» »

Programski jezik za Linux programe

Programski jezik za Linux programe

echoman ::

Pozdravljeni,

Sem uporabnik Ubuntu Linuxa in sem pred samo odločitvijo s katerim jezikom bom ustvarjal programe. Ne gre se toliko o jeziku samem ampak bolj o okolju, da na koncu celotna stvar izpade z gumbi, vnosnimi okenci, itd. Po nasvetu, katerega sem dobil v drugi temi sem se že učil Python, zadnje čase pa tudi C#, vendar bi seveda rad, da bi bila združljivost programa za vse distribucije GNU Linuxa. Glede na sam Python sem že opazil PyGtk in pa Tkinter, v MonoDevelopu kjer pa se učim C# pa sem opazil možnost Gtk+ za uporabo oken.

Kaj se najbolj splača glede na hitrost samega programa, razvijanja, pred vsem tem pa še hitrega učenja?

Hvala!

P.S: Zanima me še kako se potem pri takih programih shranjujejo podatki - predvidevam da v datoteke?

Marat ::

C# je microsoftov prog.jezik, najbolje deluje v windows okolju, ne mislit da boš v njem pisal programe za Linux.

kako dobro si se že naučil python? znaš naredit vsaj kako preprosto igrico (tipa vislice ipd)? Za začetek mislim da je najbolje da kar ostaneš na pythonu, dosti linux programov je z njim napisanih

Mavrik ::

C# je microsoftov prog.jezik, najbolje deluje v windows okolju, ne mislit da boš v njem pisal programe za Linux.


Glede na to, da je nekaj "core" programov distribucij kot je npr. Ubuntu napisanih v C#, je to kar si ti zdaj rekel neumnost ;)

Pyhon, C# (Mono), Qt so dobra izbira za namizne Linux platforme.
The truth is rarely pure and never simple.

echoman ::

Sam C# sem omenil zato, ker sem opazil, da je bil z njim izdelan GNOME Do in Docky. Se pravi, da bo najbolje če uporabim Python ali C#, glede Qt pa si moram še malo pogledati kako stvari izgledajo. Pri Pythonu sem se naučil tiste osnove, za C# pa pravtako - znal bi pa narediti kakšno igro v konzoli/terminalu, kjer se uporabljajo številke za različne možnosti (se pravi, če izbereš št. 1 se zgodi naslednje).

Kaj pa okolje za programiranje stvari z okni (gumbi, vnosna polja, ...)?

pecorin ::

Glede na to, da je nekaj "core" programov distribucij kot je npr. Ubuntu napisanih v C#, je to kar si ti zdaj rekel neumnost ;)


mono in aplikacije, ki ga rabijo, vec ne bodo vkljuceni v default install ubuntu.

+: mislim v naslednjo verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pecorin ()

Marat ::

Mavrik je izjavil:

C# je microsoftov prog.jezik, najbolje deluje v windows okolju, ne mislit da boš v njem pisal programe za Linux.


Glede na to, da je nekaj "core" programov distribucij kot je npr. Ubuntu napisanih v C#, je to kar si ti zdaj rekel neumnost ;)

Pyhon, C# (Mono), Qt so dobra izbira za namizne Linux platforme.

ups, tega pa nism vedu - se posujem s pepelom :) mi je pa mal ironično da je kak linux program napisan v MS jeziku :D

jype ::

Čemu? Saj Windows so napisani v C, ki je Unix jezik!

Isotropic ::

poglej si python + pyqt ali c#. lahko tudi cpp + qt ali javo, ostalo pa pusti na smetiscu zgodovine imo, sploh razne ancient gui vmesnike.

echoman ::

Tole je torej pyqt? Se ga da hitro naučiti, je hiter pri izvajanju oz. odpiranju in ali bi deloval na večih distribucijah? Ali je pri njem potrebno namestiti še kaj drugega, da se lahko potem sam program izvaja (gledano iz strani navadnega uporabnika)?

Kaj pa način, ki je predlagan na Ubuntu App Developer - Quickly in PyGTK?

Kateri se bolj splača?

Isotropic ::

dela tut na win, verjetno sam z recompilom, ce nisi kaj cudnega delal...

M1_Abrams ::

Qt designer
PHP & MySQL

echoman ::

Katera možnost je potem boljša glede na to, da bi se stvar rad hitro naučil in da se bo program potem odpiral hitro, ...?
1.) Python + PyQT
2.) C++ + Qt Designer

Glede zgornjih me še zanima, kako se potem podatki shranjujejo - nasplošno (kako to naredite vi), v datoteko in če je možnost, da bi celotno stvar povezal z nekim spletnim strežnikom na katerem je pognan MySQL in shranjeval stvari tudi tja?
Če kdo to uporablja pri kakšnem projektu, pa bi prosil če pove iz svojih izkušenj kako se s temi stvarmi dela in po možnosti linka še kak svoj program.

Hvala!

MrBrdo ::

python ti bo lažje. ja lahko se povezuješ na mysql, če ima strežnik ustrezne porte odprte. če še nisi nikoli programiral boš hmalu spoznal, da si si zadal težjo nalogo kot pa misliš.
MrBrdo

echoman ::

Zanima me še, če obstaja kakšna literatura na temo Python + PyQt, predvsem za PyQt - osnove?

Glede povezovanja na mysql nisem mislil, da bi to naredil že takoj po samem spoznavanju z okoljem, ampak kasneje ko bi imel dovolj znanja.

morbo ::

echoman ::

Zaenkrat hvala vsem sodelujočim, če bom še kaj potreboval, pa se ponovno oglasim.

gnomee ::

Če iščeš kakšne knjige za učenje ne kupuj na amazonu! Pojdi na bookdepository.co.uk, kjer imaš brezplačno poštnino ;)

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
10317146 (7894) black ice
»

programski jezik

Oddelek: Programiranje
303472 (2843) noraguta
»

nadomestni programi - linux

Oddelek: Programska oprema
61378 (1230) MTm2H37rqt7B
»

Seminarska naloga[c++]ali[php

Oddelek: Programiranje
122051 (1763) sid_dabster

Več podobnih tem