» »

pomoč v excelu

pomoč v excelu

1
2
»

kr3ten ::

Da se razjasnim ... Primer:

Celica A
Dropbox brings your files together, in one central place. They’re easy to find and safely synced across all your devices—so you can access them anytime, anywhere. No more wasting the day tracking down work.

Celica B
Dropbox brings your files together, in one central place. They’re easy to find and safely synced across all your devices—so you can access them anytime, anywhere.

Želim poiskati vse celice, ki hkrati vsebujejo besedo ''drop'' & ''work''. Se pravi, poiskati mi mora samo celico A, ker vsebuje ti dve besedi (oz. del besede), ne pa tudi celice B (ker vsebuje samo besedo ''drop'', ne pa tudi ''work'')

miko22 ::

Uporabiš FIND, AND fukciji

kr3ten ::

Jst bi te celice rad iskal z ''CTRL + F'' ukazom (iskal bi po celotnem dokumentu, zato funkcije odpadejo), samo ne vem kakšne znake moram notr v vnosno vrstico dat za iskanje celic, katere vsebujejo npr. dve ali več besed oz. del besede.

vem da so neke fore kot npr. (zmišljujem si): */drop, */work

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Map ::

Občasno tiskam neke nalepke, na katerih so črtne kode. Koda vsebuje nekaj podatkov, ki jih moram prepisati iz PDFja. Ali ima excel kako funkcijo, da mu pokažem ta PDF in sam najde željene podatke in izpolni celice?

al_z ::

Excel ne zna brati PDF-jev. Da pa se mogoče PDF pretvoriti v xlsx. Vedno pa se da besedilo iz PDF-ja shraniti v besedilno datoteko in nato poiskati prave podatke v tej besedilni datoteki.

SeMiNeSanja ::

al_z je izjavil:

Excel ne zna brati PDF-jev. Da pa se mogoče PDF pretvoriti v xlsx. Vedno pa se da besedilo iz PDF-ja shraniti v besedilno datoteko in nato poiskati prave podatke v tej besedilni datoteki.

Ni nujno. Lahko da je pdf zgolj 'slikovni' dokument brez besedila.
V tem primeru bi ga moral pognati še skozi kakšen OCR program. V primeru, da se gre zgolj za dva, tri podatke na pdf daoteko, zna biti proces počasnejši, kot če 'na roke' pretipkaš podatke.

Kadar je pdf 'tekstovni' pa seveda lahko direktno delaš copy&paste. To pa je še vedno daleč od kakršnegakoli "avtomatiziranega branja"....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

reeves ::

Osebno uporabljam stran na spodnji povezavi za pretvarjanje:

https://online2pdf.com/

Meni se zdi super. Pretvori tudi .pdf v .xlsx. Odkljukaj OCR. Prepoznava slovenščino (šumniki).

Naprej bo treba pa v Excel-u urejati.

Map ::

No ja, to je pa že preveč zamudno, ker mi ne vzame veliko časa, ampak zakaj mi ga ne bi še petkrat manj, če bi šlo. Pa rad se učim v excelu in nikoli ne veš, kdaj ti pa taka funkcije resno prav pride. :)

korenje3 ::

A kdo ve kako lahko s Format vba funkcijo uporabim NumberFormatLocal za pretvorbo številk?

Nekaj v tem smislu:
https://stackoverflow.com/questions/585...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

omni-vor ::

Bom kar uporabil tole temo za moje vprašanje o Excelu:

Ali se v celici lahko prikaže še nek drug podatek iz neke druge celice?

Se pravi imam v isti celici osnovni podatek, zraven pa bi rad pripel (npr. v zgornji desni kot celice, napisano na majhno) še nek drug podatek-ki bi bil samo prikazan in bi se skliceval nekam drugam.
A je kaj takega sploh možno?

Če poenostavim za lažjo predstavo - v celici imam že nek podatek, zraven pa bi npr. rad prikazal še odstotek/delež te iste celice. Ta prikazani podatek bi bil izračunan nekje drugje.

extr3m3 ::

Če te prav razumem;
V želeni celiti, kjer želiš dodati še druge izračune, uporabiš znak &

Primer:
 Slika1

Slika1



V kolikor računaš % v tej celici, ne pozabi na ROUND.

lp
o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: extr3m3 ()

SeMiNeSanja ::

Po moje bolj misli na kaj takega (obožujem take, ki postavijo vprašanje, potem pa 'poniknejo'):



V glavnem vse skupaj je še vedno v celicah, vse ostalo je zgolj v velikosti pisave in višini ter širini celic. Da še bolj prikriješ, da se gre za množico celic in ustvariš lažni videz ene same celice še poskrbiš za ustrezno 'barvanje'.

Vse ostalo pa potem kot z katerokoli drugo celico.

Tako reč se da kar lepo urediti pri kakšnih informativnih tabelah, kjer npr. podajaš določene kalkulacijske parametre.
Da bi pa to počel v neki splošni tabeli, pa si preveč zakompliciraš življenje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

omni-vor ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Po moje bolj misli na kaj takega (obožujem take, ki postavijo vprašanje, potem pa 'poniknejo'):



V glavnem vse skupaj je še vedno v celicah, vse ostalo je zgolj v velikosti pisave in višini ter širini celic. Da še bolj prikriješ, da se gre za množico celic in ustvariš lažni videz ene same celice še poskrbiš za ustrezno 'barvanje'.

Vse ostalo pa potem kot z katerokoli drugo celico.

Tako reč se da kar lepo urediti pri kakšnih informativnih tabelah, kjer npr. podajaš določene kalkulacijske parametre.
Da bi pa to počel v neki splošni tabeli, pa si preveč zakompliciraš življenje.


Najprej se opravičujem obema, bil je dopust in zato odsotnost, pa še iz neznanega razloga ni prišel noben email notification, da je bil objavljen odgovor v tej temi.

Nekaj podobnega sem mislil kot je @SeMiNeSanja odgovoril. Tisti način, ki ga omenjaš @extr3m3 že poznam-mogoče bom vseeno poskusil, problem je samo v tem, da bom moral podatke vnašati v druge celice, se pravi ne morem tega vnesti v isti celici.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587370 (2947) -JM-
»

[MS Office][Excel] zaokroževanje in spajanje podatkov

Oddelek: Programska oprema
164101 (3458) milc
»

excel+visual basic

Oddelek: Pomoč in nasveti
101471 (1358) švrk
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223659 (3382) Mobidick
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314544 (3966) veteran

Več podobnih tem