» »

Identifikacija mame

Identifikacija mame

tilko ::

Zivjo!

Dobil sem en star racunalnik pa na zalost 0 nic ne pise na plati o kaksnem proizvajalcu ipd. Fora je v tem, ker se stvar ne zboota in bi rad dubu navodila, ker ne vem kako se nastavljajo jumperji. Sumim, da je nekaj v zvezi s procesorjem... A obstaja moznost, da zvem nekak kera plata je to?

lp, tilko

El Barto ::

Za kakšen tip procesorja pa je ta plata.

Mogoče so pa na plati napisane kakšne številke in črke po katerih bi se dalo stvar prepoznat.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

tilko ::

To je AT plata, podpira frekvence do 75MHz x 3 (=225 MHz) Pentiumi torej...
Ko prizgem racunalnik mi samo piska, na monitorju pa ne kaze nicesar. Je pa zanimivo, da se spreminja hitrost piskanja, ce zamenam procesor. Spomin: Ima 4 simm slote in 1 dim slot. Ima tudi upgradeable cache. Tko ob socketu za procesor pa so nogice, zgleda priblizno tko kot ide konektor, gor so nametani eni jumperji (rdeci), zanimivo pa je, da ima ta "konektor" plasticno varovalo - tko zgleda, kot da se nekaj zatakne na to plastiko. Po plati sem pogledou, pa ne najdem nobenih cifer. Cisto v kotu pise v1.1, sam pomoje je to kej za USB. Mogoce obstaja na netu ksna stran s fotkami plat? tam bi se dalo kej najdt =))

lp, tilko

tilko ::

Ok, uspelo mi je najdt plato. Gre z m525 plato, njeno fotko pa sem najdu na http://motherboards.mbarron.net/table58... --> ce bo se kdo imel podobne probleme =).

lp, tilko

Taras_Bulba ::

Mam isti problem, s tem da moje plate ni na tisti strani. Če iščem drugje po bios stringu je proizvajalec "???". Kaj zdaj? Na plati je pa 486-ka, 8*30 pinski rami, isa vodila. Anyone?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epox plata za AMD

Oddelek: Kaj kupiti
271771 (1298) LordWorm
»

RAM

Oddelek: Kaj kupiti
5838 (733) m30000
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47931367 (17962) Jaffa
»

Disk za v avto

Oddelek: Strojna oprema
191500 (1185) wishmaster
»

Stara plata in nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7835 (705) Jaxx

Več podobnih tem