» »

Toshiba - WebCam ne deluje

Toshiba - WebCam ne deluje

darxi ::

Pozdravljeni,
Imam prenosni računalnik Toshiba X500-13R in spletna kamera oz. webcam ne deluje in webcam je intergriran v računalnik.
Pred dobrim mesecem dni sem formatiral računalnik in na novo naložil windows 7. Namestil sem vse gonilnike za Toshibo oz. gonilnike točno za moj tip računalnika in tudi gonilnik za kamero vendar le ta ne deluje oz. je računalnik sploh ne zazna. V Device managerju ne kaže nobenih opozoril glede tega, da je katera naprava neznana oz. da nima nameščenih gonilnikov. Celo program za iskanje gonilnikov ( Driver reviver ) ne sporoča, da bi kakšen gonilnik manjkal oz. da bi bila katera naprava neznana.
Zanima me kaj naj še naredim, da bo kamera zopet delovala ?
Aja pa pred formatiranjem je kamera normalno delovala.
 Tako zgleda situacija v Device Manager

Tako zgleda situacija v Device Manager

333333 ::

Na tipkovnici imas opcijo za vklop in izklop web camere ponavadi je to tipka FN plus katera funkijska tipka poglej malo po tipkovnici ali naredi RTFM. Katera je jaz na pamet ne vem mogoce bo kdo drug vedel to.

Hm lahko tud preveris bios ce je enabled tam.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

333333 ::

Nima te tipke ce ni v biosu disablana je najverjetneje webcam dead to je se kr pogosta napaka pri x500 modelu nesi na servis.
Spiritual

18zimoni ::

Si uredil kamero?

darxi ::

poe_T : Z tipko FN kamere sploh nikjer ne prikaže.. žal.. Jo pa tudi v biosu žal sploh ne najdem oz. je ni nikjer.. Na servis pa tudi ne mislim devati računalnika zaradi ene kamere :)
18zimoni : žal ne :/

333333 ::

Kolk sem preveril na netu je problem v kablu nekak se pregiba, folk je mel to zadevo po 2x na servisu se v garanciji. Tak da nabavi kak Logitec za chat ce rabis sploh pa je to to bo dost cenejse :)
Spiritual

18zimoni ::

Poglej ce imaš nastavljeno v windows da avtomatsko namesti gonilnike za naprave in nato poskusi zagnat skayp.Pri meni če ročno odstranim gonilnik za kamero,nato pa zaženem skayp, se mi gonilnik avtomatsko naloži nazaj.Poskusi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411691 (6957) stumf
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325756 (4075) gasos
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497886 (4881) mare87
»

Neznana naprava [Windows Vista]

Oddelek: Operacijski sistemi
141851 (1527) solatko
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697284 (6432) BadWolf

Več podobnih tem