» »

KRUHOMAT - Aparat za Peko Kruha - katerega kupiti???

KRUHOMAT - Aparat za Peko Kruha - katerega kupiti???

T_F_7 ::

Rad bi kupil kruhomat (nedvomno ga tudi bom) pa bi prvo potreboval vaša mnenja, torej mnenja tistih, ki ga imate doma.:D

Katere znamke kruhomat se najbolj splača kupiti?:O

Na kakšne lastnosti, moč, programe itd. moram biti pazljiv pri nakupu?:O

Hvala vnaprej za vsako pomoč.:))

Ted ::

Vsi so isti. Glej da ima 2 mešalki, ostalo pa je bolj stvar osebnih kapric kot racionalne odločitve. Mi imamo doma Elto pa je čist ok, enako velja za Bomann ipd. kitajske aparate.
Mah...

Samson ::

Isti smorn kaj kupis, ker se razlikujejo samo v obliki in mogoce proizvajalcu. Vsi delujejo isto in mislim da imajo iste programe. Kot je reku pred menoj, glej da bosta dve mesalki. Sej dela tudi ena, ampak se bolj matra po moje, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

suntrace1 ::

Tud 2 mešalki nista pogoj, saj sta nameščeni v aparat za peko večjega kruha, kar se splača če se poje veliko kruha, sicer pa je običajen aparat z enojno mešalko, za peko kruha do 750 kg čisto dovolj za povprečnega uporabnika.Sam sem kupil Bohmanan za 50€ v Big bangu in sem zelo zadovoljen z aparatom, enak model z drugim imenom pa se je prodajal v Sparu za 100€ :D

madmitch ::

Itak jih delajo eni in isti kitajčki, samo plastika je malo drugačna (če že) in druge nalepke so gor.
Suntrace ima prav, odvisno kakšni kruhožeri ste. Mi smo 2,5 članska družina in je un na eno mešalko povsem OK.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

T_F_7 ::

orientiran sem bolj za 'večje' aparate, torej za tiste, ki lahko spečejo do 1.5 kg kruha.
torej prideta 2 mešalki v poštev. zaenkrat sem orientiran na znamko Moulinex.
Kaj pa moč (W)? kakšno vlogo igra pri tem?

Sploh pa mi niso jasne cene teh zadev... na videz skoraj isti kruhomat stane 60€ več!
90€: http://www.superstore.si/index.asp?tn=p...
155€: http://www.superstore.si/index.asp?tn=p...
razlika med tema dvema je, da drugi naredi tudi baguette štruco. Glede na vaše odgovore se mi zdi to samo nepotrebno nabijanje cene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

s53zo ::

V čem pa je fora da si sam pečeš kruh? Kakšne so prednosti, slabosti? Resnično me zanima...

Samson ::

Prednost je v tem, da imas kaj pocet, sestavine umesas po svoje, nobenih aditivov ali E-jev ki podaljsujejo "frisnost" kruha, mehkobo in podobno. Skratka disec, poceni in v treh urah narejen kruh, ki si ga "spacal" v 5 minutah in pozabu nanj do piska ko je gotov. Aja, pa sam si diktiras kdaj ga bos imel toplega na mizi in pa cenejsi je seveda...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

madmitch ::

TF7, pravilno razmišljaš, tisti drugi je sama nepotrebna šminka. Še 90€ je veliko in bo kakšnih 40€ odpadlo na trademark.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

IceIceBaby ::

Kako pa s tem spečete soliden kruh? Jaz vedno delam po priloženih receptih pa nikol ne pride ven tak kot je treba. Ponavadi je preveč zbit pa tudi okus ni najboljši.

Samson, kul je, ker ima zadeva timer. Zvečer lepo namečeš sestavine not, nastaviš timer in zjutraj te čaka svež kruh :)

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Če je preveč zbit sta dve možnosti. Da premal vzhaja ali pa preveč in potem pade skupaj. Če imaš kruhomat z okencem malo opazuj kaj se dogaja.

Za nedelovanje receptov je lahko kriva moka, saj se zaradi različne (sicer med sabo zelo podobne moke) lahko kruh obnaša drugače.

Je pa zanimivo voda precej pomemben dejavnik pri vzhajanju. Torej če ti preveč vzhaja, daj manj vode in obratno.
Tako je!

Spy ::

Ko sem se odločal za nakup sem si pomagal s tem testom tu:
http://www.zps.si/testi-vip/dom-in-vrt/...
No, na koncu sem še vedno brez aparata...

LP, Spy.

mtosev ::

mi mamo od Elte. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Leks ::

mi pečemo v CIATronic :)

rdecaluc ::

Mi mamo enega od FiF .. kaj pa vem od kje.. men se zdi da smo ga v hoferju nabavl. Ma 2 metlci in je zlo fajna stvar.. tud za testo delat.. al pa marmelado. Aja drugač pa en je prašu zakaj kruhomat.. cnej te kruh pride_ zato. LP
Est modus in rebus. ,typos

T_F_7 ::

Ko sem se odločal za nakup sem si pomagal s tem testom tu:
http://www.zps.si/testi-vip/dom-in-vrt/...
No, na koncu sem še vedno brez aparata...

LP, Spy.

uff... prej sm biu nagiban k nakupu Moulinexa, ker ta namreč speče do 1,5 kg kruha. sedaj ko sem si prebral ta link, ki si ga dodal in videl, da je ocenjen kot drugi najslabši, sem pa čisto zmeden. Sedaj sem nekako bolj za CLATRONIC BBA 2865, ki tudi speče do 1,3 kg kruha in je med najboljše ocenjenimi, čeprav sem tudi zanj prebral, da se kvari. Skratka zmeden sem še bolj kot prej, ne vem komu/čemu bi verjel;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

mrTwelveTrees ::

Ted: Elta ma res sedež v nemčiji... je pa roba made in china :D

dejstvo je, da takole spečen hruh ni dosti cenejši...
če kupuješ poceni sestavine (moka, kvas... itd) bo tud kruh zanič
vem, ker so mi sorodniki razlagali, vsak dan tako pečejo kuh,
kupit MORAŠ dražjo (bolj kvalitetno) moko da je dober kruh, drugače ni tako dobro.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kruh je veliko boljši, če ga spečeš v klasični el. pečici (še posebno, če je ta malo boljša). Testo narediš z mašinco in dela je samo za malenkost več, kot pri avtomatu (testo moraš prestavit v posodo, kjer vzhaja in nato v pečico), kakovost kruha pa je vsaj za moj okus neprimerno boljša. Edina slabost takšne "ročne" peke je, da ne moreš zvečer pripravit sestavin in imeti zjutraj pečenega kruha. Potem se moraš pa odločit, ali bi imel raje malo manj dela ali malo boljši kruh:P

Drugače pa, od avtomatov sta dobra Panasonic in Kenwood.

O.

IvoC ::

T_F_7 je izjavil:

Rad bi kupil kruhomat (nedvomno ga tudi bom) pa bi prvo potreboval vaša mnenja, torej mnenja tistih, ki ga imate doma.:D

Katere znamke kruhomat se najbolj splača kupiti?:O

Na kakšne lastnosti, moč, programe itd. moram biti pazljiv pri nakupu?:O

Hvala vnaprej za vsako pomoč.:))



Jemljem, kot da si resno vprašal:

Torej, niti slučajno ni vseeno, katero znamko kupiš. Taka trditev je tako bedna, kot bi trdil, da je vseeno, kupiš mercedesa ali trabanta. Je pa res, oba imata štiri kolesa, volan, karoserijo, ...

Če si površen, kupi "trabanta"! Če pa hočeš peči KRUH, kupi Panasonic. Je sicer trikrat dražji in se v tem smislu ne splača. Odvisno, kaj želiš/pričakuješ. Tisto o dveh gnetilkah je prav smešno, razen če hočeš speči vsak dan 1.5 kg kruha. Slučajno mi je (zastonj) padel v roke nek Perfekt z dvema gnetilkama in vem o čem govorim.

Najbrž si medtem pekač že kupil in je moj nasvet strel v prazno, a mogoče se bo nad njim zamislil kak drug potencialni kupec.

Kakorkoli, ljudje ne znajo peči kruha z avtomatom. Posnemajo ročno peko v krušni peči, kar je povsem mimo, zlasti pa zmotno (po navodilih cenenih pekačev) uporabijo dvojno količino kvasa in premalo tekočine!

Z najboljšimi nameni - IvoC

gruntfürmich ::

...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Upajmo, da je po skoraj dveh letih, od kar je iskal pomoč, OP že našel svoj aparat za peko kruha. Dajmo malo gledat datume, ne samo slepo klikat na Vredno ogleda.
- Hoc est qui sumus -

gruntfürmich ::

pardon, gledal prejšnjo temo, ki so se že učir začeli odgovori po dolgem času..
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Dajmo malo gledat datume, ne samo slepo klikat na Vredno ogleda."
Glede nato, da se te stvari dogajajo večim uporabnikom, se lahko tudi kdo od snovalcev foruma kaj vpraša oz. kaj in koga na tem forumu (sploh) želi.

Sam bi tudi kupil aparat za peko kruha (oz. ga bo prinesel dobri mož). Ogledal sem si tega: http://www.mimovrste.com/artikel/375001... . Večino stvari sem si že prečital, zanimajo me predvsem izkušnje, če ga kdo ima ali bi zato ceno vseeno vzel kaj boljšega? Hvala!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

imagodei ::

Podobna tema se je aktivirala že včeraj, po tem ko je bila prav tako že nekaj časa "mrtva": Aparat za peko kruha

Saj ne zoprnarimo za vsako zadevo ;), ampak dveh, treh, petih tem z enako vsebino res ne rabimo.

Prosim, da nadaljujete tam.
- Hoc est qui sumus -

gruntfürmich ::

zakaj res ne gre da bi po določenem času v temo ponovno lahko pisal samo avtor?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625386 (5614) zuz3k
»

Kateri aparat za peko kruha?

Oddelek: Loža
88381 (8161) fosil
»

Aparat za peko kruha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14639298 (34489) fosil
»

Naprava za izdelavo kruha

Oddelek: Loža
142851 (2400) MIHAc27
»

Aparat za peko kruha

Oddelek: Kaj kupiti
104003 (3756) bond007

Več podobnih tem