» »

Kateri napajalnik za crossfire ?

Kateri napajalnik za crossfire ?

darius ::

Torej potrebujem napajalnik za crossfire hd 2900xt, kateri bi ustrezal najbolj ? (do 170€)
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Ted ::

LC 850w.
Mah...

M-XXXX ::

Enermax Liberty 620W

TokioGangsta ::

oba sta ql
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

dzinks63 ::

:)) Za SLI in crossfire ti zadostuje LC 700W Hyperion LC8700C, 140mm FAN, V2.2 za 95€ ,
drugače pa počakaj še malo, do novembra , da pridejo grafične na G92 jedru, pa ne boš rabil dveh, bo ena zadost.
Če pa sedaj nujno rabiš, pa si nabavi nekaj začasnega

pranko ::

Še en gla za LC0:)

darius ::

Ta LC ARKANGEL 850W bi bil dovolj ? kaj bom z G92 če sem privrženec rdečih ;):D
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

blackmack ::

Že par dni uporabljam Enermax Revolutions85+ 850w. Pravi zakon. Sploh se ga ne čuje, pa greje se čist malo. Obrati venta so na 800.

LordTado ::

a nimajo lc-ji not navadnih kondenzatorjev,ki jih napine?

ni bolš kaki corsair psu 850 recimo...

Tomson ::

Če želiš res kvaliteten napajalnik izbiraj med: Enermax, Corsair, Seasonic, tudi Tagan.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tilinho20 ::

Ma lc power 850W je svoja zgodba...

Pyr0Beast ::

a nimajo lc-ji not navadnih kondenzatorjev,ki jih napine?

Pravtako kot 99% ostalih proizvajalcev: Pač, škrt roba se bo napihnila, kvalitetna ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

g. Oden ::

a nimajo lc-ji not navadnih kondenzatorjev,ki jih napine?

Pravtako kot 99% ostalih proizvajalcev: Pač, škrt roba se bo napihnila, kvalitetna ne.


LC-ji nikakor niso škrt roba, poznam ljudi, ki uporabljajo LC napajalnike že nekaj let in ni bilo z njimi nobenih težav. Je mogoče res, da je kvaliteta malce pod kakšnimi Enermaxi, vendar razlika ni tako velika, kot jo nekateri poskušajo prikazati. Mimogrede, tudi Enermax bo odpovedal, če ga boš neprimerno uporabljal (npr. napajal dve GTX285 z 350W).

Pyr0Beast ::

Sem slučajno omenil da je LC škrt roba ? Ne, nisem. ... pa bi moral !

Preprosto ne moreš narediti _Dober_ in _skladen_ z vsemi pravili napajalnik za neko mizerno vsoto denarja. NE MOREŠ, pika !

Lahko pa šparaš na varnosti in nekaj prihraniš.
Na kakovosti in še nekaj malega prihraniš.
Na količini delov in še nekaj prihraniš.
Na debelini žic in količini konektorjov ter še nekaj malega prihraniš.
Rezultat je napajalnih za 20€, kateri je nevaren samemu sebi.

Ali si ti želiš uporabljati napajalnik kateri ogroža tvoje življenje in je morebiten vzrok požara v tvoji hiši ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Sem slučajno omenil da je LC škrt roba ? Ne, nisem. ... pa bi moral !

Preprosto ne moreš narediti _Dober_ in _skladen_ z vsemi pravili napajalnik za neko mizerno vsoto denarja. NE MOREŠ, pika !

Lahko pa šparaš na varnosti in nekaj prihraniš.
Na kakovosti in še nekaj malega prihraniš.
Na količini delov in še nekaj prihraniš.
Na debelini žic in količini konektorjov ter še nekaj malega prihraniš.
Rezultat je napajalnih za 20€, kateri je nevaren samemu sebi.

Ali si ti želiš uporabljati napajalnik kateri ogroža tvoje življenje in je morebiten vzrok požara v tvoji hiši ?


Ah, pretiravaš, dej no...

Kolikor sm jst imel LC Powerjev v eni hiši na kupu in to v delovanju skoraj 24/7, jih najverjetneje ti nikoli niti videl ne boš. And guess what, nobeden ni eksplodiral/zatajil/zagorel/crknil/whatever. Odvisno na kaj naletiš. Tudi Tagan al pa Enermax lahko ustvarita kratek stik in počita/zagorita in naredita kaos v hiši. Sam pač procent takšnega pripetljaja je manjši. Čeprav to sploh ni moj point tega posta. Hočem zanegirat tvojo izjavo, da so LCji škrt roba. Ker iz moje prve roke potrejujem da ni. Lahko pristavijo svoj lonec še kakšni serviserji, če se slučajno potikajo tukaj okoli, pa da slišimo njihovo zgodbo.

Sicer pa je odvisno katero Serijo LCja gledaš. Metatron serije so neprimerno bolj kvalitetne kot tiste navadne serije za 20€.

Edit: Naj omenim mojega dolgoletnega prijatelja, ki je sedaj profesor informatike v neki srednji šoli. Že 4 leta ima opravka z dvemi učilnicami po 30 kompov. Vsi imajo noter LC Powerje 550W (vsaj kolikor se spomnem) in v 4ih letih ni niti eden zatajil. Mogoče srečno naključje, mogoče pa spet ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

Sploh ne pretiravam. Poglej si debelino žic pri enem LC-ju in Taganu.

Metatron je bolj kvalitetna roba, tisto ni več škrt, sicer za enak denar dobiš podobno zadevo pri konkurenci.

LC napajalniki bodo mogoče pogojno delali dobro pri max. 1/3-1/4 njihove nazivne moči. Kar je več, delovalo ne bo dolgo.
Če so veliko časa v stand-by-u se napihujejo vhodni kondiji, če so pod večjo obremenitvijo se napihnejo izhodni.
Veliko napak teh napajalnikov 'popravijo' same matične plošče, ki zaradi tega trpijo bolj, kot bi morale, posledično je življenjska doba nižja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Metatron je bolj kvalitetna roba, tisto ni več škrt, sicer za enak denar dobiš podobno zadevo pri konkurenci.

Se absolutno ne strinjam! Povej mi kje dobiš 850W napajalnik za okoli 100€?

LC napajalniki bodo mogoče pogojno delali dobro pri max. 1/3-1/4 njihove nazivne moči. Kar je več, delovalo ne bo dolgo.

Meni deluje zdaj že skoraj 2 leti, pri okoli 500-600W loada in to popolnoma brez problemov. Pri tem je load napetost 12V linije okoli 12.05V.

LordTado ::

ne vem zakaj se prepirate,če pa je vse črno na belem,
poiši si kak test obremenitev in nihanj napetosti 12,5,3V za različne firme pa boš videl kako je na stvari.

PS:Jaz mam lc 550W sedaj že 6 let 24/7 laufam kišto,veliko tudi igram da gre tam poraba do 400-450W pa še dela vedno isto kot na začetku.

blackmack ::

Metatron je bolj kvalitetna roba, tisto ni več škrt, sicer za enak denar dobiš podobno zadevo pri konkurenci.

Se absolutno ne strinjam! Povej mi kje dobiš 850W napajalnik za okoli 100€?


Sm mel Metatrona 1000w. Totalno zanič. Ventilator nenormalno glasen, nonstop je nekaj cvilila elektronika kot, da so slabi kondi. Mel sm ga 14 dni in sm skoraj zgubo živce.
Zdaj sm pa menjal za enermaxa 850w revolutions85+ in sm totalno zadovoljen. Tih, nobenega piskanja, se ne greje. Mi je žal, da sm na začetku skoparil pr denarju. Upam vsaj, da bom LCja lahk prodal.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Sm mel Metatrona 1000w. Totalno zanič. Ventilator nenormalno glasen, nonstop je nekaj cvilila elektronika kot, da so slabi kondi. Mel sm ga 14 dni in sm skoraj zgubo živce.

V tem primeru si dobil krš napajalnik- enostavno ga bi nesel nazaj v trgovino ter vzel drugega, take zadeve spadajo v garancijo. Kot sem rekel- "zdrav" Metatron nima takih težav.!

blackmack ::

Sm kupo že 1x prej 550w in je cvilil kot nor, ko si zagnal špil. So ga menjali, pa je blo isto. Pa sm budalo šou zopet kupit LC-ja, Zdaj zadnjič. Ne da se mi špilat loterije, da bom našo enga ko bo ok. Verjetno sta ble za tega LC-ja 2 4870 preveč.

Pyr0Beast ::

Se absolutno ne strinjam! Povej mi kje dobiš 850W napajalnik za okoli 100€?
V trgovini, kje drugje :)

Hočeš povedati da je LC psu dejansko ZMOŽEN od sebe dati 850W ?

Nisem tako bogat da bi kupoval poceni ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Se absolutno ne strinjam! Povej mi kje dobiš 850W napajalnik za okoli 100€?
V trgovini, kje drugje :)

Hočeš povedati da je LC psu dejansko ZMOŽEN od sebe dati 850W ?

Nisem tako bogat da bi kupoval poceni ...


LC 850W ima približno takšen izkoristek kot Enermaxi, Tagani.

BlackMack - Nasprotno pri meni, še niti en LC pri obremenitvi mi ni piskal. Mam pa doma tudi (sicer sedaj na tem kompu, sam nisem popravil v podpisu) Corsaira TX750W pa med njim in LCPowerjem Arkangel ni dosti razlik.

Pyr0Beast ::

LC 850W ima približno takšen izkoristek kot Enermaxi, Tagani.
In kaj ima izkoristek veze z dejansko močjo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ja, 80% izkoristek od 850W ti da dejansko moč, ki jo je napajalnik sposoben normalno prenesi. Mar ne?

Edit: Dobro, odvisno še od posameznih linij tudi, ampak niso švoh na Arkangelu. Sicer na Corsairu močnejše, ampak vseeno. Če je i7920 sposoben gonit na 4ghz, potem je sposoben gonit še marsikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

Mar ne?
Ne. 850W bi moralo biti 850W na izhodu (_trajno_). Nič manj, lahko pa več. 100% izkoristek bi pomenilo da vseh 850W na vhodu predela v 850W na izhodu, tak postroj tudi nebi rabil ventilatorja :)

850W na izhodu potrebuje pri 80% izkoristku 1062.5W na vhodu.

Linije so take kot so. Saj že prastari 300W PSU požene navitga X2 in 6800GT@Ultro, samo je vprašanje koliko časa bo deloval pri taki obremenitvi.

Kitajci imajo pa tudi svoje fore z P.M.P.O. watti, pr katerih se množilnik med realnimi in 'navideznimi' watti poljubno spreminja, nazadnje je bil x20, tako da so se mizerni računalniški zvočniki (2x3W) bohotili z 180W P.M.P.O. moči ...

Podobno lahko 'meriš' obremenitve na napajalniku. Max moč je pri napajalniku omejena na toliko in toliko wattov. Lahko prvo obremeniš 12V linijo in izmeriš amperažo, nato 5V in ponovno zmeriš, ter še 3.3V in zmeriš ponovno, nato pa vse skupaj sešteješ in dobiš moč za kakih 30% večjo od realne, ko bi obremenil vse linije hkrati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212575 (8209) Napajalc
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310272 (8758) Pyr0Beast
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658816 (6850) KTr1sk
»

Nakup novega računalnika i7 920 ali Intel Core 2 Quad q9550 ali phenom II x4 940 Blac (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546842 (3821) bluefish
»

Napajalnik za crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
221512 (1233) BuBBle.D

Več podobnih tem