» »

Home server z nizko porabo

Home server z nizko porabo

XS!D3 ::

Torej sestavljam eno mašino za potrebe domačega serverja. Gor naj bi laufal ESXi z nekaj virtualkami predvsem za namen testiranja, v končni fazi pa naj bi bil uporaben za domače potrebe (NAS, mail strežnik, web strežnik, ftp,...). Trenutno imam en star laptop (C2D T7500, 2GB rama) in gor laufam Windows Server 2008 R2. Omejen sem predvsem z ramom (DDR2 SODIMM pa je relativno drag), poleg tega pa je težava s priklopom diskov, tako da bi vse skupaj preselil na en desktop s čim nižjo porabo, kjer bi laufale še druge stvari.

Diski za potrebe NAS so v planu kasneje, od starega desktopa pa imam že disk, ohišje in napajalnik (Enermax Liberty 500W), tako da trenutno iščem le matično, cpu ter ram.
Zaenkrat sem nekako gledal:
-ASRock H67DE3 Intel H67 So.1155 Dual
-Intel Core i3 2100T 2x 2.50GHz So.1155 BOX
-16GB RAM (4*4GB TeamGroup Elite DDR3-1333 DIMM CL9)
Pri mindfactory.de je tale konfiguracija cca. 250€ + poštnina (sem pisal mail, da vidim, če bi sploh poslali v Slo in koliko bi me stalo).

Za i3 2100T sem prebral, da je izredno varčen, nevem pa ali gre le za downclock ali so še druge razlike. Če slučajno ni večjih razlik pri porabi, ko procesor ni obremenjen, bi vzel kar običajnega i3 2100.
Za matično bi mogoče potreboval še kak predlog, iščem nekaj kar dela, za primer sem vzel najcenejšo s 4 sloti za ram in čimveč SATA priklučki za diske, ki jih bom potreboval.

trnvpeti ::

esxi bo deloval samo na tocno doloceni opremi

2100T bo isto porabil kot 2100 pri neobremenjenem rac.

kmetek ::

mindfactory ne pošilja že leta.

XS!D3 ::

Za ESXi bi res moral preverit, da ne kupim nekaj, kar ne podpira, ampak je v zadnjih verzijah pridobil kar nekaj podpore. Pri nekaterih starejših sem mogel ročno dodajat določene driverje, z zadnjo verzijo je vse delovalo tako na P5W DH Deluxe+C2D E6600+2GB DDR2 rama kot na prenosniku C2D T7500+2GB DDR2 rama, tako da upam, da večjih težav na novi konfiguraciji ne bo. Če no bo šlo drugače, bo v osnovi gor Server 2008 R2 in se lotim HyperVja.

klinker ::

Mogoce kaj takega...

 dinokomp.si

dinokomp.si

mgermo ::

Ne vem zakaj bi potreboval drago z68 plato - verjetno ne bo navijal, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

trnvpeti ::

si preveril, rabis samo VT-x, rabis VT-d?
si preveril ce plata podpira virtualizacijo(ja ce vprasas, kaksna plata to ne bo spuscala skozi)

XS!D3 ::

Kot vidim stane Gigabyte GA-H67MA-USB3-B3 približno isto in naj bi bila ok za ESXi. Sicer je mATX ampak predvidevam, da ne bo težav z montažo v ATX ohišje.

Poldi112 ::

Jaz sem za podoben scenarij (kvm namesto vmware) vzel Celeron 530. Stvar podpira virtualizacijo in je smešno poceni, plus da tudi zelo malo porabi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

XS!D3 ::

Sem malo gledal še Celerone in Pentiume in se res dobi precej za relativno malo denarja. Vseeno imam trenutno v planu konfiguracijo z i3 in sicer:
-16GB (4*4) TeamGroup KIT PC3-10667U DDR3-1333 CL9
-Intel Core i3 2100 2x3.10GHz So1155 Box
-Gigabyte GA-H67MA-USB3-B3 H67 mATX DDR3
kar nanese cca. 270€ s poštnino v Slo pri hoh.de.

Odločam se nekako še za ram TeamGroup KIT PC3-10667U DDR3-1333 CL9 4x4GB ali Patriot 16GB Kit PC3-10667 DDR3-1333 CL9 G2 Serie 4x4GB. Specifikacija je približno ista, cena tam tam.
V večji dilemi sem glede matične, tale Gigavbyteka je pri hoh.de cca. 80€. Je kakšna plata, ki v tem rangu izrazito izstopa?

69charger ::

Ram vzameš tistega ki je cenejši ker je čisto vseeno,ni razlike. Z Celeronom G530 drugače zelo dobro skozi prideš pa tudi kar vredu zadeva.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

XS!D3 ::

Sm se odloču za cenejšo vrjanto s Celeronom G530 + SSD za sistem (vrjento bo šel na mašino direktno Server 2008 R2).

Vaseer ::

Si bom sposodil temo.

Potrebujem pomoč/nasvete pri izbiri HW za server, namenjen za domačo uporabo.
Na serverju bo tekel Ubuntu Server.

Primarno bi bil namenjen za:
- NAS
- backup podatkov
- torrent odjemalec
- strem-anje na TV

S časom pa načrtujem da še za:
- web server
- MySQL

Poudarek je na varčnosti.

Bi bil kakšen Atom dovolj zmogljiv za zgoraj opisano?

Kakšen HW priporočate?

Lp, Vaseer

pegasus ::

Star domač izrabljen pc, kupovati karkoli novega za potrebe domačega serverja se mi ne zdi smiselno. Razen če ti kdo šenka atoma.
Meni še laufa en p2/350, počne vse kar hočem od njega (vse kar si napisal in še par stvari). Atom je na nivoju pentiumM 1.7Ghz, kar je precej močneje od moje mašine ;)

Vaseer ::

Kakšna je pa kaj poraba takega sistema?

trnvpeti ::

Vaseer je izjavil:

Si bom sposodil temo.

Potrebujem pomoč/nasvete pri izbiri HW za server, namenjen za domačo uporabo.
Na serverju bo tekel Ubuntu Server.

Primarno bi bil namenjen za:
- NAS
- backup podatkov
- torrent odjemalec
- strem-anje na TV

S časom pa načrtujem da še za:
- web server
- MySQL

Poudarek je na varčnosti.

Bi bil kakšen Atom dovolj zmogljiv za zgoraj opisano?

Kakšen HW priporočate?

Lp, Vaseer

si kaj razmisljal o raspberry pi?

amigo_no1 ::

Enim p2/350 ni dovolj...

pviran3 ::

Če si s počasnim zadovoljen, potem kak e-350 - nekje P4 2.8ghz

Recmo win7+xampp in wordpress gor, čakaš na e-350 cca 2s, da naloži stran - nič kaj šokantno odzivno.

Mel sem htpc s celeronom 550 in sem ga mogu na i3-2100 nadgradit, ker me je šokirala počasnost(software rendering 1080p je štekal, hw dela bp), še e-350 se mi je zdel boljši glede na porabo. Priporočam al varčni e-350 ali i3 za performance.

Zdej moraš tut ostale komponente gledat, pr e-350 lahko pasivni 70w napajalnik uporabiš, za i3 pa je treba že večjega s hladilnikom, pa tudi plata+cpu nanese.

btw, celerona 550 prodajam za cca 30€

Če češ e-350, je tole solidna zadeva, edino kar pogrešam, je boot z mreže. Mi še ni uspelo najdt, verjetno da ga nima
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11118401 (14526) dzinks63
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112770 (10796) bajsibajsi
»

Budget računalnik za 600 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
685814 (5074) Loocas
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817247 (15624) eieieie1
»

Nakup budget pc-ja

Oddelek: Kaj kupiti
264731 (3895) jazbec

Več podobnih tem