» »

PDF za vnos podatkov

PDF za vnos podatkov

poweroff ::

Pozdrav,

zanima me, kako narediti PDF (po možnosti z OpenOffice ali Linux), ki omogoča vnosne forme, torej vnosna polja za besedilo, checkboxe, itd.

Da lahko potem tak PDF shranim, vnešeni podatki pa ostanejo.

Pa še to - se da potem te podatke samodejno povezati v kakšno bazo? V stilu, ljudje ti pošljejo izpolnjene obrazce, ti pa potem te podatke samodejno shraniš v preglednico...
sudo poweroff

uroszo ::

Nisem še slišal za takšno opcijo.

PaX_MaN ::

Verjetno PDFedit.

Gandalfar ::

Tale magija ti bo delovala samo, ce bodo ljudje z Adobe Acrobat, ki ima vklopljen JavaScript izpolnjevali obrazce in submitali v tvojo bazo.

Jaz to resujem iz druge strani: ljudje izpolnijo online formo, nakar jim zgeneriram FDF ali XFDF (Pdf Forms), ki ga nato lahko natisnejo in podpisanega dostaivjo organizaciji.

poweroff ::

Gandalfar - tvoj pristop mi je bolj všeč. Pol pa še eno vprašanje - če imam SIGEN-CA ali podoben certifikat - kako spletna stran prepozna mojo identiteto? Kakšna PHP koda bi mi prav prišla...
sudo poweroff

Gandalfar ::

poweroff ::

Gandalf - a s pomočjo te funkcije lahko vidim ime lastnika certifikata? Nisem še testiral, ampak kot berem vrnjena podatkovna struktura ni definirana... A je kje kakšen delujoč primer?
sudo poweroff

Gandalfar ::

Ne vem. Bi si moral specifikacije prebrat pa malo poigrat. Ni mi cisto jasno zakaj bi nakljucni streznik sploh lahko dostopal do teh informacij, ce nima pravih zasebnih kljucev.

noraguta ::

navam če te štekam ampak a sprašuješ za FDF (form PDF)
Forms Data Format @ Wikipedia
v acrobatu pro se to počne, sicer ma pa adobe na tem razvit cel document management. free alternative pa ni spodobne
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

Gandalf - tale stran recimo te vpraša za tvoj CERT: https://foaf.me/simpleLogin.php
sudo poweroff

...:TOMI:... ::

Zanima me, kako bi naredil pdf datoteko za izpolnjevanje obrazcev UPN, saj nimam MS WIN, da bi uporabil že narejen program. V mislih imam obrazce na ta način. Na en A4 list gresta 2 obrazca (laserski print).

Zanima me samo tisk teksta, ne tudi tisk samega obrazca, saj le te kupim.
Tomi

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Kateri OS uporabljaš?

...:TOMI:... ::

Ne, ne bom delal preko WINE, če to misliš. Drugače Ubuntu.
Tomi

black ice ::

Lahko narediš kar v Libre Office en obrazec. Prva enostavna rešitev takole iz glave.
Nekaj časa nazaj so izdali program namenjen točno tisku UPN obrazcov, vendar (kolikor vem) teče samo na MS WIN.

...:TOMI:... ::

...:TOMI:... je izjavil:

Zanima me, kako bi naredil pdf datoteko za izpolnjevanje obrazcev UPN, saj nimam MS WIN, da bi uporabil že narejen program. V mislih imam obrazce na ta način. Na en A4 list gresta 2 obrazca (laserski print).

Zanima me samo tisk teksta, ne tudi tisk samega obrazca, saj le te kupim.


Ja, poznam ta program. Mogoče kak nasvet, kako naj začnem? Naj dam za ozadje skeniran upn?
Tomi

b3D_950 ::

Za silo lahko probaš z sliko v ozadju in tabelo ampak ni najbolj uporabna reč.

http://www.sendspace.com/file/hwwu82
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

...:TOMI:... ::

Hvala, bom poskusil kaj narediti.
Tomi

NeMeTko ::

Če si harcore freak to sprogramiraš v C-ju. Narediš malo bazo z predlogami (shranjuješ že natisnjene naloge za 'reciklažo') in lepo sprogramiraš, kako naj se podatki natisnejo.

V bistvu vse skupaj sploh ni posebno teško - glavni problem predstavlja tiskalnik in njegovo krmiljenje. Ko smo še tiskali z igličnimi tiskalniki, je to bilo še dosti enostavno, saj je zadoščala uporaba presledkov, LF in FF da si natisnil obrazec. Pri laserskih in inkjet tiskalnikih se s tem nisem več igral, tako da ne morem reči, če bi se za silo dalo še vedno na tako preprost način 'zadeti' polja na obrazcih.

Seveda namesto C-ja lahko uporabiš tudi katerikoli drugi programski jezik.

...:TOMI:... ::

Nimam želje programirat.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPN obrazec, tiskanje ?

Oddelek: Programska oprema
2711386 (2898) prtenjam
»

PHP PDF knjižnica

Oddelek: Programiranje
8778 (458) WhiteAngel
»

Obrazec mednarodni tovorni list (CMR)

Oddelek: Loža
1416507 (9734) ebatis
»

Izdelava obrazcev doma?

Oddelek: Loža
115194 (4887) Vikking
»

Del besedila v MS Word ne želim natisnit... Kako?

Oddelek: Programska oprema
71105 (1039) Tomay

Več podobnih tem