» »

Določanje vrednosti v excelu

Določanje vrednosti v excelu

pakocar2 ::

Pozdravljeni.
Imam eno težavo. V excelu hočem določiti pomene za posamezne žtevilke. Tako hočem naredit, da ko bi vtipkal 1 bi mi napisalo "da", 2 mogoče 3 ne. Ima kdo kako idejo kako se to naredi? V SPSS-ju to ni problem, a moram nujno v excelu naredit. Hvala

-žiga- ::

Mislim, da se kar tako ne da. Če slučajno se, bo tudi meni koristna informacija.
Lahko pa imaš v stolpcu A številke in v stolpcu B da/ne/.. z IF funkcijo, potem po potrebi stolec A skriješ.

mgermo ::

Torej ko vtipkaš število,da recimo v sosednji celici izpiše da, mogoče, ne. Po potrebi pa stolpec z številom skriješ. To narediš z vlookupom, kjer si prej narediš tabelo.

pakocar2 ::

To sem nekako ugotovil, vednar mi nikakor ne uspe. Prosil bi za natančnejši opis.

NeMeTko ::

Kaj je pa narobe z navadnim if ukazom, če imaš zgolj 3 možnosti?

=if(A1=1;"da";if(A1=3;"ne";"mogoče"))

Vlookup bi potreboval, če bi imel večjo množico možnosti (npr. nek šifrant)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

smetko ::

še lepša je funkcija chose.
=CHOOSE(A1;"da";"mogoče";"ne")
No comment

NeMeTko ::

smetko je izjavil:

še lepša je funkcija chose.
=CHOOSE(A1;"da";"mogoče";"ne")

Pa še res je....ta funkcija mi še ni bila znana - tko se vsak dan kej novega naučiš....

BlackHole ::

Kaj pa pogojno oblikovanje? NE vem trenutno, če lahko s tem spreminjaš tudi izpis vrednosti celice ali samo obliko, se pravi barvo in font,...
LP Marko

smetko ::

Z pogojnim oblikovanjem ne moreš spremeniti vrednosti celice.
No comment

BlackHole ::

smetko je izjavil:

Z pogojnim oblikovanjem ne moreš spremeniti vrednosti celice.

Preveril in lahko spremeniš. S pogojnim oblikovanjem lahko dosežeš to, da ko vpišeš vrednost ena, se ti v celici izpiše poljuben tekst, na primer: "DA". Vrednost celice sicer ostane 1 (v vnosni vrstici), ampak oblikovanje oziroma izpis celice se spremeni v "DA". To narediš tako, da vstaviš pogojno oblikovanje "pravila za označevanje celic..." -> "enako..." -> oblikovanje nastaviš na "oblikovanje po meri..." kjer potem pod oblikovanjem celic nastaviš, da se izpiše poljuben tekst (po meri). Ne vem pa, če to avtorju zadostuje.

Za vrednosti 2 in 3 je treba potem samo še dodati novo pravilo, za vsako vrednost posebej.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

z00s ::

Blackhole - zanimiva opcija, ampak jaz ne morem pripraviti excela, da bi mi kaj izpisoval, oz. ne poljubnega teksta. Torej na koncu, ko oblikujes celico, daš po meri (custom), vendar jaz ne morem nikamor vpisati nobenega teksta. Pod možnostjo special je nekaj opcij ala Yes/No ipd, vendar to po mojem avtorju ne zadostuje. Vem, da se sliši retardirano, vendar vseeno prosim, če lahko bolj podrobno napišeš;)

Hvala in lp,
Z00s

BlackHole ::

Ko prideš pod opcijo "po meri..." se ti odpre enak meni, kot če bi kliknil ukaz "oblikuj celice...". Pod Katergorija v seznamu (Splošno, številka, valuta...) (spet) klikneš "po meri" in potem na desni strani okenca v polje "vrsta" vtipkaš "DA" (z narekovaji).
LP Marko

T-h-o-r ::

NeMeTko je izjavil:

Kaj je pa narobe z navadnim if ukazom, če imaš zgolj 3 možnosti?

=if(A1=1;"da";if(A1=3;"ne";"mogoče"))

Vlookup bi potreboval, če bi imel večjo množico možnosti (npr. nek šifrant)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

z00s ::

BlachHole hvala, deluje.

Thor, verjetno je avtor mislil na izpis v tisti celici, kamor vpiše vrednost, to pa v primeru Ifa ne deluje (saj vrednost npr. 1 nadomesti funkcijo, ki se potem ne izvede)

lp,Z00s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587288 (2865) -JM-
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628623 (2952) omni-vor
»

Excel - vrednost celice glede na drugo celico

Oddelek: Pomoč in nasveti
181710 (1504) smetko
»

Excel pomoč

Oddelek: Programska oprema
142230 (1533) smetko
»

Excel - decimalna vejica

Oddelek: Programska oprema
213804 (3568) tempoFlow

Več podobnih tem