» »

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ?

Vitaminski in mineralni dodatki - Za / Proti ?

1
2
»

Pithlit ::

BlaiseM je izjavil:

extrem tega so pa kupovanje "praskov" iz ZDA, ki so brez odobritve FDA.

Popolnoma off-topic (zato ker mi tole 'dviguje pritisk')... A zdej je pa FDA bog i batina al kako? Kaj za boga ima FDA za delat v evropi? A ti sploh veš kolk zdravil imamo pri nas ki jih FDA ni odobril (večino zaradi preproste zaščite 'ameriškega trga', čeprav ta OH-IN-SPLOH organizacija tega ne bo nikoli priznala)?

Dej si utupit v glavo da je FDA pristojna le in edino za USofA trg.
Life is as complicated as we make it...

stock ::

Debatirat o tem a je to dober biznis, je neumno komur to ni jasno, nazaj v osnovno šolo.

Kar se tiče pa uporabe pa tudi meni tablete ne dišijo, čeprav trenutno jem supradyn in se mi zdi, da če ga nebi bi bil trenutno na bolniški. Zaradi veliko kolesarjenja sem probal vzemat tudi magnezij, donat mg, pa poceni šumeče tablete iz tuša. Samo na koncu se mi je zdel res najboljši tisti iz lekarne za konkretno višjo ceno. So pa vsi opravili svoje delo, v katerem pa je dodanih več škodljivih snovi pa noben ne ve.

Po drugi strani se dnevno zahteva vedno več od nas, in to z navadno hrano in našo celišno zgradbo ne gre xD treba prešaltat na mehaniko pa kakšne gele :))

RejZoR ::

Vse te tablete imajo običajno priporočeno dozo 1 tablet na dan. Če pa bereš npr max dnevno dozo npr Vitamina C pa vidiš, da bi dejansko lahko pojedel ene 8 tablet na dan s predpostavko, da ga iz drugih virov ne bi dobil. Ampak tko kot z vsako stvarjo, če ne pretiravaš ne more škodit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaiseM ::

Pithlit je izjavil:

BlaiseM je izjavil:

extrem tega so pa kupovanje "praskov" iz ZDA, ki so brez odobritve FDA.

Popolnoma off-topic (zato ker mi tole 'dviguje pritisk')... A zdej je pa FDA bog i batina al kako? Kaj za boga ima FDA za delat v evropi? A ti sploh veš kolk zdravil imamo pri nas ki jih FDA ni odobril (večino zaradi preproste zaščite 'ameriškega trga', čeprav ta OH-IN-SPLOH organizacija tega ne bo nikoli priznala)?

Dej si utupit v glavo da je FDA pristojna le in edino za USofA trg.

V mislih sem imel samo over-the-net "praske" za grajenje-telesa, katerih izvor je (v tem primeru) ZDA. Zgolj primer vnosa nedeklariranih in nepreverjenih snovi/informacij v lastno telo (medtem ko ista oseba unicuje vse (papirnate) osebne podatke pred kosem za smeti). Lahko zamenjas FDA z analogno organizacijo v EU.

m0LN4r ::

Ja FitVital (če se ne motim) iz avstrije:
Multivitamin+Mineral = 0,49€
Magnezij = 0,49€
Železo +vitamin C = 0,49€

Slovenski produkti pa so okoli 2€. Tisti magnezij iz lekarne ko ga ma babica ma isto magnezija kot ta šumeča iz avstrije pa je 5€ v lekarni če se ne motim.

Nevem kaj naj rečem na cene. Ali so avstrijske za 10x bolj strupene?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RejZoR ::

Magnezij je magnezij. Sicer se lahko razlikujejo aditivi in sladila ampak v osnovi je to to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ERGY ::

RejZoR je izjavil:

Magnezij je magnezij. Sicer se lahko razlikujejo aditivi in sladila ampak v osnovi je to to.


Poglej si na primer magnezijev citrat. Običajnega magnezija daješ 2-4g, citrat pa je po 100mg, pri dozi 300mg te lahko že fajn šraufa. Logično, ker je biološko bolj bogat (90%) in je absorbcija boljša. Tipična uporaba je pred kolonoskopijo. Cena je tudi večja.

RejZoR ::

Te tablete sigurno nimajo močnejše variante. Samo poglej RDA na embalaži, pa ti bo takoj jasno. Oz poglej vsebnost magnezija na 1 šumečo tableto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ERGY ::

Ne vem o katerih šumečih tabletah govoriš?

RejZoR ::

Magnezij šumeče tablete recimo. Za specializirane lekarniške zadeve pa ne bi vedel kakšne so.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ERGY ::

V lekarni sem gledal imajo magnezijev karbonat (30% biološko razpoložljiv). Za ostale pa ne vem, moraš biti bolj specifičen.

m0LN4r ::

Moja babica ma predpisan Magnesol, stane pa 5.12EUR približno. Jaz sem ji pa nabavu fit vital Magnesium (müller) za 0,49EUR. Imata pa isko količino magnezija na tableto. Mulerjev ma malenkost več. Če se motim me pa opozorite.
http://www.lekarnar.com/izdelki/magneso...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ERGY ::

m0LN4r je izjavil:

Moja babica ma predpisan Magnesol, stane pa 5.12EUR približno. Jaz sem ji pa nabavu fit vital Magnesium (müller) za 0,49EUR. Imata pa isko količino magnezija na tableto. Mulerjev ma malenkost več. Če se motim me pa opozorite.
http://www.lekarnar.com/izdelki/magneso...


Tisto fit-vital je karbonat, kar ni fajn. Citrat je dražji z razlogom, magnesol so z Mg citrata. Poglej si to, mogoče bo cenovno boljše na dolgi rok.

m0LN4r ::

Je tako drastična razlika, če človek uživa karbonat ali citrat?
Al je to tak kot pepsi vs. cola?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ERGY ::

m0LN4r je izjavil:

Je tako drastična razlika, če človek uživa karbonat ali citrat?
Al je to tak kot pepsi vs. cola?


Več je razlike. Citrat se nasploh lažje absorbira od karbonata. Če tvoji babici zadošča karbonat oz. se že počuti bolje, potem lahko ignoriraš vse skupaj, čeprav bi jaz raje jemal citrat. Sicer je tudi odvisno zakaj ji je zdravnik predpisal magnesol. Koliko je magnezija v fit-vital šumečih tbl?

m0LN4r ::

Se opravičujem za zamudo. Torej fit-vital majo 187mg na 1 tableto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RejZoR ::

Magnezijeve iz Lidl imajo 200mg Mg na tableto, je pa magnezijev karbonat. Kalcijeve pa 500mg Ca na tablet in spet kalcijev karbonat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ERGY ::

Na tem naslovu bo lažje vidno kaj je prednost citrata...

Znano je, da je samo organsko vezan magnezij v obliki citrata ali aspartata razpoložljiv na celični ravni in da se anorganske soli magnezija, kot so magnezijev karbonat in oksid, sicer resorbirajo v kri, vendar niso razpoložljive drugim tkivnim celicam.

m0LN4r ::

V kolikor mi je sestra rekla je magnezijev karbonat za manjša pomanjkanja magnezija in se počasneje absorbira v telo.
Magnezijev citrat se pa lažje in hitreje absorbira v telo za to ga uporabljajo bolniki za hitro nadomeščanje večjega pomanjkanja. V medicini pa se še uporablja za kolonoskopijo in proti zaprtju v večji količini.

Ostale razlike pa še niso povsem potrjene.

Iz tega sklepam, da je za babico boljš citrat, saj ko čuti krče lahko znjim hitro nadomesti pomanjkanje. Po drugi strani pa bi lahko vsako jutro vzela karbonat, ki bi se ji počasi raztapljal v krvi.

Za mene pa je bolj primeren karbonat, saj nimam pomanjkanja ampak pred visoko intenzivnem treningu mi pomaga ravno to preprečiti.

// Kaj me bolj zanima je, kaj je tisti bel prah, ki se nabere na dnu kozarca ko raztopiš tako tableto ? Magnezij al kaka druga škodljiva snov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

alexa-lol ::

Jaz če kaj telovadim jemljem tole... 100 tablet za 12€ pa imaš vse vitamine. Jemljem pa 1 oz. 2 na dan (če je bl ornk)

http://trgovina.maxximum.si/567-biotech...

m0LN4r ::

Kaj pa centrum A-Z ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ERGY ::

alexa-lol je izjavil:

Jaz če kaj telovadim jemljem tole... 100 tablet za 12€ pa imaš vse vitamine. Jemljem pa 1 oz. 2 na dan (če je bl ornk)

http://trgovina.maxximum.si/567-biotech...


magnezijev oksid - ne hvala :) Je dobra mv formula, ampak magnezij je treba dodajat ločeno.
@m0LN4r: Citrat je taprava izbira, tudi če misliš, da se hitreje absorbira. Saj sm ti napisal del iz članka, zakaj je dejansko boljši od ostalih. Zdaj pa še drugi del..

Oskrba z magnezijem

Magnezij predstavlja prav zaradi njegovega kroničnega pomanjkanja med prebivalstvom rizični dejavnik za številna obolenja. Prav zato je pravilna oskrba z magnezijem priporočljiva za izravnavo pomanjkanja tako pri zdravih kot bolnih ljudeh. Za vzpostavitev normalne koncentracije magnezija v medcelični tekočini je potrebno nadomestiti izgube magnezija najprej v kostnem tkivu. Priporoča se najmanj 4-tedensko dodajanje po 300 mg dnevno priporočene količine magnezija (who, 2008), in sicer v obliki organsko vezane soli (magnezijev citrat), ki je razpoložljiv tudi na celični ravni (Walker in sod., 2003).

ERGY ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa centrum A-Z ?


To je verjetno firma, ki trži vitamine od A do Z :D Nekdo mora dnar vlečt...

first_line ::

Vikking je izjavil:

Glede na to, da se da dobiti in kupiti raznovrstno zelenjavo in sadje. Lahko večina judi pride do uravnotežene prehrane in ne rabi prav nobene vitaminske tablete.
Vse skupaj se vozi še na fori izpred 30let (ker si vsakdo ni mogel privoščiti pester jedeilnik), in na fori da kao nujno rabiš jemati vitamin C če ne, se boš prehladil.
Gre pa za ogromne denarje, marže pri teh vitaminskih prehrambenih dopolnilih, pa so ene največjih na svetu. Zato ni noben problem, da vozijo reklame 24ur na dan kako to nujno potrebuješ, medtem ko je dovolj da zaužiješ sadje.


Jao sine, ker si tak strokovnjak pa povej v čem je sploh fora uživanja vitaminov?
Pomoje ti ne bo šlo kaj preveč dobro odgovarjati na to vprašanje, brez copy/paste iz wiki.
Pa sadje je pa res super :/

m0LN4r ::

Zdravo,
še vedno neve noben kaj je tist bel prah, ko raztopiš kako šumečo tableto v vodi, ki ostane na dnu kozarca?
Je to kaj strupenega al je to nekaj v zvezi z vodnim kamnom?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

Pivnik?

*edit* strupeno ziher ni.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

RejZoR ::

m0LN4r je izjavil:

Zdravo,
še vedno neve noben kaj je tist bel prah, ko raztopiš kako šumečo tableto v vodi, ki ostane na dnu kozarca?
Je to kaj strupenega al je to nekaj v zvezi z vodnim kamnom?


Lol, če bi bilo strupeno, misliš, da bi prodajal v trgovinah z živili? Vodni kamen tud ni, ker bi pri taki količini moralo bit četrt tablete iz apnenca. Zadeva mora bit nek filler, ki daje tableti obliko in sredstva, da se zadeva raztopi kakor se. Ker ne moreš imet celo tableto iz snovi katero nadomešča.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yohan del Sud ::

To je že malo težko guglat. Sem najdu vseeno nekaj tu.

Če prav razumem to študijo, je lahko ta usedlina karkoli, odvisno od dizajna in recepta tablete. Načeloma pa gre za učinkovine, ki niso topne v vodi. Bi pa morale biti v želodčni kislini (ampak niso vedno). Se pravi. Poplakni tisto usedlino in zvrni še enkrat, če ne vržeš učinkovino stran.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Bom odprl kar staro temo... Torej jaz praktično od rojstva ne jem nikakršnega sadja(lahko bi banane, ostalo ne morem) in cele vrste zelenjave (solate, paradižniki, kumare in podobno). Skratka, če pogledam sezname "najbolj zdravih živil" so na njem večinoma živila, ki jih jaz ne jem (ne morem jesti, bolje rečeno).

Kakšnih hujših zdravstvenih težav zaradi tega sicer nimam (vsaj ne da bi jih kdo odkril), ne vem pa ali ima smisel v mojem primeru jesti kakšne vitaminske tablete?

RejZoR ::

m0LN4r je izjavil:

Zdravo,
še vedno neve noben kaj je tist bel prah, ko raztopiš kako šumečo tableto v vodi, ki ostane na dnu kozarca?
Je to kaj strupenega al je to nekaj v zvezi z vodnim kamnom?


Vem da je star post ampak vseeno če bo še kdo iskal, tista bela usedlina je byproduct razpadanja tablete v vodi (kemična reakcija) in gre pretežno za soli, ki same po sebi niso škodljive (zato ima ta bela zadeva na dnu kozarca tak slano grenak okus).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnezijev glicinat

Oddelek: Loža
103634 (1845) jaz111
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13717880 (11859) blackbfm
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925580 (21984) kakob
»

Krči

Oddelek: Loža
255058 (4408) jype
»

Šumeče tablete brez vitaminov/mineralov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114072 (11523) Jst

Več podobnih tem