» »

Samsung ne bo več proizvajal LCD-panelov za Apple

Samsung ne bo več proizvajal LCD-panelov za Apple

Korea Times - Čeprav sta Apple in Samsung konkurenta na trgu pametnih telefonov in tabličnih računalnikov ter zapletena v množico postopkov zaradi kršitev patentov in modelov, sta imeli podjetji doslej tudi plodno sodelovanje. Samsung je namreč eden Applovih največjih dobaviteljev, saj dobavlja LCD-panele za uporabo v jabolčnih napravah. Nič več.

Korea Times namreč poroča, da bo Samsung z letom 2013 odpovedal pogodbo, ki jo ima z Applom. Glavni vzrok za odpoved so težave v verigi dobaviteljev in finance, saj Samsung Applu ne more več dobavljati LCD-panelov tako poceni, kot Apple to pričakuje. Z drugimi besedami, Samsung s prodajo Applu zasluži premalo, da bi se mu to splačalo. Koliko je odločitev finančna koliko jo je motiviral tudi obupen odnos med podjetjema, ki ga izpodjedajo številne tožbe, je težko oceniti.

Samsung bo izpad prodaje nadomestil z večjo proizvodnjo panelov za lastne izdelke in z velikim naročilom Amazona, za katerega proizvajala AMOLED-zaslone. Samsung Applu dobavlja tudi procesorje in pomnilniške čipe, kjer Apple že dlje časa išče alternative. Pomnilniški čipi so bili ena prvih komponent, kjer se je Apple otresel odvisnosti od Samsunga. Apple tako tudi z odpovedjo pogodbe o dobavi LCD-panelov ne bo imel večjih problemov, zatrjujejo. Čeprav je bil Samsung daleč največji dobavitelj, ki je v prvi polovici tega leta poskrbel za 15 milijonov panelov, so alternative že na vidiku. Omenjata se zlasti LG (ki ima v svetu 46-odstotni tržni delež in je Applu v istem obdobju prodal 12,5 milijona panelov) in Sharp (skoraj tri milijone panelov). Na področju procesorskih čipov pa Samsung in Apple za zdaj še ostajata par.

Dodatek: Najnovejša poročila kažejo, da navedbe Korea Timesa ne držijo. Samsung naj bi še naprej sodeloval z Applom.

40 komentarjev

Gigahertz ::

namesto da so bili hvaležni za ugoden hw so se raj tožarl - ameri pač, kaj čmo!
"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gigahertz ()

Jerry000 ::

Zakaj mam js tak filing da odkar ni več Jobsa apple strmo pada...mogoče je že prej ampak zdaj se dejansko vidi

TKPhysicist ::

Nekak je Apple bil pod Jobsom bolj solid, zj ga pa kr neki premetava levo in desno...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Looooooka ::

Grem stavit, da se cena koncnega izdelka ne bo zmanjsala tudi ce dobijo nizjo ceno pri novih dobaviteljih :)

Boobiz ::

Seveda ne, kdo pa ne bi hotel imet 600% marže, če telefoni grejo kot vroče žemljice.
I'm drunk, what's your excuse?

FireSnake ::

Looooooka je izjavil:

Grem stavit, da se cena koncnega izdelka ne bo zmanjsala tudi ce dobijo nizjo ceno pri novih dobaviteljih :)


Zakaj bi pa dali nižjo ceno?

Neumni bi bili, če bi nižali, saj se iPhone 5 prodaja kot vroče žemljice.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Blisk ::

Pa smo dejansko ugotovili, da je pol apple sestavljeno iz samsunga :)

Limit-sky ::

Zadnji čas, da nehajo kopirat...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Tarzan ::

Apple pproizvodi bodo postali končno to, kar naj bi vedno bili - statusni simbol, ki ga boš dobil samo, če boš prej pol leta čakal v vrsti in se komolčil pred apple štacuno.

kronik ::

Kolk vem, ima že nov iPhone 5 Sharpov panel.

FlyingBee ::

pa od LG-ja, tako da ne moreš vedeti katerega imaš, dokler ne razdreš telefona

Sammy ima tudi HTC za kupca panelov, zdaj bodo fullHD 5" prodajal, tako da so lahko brez skrbi, tudi za tablice se gre že o norih resolucijah, ki pa sta jo Korejca sposobna in kakšen Japonc proizvajat

vojko20 ::

http://gizmodo.com/5954011/samsung-refu...

Samsung pravi, da bo vseeno prodajal LCDje Applu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vojko20 ()

gruntfürmich ::

proizvajalci so že prav bedni s tem klečeplazenjem pred velikimi naročniki. in ti se vedno bolj šopirijo in zbijajo ceno na rob rentabilnosti...
in na vsakem koraku se vidi ta beda, tudi v slovenskih firmah, ki prizvajajo šrot za drobiž za velike stranke, namesto da bi se malo potrudili z marketingom in proizvajali boljše za več denarja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

murmur ::

gruntfürmich je izjavil:

proizvajalci so že prav bedni s tem klečeplazenjem pred velikimi naročniki. in ti se vedno bolj šopirijo in zbijajo ceno na rob rentabilnosti...
in na vsakem koraku se vidi ta beda, tudi v slovenskih firmah, ki prizvajajo šrot za drobiž za velike stranke, namesto da bi se malo potrudili z marketingom in proizvajali boljše za več denarja.


Beda je v tem, da so slo narocniki ze zdavnaj ugotovili, da je za slo trg ok tudi srot, samo da je, Apple pa konkretno potrebuje dober izdelek.
Novi retina mbp kupci mnozicno menjajo panele in upajo da bo notri samsung in ne lg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

blackbfm ::

Mnja, s temi displeji so res zajebal neki..skoraj katerkoli novejši iphone primem v roke ima za moje pojme zanič displej. Pa berem da so vidna odstopanja tudi na drugih napravah. To je to ko dela več proizvajalcev, vsak malo po svoje. Moja 4ka, iz prve serije iz časov Jobsa, tip top perfekten displej.

FireSnake ::

blackbfm je izjavil:

Mnja, s temi displeji so res zajebal neki..skoraj katerkoli novejši iphone primem v roke ima za moje pojme zanič displej.


Kam si lahko pridem pogledat iPhone z "zanič displejem"?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

Primi jih ene par v roke, pa boš videl odstopanja.....razen če dobiš same dobre ali pa same zanič, ampak to je mala verjetnost. Googlaj yellowgate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jerry000 ::

Ok tle se ful pluva po iPhonih...kaj je pa z Mackbook Pro? Je ta stvar vredna z retina display? Mi je zlo ušeč...sam spet cena pa overpriced. Ampak je pa edini izdelek ki mi je ušeč od Appla poleg mojega starega iPoda:P

Prosm ne mi z odgovori "za ta denar dobiš ornk mašino" itd, to vem in se strinjam. zanima me predvsem iz firbca kako se obnese in če res lepše delujejo Adobe programi gor

Truga ::

"Retina" display je awesome zadeva. Ne se pustit prepricat drugace.

Jerry000 ::

Truga je izjavil:

"Retina" display je awesome zadeva. Ne se pustit prepricat drugace.



ja kolikor sem gledu je nekaj novega da spravijo takšno resolucijo na 15" al kok je že. Sam me tko overall zanima. naprimer če se to splača nabavit in zakaj. Ali je res ql Macbook Pro ali ne in zakaj

Truga ::

Overall ne vem ker ga nimam. Ma moj sodelavc in sem bil nad ekranom navdusen. Sam imam namrec samo 1920x1080 na mojem 13" :P

Ce so ti pa macbooki vsec se moras pa odlocit sam.

Pro_moted ::

No zakaj pa potem Samsung prodaja odlične IPS RGB ekrane Applu ( koliko mi je znano ima iphone takšen ekran), v svoje telefone pa vgrajuje AMOLED, ki nima nič skupnega z realnimi barvami in kontrasti ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Furbo ::

Apple si navadno zagotovi ekskluzivo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

ja kolikor sem gledu je nekaj novega da spravijo takšno resolucijo na 15" al kok je že. Sam me tko overall zanima. naprimer če se to splača nabavit in zakaj. Ali je res ql Macbook Pro ali ne in zakaj


Retina v živo zgleda res odlično, vendar pa ljudje pravijo da je hw še malo podhranjen za tako ločljivost, najdražji modeli naj bi bili sicer dovolj zmogljivi.

zmaugy ::

Jerry000 je izjavil:

Zakaj mam js tak filing da odkar ni več Jobsa apple strmo pada...mogoče je že prej ampak zdaj se dejansko vidi


iOS6 je polproizvod, ki je moj iPad3 spremenil iz gladko in lepo delujoče mašince v zatikajoče se razočaranje (pač, ker je bilo prej zelo dobro). Po mojem imaš prav.

lambda ::

Verjetno je to razlog, da so ravnokar predstavili The new new iPad, 2x performance.

Furbo ::

Moj new iPad deluje z novim os isto hitro kot prej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kokos ::

Jerry000 je izjavil:

Ok tle se ful pluva po iPhonih...kaj je pa z Mackbook Pro? Je ta stvar vredna z retina display? Mi je zlo ušeč...sam spet cena pa overpriced. Ampak je pa edini izdelek ki mi je ušeč od Appla poleg mojega starega iPoda:P

Prosm ne mi z odgovori "za ta denar dobiš ornk mašino" itd, to vem in se strinjam. zanima me predvsem iz firbca kako se obnese in če res lepše delujejo Adobe programi gor


1. Če ne veš zakaj bi rabil Retina display, potem ga ne rabiš.
2. Če si ga lahko privoščiš čeprav ga ne rabiš, potem je brezveze tukaj spraševat ali je reč vredno kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kokos ()

Jerry000 ::

kokos je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ok tle se ful pluva po iPhonih...kaj je pa z Mackbook Pro? Je ta stvar vredna z retina display? Mi je zlo ušeč...sam spet cena pa overpriced. Ampak je pa edini izdelek ki mi je ušeč od Appla poleg mojega starega iPoda:P

Prosm ne mi z odgovori "za ta denar dobiš ornk mašino" itd, to vem in se strinjam. zanima me predvsem iz firbca kako se obnese in če res lepše delujejo Adobe programi gor


1. Če ne veš zakaj bi rabil Retina display, potem ga ne rabiš.
2. Če si ga lahko privoščiš čeprav ga ne rabiš, potem je brezveze tukaj spraševat ali je reč vredno kupit.



Lol sej nism reku d si ga bom nabavil. Beri prosim. Napisal sem da me zanima pač iz firbca. Če mi je ušeč še ne pomen da gre v nakup...predraga stvar.

Ko si pa omenil, zakaj se sploh rabi retina display?

Furbo ::

Za isto stvar kot vsi ostali ekrani?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jerry000 ::

Ja ne vem, kokos je tko napisal kot da je retina display za kak special use. Zato sprašujem. Js bi ga uporabljal normalno, drugače ne vem kako se lahko uporablja:D

blackbfm ::

Zato ker si ga ne more privoščit, potem pa še drugim teži. Tko kot una, kaj ti bo ferrari če loh s puntotom isto prideš.

Jerry000 ::

blackbfm je izjavil:

Zato ker si ga ne more privoščit, potem pa še drugim teži. Tko kot una, kaj ti bo ferrari če loh s puntotom isto prideš.


Ja sej ubistvu je resnična ta s ferrarijem. Nisi dal najboljši primer. Če gledaš retina display = luksuz, normalni display = normala. Kupiš 1x retino in jo imaš, uporabljaš. Ferrari = luksuz, punto = normala. Ferrari 1x kupiš ampak ker žre tok bencina te krepko po denarnici udarja:), tko da to je za bogate bolj medtem ko retina si lahko vsak privošči, malo več našpara in wala, ma za dalj časa. Ferrari morš pa vzdrževat, registracija, gume,...
Ampak ja vem kaj si mislil, vendar se vseeno raj z puntom furam in ubistvu pridem dlje kot pa z ferarijem, po kakih "offroad" cestah si ne upaš z ferrarijem furat naprimer:P. No ja zdej sm pa že preveč offtopic šou:P

blackbfm ::

Ferrari morš pa vzdrževat, registracija, gume,...


A appla pa ni treba "vzdrževat", a misliš da je večen? Poglej si 5 let stare izdelke in danes. Pa crkuje ravno tako kot ostali produkti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jerry000 ::

blackbfm je izjavil:

Ferrari morš pa vzdrževat, registracija, gume,...


A appla pa ni treba "vzdrževat", a misliš da je večen? Poglej si 5 let stare izdelke in danes. Pa crkuje ravno tako kot ostali produkti.



mam 6 let star ipod in ni bil nikoli na servisu, dela pa tko kot takrat ob nakupu:)

Limit-sky ::

blackbfm je izjavil:

Ferrari morš pa vzdrževat, registracija, gume,...


A appla pa ni treba "vzdrževat", a misliš da je večen? Poglej si 5 let stare izdelke in danes. Pa crkuje ravno tako kot ostali produkti.

Niti ni res. Imam iPhone 2G (iz leta 2007) in deluje kot prvi dan. Baterija tri dni...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

blackbfm ::

Treba je vzdrževat v smislu nabave novega..danes z iphone 2g nimaš praktično ničesar za delat + delovanje liion baterije je po 5ih letih lahko zelo vprašljivo..ko ti bo pa crknil pa dvomim da ga boš dal servisirat. Sicer pa je 5 let še neka doba ki jo zdrži večina gadgetov, Apple tu nič ne odstopa. Sam ko greš v trgovino po novo napravo spet plačaš premium ceno, tako da nikakor ne drži "da daš 1x in imaš"..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jerry000 ::

blackbfm je izjavil:

Treba je vzdrževat v smislu nabave novega..danes z iphone 2g nimaš praktično ničesar za delat + delovanje liion baterije je po 5ih letih lahko zelo vprašljivo..ko ti bo pa crknil pa dvomim da ga boš dal servisirat. Sicer pa je 5 let še neka doba ki jo zdrži večina gadgetov, Apple tu nič ne odstopa. Sam ko greš v trgovino po novo napravo spet plačaš premium ceno, tako da nikakor ne drži "da daš 1x in imaš"..



Ni res, če si razvajen boš usak let kupoval novega ja, pa če si iDiot. Z 2g maš veliko za delat, več kot z mojim mobijem naprimer pa ga še vedno ne menjam ker dela še čisto lepo. Js mam stari HTC Tattoo z androidon 1.6 pa mi dela lepo in lahko normalno kličem...zakaj bi potreboval novega lol?

nekikr ::

Ker si ti pač ti nekdo drug je pa pač nekdo drug. Jaz ne bi šel nazaj na 4 iz 4s, kaj šele na 3g/3/1, tako počasni so. Ko dobim 5 najbrž niti pomislil ne bom več, da bi šel na 4s. Razvajen, iDiot? Lahko oboje, če boš zaradi tega bolje spal.

Jerry000 ::

nekikr je izjavil:

Ker si ti pač ti nekdo drug je pa pač nekdo drug. Jaz ne bi šel nazaj na 4 iz 4s, kaj šele na 3g/3/1, tako počasni so. Ko dobim 5 najbrž niti pomislil ne bom več, da bi šel na 4s. Razvajen, iDiot? Lahko oboje, če boš zaradi tega bolje spal.



Ok mi je jasn. Po tem tvojm postu mi je use jasn, bom raj tih :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG novi dobavitelj zaslonov za iPhone?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
145791 (3912) MrStein
»

Samsungov dobiček in tržni delež padla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5129261 (26845) zmaugy
»

Kohova: Samsung ni vedoma kršil Jabolčnih patentov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8521910 (18432) floyd1
»

Applovi izdelki niso več zeleni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15342653 (37287) driver_x
»

Samsung bo zahteval prepoved prodaje iPhone 5 v Južni Koreji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
2611402 (9470) Limit-sky

Več podobnih tem