne mores vec naprej prodat,podarit,...

Drugace pa tudi jest cakam na COD Battle chest, vendar bi dal 10€ max. Bolj zaradi old time sake, ker sem pirata prespilal naprej pa nazaj, poleg tega mi pa novejsi COD niti najmanj ne pasejo. WW2 ftw. Mogoce bo celo v prihodnjih dneh kaj srece okoli popustov, vendar glede na to da ves folk rade volje placuje 60€ za MW2 verjetno Activision nima niti najmanjsega interesa karkoli znizat - in jim dam popolnoma prav. Krave ki imajo prevec mleka in ga rade dajejo je treba molzt.

particle ::

Zanimivo bi bilo v eni igri dovoliti cheate. Recimo v CS:S, ker je ful igrano, pa še dost cheaterjev je. Se pravi najboljši je tisti k ma najboljše cheate, oziroma tisti ki jih najbolje izkoristi. Me zanima če bi blo cheaterjem še zanimivo.

destroyer2k ::

nuclear

Sedaj ob božičnem času imajo igre v $ večjo ceno torclight je recimo 10$ pri nas pa 8EUR.

BuzzFuzz ::

In kolk si ti že zmetal denarja za čite ? Bedniki mi grete na jetra ;(


Nič nisem zmetal denarja za cheate btw. Igram ED, SGL, ESEA ter ESL že nekaj let in bil se že na nekaj lanih ipd. Nazadnje sem si imel priložnost ogledat WGC pl finals 2009 kjer so bili tudi Ogranner in njegovi trije kolegi, forum moderatorji. In itak da sem padel v debato kaj sploh delajo na lanu in odgovor je bil enostaven. Povabljeni so bili iz strani organizatorja kajti vzporedno z partijem so potekale moninacije za best programerje. In ko vidiš tam podjetja ki že nekaj let uspešno delujejo na področju založništva iger ter zraven freaka ki piše cheate ti je vse jasno kje sta Steam in CSS.
Omenjam samo CSS ker so povozili VAC/VAC2 anticheat že prvi dan ter vse ostale anticheate lig ki so veljali za zelo kvalitetne.

Sad But True!

miteq ::

nuclear

Sedaj ob božičnem času imajo igre v $ večjo ceno torclight je recimo 10$ pri nas pa 8EUR.


1€ = 1.43 $

... če še ne veš.
««
4 / 244
»»