» »

Primeren napajalnik?

Primeren napajalnik?

Cyberdine1 ::

Tokrat me zanima če je tale 600w napajalnik primeren za sledečo konfiguracijo:

AMD FX 8150
ATI RADEON HD 7770
8 gb ddr3 1600 (1,5v)
SSD disk
HDD
MSI 990FXA-GD65

Hvala za odgovore=)

freesty ::

Da.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mtosev ::

dodaj 10-15e in kup non LC sranje:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

Bi znali bit problemi, ker ima zelo malo A na 12V-nih linijah. Poglej napajalnike v rangu od 50-60€. Ta napajalnik je v redu za office PC.

mtosev - Sranja od LC uporabljam že več kot 10 let, pa tudi v firmi jih montiramo na nove PC-je, pa v tem času ni bilo niti ene reklamacije, vsi pa so zdržali najmanj 5 let. Seveda gledamo, da so amperske linije zadosti močne, glede na potrebe HW-ja.
Sicer pa je bilo na manj prodanih Chiftech-ih in Enermax-ih več reklamacij, pa tudi skurjenega HW-ja, tako da bi glede na tvoje prepričanje, ti dve znamki odsvetoval. Nehaj trolat LC je glede na p/p, precej v vrhu ponudbe, samo pravi model je potrebno izbrat.
Delo krepa človeka

mtosev ::

važno da imajo LCji fake wattage:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

mtosev - Zakaj pa lažne, imajo pač manj na 12V-ih, vendar to tudi piše na nalepki. Lažno bi bilo, če bi namesto 16A pisalo 35A. Dej si malo razčisti pojme, da ne boš trolal.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

poraba za cpu
http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2...
http://www.anandtech.com/show/4955/the-...

testi fr3nca za fx 8120


poraba za grafično
http://www.guru3d.com/articles_pages/am...

Če ne boš OC, potem bo dovolj, sploh če navijaš cpu gre poraba v nebo.
Drugače kaj takega: http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Želeni napajalnik zmore 2x 20A na dveh 12V linijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

einstein :P ::

mtosev je izjavil:

važno da imajo LCji fake wattage:D



smo na praksi kjer delam vgradili 180W LC napajalnik, sistem pa je vseboval gtx ali gts 8800 - ogromna grafična, ki je znana po veliki porabi in mislim, da zahteva vsaj 400 ali 500W, enega core2duo e7500, navaden trdi disk... in napajalnik je bil še eden starejših in ni imel niti napajanja za grafično, tako da smo ga sami gor prilotali in zadeva je tudi pod obremenitvijo delovala odlično, napajalnik pa se ni niti malo segrel.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

amigo_no1 ::

Kateri 180W LC ?

einstein :P ::

@amigo no1

žal ne vem, ker nisem prebral, vem pa, da je bil sigurno pod 200W, mislim, da 180 ali 185.

ta reč je bila že malo starejša, smo se bali, da ne bo zdržalo, pa je prebavil kot za malico. :))

lahko bi pogledal kateri je bil ampak nimamo več tistega računala. lahko pa malo rewieve pogledaš ali na youtubu ali kaj takega, rad bi povedal ampak res ne vem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mtosev ::

lol 180watt in 8800 haha.kaj ti kadiš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

Ta je res mal huda, mogoče je mislil ati 9800SE, katero bi ta napajalnik brez problema poganjal.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Če ste imeli gts 8800 potem LC napajalnik ni imel samo 180W, ali pa niste kaj pretirano testirali v igrah:
http://www.bit-tech.net/hardware/graphi...

E7500 ima tdp 65W

87+65 = 152W, če dodaš še čipset, hdd, ram si na ~170W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gazibo ::

kerkol PSU vzames, samo ne vzeti Corsair CX600 v2. Iz prve roke ti povem da so uzasno narejeni. Dobil sem ze 3jega iz nizozemske (corsair EU general stab ce se ne motim) in ima glasen ventilator pa se cudne zvoke spusca.

einstein :P ::

@amigo in mtosev

grafična je bila ali gts ali pa gtx ali gt ali karkoli že, samo vem, da je ena bolj požrešnih 8800 in napajalnik je bil 180-185W

test je bil z enim grafičnim programom, katerega ne vem imena ampak vem pa, da stara 8800 kartica le tega ni mogla normalno poganjat. napajalnik ni imel težav, se pa rač. uporablja za igre seveda, ker je bilo to v podjetju, ki izdeluje gaming aparate.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

amigo_no1 ::

Če je bil testiran program 2d, potem je lahko celo delalo (dokler nebi nekdo zagnal 3d igre).

einstein :P ::

mtosev je izjavil:

lol 180watt in 8800 haha.kaj ti kadiš?


škoda, da nisi bil z nami in ja, res je bil 180W in ja, res je bil LC.

zakaj vsi tako nekaj govorite, da je LC zanič, ko pa nikakor ni. nekaterim je eden crknil in potem takoj v jok pa na drevo in se pritoževat, kako je zanič, potem pa še eden drugemu govorite , da vam je crknil in potem vsi mislijo, da je LC zanič, ker je pa vam crknil. Nekateri ga še imeli niso in že presojajo njegovo kvaliteto. Tisti pa ki zagovarjajo danes moderne znamke napajalnikov, npr. Corsair pa nimam nič proti, tudi sam se strinjam, da je dober napajalnik vendar tudi drag. Ponavadi je tako, da tisti, ki imajo preveč dnarja ali pa tisti, ki jim vse starši kupujejo vedno pravijo: "dražje je, bolje je", pa ni vedno tako. Corsair ima pač navite cene, ker je kao ornk znamka pač. Pri LCju pa so nizke cene ziher zato, ker drugače bi samo povsod drugje kupovali, ker pač vsi svetujejo vse drugo razen LCja. Taki, ki kupujejo samo drage znamke so znani tudi po tem, da imajo ziher skoraj vsi vsaj en Applov produkt doma, ker je pač znamka. Po zmogljivosti pa se primerjajo že pol ali še večkrat cenejši izdelki ostalih firm. Malo se zresnite in prišparajte z nakupom LC-ja, koristil vam bo nič manj dobro kot Corsair in naj vas ne bo sram reči, da imate LCja, ker vsi ostali poldeti mislijo, da je zanič. Enako je z Applom, kdo ga kupuje zaradi zmožnosti? - skoraj noben, vsi ga kupujejo zaradi neke vrste kurčenja (merjenja kurcev) kdo ima dražjega, ipd In pa seveda, da si večji car z applom. Na koncu koncev, pa nekateri v teh temah močno začnejo svinjati in prepričevati avtorja teme, kako je LC zanič in da je škoda denarja. LC je nič slabši ali celo boljši od nekaterih bolje prodajanih znamk.

Avtorju teme pa toplo priporočam nakup LC napajalnika, katerega si je že sam izbral, saj nič ne bo izgubil s tem, le privarčeval bo. Torej, kupi si LCja, ostanek, s katerim bi kupil Corsaira pa porabi npr. za hrano, zdaj ko so bedni časi kar se denarja tiče.

To je moje mnenje, pa če se strinjate ali ne.

Lp

amigo_no1 je izjavil:

Če je bil testiran program 2d, potem je lahko celo delalo (dokler nebi nekdo zagnal 3d igre).


program je bil 3D, zdaj pa se tist komp uporablja za igre. Mislim pa, da jih drugače tudi s PCMark 7 testirajo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Aja, pa če kdo ni opazil, je na linku, ki ga je dal Cyberdine1 ocena napajalnika skoraj celih pet zvezdic, se pravi, da so zelo zadovoljni tudi uporabniki, ki so ga že v praksi preizkusili.

Lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Cyberdine1 ::

Hvala za =) odgovore, sem ga kar naročil. Je zelo ugoden glede na ostale 600w napajalnike, ki so vsaj 20€ dražji.

Drugače mam pa trenutno doma 5 računalnikov z LC napajalniki, enimi starimi 400w - 420w, ki so jih vrgl vn iz prodaje, zard enih čudnih materialov pa mi delujejo že okoli 4 leta. Mislm da sm mel z enim nekaj problemov, sam sreča sem jih imel nekaj še na zalogi, tk d sm tistga enga ki je bil malo glasnejši preprosto zamenjal, crknil mi pa ni še noben.

Aja pa računalniki so v večini prižgani 24ur na dan.

LP

Zgodovina sprememb…

keitai ::

Nekdaj sem zagovarjal LC napajalnike, češ da, ob takšnih količinah prodanih pač nekaj jih bo z napakami. Mogoče sem imel nesrečo, ampak meni sta se scvrla dva (dim, cvrčanje, etc), kolegu isto. Meni 2 silent gianta, njemu archangel. Sedaj ne bom trdil, da so vsi LC-ji nekvalitetni. Toda edini napajalnik, s katerim sem imel probleme je bil LC. Osebno ne priporočam. Lahko pa kupiš LC-ja in ti bo laufu bp 10 let. Mogoče.

Cyberdine1 ::

=) za takšno ceno sem pripravljen nekoliko tvegati. Če zdrži kakšno leto se pa ne bom več pretirano pritoževal, bom pač čez leto dni ko/če bom imel kaj več v denarnici posegel po 100€ napajalniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403943 (2898) Yohan del Sud
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212575 (8209) Napajalc
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843873 (40192) klinker
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337548 (32656) amigo_no1
»

Kateri napajalnik za crossfire ?

Oddelek: Kaj kupiti
251546 (969) Pyr0Beast

Več podobnih tem