» »

Slovenija med top 25-timi državami

Slovenija med top 25-timi državami

1 2 3
4
5

krneki0001 ::

Ne govorim, da jih je ko dreka, pravim ti za našo službo (u bistvu za naš oddelek), da ne moremo delvca dobit. Pa ni potrebno predznanje, ga pošljemo na izobraževanje v IBM (pri nas in v tujini), pa bo dobil znanje in bo delal.

lexios je izjavil:

Poleg tega 1800 eurov neto ni neka blazna vsota, mi ni jasno koji k. faktor je to, približno tolk lahko zaslužim v 7 dneh s pobiranjem običnega kamenja s tal! Brez zajeb...!


Za večino je 1800 evrov neto dovolj velika plača, ti si očitno bolje plačan.

Povej kje to običajno kamenje lahko pobiram, da bom lahko še jaz služil bajne pare - na mesec potemtakem lahko zaslužim s pobiranjem kamnenja vsaj 3x 1800 evrov neto, en teden pa počivam, al kako?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Z mal sreče brez problema, ni pa to za vsakega!>:D

Ne govorim, da jih je ko dreka, pravim ti za našo službo (u bistvu za naš oddelek), da ne moremo delvca dobit. Pa ni potrebno predznanje, ga pošljemo na izobraževanje v IBM (pri nas in v tujini), pa bo dobil znanje in bo delal.


Jypa ste že kontaktiral? Jebiga, specifika...

boro10 ::

krneki0001 je izjavil:

Ne govorim, da jih je ko dreka, pravim ti za našo službo (u bistvu za naš oddelek), da ne moremo delvca dobit. Pa ni potrebno predznanje, ga pošljemo na izobraževanje v IBM (pri nas in v tujini), pa bo dobil znanje in bo delal.


Sedaj pa takoj oddat oglas za delo, kjer ponujate 1800 EUR brez predznanja. Potem sporoči koliko interesentov boste dobili, verjetno vam bo telefon pregorel.
Potem ba nakladaj kako noben noče delati.
Pozdrav

lexios ::


Za večino je 1800 evrov neto dovolj velika plača, ti si očitno bolje plačan.


Kar sem hotu reč je, da 1800 neto v IT branži ni nek blazen odločilen faktor! Če pa res tolk ponujate brez predznanja pol pa vsaka čast in se lahko samo čudim! Kje najdem vaš oglas?

Slovenski delodajalec bo moral prej al slej nehat razmišlat z vidika delavca za tekočim trakom na minimalcu al pa preselit svojo firmo na Kitajsko! Izraba možganskih kapacitet in delovnost se marsikje v tujini bistveno bolje ceni in plača! Fizično delo pa tudi - REDNO - tolk kot vi ponujate programerju je marsikje plačan varilec ali izučen fizični delavec!;) In ja brez zaj... tudi s pobiranjem kamenja se da precej zaslužit!8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Truga ::

lexios je izjavil:

Še posebno ne na trgu delovne sile, kjer vsaj 50% brezposelnih ni nikoli držalo miške v rokah

Mama, ne dajo mi sluzbe!!!
Ja kaksni nesramnezi. Kaj pa znas?
Vse, razen tistga ne k se isce!

lexios ::

Še en programer, ki misli da je bog i batina in ne vidi mimo monitorja?>:D


1. Kaj od napisanega v stavku "... 50% brezposelnih ni nikoli držalo miške v rokah" ne drži????

2. Si pripravljen ustanovit podjetje in zaposlit 120k brezposelnih v IT branži kot programerje, admine, developerje, dizajnerje?

...al mi hočeš povedat da je povpraševanja po teh poklicih ko dreka in bi trenutno v Sloveniji vsa IT podjetja skup lahko zaposlila vsaj 5.000 brezposelnih, ne pa 5?8-O Investiram lastna sredstva v prekvalifikacijo in izobraževanje 50.000+ 40-50 letnikov!;((

In 3. glede flexibilnosti iskalcev zaposlitve se očitno strinjava, kljub temu pa je imho žal bolj kot vprašanje: "Kaj pa znaš?" problematično in pogosto: "Imaš status?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

OrkAA ::

Koga pa briga kok delovnih mest je, vprašanje je samo kok dnarja se obrne v tej branži in kok bi se ga, če bi dejansko lahko dobil delavce, da bi opravl vse delo, k ga je nekdo prpravlen plačat.

Ogromno. V vseh panogah z deficitarnimi poklici bistveno več kot država rabi, da začne poslovat pozitivno.

Sam eni tega nikol ne boste razumel, ker ste hodil na srednjo za pritiskanje tipke L in tipke K ne boste mogl nikol službeno prtisnt, ker se niste za to usposablal.

lexios ::

Koga pa briga kok delovnih mest je, vprašanje je samo kok dnarja se obrne v tej branži in kok bi se ga, če bi dejansko lahko dobil delavce, da bi opravl vse delo, k ga je nekdo prpravlen plačat.


To mi predvsem nekaj pove o delodajalcu - bolje da zapre firmo... Očitno je nesposoben, škrt al pa neumen, če mu ob 7.000.000.000 potencialnih interesentih ne uspe zaposlit sposobnih ljudi! ...al pa vseh 7.000.000.000 že ima službe in so vsi več kot zadovoljni! Al mi boš zdj začel razlagat, da je biti IT programer jaki deficitarni poklic dandanes!?;((

In pazi idiotizem brez primere - "služb je ko dreka", "kokr js vidm se išče ogromn", pol pa začneš o deficitarnih poklicih in "koga pa briga kok delovnih mest je"... Kaj pa točno ti sploh vidiš, sine? Tipkovnico? Al monitor?

Tapkanje črke K pa dodaj med lastne reference, če se zato bolje počutiš!>:D

OrkAA ::

Čist nč ne štekaš, no surprise there.

lexios ::

Štekam čist vredu, sam razne princeske, ljubljanski frajerji in brihte, ki niso sposobne dojet razsežnosti te krize na gospodarstvo, življenje in dogajanje okoli sebe mi gredo krepko na k.!

...in tvoja izjava "služb je ko dreka" v mišljenem kontekstu očitno spada natanko v ta spekter! Good luck!

m0LN4r ::

Moj kolega iz turčije (erasmus) obvlada cobol ko drek, samo za tako plačo nebo delal v sloveniji.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mislim, da bi lahko bli kar srečni, če nam uspe preživet doma. Selit se vsakih nekaj let za malo boljšo plačo zame ni neko kvalitetno življenje. Imam raje avto za 15 jurjev namesto 30, itd. No, če ima kdo raje selitve in vsak dodaten evro, tudi prav. Ni pa to nekaj kar bi treba na vso silo vzpodbujat, če ljudje ne želijo.
Druga stvar pa je, če doma umiraš od lakote, potem moraš it, brez jamranja.


Vidiš, to je razlika med nami in med nemci. Mi smo raje doma in jamramo, oni pa raje več zaslužijo.

Sicer pa zakaj pa ne selit se vsakih nekaj let, če dobiš boljšo ponudbo? Z boljšo plačo si lahko bistveno izboljšaš kvaliteto življenja.

V tujini dobiš projekt, se preseliš tja, delaš do konca projekta, ga zaključiš, mastno pokasiraš in greš iskat nov projekt na katerem boš delal in se spet seliš tja. Tam ni rednih služb do konca življenja, tam je pogodba na projekt, če si dober boš delal še naprej na drugih projektih, ali pa boš šel stran ker bi si želel česa drugega delat. In zato ljudje živijo dosti drugače kot slovenci, ki se držimo rojstne grude do konca življenja, če se le lahko.

Ah ne fantaziraj. A maš kak podatek kolikšen procent Nemcev se seli za projekti in kolikšen Slovencev? Dvomim, da je bistvena razlika. In tudi če je, obojih skupaj ni več kot 3 procente. In kam se boš v Sloveniji selil za projekti? Iz Ljubljane v Kranj?
Meni se ni problem preselit kamorkoli, če bo potrebno. Da bi šel, da bi vozil Audija namesto Renaulta, mi pa na pamet na pade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ramon dekers ::

lexios je izjavil:

Sem opazu zadnji del in ravno dodajal, evo:


Edit: Let me guess, programirat!? In v primeru, da se ne motim:

Wake the f... up! 5 novih delovnih mest, ki zahtevajo specifično znanje ni "delovnih mest ko dreka" sorry! Še posebno ne na trgu delovne sile, kjer vsaj 50% brezposelnih ni nikoli držalo miške v rokah, pri ostalih pa ima večina delodajalcev nerealne zahteve! Poleg tega 1800 eurov neto ni neka blazna vsota, mi ni jasno koji k. faktor je to, približno tolk lahko zaslužim v 7 dneh s pobiranjem običnega kamenja s tal! Brez zajeb...!


UPS lexios you are wrong, kaj pa prekvalifikacija. Saj te pošljejo na tečaj.

Hm me pa zanima, zakaj ni nobenega oglasa tu na forumu, no ja če ni prekvalifikacija pa obstaja možnost prodaje nepremičnine in selitev u Ljubljan, hmm no ali pa Berlin če ti ne uspe ravno si pač postaviš šotor tako kot v Ameriki, no problem.

Sami gobcači na forumu, lepo vas prosim, kdo bo resno jemal te oslarije. Tu ni nikogar, ki bi poznal dejansko delovanje gospodarskih družb kaj šele da bi kdorkoli tu sposoben voditi ali upravljati. Lapanje na veliko. Pomoje gre tu za kompleks fovšljivosti, pač če ima oseba nepremečnino naj gre raje v šotor v Ljubljano če ni "zmožna" dobiti dela. Jaka kurja pamet.

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

A maš kak podatek kolikšen procent Nemcev se seli za projekti in kolikšen Slovencev? Dvomim, da je bistvena razlika. In tudi če je, obojih skupaj ni več kot 3 procente. In kam se boš v Sloveniji selil za projekti? Iz Ljubljane v Kranj?


Iz murske sobote v ljubljano recimo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ramon dekers ::

OrkAA je izjavil:

Koga pa briga kok delovnih mest je, vprašanje je samo kok dnarja se obrne v tej branži in kok bi se ga, če bi dejansko lahko dobil delavce, da bi opravl vse delo, k ga je nekdo prpravlen plačat.

Ogromno. V vseh panogah z deficitarnimi poklici bistveno več kot država rabi, da začne poslovat pozitivno.

Sam eni tega nikol ne boste razumel, ker ste hodil na srednjo za pritiskanje tipke L in tipke K ne boste mogl nikol službeno prtisnt, ker se niste za to usposablal.



Če ti opravljaš svojo profesijo, tako kot pišeš potem bog ti pomaga oziroma vam če firma še stoji. Tvoja miselnost pa ne zadrži vode, ker si verjetno doma oziroma ti starši plačujejo in si nek kvazi študent.

OrkAA je izjavil:

Čist nč ne štekaš, no surprise there.



Mislim, da si ti tisti, ki trga delovne sile še videl ni, kaj šele vstopil v njega.

Zgodovina sprememb…

lexios ::


UPS lexios you are wrong, kaj pa prekvalifikacija. Saj te pošljejo na tečaj.


Read on... Ako jih od 120k zaposliš samo 5k, jih osebno sam 50k prekvalificiram, da boš mel 10% izbire!:))

Ramon dekers ::

Read on... Ako jih od 120k zaposliš samo 5k, jih osebno sam 50k prekvalificiram, da boš mel 10% izbire!



Sam da ne bojo iz Maribora, morajo biti iz Ljubljane, ker tisti tam bolj stran od Ljubljane so preleni da bi se vozili kam bolj daleč, kaj šele da bi spremenili miselnost in vse prodali in šli za projektom, ja to velja tudi za tiste 50 let stare. Za študij ni nikoli prepozno.

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

A maš kak podatek kolikšen procent Nemcev se seli za projekti in kolikšen Slovencev? Dvomim, da je bistvena razlika. In tudi če je, obojih skupaj ni več kot 3 procente. In kam se boš v Sloveniji selil za projekti? Iz Ljubljane v Kranj?


Iz murske sobote v ljubljano recimo.

Če ima nekdo službo v murski soboti, najbrž nima razloga, da bi šel v ljubljano. Če je nima, bi pa moral it, ampak ne nujno v Ljubljano, ampak kamorkoli je potrebno.

Mavrik ::

Ramon dekers je izjavil:

Read on... Ako jih od 120k zaposliš samo 5k, jih osebno sam 50k prekvalificiram, da boš mel 10% izbire!



Sam da ne bojo iz Maribora, morajo biti iz Ljubljane, ker tisti tam bolj stran od Ljubljane so preleni da bi se vozili kam bolj daleč, kaj šele da bi spremenili miselnost in vse prodali in šli za projektom, ja to velja tudi za tiste 50 let stare. Za študij ni nikoli prepozno.


A vam moramo priti domov trkat in milo prosit da pridete v službo? Ali kako si vaše riti to predstavljajo?
The truth is rarely pure and never simple.

Ramon dekers ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

A maš kak podatek kolikšen procent Nemcev se seli za projekti in kolikšen Slovencev? Dvomim, da je bistvena razlika. In tudi če je, obojih skupaj ni več kot 3 procente. In kam se boš v Sloveniji selil za projekti? Iz Ljubljane v Kranj?


Iz murske sobote v ljubljano recimo.



A je toliko projektov v Ljubljani? Fajn, fajn. Prekvalifikacija pa hop na projekt. Mislim, da bi bil ti dober svetovalec. Si že poslal recimo kakšen nasvet predlagaj vladi? Ker gobcanje tu ne bo rešilo nič.

Mipe ::

Dokler prevoz stane polovico plače, ne grem delat nikamor drugam.

Ramon dekers ::

A vam moramo priti domov trkat in milo prosit da pridete v službo? Ali kako si vaše riti to predstavljajo?


Najprej je potrebno pogledati kakšna so delovna mesta in ali dejansko obstajajo, preden se nekdo odloči zagonit 50.000k ki jih je dobil s prodajo nepremičnin. Potem je potrebno pogledati ceno stanovanj in realnih plač. Mogoče bo čez 100 let spet dobil povrnjenih tistih 50k ko se ustali v šotoru nekje ob Ljubljanici.

Sicer pa ne tako ozko, dajmo številke na plano in dejanske podatke. Mogoče je bolje da ljudem predlagaš naj gredo v Berlin, ker vsaj plača je tam redna oziroma plačilna disciplina na nivoju.

Utk ::

Jaz imam kar nekaj bivših sošolcev, ki so "ostali" v Ljubljani, pa so pri 30 letih v bistvu brezposelni. Delajo kar je, preko druge napotnice, na črno, honorarno, kakorkoli. Morda bolje kot da so doma in jamrajo (čeprav jamrajo tudi iz Ljubljane), ampak predlagat nekomu, da proda hišo in se poda v takšno življenje, je norost. Ti sošolci verjetno sploh niso uradno brezposelnih, če že, pa sigurno ne v Ljubljani. To je beda, ne pa življenje. Tako kot živijo tam, bi lahko tudi doma, kjerkoli.

Ramon dekers ::

Utk je izjavil:

Jaz imam kar nekaj bivših sošolcev, ki so "ostali" v Ljubljani, pa so pri 30 letih v bistvu brezposelni. Delajo kar je, preko druge napotnice, na črno, honorarno, kakorkoli. Morda bolje kot da so doma in jamrajo (čeprav jamrajo tudi iz Ljubljane), ampak predlagat nekomu, da proda hišo in se poda v takšno življenje, je norost. Ti sošolci verjetno sploh niso uradno brezposelnih, če že, pa sigurno ne v Ljubljani. To je beda, ne pa življenje. Tako kot živijo tam, bi lahko tudi doma, kjerkoli.



Brez skrbi večina diplomantov dela preko napotnic. Ko ni več statusa je panika.

lexios ::

Ah kje, služb je ko dreka!;((

OrkAA ::

Ja, tolk jih je, sam vi ste nesposobni in vas ne morjo vzet, čeprov bi vam radi čukapecto na mesec dajal.

Namest da se otepate jobov za tristo na mesec kamr loh zaposlijo čist vsacga k se še zna po jajcih počohat se rajš pozanimejte kaj se splača pa začnite delat na tem da boste na takm področju ratal uporabni.

Ja, velik nesposobnih diplomantov je, pa kaj, tut nesposobnih neizobražencev je dost, jamrajo pa itak vsi. Tough, adapt or die.

Utk ::

Na, pri toliko brezposelnih učiteljih slovenščine, prihajajo ven takšni teksti. Sramota, učitelji, spravite se k delu! Vprašanje samo, če vas ima orka s čim plačat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PaX_MaN ::

ITjevci ne rabmo prfoksov slovenščine, mi rabmo sam dobre FDVjevce da prodajo kar mi nakodiramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Utk ::

Mhm, dokler ne dobiš pred sabo teksta, ki naj bi bil specifikacija, pa ne veš ali ga je krava izsrala ali naj bi v njem kaj dejansko koristnega pisalo.

Ramon dekers ::

OrkAA je izjavil:

Ja, tolk jih je, sam vi ste nesposobni in vas ne morjo vzet, čeprov bi vam radi čukapecto na mesec dajal.

Namest da se otepate jobov za tristo na mesec kamr loh zaposlijo čist vsacga k se še zna po jajcih počohat se rajš pozanimejte kaj se splača pa začnite delat na tem da boste na takm področju ratal uporabni.

Ja, velik nesposobnih diplomantov je, pa kaj, tut nesposobnih neizobražencev je dost, jamrajo pa itak vsi. Tough, adapt or die.



In nepismen/polpismen mamin sinko, ki sveta še od daleč videl ni, bo dajal nasvete na forumu. Daj pojdi to pisat kolegom na fejsbuku, verjamem da jih imaš veliko, ki jih zanima tvoje mnenje.

Moderator bi pa lahko že kaj ukrepal ker branje tvojih postov je živa groza.

PaX_MaN je izjavil:

ITjevci ne rabmo prfoksov slovenščine, mi rabmo sam dobre FDVjevce da prodajo kar mi nakodiramo.



Dejansko bo tole kar držalo, kljub cinizmu ali sarkazmu. Marketing je hudič, brez njega vsak produkt pogori. Je pa vprašanje koliko so ti diplomanti iz fdv - ja sposobni delati v marketingu.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Moderator nej ukrepa ker js vidm okol sebe folk k se utaplja v delu, vi boste pa jamral?

Fat chance.

pegasus ::

OrkAA for prezident!

Kdor ga pozna, se z njim absolutno strinja.

-valvoline- ::

Še najbolj verjetno je da nima pol ure delovne dobe,še kar molze mamico in očka ki delata v javnem sektorju. Podobno ku nabija mtosev.

Mavrik ::

-valvoline- je izjavil:

Še najbolj verjetno je da nima pol ure delovne dobe,še kar molze mamico in očka ki delata v javnem sektorju. Podobno ku nabija mtosev.


Motiš se.
The truth is rarely pure and never simple.

m0LN4r ::

Dela je kot dreka, dreka pa tolko kolko ljudi. Sam eni so plačani, da serjejo eni pa bi radi srali pa nimajo od česa.

Šalo na stran.
Napište prosim vsa dela (vsaj 100 000 jih naj bo skupno), ker očitno veste. Potem bom pa jaz šel osebno od hiše do hiše pa napotil ljudi do teh služb, ki je nimajo. Se pridružim pomagat jih prekvalificirat, če bi vedel v kaj jih naj.

Ne zanimajo me številke služb, ki so manjše od 1000. Če že napišete vsa dela, jih bom natisnil in nalepil v vsaki vasi na oglasne deske. Seveda, če jih najdete 100 000.

Deal?

Če nam to uspe lahko ustanovimo vlado na novo. En izmed vas bo predsednik in smo na koncu vsi zadovoljni do konca naših dni.

Sam bojim se, da se bomo na koncu vsi zbudili s prstom v riti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

OrkAA ::

Ne rabiš 100 000 služb, rabiš samo tolk služb da državi ne zmanjkuje (za spodobno socialo in druge nujne stvari).

Nikol ne morš vseh brezposelnih zaposlit, enih že sam zato ne, ker nočjo bit zaposleni, komot pa zaposleni plačujejo standard tut tistim ki niso, kar itak že počnemo, problem je samo v tem da je zmer več brezposelnih in brezposelni so začuda lih tisti k ne znajo delat nč tacga za kar bi bil kdo prpravlen plačat in valda pol od njih ne morš prčakvat neke velike dodane vrednosti in so torej prej cokla kokr šprinterca za delodajalca, tut če so sami seb delodajalci.

Sam bojim se, da bojo nakonc spet rekl kko mene starci žvijo pa kako sm v javnem sektorju al pa kko sva sam js pa jype taka v celi državi, ostali ste pa vsi bogi in ne morte nč.

Ramon dekers ::

m0LN4r je izjavil:

Dela je kot dreka, dreka pa tolko kolko ljudi. Sam eni so plačani, da serjejo eni pa bi radi srali pa nimajo od česa.

Šalo na stran.
Napište prosim vsa dela (vsaj 100 000 jih naj bo skupno), ker očitno veste. Potem bom pa jaz šel osebno od hiše do hiše pa napotil ljudi do teh služb, ki je nimajo. Se pridružim pomagat jih prekvalificirat, če bi vedel v kaj jih naj.

Ne zanimajo me številke služb, ki so manjše od 1000. Če že napišete vsa dela, jih bom natisnil in nalepil v vsaki vasi na oglasne deske. Seveda, če jih najdete 100 000.

Deal?

Če nam to uspe lahko ustanovimo vlado na novo. En izmed vas bo predsednik in smo na koncu vsi zadovoljni do konca naših dni.

Sam bojim se, da se bomo na koncu vsi zbudili s prstom v riti.



Tudi mene to zanima pa žal dobivam samo bedarije na plano. Saj veš kako gre postopek na tem forumu:

- Prekvalificiraj se
- prodaj hišo
- najemi stanovanje
- pojdi v Ljubljano
- pojdi v tujino

Je pa zanimivo da imajo na Kitajskem tudi delo tisti ki "nič" ne znajo, prav tako nemški turki:)

Sicer pa ne obremenjuje se s polpismeni ljudi tu, ki nimajo niti dan delovne dobe.

OrkAA je izjavil:

Ne rabiš 100 000 služb, rabiš samo tolk služb da državi ne zmanjkuje (za spodobno socialo in druge nujne stvari).

Nikol ne morš vseh brezposelnih zaposlit, enih že sam zato ne, ker nočjo bit zaposleni, komot pa zaposleni plačujejo standard tut tistim ki niso, kar itak že počnemo, problem je samo v tem da je zmer več brezposelnih in brezposelni so začuda lih tisti k ne znajo delat nč tacga za kar bi bil kdo prpravlen plačat in valda pol od njih ne morš prčakvat neke velike dodane vrednosti in so torej prej cokla kokr šprinterca za delodajalca, tut če so sami seb delodajalci.

Sam bojim se, da bojo nakonc spet rekl kko mene starci žvijo pa kako sm v javnem sektorju al pa kko sva sam js pa jype taka v celi državi, ostali ste pa vsi bogi in ne morte nč.



Ok, predpostavimo. Tvoja slovnica in poznavanje ekonomije je takšno da si videl fakulteto samo od zunaj. Mene torej zanima kakšno srednjo šolo si uspel dokončati (da bodo še ostali imeli enako izobrazbo), saj diplomskega dela nisi zmožen ustvariti. Lahko pa poveš vsaj kaj delaš.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Nimam sredne, delam v IT.

krneki0001 ::

Ramon dekers je izjavil:


Tudi mene to zanima pa žal dobivam samo bedarije na plano. Saj veš kako gre postopek na tem forumu:

- Prekvalificiraj se
- prodaj hišo
- najemi stanovanje
- pojdi v Ljubljano
- pojdi v tujino


Vidiš tega ni noben rekel izrecno, tako kot to hočeš ti predstavit. To si si ti kratkomalo izmislil.

Poanta je bila zakaj stagnirat nekje, kjer nimaš možnosti služiti za preživetje in zakaj nebi odšel s trebuhom za kruhom. Če je treba, lahko za lažje preživetje, prodaš kar imaš in se preseliš nekam, kjer imaš več možnosti za preživetje. Mislim človeštvo pozna selitve narodov - na tja kjer je boljše. In nikoli se niso vsi selili, nekateri so ostali tam kje so bili. In isto velja tukaj. Ne boš priučene šivilje iz mure pošiljal v ljubljano delat - je nemogoče, vendar mladi z dokončano srednjo šolo ali pa faksom, pa bi lahko šli.
Ti pa želiš prikazat, kot da smo vse, ki so na nekem koncu slovenije hoteli preseliti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pegasus ::

Če bereš kaj venetsko teorijo, izhaja iz nje, da smo slovenceljni tolk zajeban narod, da smo še vse, ki so tu mimo hodili, tolk zamorili, da so nas pri miru pustili ... in to še od pred rimljanov sem :D
Prepričevat zdej slovence, da naj gredo s trebuhom za kruhom, je čist sizifovo delo ...

Mipe ::

Ja, veliki možje kot npr. Vega pa so bili neslovenci...

Isotropic ::

krneki0001 je izjavil:

Programirat v cobolu.

a niste fulltime na javi?

krneki0001 ::

Isotropic je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Programirat v cobolu.

a niste fulltime na javi?


Mainframe na javi? Kdo ti je pa to naložu?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Na nlb.si/zaposlitve ni videt tvojih strašnih služb. Kje je (bil) razpis, kaj piše v njem?

Matako ::

Fak, NLB fura neke antične cobol sisteme, pa še ljudi nimajo. Stvar je bolj kritična, kot sem si mislil.

Reši se kdor se more!
/\/\.K.

thramos ::

Mogoče bi tale kaj vedel povedat o tem. ;)

Post nižje pa še nebivedu o plačah v NLB ...

Matako ::

Hm, zanimivo... plačna situacija v NLB IT sektorju se je od 23. septembra letos drastično izboljšala...

Vas bom pa takole izzval, g. nebivedu: ste lagali prej ali zdaj?

EDIT: No ja... če greš bolj dolj, potem nebivedu razlaga, da se namerava izobraziti, potem pa bo cvenka. Mogoče smo preveč zlobni. Tako da.. ja možno, da je nekaj na tem poslu. Kdo bi si kdaj mislil, da je prihodnost v COBOLu? Eh ja.. tudi prihodnost ni več tisto, kar je bila.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

thramos ::

Jp, pa nižje je še napisal, da je zamešal bruto in neto.

Še vedno me pa zelo zanima razpis.

Matako ::

Po mojem ni bilo nobenega razpisa. Nebivedu je dobil nalogo, naj osebno zrihta kakega mladega z dolgoletnimi izkušnjami programiranja v COBOLu. Plača po dogovoru!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

Razpis je bil kar nekaj časa (okoli 5 let). Trenutno pa je ustavljeno vse novo zaposlovanje zaradi najlažjega izgovora v tem trenutku - kriza je. Rabili bi pa še vedno kakšnega programerja, ki bi bil pripravljen proramirat v cobolu.

Cobol programerje pa rabijo še vedno povsod v vseh malo boljših bankah. Nosi sistemi še vedno niso tok zanesljivi kot je ZOS s Cobolom.

Sicer pa itak, naredili bodo slabo banko, tja dali vse slabe kredite in terjatve, ki bodo ostali slovencem v breme, tajkuni bodo lepo okoli hodili in se prosto gibali naokoli. Ostali "zdravi" del banke pa bodo prodali kakemu tujemu skladu, ki pa bo vse skupaj razbil in prodal po kosih ter delavce zmetal na ceste.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802103566 (69742) Baja
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25939288 (32157)          

Več podobnih tem