» »

Snežne verige

Snežne verige

power12 ::

Živjo !

Mene zanima nekaj glede snežnih verig ? Lansko leto sem kupil snežne verige, a sem žele včeraj opazil da so napačne velikosti ;(( Moje gume so 185/65/15 , te verige so pa za gume, ki se večje od 205 8-O

Pa me zanima a me v primeru če me policaji ustavijo, lahko kaj jebejo glede velikosti verig :P

Redorange ::

Jup.

menjalnik ::

Ja seveda, da te bodo, pojdi v trgovino pa nabavi pravo velikost, enih 30€ bo stalo pa boš vsaj mirno spal, te verige pa vrži na bolho pa probi prodat

duque ::

natisni in nalimaj novo nalepko, na kateri je navedena tvoja dimenzija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: duque ()

;-) ::

Zelo pametno. Če ima verige ima vrjetno letne gume tudi pozimi in bo zelo pametno če nebo imel uporabnih verig v kolikor bo na cesti sneg. Upam da se sam zaletiš ne da še koga drugega trofiš.

power12 ::

Imam še eno vprašanje glede zimskih gum ?

Trenutno imam 4 leta stare zimske gume, ki so že trde. Mere so 185/65R/15 ! Kupiti mislim nove Goodyear UG8, in je cena za eno, za to mojo velikost 65 €, za velikost 195/65/15 je pa cena 60€.

In sedaj me zanima, a lahko kupim to večjo velikost 195, sej edina razlika je, da je malo širša ? Ker prec prihranim 20 €, sploh se pa čudim, da je 195 velikost cenejša 8-O .

francek1 ::

power12 je izjavil:

Imam še eno vprašanje glede zimskih gum ?

Trenutno imam 4 leta stare zimske gume, ki so že trde. Mere so 185/65R/15 ! Kupiti mislim nove Goodyear UG8, in je cena za eno, za to mojo velikost 65 EUR, za velikost 195/65/15 je pa cena 60EUR.

In sedaj me zanima, a lahko kupim to večjo velikost 195, sej edina razlika je, da je malo širša ? Ker prec prihranim 20 EUR, sploh se pa čudim, da je 195 velikost cenejša . :P

Cenejše so zato, ker so bolj razširjene. Če imaš na vozilu gume, ki niso homologirane za tvoje vozilo, se pri morebitni nezgodi lahko posloviš od zavarovalnine. 8-)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Invictus ::

power12 je izjavil:

Imam še eno vprašanje glede zimskih gum ?

Trenutno imam 4 leta stare zimske gume, ki so že trde. Mere so 185/65R/15 ! Kupiti mislim nove Goodyear UG8, in je cena za eno, za to mojo velikost 65 €, za velikost 195/65/15 je pa cena 60€.

In sedaj me zanima, a lahko kupim to večjo velikost 195, sej edina razlika je, da je malo širša ? Ker prec prihranim 20 €, sploh se pa čudim, da je 195 velikost cenejša 8-O .

195 je bolj popularna.

Poglej v homologacijski kartonček. Če je ta dimenzija noter, pol jih lahko namontiraš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Koliko vas zna v snežnih razmerah in nizkih temperaturah, po možnosti v mraku montirati gor verige :P ?

francek1 ::

Takih je zagotovo zelo malo. Že nizke temperature ti zelo otežijo delo, sploh brez rokavic. V temi je pa itak tema...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

first_line ::

amigo_no1 je izjavil:

Koliko vas zna v snežnih razmerah in nizkih temperaturah, po možnosti v mraku montirati gor verige :P ?


Jaz :(

Do doma imam 4km klanca oziroma zjutraj strmine. Vzdušje pri vožnji navzgor je podobno kot pri vrhuncu nogometne tekme. Sploh ker je del poti prekrite z drevesi in tu nabiraš hitrost, po snegu pa samo še obrate.

Vožnja po snegu tudi z letnimi gumami brez profila ni tak problem za nekoga ki ima 2 izkušnji in 3 IQ-je. Dokler ti ne pride nasproti strokovnjak brez izkušenj in brez IQ-ja. Ta pa ima lahko verige, 4x4 pa terensko vozilo in če butneš si avtomatsko kriv ti, ne glede na to da je na tvojem pasu izvajal manevre primerne za na plejstejšn ne na cesto.

Montaža navadnih verig je pa šala mala. Čeprav sem si lani kupil samozatezne, da mi ne bo treba ustavljati in jih popravljati. Se mi je že zgodilo da se mi je ena snela in sem moral avto od zunaj držati da ni spolzel pod cesto, dokler ni prišla pomoč, da smo ga prestavili na drug konec :P

power12 ::

V kartončku imam napisano 185 širino ;(( Res ne vem zakaj ne bi smel imeti 195, pač mal je širša, pa še težje zaradi tega podrsaš feltno :)), ker guma pač toliko bolj ven gleda :))

Ma bom vidu, mogoče bom vzel 195, če ne pa jebat ga bo šlo 20 EUR v kurac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: power12 ()

šernk ::

Ti kar vzem 195 pa tvegaj par 100€ za policaje ja, 185/65R/15 ima drugačen obseg kot 195/65R/15.

drugače pa ja...jaz sem 2 leti naokrog fural z zimskimi gumami + verige za nujen primer, pa verige sem imel tudi za kampiranja, če bo slučajno potrebno se izkopat iz blata. Po 2 letih od nakupa rabljenega avta pa sem si rekel, da sprobam dat verige nanj...verige sploh niso šle gor in sem jih utrgal že ob napenjanju, torej zraven sem dobil popolnoma neuporabne verige :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

power12 je izjavil:

V kartončku imam napisano 185 širino ;(( Res ne vem zakaj ne bi smel imeti 195, pač mal je širša, pa še težje zaradi tega podrsaš feltno :)), ker guma pač toliko bolj ven gleda :))

Ma bom vidu, mogoče bom vzel 195, če ne pa jebat ga bo šlo 20 EUR v kurac

zelo se ti splača prihranit ene 20€ ko pa te bo dobil policaj pa boš dal 400€, ali pa ne izplačane zavarovalnine. Super razmišlanje ni kaj!

black ice ::

Treba je šparat pa naj stane kar hoče! :)

amigo_no1 ::

OP
Imaš neke zelo čudne verige:
http://www.mimovrste.com/artikel/554001...
Snežne verige so primerne za vsa vozila s pnevmatikami velikosti 155/70 R15, 175/50 R15, 185/80 R15, 205/45 R15, 205/50 R15, 700 R16, 205/55 R16, 215/55 R16, 225/50 R16, 235/50 R16, 235/55 R16, 215/45 R17, 215/60 R17, 225/50 R17, 225/45 R17, 245/40 R17. V paketu je dvoje verig za pogonska kolesa in so izdelane iz jekla za izredno dober oprijem ledenega vozišča

Oberyn ::

amigo_no1 je izjavil:

Koliko vas zna v snežnih razmerah in nizkih temperaturah, po možnosti v mraku montirati gor verige :P ?

Bah.
Ko sem še aktivno plezal, smo pozimi vsak vikend rinili v Kot, Krmo, Vrata, Tamar, Vršič, take stvari. Verige smo natikali v vseh mogočih razmerah in tudi v vseh nemogočih razmerah, zakopani v snegu, v jarkih, na gladkem ledu pri -15, kjerkoli. Itak da v temi, ker pozimi greš plezat ob dveh zjutraj ali še prej. Enkrat dolgo nazaj smo dajali verige na avto, katerega začetna prezentacija je bila samo rahla izboklina v metru in pol novega snega. Bil je fičo, ampak to je bilo res dolgo nazaj. Pa tudi razne akrobacije so bile v navadi, npr. skok vseh sopotnikov iz avta, ko je začel drseti nazaj, najtežji na pokrov motorja, drugi rinejo. Ali pa vsi na pokrov motorja, če je bilo preveč gladko.
Tako je bilo včasih, zdaj sem že star pa iz forme. Danes je bolj svet pusijev, razen redkih svetlih izjem.

;-) ::

Carji da ste se metali na pokrov motorja na fičotu =)

Oberyn ::

;-) je izjavil:

Carji da ste se metali na pokrov motorja na fičotu =)

He he, fičo je imel pogon zadaj, to bi res carsko zgledalo. No jaz sem začel s katrco, drugače so bile pa takrat stoeneke pa jugoti običajni.
No zdaj sploh nimam več verig (mislim za avto), zimske gume dam za vsak slučaj bolj zgodi gor, če je sneg, pa doma ostanem. Tako to pride potem, ko imaš sivo brado pa revmo.

Martin Krpan ::

power12 je izjavil:

Živjo !

Mene zanima nekaj glede snežnih verig ? Lansko leto sem kupil snežne verige, a sem žele včeraj opazil da so napačne velikosti ;(( Moje gume so 185/65/15 , te verige so pa za gume, ki se večje od 205 8-O

Pa me zanima a me v primeru če me policaji ustavijo, lahko kaj jebejo glede velikosti verig :P

Če še imaš račun pojdi v trgovino kjer si jih kupil , pa ti jih bodo skoraj sigurno zamenjali , sploh če je to kakšna manjša trgovina kjer večkrat kupuješ.

Brias ::

power12 je izjavil:

Imam še eno vprašanje glede zimskih gum ?

Trenutno imam 4 leta stare zimske gume, ki so že trde. Mere so 185/65R/15 ! Kupiti mislim nove Goodyear UG8, in je cena za eno, za to mojo velikost 65 €, za velikost 195/65/15 je pa cena 60€.

In sedaj me zanima, a lahko kupim to večjo velikost 195, sej edina razlika je, da je malo širša ? Ker prec prihranim 20 €, sploh se pa čudim, da je 195 velikost cenejša 8-O .


http://www.gume-pnevmatike.com/products...
Goodyear UltraGrip 8 185/65R15 88T
62.90 EUR

Brias ::

EDIT:

drugace pa poglej tole .... test je sicer za 195/65/15 ampak vseeno ...


http://www.gume-pnevmatike.com/products...
Continental TS830 185/65R15 88T (b)
61.47 EUR


zmagovalec je TS830, takoj za njim UG8, ...

hemera ::

power12 je izjavil:

Živjo !

Mene zanima nekaj glede snežnih verig ? Lansko leto sem kupil snežne verige, a sem žele včeraj opazil da so napačne velikosti ;(( Moje gume so 185/65/15 , te verige so pa za gume, ki se večje od 205 8-O

Pa me zanima a me v primeru če me policaji ustavijo, lahko kaj jebejo glede velikosti verig :P



Živjo!
Snežne verige dobiš po ugodnih cenah v spletni trgovini www.mojazima.si
http://www.mojazima.si/oprema-za-avto/s...

Imajo pa tudi tekstilne. Te so zadnja leta kar popularne. :)
Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

theBill ::

ma v Leclercu dobiš ketne za 15€, v Intersparu za 20€. Za policaju pokazat, če maš še letne gume, so pa itak vsake dost dobre.

šernk ::

Tudi za kaj več so vsake dobre ;)

veriga je veriga...če te ustavi ena, te bo tudi druga, takrat boš pa le vse vtrgal če boš silil naprej :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nikonja ::

Jaz imam tiste iz leclerca za cca 20 eur in sam ih že ziher 5krat monitral gor.

zk_eu ::

Fantje (ali kakšno dekle). Malenkostno vprašanje.

Ob menjavi avta moram zamenjati tudi snežne verige oziroma dimenzijo le-teh. Verige sicer potrebujem enkrat ali dvakrat na leto, ampak takrat jih "res potrebujem". :)

Marsikaj prej preverim pri avtu, ampak da verige ne bi pasale čisto na vse dimenzije avta, se mi pa še ni zgodilo.

Takole je v navodilih:
Uporaba snežnih verig ni dovoljena
na pnevmatikah dimenzij
205/55 R 16, 205/60 R 16,
215/50 R 17 ali 225/45 R 17.
Uporaba snežnih verig ni dovoljena
na pnevmatikah dimenzij
205/65 R 16, 215/60 R 16,
225/45 R 18, 225/50 R 17,
235/40 R 19, 235/45 R 18.
Snežnih verig ne uporabljajte na
začasnem rezervnem kolesu.


Sem najprej mislil, da je napaka, ampak je v starejših navodilih isto. Saj se bo butasto slišalo, ampak da niti 9 mm verig ne bi mogel uporabljati? Bi si rekel, da bom kupil za zimo jekelna platišča, pa sem glede verig na istem :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

DamijanD ::

Verjetno imaš napačno dimenzijo verig. Malo sem že pozabil, ampak jaz sem na prejšnjem avtu imel 205/55 R 16 in sem imel verige za to dimenzijo.

zk_eu ::

Zdravo,

hvala za nasvet, ampak tak lulek pa tudi nisem. Eno je dimenzija gum, eno pa velikost verig, ki paše na določeno dimenzijo. Zagotovo ne bom tišal gor verig na dimenzijo na katero ne pašejo.

Gre se za to, da mi v navodilih avta piše, da sploh ne smem imeti verig na kateri koli gumi, ki je homologirana. Čeprav sedaj sem našel v čisto najnovejših navodilih, da na določenih vseeno je dovoljeno, ampak malo starejše in malo novejše pa piše, da ne smem.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

GupeM ::

Verjetno niso dovoljene zato, ker se pri zavijanju guma že preveč približa notranjemu blatniku. Če dodaš še verigo in zapelješ v luknjo, da se feder in amortizer malo stisneta, ti pa lahko že podrsa po blatniku. Če ti ni škoda avta, poskusi s tanjšo verigo, mogoče bo šlo.

zk_eu ::

Eno vprašanje.

Če bi moral imeti verige velikosti 100 (moja dimenzija je namreč 215/50-17), imam pa velikost 110 (ki ustrezajo 215/55-17), ki sem jih sicer poskusno dal na gume in se jih da super zategniti, ji lahko uporabim? Vem kaj piše v navodilih, ampak želim povedati, da niso nič ohlapne.

Sicer bom kupil prave za mojo dimenzijo, ampak trenutno jih ni na zalogi, ker hočem strogo od Veriga Lesce 12 mm (sedaj imam 9 mm). :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

GupeM ::

Lahko jih daš, ampak če se ti zaradi ohlapnpsti (ki je kar tako z roko ne boš čutil) veriga strga in ti uniči avto, veš da si sam kriv.

Guma se zaradi prevelike velikosti tudi zavrti v verigi, veriga pa ostane pri miru na cesti, kar je ponavadi še slabše, kot če bi bil brez verige. Podobno, kot da bi namesto gum imel ležaje.

zk_eu ::

Aha,oki hvala. Imaš prav.

V bistvu si mi tako največ povedal, da se ohlapnost ne čuti z roko. Bo pa v dolini počakal danes avto, če bi bo treba :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Gwanaroth ::

Sicer podpiram lokalno in sem tudi sam imel Veriga Lesce, a ko enkrat sprobaš samozatezne Pewag, je to drugi svet. Pa še na več različnih dimenzij pašejo. Priporočam.
Lights often keep secret hypnosis..

zk_eu ::

Kateri model od Pewaga pa? Bom malo pogledal.

Naceloma imajo tudi pri Verigi samozatezne, samo so konkretno dražje. Ker jih uporabljam glih 3-4 krat na leto pp 2 km, jih nikoli nisem gledal.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Gwanaroth ::

Mam 10 let stare Pewag Servo RS76, ne vem če še obstaja ta model, verjetno so sedaj še izboljšane.
Lights often keep secret hypnosis..

zk_eu ::

Preverim vsekakor.Itak se mi sedaj ne mudi.

Imam pa še eno vprašanje. V navodilih mi piše, da veriga sme izstopati od tekalne površine in notranjega bočnega dela pnevmatike za največ 10 mm (vključno z zaklepom).

Se pravi, da tako nimam možnosti za uporabo 12 mm verig? Moram spet nabaviti 9 mm?

Ker kaj pomeni teh 12 mm? Višina od tekalne plasti? Ker členi so pri 9 mm verigah 3 mm, pri 12 mm verigi pa 3.5 mm.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Senzor ::

Ta 2 milimetra čez predpisano dvomim, da bi kaj škodila. Saj tudi gume niso vse do milimetra enako velike.

zk_eu ::

No saj. Jaz nekako podobno razmišljam. Pa da kupim ornk verige za nadalje.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zobnik ::

Mi smo nove mogl popravljat ker so ble napačno spete skupaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719030 (3929) Morison
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297268 (69681) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623736 (19590) Domobrancek
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724024 (21390) krneki0001

Več podobnih tem