» »

Aparat za peko kruha

Aparat za peko kruha

1 2
3
»

gruntfürmich ::

uf uf, sami vrhunski gurmani, ki so že zdavnaj prekipevajoč od izvrstnega okusa šli k vrhunski obliki živil...
al pa ste samo malce omejeni povprečneži?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bozicek ::

Zato ker izgled je pol hrane

Zakaj pa si potem doma das lepo krompir na eno stran, meso na drugo, prilogo pa na tretjo

Ce je vseeno kako zgleda, fuknes vse na en kup na kroznik pa pozres
Darila letos samo za poredne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozicek ()

flameir ::

bozicek je izjavil:

Zato ker izgled je pol hrane

Zakaj pa si potem doma das lepo krompir na eno stran, meso na drugo, prilogo pa na tretjo

Ce je vseeno kako zgleda, fuknes vse na en kup na kroznik pa pozres


To je tko k bi jst govoru o banani in arašidu.

vorantz ::

kaj pa bi rad povedal o banani in arašidu?

flameir ::

to, da je njegov post neumen.
Logično, da večina krompir, prilogo in meso ne zmeša.
Sam kaj ma pa oblika kruha veze z njegovim okusom? :))

gruntfürmich ::

o tistih ki gledajo na izgled hrane imam svoje mnenje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

flipflop ::

bozicek je izjavil:

Zato ker izgled je pol hrane

Zakaj pa si potem doma das lepo krompir na eno stran, meso na drugo, prilogo pa na tretjo

Ce je vseeno kako zgleda, fuknes vse na en kup na kroznik pa pozres


Ker je tako lažje jest. Solate pa ne dam na isti krožnik, ker postane topla. Pri kruhu pa res ni tako pomembno kako zgleda. Men je važno da skorja hrusta, pa da se ne vleče, sredica pa da je taka puhasta. Če pa ne zgleda najlepše pa nič hudega.

Okapi ::

Logično, da večina krompir, prilogo in meso ne zmeša.
Za krompirjev golaž, ali recimo bograč, očitno še niste slišali.;((

O.

flameir ::

Okapi je izjavil:

Logično, da večina krompir, prilogo in meso ne zmeša.
Za krompirjev golaž, ali recimo bograč, očitno še niste slišali.;((

O.


upam da je bil sarkazm :)

Meizu ::

Okapi je izjavil:

Logično, da večina krompir, prilogo in meso ne zmeša.
Za krompirjev golaž, ali recimo bograč, očitno še niste slišali.;((

O.


Oh, sedaj si mi z omembo bograča naredil skomine :)

Mislim pa, da se eni preveč obremenjujete s tem kako hrana izgleda. A ni bolj važno da ti hrana ki jo zaužiješ da vse potrebne hranilne snovi ki jih potrebuješ, kot pa to, da je kruh spečen v popolni elipsasti obliki? :) Ko enkrat poješ to hrano je itak ni več.

vorantz ::

za to je kriv naš notranji OCD voice :>

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Vse instant, samo, da je komot, pa je dobro. Noben si več ne vzame časa za nič. Da kaj sam narediš, ni več vrednota, ampak neumnost.

Dej ne mi s takimi... zmetat sestavine v kruhomat in pritisnit knof pa res ni za se hvalit. Sori, ampak s tem ne narediš popolnoma nič.

flameir je izjavil:

dokler takega kruha ne probaš, ne boš vedu kakšen je

Imam kruhomat. Pa ponavadi kruh iz njega izgleda precej lepši. Sicer butasto kvadratast pa z uno blesavo luknjo spodi... ampak vsaj lepo vzdignjen. Ne pa takole kot da bi ga kdo z macolo obdelal.

Drugače pa jaz popolnoma podpiram domač kruh iz domače pečice. Ne samo da izgleda boljši. Tudi okus ima boljši. Pa teksturo tudi. Ja, iz popolnoma enakih sestavin! Samo da je en hlebček zamesil in spekel kruhomat... drugega pa jaz in pečica.

Kruhomat je fajn zato ker je komot. Pa nič drugega.
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Meni je pa iz kruhomata boljši, ker nima tako trde skorje, ki je ne maram. Tudi žemlje imam rad "gumijaste" in ne hrustljave. Kaj pa zdaj?
A ne veste, da so okusi različni? In poveličevat kruh iz krušne peči se mi zdi bedarija, enemu je boljše nekaj, drugemu drugo.

SplitCookie ::

Kruh iz krušne peči je dober ker je precej suh. Enako pice. Veliko izhlapevanje vode in tako pride skoraj čisto suha, kečap in zelenjava pa se zgosti in okrepi okus.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

krho ::

Problem trde skorje rešiš tako, da kruh, ko je pečen zaviješ v vlažno krpo.
Problem debele skorje rešiš tako, da kruh pečeš malo časa. Sam ga pečem prvih 10min na 240°C, potem še 20-25 na 210-220°C odvisno od tega iz kakšne moke je.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

timberjack ::

Iz krušne peči je najboljši od črnega do belega. Ponavdi majo starajši, ki so brez zob radi sredico in moja nečakinja, ko je bila škrbasta je najraje žvečila tisto spužvo.

Vikking ::

V oktobrski reviji ViP je test aparatov za peko kruha. Je dovoljeno prilimat ta članek, ali je omejitev, avtorske pravice itd...

Pithlit ::

Ja dej link pa je problem rešen...
Life is as complicated as we make it...

Redorange ::

@flameir
Če ti kaj pomaga
http://www.zps.si/dom-in-vrt/kuhanje-pe...

te teste ponavadi objavijo tudi v reviji

Vikking ::

Pithlit je izjavil:

Ja dej link pa je problem rešen...


Link ti nič ne nuca. Jaz lahko skeniram teste iz same revije, sam naj kakšen moderator pove če lahko to objavim.

Redorange ::

V bistvu če se ne motim to moraš vprašat na reviji kako in kaj?
Če kopiraš članek z neta na nek forum, moraš napisat zdraven vse pravice pridržane in vir.

Brane22 ::

Ne bo šlo brez dovoljenja avtorja. Tega ti pa ne bo dal, če je članek plačal denar od naročnin.

SplitCookie ::

Prepiši cene in ocene ter pomankljivosti

To je to
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

BadWolf ::

sam se strinjam, da je kruh iz krušne peči boljši
ampak, večina krušne peči nima doma, traja, da se pošteno zahajca, priprava pred peko je dolga
avtomat je komot in hiter in naredi povsem dober kruh
večini je to dovolj, ene skrbi oblika, dugi prisegajo samo na kruh iz krušne, pač vsakemu svoje

gruntfürmich ::

Pithlit je izjavil:

Imam kruhomat. Pa ponavadi kruh iz njega izgleda precej lepši. Sicer butasto kvadratast pa z uno blesavo luknjo spodi... ampak vsaj lepo vzdignjen. Ne pa takole kot da bi ga kdo z macolo obdelal.

ajdov kruh se pri nas ni nikoli posrečil dvignjen. bel pa vedno. zato je pri tem še toliko bolj debilno gledati na izgled...

in ni veliko ljudi, ki tečnarijo da jim je kruh iz krušne peči boljši, ki si ga tudi sami spečejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krho ::

Če želiš mehak oz. negost ajdov kruh, potem rabiš več vode. Bo pa na ta račun bolj nizek. Sam ga potem ponavadi pečem v model za toast.
Pri belem/črnem/polnozrnatem ~0,7l vode/kg moke, potem gre pri ajdovem nekje 0,8l vode/kg moke.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

dzinks63 ::

Čisti ajdov kruh ni preveč ok, kot nekakšni zapečeni žganci. Najboljši je nek mix, recimo: 50% bele gladke tip 400, 25% ržene, 15% koruzne, 10% ajde. Koruzno in ajdovo moko najprej popariti in nato ohlajeno dodati k beli in rženi moki, dodati še vzhajan kvas, par žlic olja in sol. Vse skupaj pemesiti in pustiti da vzhaja, nato še enkrat premesiti in presipati v primerno posodo (naboljša je iz pletene slame) za ponovno vzhajanje, ter nato dati pečt v pečico ali krušno peč.

Tilen ::

Ja, aparat bom kupoval, da bom pekel kruh iz tip 400 moke. :P

Moj problem je trenutno ta, da je praktično nemogoče dobiti dober T1000+ kruh. Hofer ima nekaj izbire pri T1250. Razne pekarne (Miklavške) samo debelo gledajo, ko bi imel kaj takega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krho ::

@dzinks63 : hvala za dopolnitev.. ja vsaj 50% raje 60% mora biti krušne moke (pšenica, pira, rž) ostalo potem mešaš poljubno..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

NeMeTko ::

Kot mlinarjev vnuk, lahko samo to rečem, da takšnega kruha, kot ga je pekla moja staramama v krušni peči, nisem nikoli več videl ali jedel.

Kmetje včasih niso pekli vsak dan, zato je moral kruh zdržati malo dlje. Tak kruh, da je še tretji dan svež kot prvega dne, danes ne zna nihče več speči. Ne vem, ali so se izgubili recepti, ali je staramama imela zaradi mlina boljšo moko. Vem pa, da danes takega kruha ni več.

dzinks63 ::

Če bi rad imel dolgo svež kruh, primešaj zmesi cca 5-10% sojine moke, čeprav že dodatek same ržene moke bistveno podaljša svežino kruha. .

NeMeTko ::

Prepričan sem, da naši kmetje pred 50+ leti niso uporabljali sojine moke? Morda rženo.
Bi moral teto vprašati, če še kaj ve, kako so ga včasih delali.

zuz3k ::

mene zanima koliko kvaliteten kruh naredijo ti cenejši aparati? 50 - 80 €

a je po okusu dejansko podoben kruh tistemu iz trgovine ali

je kar ena kepa neenakomerno pečena nekje gostejša nekje redkejša :/ ?
Life is a psychological game.

energetik ::

Jaz imam aparat za 40€ pa naredi povsem enakomerno "kepo". Sploh ne vem, od kje dobijo razlike med aparati na testih. Kar sem jih do sedaj gledal v štacunah, imajo praktično identično oblikovane posode in kljuke. Programi se pa tudi ne razlikujejo skoraj nič.
Veliko bolj važno od aparata je to, kaj boš dal v zmes. Količina vode, kvasa, koliko katere moke - to določa, ali bo kruh dober ali pa bo nek zbitek.

zuz3k ::

koliko se razlikuje ta kepa z kupljenim kruhom?

si morda pomislil da se razlikuje od peke? vsak drugače speče kruh, drugačna kvaliteta
Life is a psychological game.

flameir ::

Kruh iz aparata ima malce drugacen okus, vendar to ne pomeni, da je slabsi. Odvisno je od cloveka, kaj mu je bols.
Spodaj bom prepisal prvih 5 aparatov iz testa zveze potrosnikov slovenije (oktober 2012), a zgolj z ceno in oceno, za kaj vec si kupite revijo, ki je (mimogrede) zelo koristna in mi za zdaj ze 3 leta narocnine ni niti malo zal:


TEST:

1. Gorenje BM 900 AL
CENA: od 138,5€
SKUPNA OCENA: 4,2

2. Panasonic SD 2500 WXE Automatic
CENA: od 158,8€
SKUPNA OCENA: 4,0

3. Gallet MAP 207
CENA: od 59,9€
SKUPNA OCENA: 3,9

4. Panasonic SD-ZB 2502 Automatic
CENA: od 229,1€
SKUPNA OCENA: 3,9

5. Bomann CB 594
CENA: od 64,8€
SKUPNA OCENA: 3,8

opeter ::

energetik je izjavil:

Evo, da bo mal bolj zanimivo. Mešani hlebec s sončninimi semeni, sveže iz avtomata ...


Ali lahko razen slik prilepiš tudi vonj?
Ne samo res, vsaj kontrast oz. svetlobo slike bi lahko popravil, ker izgleda kot ... no, ne izgleda ravno lepo.

gruntfürmich je izjavil:

o tistih ki gledajo na izgled hrane imam svoje mnenje...


Dobro, ampak to je človeku normalno. Prvo pogledaš zunanjost, to je, kar se dandanes (o)ceni.
Isto, kot pri ljudeh. Če prideš v gledališč v raztganih cunjah, te bodo poslali ven. Ali pa na razgovor za delo neurejen, te sploh ne sprejmejo.

Ljudje zadeve v večini primerov ocenijo po zunanjosti.
To velja tudi za hrano. Mogoče je edino tukaj pravilo, kjer velja, da prvo občutiš vonj potem pa še vizualno vidiš zadevo (recimo, ko greš mimo kakšne pekarne).

Zato pa vizualna podoba in izgled tako pomembna. To namreč trži vse. Tudi jabolčne iPhone.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

energetik ::

opeter je izjavil:

Zato pa vizualna podoba in izgled tako pomembna. To namreč trži vse. Tudi jabolčne iPhone.
Ja res, pri doma spečenem kruhu, ki ga bosta videla max 2 človeka, je vizualna podoba hlebca res pomembna... ;((

gruntfürmich ::

stari, to je NAJBOLJ pomembno...:)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

snezak ::

Pol življenja sem jedel kruh iz krušne peči, ki ga je pekla moja stara mati (na zeljnih listih) iz moke iz doma pridelane pšenice. To je bil res poseben kruh in tudi ležati na topli peči je bilo super. Smo pa kruh potem večinoma jedli iz zmrzovalnika, saj ga je naenkrat spekla za cel teden ali še več. Ko kruh enkrat odmrzneš se precej hitreje posuši in začne drobiti, skratka skrajša se mu čas uporabnosti.

Kruh sem precej časa pekel v pečici na vse možne načine, iz vseh mok, s semeni, večkrat prekvašen, s suhim kvasom, drožmi, z olivami, olčjnim oljem, praženo čebulo... To je res takšna dejavnost, kjer ustvarjalnost nima meja.

Že na oko bi rekel, da ni najbolj energijsko varčno peči en kruh v pečici, dobro bi bilo videt analizo porabljene energije pri pečici (navadna, z ventilacijo, plinska) in v kruhomatu. S toploto iz pečice se res segreje prostor, samo to ne bi štel ravno v plus, morda včasih pozimi. Kruhomat se mi zdi bolj zanimiv predvsem zaradi priprave testa, gnetenja testa in pospravljanja vsega pri peki v pečici, za kar včasih enostavno ni volje ali pa časa; sicer imam mešalec za testo, ampak tisto je tudi treba počistit, uporabljam ga zelo redko.

Sicer meni izgled mojega kruha ni zelo pomemben, a sem vseeno vesel kadar se posreči estetski izdelek. Tale slika od energetika je narejena v slabih svetlobnih pogojih, kruh na pogled ne izgleda dobro, čist drugače je na sliki od psytoma, ampak za tako peko jaz porabim celo dopoldne. Se pa strinjam, da je bolj pomembno to, da poznaš sestavine in predvsem okus. Ta je čisto drug kot pri kruhu iz trgovine, pa sem poskusil že večino v Meractorju, a vseeno ni noben blizu domačemu. Težko verjamem, da se tam peče po postopku, ki je podoben klasičnemu. Rekel bi tudi da ima še danes marsikateri samo barvo črnega kruha, okus pa niti približno.

Kruh mi je pomemben del prehrane, a ne nujno regularno. Včasih ga jem vsak dan, potem kakšen teden ali dva sploh ne, nato vsak drugi dan... ali pa cel mesec arabski kruh. Vseeno si veliko jedi brez kruha ne predstavljam; da bi ga zamenjal s kartoni koruznih ploščic mi niti na kraj pameti ne pride, meni je to kot da bi plastiko jedel.

Gruntfürmich je vprašal glede suhega kvasa: jaz raztopim granule v mlačni vodi (lahko dodaš tudi malo sladkorja, npr. žličko javorjevega sirupa), pustiš, da se raztopi, in potem zmešaš z moko in vodo...

Kakorkoli, glede na to, da je očitno precej zanimanja za to temo, upam, da bo flameir naredil en krajši review svojega nakupa, da vidimo, ali se splača vzeti high-end mašinco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snezak ()

flameir ::

še preizkušam napravo, bom čez vikend napisal pluse in minuse.
lp

SplitCookie ::

Že na oko bi rekel, da ni najbolj energijsko varčno peči en kruh v pečici, dobro bi bilo videt analizo porabljene energije pri pečici (navadna, z ventilacijo, plinska) in v kruhomatu.


Poraba energije za kuharijo je - zanemarljiva.

Ne vem kako ti lahko na oko rečeš kaj je energijsko varčno kaj pa ne, ker za to imamo inštrumente, vendar za peko je potrebno res zelo malo energije.
Vse kar je potrebno je, da se kruh segreje na tistih 100°C da se znotraj skuha.

In poraba električne energije v štedilniku je neprimerno manjša od porabe energije v obliki drv (20% ali še manj je koristne, ostalo gre skozi dimnik)

Za 1 uro vrenja vode na minimalni moči (ravno da vre) skuriš 120Wh - 10 €centov

Gruntfürmich je vprašal glede suhega kvasa: jaz raztopim granule v mlačni vodi (lahko dodaš tudi malo sladkorja, npr. žličko javorjevega sirupa), pustiš, da se raztopi, in potem zmešaš z moko in vodo...

Finta imeti suh kvas ni to. (Poleg daljšega trajanja)
Suh kvas zmešaš dobro s suhimi sestavinami in to je to. Dodaš vodo in si skoraj fertig.
Moker kvas+suhe sestavine se ne mešajo dobro in je packarije veliko, tako pa samo dodajaš vodo in se ne sekiraš ali je kvas enakomerno razporejen ali ni.

Če hočeš imeti res 'domač' kruh je finta samo v veliki količini alkohola ki da nato prijeten vonj - pregneteš 3-4x
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gruntfürmich ::

SplitCookie je izjavil:

Poraba energije za kuharijo je - zanemarljiva.

Finta imeti suh kvas ni to. (Poleg daljšega trajanja)
Suh kvas zmešaš dobro s suhimi sestavinami in to je to. Dodaš vodo in si skoraj fertig.
Moker kvas+suhe sestavine se ne mešajo dobro in je packarije veliko, tako pa samo dodajaš vodo in se ne sekiraš ali je kvas enakomerno razporejen ali ni.

glede energije ne moremo reči koliko je je potrebno za 1l vrenja vode ipd. enostavno najvišja moč pečice × čas in je to dokaj realna cifra. recimo 3 kwh, od oka. = 0,4€ VT.

kar pa se tiče suhega kvasa z aparatom ni ravno tko. vse sem zmešal s suhimi sestavinami, vrgel not in ven dobil kepo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Joj, pa sem sem vam napisal _izmerjeno_ energijo za izdelavo 750g hlebca v kruhomatu. 0,31kWh. Ni treba nič ugibat.
Dobr, kako je s pečico nisem meril, ampak mislim, da bi bilo porabe kar nekaj več.

SplitCookie ::


glede energije ne moremo reči koliko je je potrebno za 1l vrenja vode ipd. enostavno najvišja moč pečice × čas in je to dokaj realna cifra. recimo 3 kwh, od oka. = 0,4€ VT.

Dej no dej.

Če pečica nebi imela termostata bi ti pri 3kWh ven dobil oglje.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

tattoo ::

Zdravo, za roj dan morem kupiti aparat za peko kruha. Zanima me, na kaj morem biti pozoren, dal bi nekje med 50€ in 80€, seveda če je ta rang že dovolj dober. Gledal sem npr. kaj takega.

fosil ::

Jaz bi ti priporočal kakšnega takega, ki ima dve kljuki za mešat, ker je potem tudi posoda bolj podolgovata in je rezultat nekaj podobnega štruci.
Drugače dobiš ven kockasto zadevo.
Tako je!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za pripravo kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514245 (1439) Tody
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625269 (5497) zuz3k
»

Pečem domač kruh preračunano stane 0,5 evra/kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8919303 (17228) energetik
»

KRUHOMAT - Aparat za Peko Kruha - katerega kupiti???

Oddelek: Loža
2424909 (22596) gruntfürmich
»

Peka kruha... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569996 (8218) Nejc Pintar

Več podobnih tem