» »

Stara plata in nov disk

Stara plata in nov disk

tilko ::

Zivjo!
Imam en problem, ki sicer ni problem, samo vseeno ne vem kako bo stvar delala. Sestavil sem en server za domace omrezje, deluje na precej stari plati, ki zal ne prepozna diska, vecjega od 8GB. Notri imam disk 20GB. Gor bo laufal sistem linux, zato ni pene, saj ga linux najde celega. Zanima me samo, ce znajo bit kaksni problemi z lilotom, ce disk ni instaliran v biosu. Oziroma, ce obstaja kaksna moznost, da bios najde cel disk...

lp, tilko

AngelOfDeath ::

nadgradi bios

jlpktnst ::

1.)Verjetno ti nebo bootal, ce sploh ne ve da mas disk. Se vedno mas lahk boot disketo al pa CD, al pa posebn disk.
2.)Uh? Kako bos to nardil? Kako ti Linux zazna disk? Kako nej 40 GB disk ko mi bios 32 GB zazna v linuxu nardim cel?!??
3.)Meni flashanje ne pomaga (ABIT BH6, diski samo do 32GB)

Vanich ::

Hah, ne drži povsem. Jest mam BH6 1.0, pa sem včerej flešou BIOS, ki podpira diske nad 40 GB - in mi dela. Do kok GB pa podpira, pa ne vem, niti ne vejo pri ABIT-u, ker takrat ni bilo diskov večjih od 40 GB.Preveri na njihovi strani.

matjabr ::

KUPI KONTROLER PA BO
sej ni tok drg

jlpktnst ::

Sej mas prav, js sm ga tut dans fleshu, pa zdej dela cel 40GB disk:D . Sprasujem se zakaj sem taka budala da tega prej nisem vedu. Na sreco pa mi je linux zaznal zadevo... lepo naredu FAT32 logicno particijo!, pol sm jo pa iz winsow formatiru...>:D .
Mogoce pa le ni bedno flashat BIOSa?

McHregec ::

Poišči na strani proizvajalca kakšno pogramsko opremo s katero lahko naštimaš disku naj ga ne krmili bios tvoje plošče ampak ta programska oprema.
Destroyer Of The Worlds.

Jaxx ::

Men stara socket7 plata prepozna cel 60 gig disk brez problema!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje velikosti diska ter odklep diska

Oddelek: Strojna oprema
281478 (1019) suse80
»

(pre)velik disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
442397 (1850) jest10
»

BX čipset - koliko velik HDD prenese?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151357 (1131) Utwig
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5654 (558) MadMax
»

Bios- flashiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6939 (815) CCD

Več podobnih tem